Page 43 of 530 FirstFirst ... 3341424344455393143 ... LastLast
Results 631 to 645 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #631

    Default

    [QUOTE=DiStefano;1198267]Аз да питам на 1.9 16V скоростния лост защо се движи някак си .. не трудно, а по-скоро тежко !? Даже доста тежко. Няма хъркане, няма пукане, няма луфтове, съединителя е мед и масло, двигателя не се чува ... но ръчката на скоростите иска яка ръка .. все едно нещо е клеясало яко.

    Някой да е имал подобен "проблем" ... ?

    ---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:19 ----------



    Здравей и при моята е така, но от Ауто италия ми казаха че е нормално за този модел. Просто са по стегнати от колкото на другите коли.

  2. #632

    Default

    стегнати са и това е едно от най-яките неща, не да е като бъркалка в тенджера

  3. #633

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    стегнати са и това е едно от най-яките неща, не да е като бъркалка в тенджера

  4. #634
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    стегнати са и това е едно от най-яките неща, не да е като бъркалка в тенджера
    И аз мисля, че това им е чара. Плюс това винаги знаеш коя предавка включваш.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  5. #635

    Default

    Гарантирам ти, че преди четири години си купих най-скъпата която се продаваше в бг. и повервай ми НЕ съм сменил само : Дебитомер и заден ляв стоп..............

  6. #636

    Default

    "Няма как да си купиш най-евтината на пазара кола и да очакваш перфектно изряден автомобил на малко км. Като искаш нещо хубаво/запазено/на малко км/ с екстри отпускаш джоба.
    Джамбазите масово вземат най-големите скрапове...иначе няма да имат печалба.
    Мой познат преди месец си търси 159...гледа тези от района Софиа/ Дупница/ Автокъща AutoPlaza...са скрап...все с проблеми...човека си беше отделил 3 дни да гледа...като тези от последната автокъща са били в доста не одобрително състояние.

    Та, няма как хора...искате нещо запазено и добро...насочвате се в друг ценови диапазон, друго място" !



    Гарантирам ти, че преди четири години си купих най-скъпата която се продаваше в бг. и повервай ми НЕ съм сменил само : Дебитомер и заден ляв стоп............

  7. #637
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    И скоростната кутия и двигателя ли смени?
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  8. #638
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз когато си търсех, гледах, тествах, мислех ... и накрая купих една дето даже не я бях палил. Ей така .. събудих се, пих кафе и я напазарувах. Никакви ФЕС-ове, никакви сервизи, никакви съвети.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #639
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Колега, само феновете си знаем в какво се забъркваме като си купуваме отново Алфа...

    А някой да каже нещо за тоя екземпляр:

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=34qsb0
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  10. #640
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    "Няма как да си купиш най-евтината на пазара кола и да очакваш перфектно изряден автомобил на малко км. Като искаш нещо хубаво/запазено/на малко км/ с екстри отпускаш джоба.
    Джамбазите масово вземат най-големите скрапове...иначе няма да имат печалба.
    Мой познат преди месец си търси 159...гледа тези от района Софиа/ Дупница/ Автокъща AutoPlaza...са скрап...все с проблеми...човека си беше отделил 3 дни да гледа...като тези от последната автокъща са били в доста не одобрително състояние.

    Та, няма как хора...искате нещо запазено и добро...насочвате се в друг ценови диапазон, друго място" !



    Гарантирам ти, че преди четири години си купих най-скъпата която се продаваше в бг. и повервай ми НЕ съм сменил само : Дебитомер и заден ляв стоп............
    Колега това за 159 ли става дума?
    Чак не е за вярване...Чета изключително много alfaowner, там ги има доста и ги карат яко...и мн рядко има сериозни ремонти...а има екземпляри на над 200км...ако е за АР159 разкажи малко подробности...какъв двигател...какви ремонти!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #641
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега това за 159 ли става дума?
    Чак не е за вярване...Чета изключително много alfaowner, там ги има доста и ги карат яко...и мн рядко има сериозни ремонти...а има екземпляри на над 200км...ако е за АР159 разкажи малко подробности...какъв двигател...какви ремонти!
    Не за 166 става въпрос
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #642

    Default

    Колегата може да е попаднал на някоя РЕПЛИКА
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  13. #643

    Default

    А и също така най-скъпата не означава автоматично най-здравата! Има си майстори и сервизи за тая работа. Пък и всичо е на голяма доза късмет. Като си купувах ГТВ-то уцелих най-строшения екземпляр на пазара. Мой познат купи на жена си некво ренде автоматик за 1500 лв пред разпад колкото да избута една година и вече 3 години само обслужване... късмет!

  14. #644
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Кола и жена на късмет. Ще я покараш/пояздиш малко и ще си проличи какъв харектер има и колко км са й навъртяли

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #645
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    Аз съм много доволен от моята АР 159 , не знам за какви ремонти става на въпрос и какво сте ремонтирали. Според мен е на късмет колкото и да я гледаш каквото ти се падне.

Page 43 of 530 FirstFirst ... 3341424344455393143 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •