Quote Originally Posted by marin_mv View Post
Ако е от частно лице или проверете как от българската си карта може да изтеглите по-голяма сума от банкомат в Германия, или носете парите със себе си и изиграйте сценка, че ще теглите от банка след като всичко е договорено. Обратния вариант, частно лице да се усъмни, че го мамите с фалшиви пари ако му думнете една пачка 5-6000 Евро също е възможен. Дано съм бил полезен.

Да допълня една идейка и аз към препоръките на колегата.Не е нужно да носите в себе си всичките пари в брой.След оглед на колата и пробно каране,може да капарирате за около седмица,като му дадете на продавача 100-200-300 евро капаро(зависи как ще се разберете).Ако е търговец то той ви дава квитанция за капарото и пише до кога колата е запазане за вас.След като се разберете по какъв начин да стане плащането(в брой или банков превод),то тогава продавача приспада даденото от вас капаро от спазарената цена за колата.По този начин имате няколко дена на разположение да извършите банковия превод или да ви изпратят парите в брой до Вас.От частно лице също става по подобен начин.Важно е да не се бърза.По този начин досега съм купил 4 коли и всичко си беше наред


Сега,относно за хората,които доволни търкат ръце,че идва време за закупуване на по-евтини дизелови коли от немско,мога да каже едно- Не сме само ние българите техни клиенти.Има доста румънски,сръбски,полски и други купувачи,та цената на тези коли няма да "падне" току-така драстично.Както писа по горе колегата,има хора ,които си карат още с Евро 2,3,4 колите.Забраните влизат и ще влизат за големите населени места-дали частично за дадени улици/булеварди,дали изцяло това решава местния съвет на населеното място.Примерно в населеното място в което се намирам аз,дори не е въведено зона с зелено ограничение за движение на коли с Евро2 и 3.Такива градчета и села изобщо не са малко.