Page 44 of 530 FirstFirst ... 3442434445465494144 ... LastLast
Results 646 to 660 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #646

    Default

    Гледам добре сте ме подкарали, но също така се надявам че по-голямата част от вас са ме разбрали какво имам предвид.
    Що се отнася до това дали съм сменил двигател и скоростна кутия - не, не съм. Но за сметка на това съм сменил Сателити и диференциал, съединител, помпи (ГНП), регулатори, дюзи, свещи, два пъти пружини, веднъж целите макферсони, трипо...незнам си какви карета и полуоски, три пъти оптегач, демфер, дискове, хидравлични маркучи, радиатор, няколко пъти картер, уплътнение на маслената помпа, рециклирал съм ксеноновите фарове в Стрелча, купих след това два бр. ксенон фарове (не знам дали сте наясно колко струват), носачи долни по 350 лв, носачи горни по 180лв., целия заден мост е рециклиран, около 60 пъти на реглаж + няколко чифта износени от вътрешната страна гуми, по мин, 4 заварки на джантите ми (които мин. по 2-3 пъти се цепят на стари заварки през годината), рециклаж на 3 бр. механизми за прозорците, 3 пъти съм си доплащал да я пребоядисвам цялата заради дребни драскотини, които съм имал от некадърниците които живеят около нас и още куп дреболии, за които не се сещам сега, в рамките на близо 4 годишното ми притежание на колата. И на фона на това отново съм решил да си взимам Алфа.........

  2. #647

    Default

    С това си приживявене си се издигна духовно и закалил нервната система.Толкова неща не съм правил на всичките си коли които съм имал.Не че са много но не са по малко от 10. Много е гадно да ти се случват такива неща но още по гадно е когато ти се случват и колата ти струва над 80 хил лева. защото познавам такива хора.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  3. #648
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега съчувствам ти, просто това е нещо, което може да те накара да се откажеш от една марка.
    На тази кола не й върви...и на теб с нея.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #649
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    Гледам добре сте ме подкарали, но също така се надявам че по-голямата част от вас са ме разбрали какво имам предвид.
    Що се отнася до това дали съм сменил двигател и скоростна кутия - не, не съм. Но за сметка на това съм сменил Сателити и диференциал, съединител, помпи (ГНП), регулатори, дюзи, свещи, два пъти пружини, веднъж целите макферсони, трипо...незнам си какви карета и полуоски, три пъти оптегач, демфер, дискове, хидравлични маркучи, радиатор, няколко пъти картер, уплътнение на маслената помпа, рециклирал съм ксеноновите фарове в Стрелча, купих след това два бр. ксенон фарове (не знам дали сте наясно колко струват), носачи долни по 350 лв, носачи горни по 180лв., целия заден мост е рециклиран, около 60 пъти на реглаж + няколко чифта износени от вътрешната страна гуми, по мин, 4 заварки на джантите ми (които мин. по 2-3 пъти се цепят на стари заварки през годината), рециклаж на 3 бр. механизми за прозорците, 3 пъти съм си доплащал да я пребоядисвам цялата заради дребни драскотини, които съм имал от некадърниците които живеят около нас и още куп дреболии, за които не се сещам сега, в рамките на близо 4 годишното ми притежание на колата. И на фона на това отново съм решил да си взимам Алфа.........
    Все пак е важно - за колко изминати километра?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #650

    Default

    :
    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Все пак е важно - за колко изминати километра?
    За близо 70 000 км

  6. #651

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    :

    За близо 70 000 км
    В цифрово изражение предполагам, че ти е излязла златна тая кола...
    159 ми се струва по-добре направена от недоразумението 166.

  7. #652
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колега, смятах, че си преувеличил малко но сега те разбирам - евалата ти правя, че не се отказваш и по-скоро доказваш, че си истински фен. На 159та съм сменил един горен носач, който беше 80 лева и 2 биалетки по 20, това като я взех и после естествено пълно обслужване естествено ролки, ремъци, масла, филтри, ксеноните смених щото почнаха да примигват и да светят осезаемо слабо (доста ме заболя - 330 лв. с 40% отстъпка) и това е за 1 година. Единственото, което се прееба е климатика, на който му се скъса шлица на съединителя и сига нов компресор, тъй като италианците не предлагат такава част отделно и разбира се това става точно когато трябва да сменям и маслото та да дойде 1000 лв. Дано със 59ката да не си такъв карък щото подозирам, че някой ти е проклел колата.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  8. #653

    Default

    приятел, така описани ремонтите според мен предимно сам си си ги причинил

  9. #654

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    приятел, така описани ремонтите според мен предимно сам си си ги причинил
    Наистина не разбирам, какво имаш предвид. Ако евентуално е това, че съм юркал колата и съм се правил на "рацер", имай предвид че съм на 37 г. с професионална книжка, женен с дете на 7г. (на последните двама все им е лошо, както и да карам), без нито едно ПТП за близо 19 години с книжка !!!
    Въпреки че не съм активен във форума, имам доста познати тук, както и в раздел 159, (най-вероятно и общ в Бургас - Neokill) които могат да потвърдят че съм ужасно внимателен и спокоен шофьор.
    И за де не съм голословен качвам снимка с разхода и средната ми скорост от преди 2 дена, когато се връщах от Гърция.


    Извинявам се, че заради мен се "наспами" темата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image-1370170752358-V.jpg  
    Last edited by em4o1; 06-06-2013 at 13:11.

  10. #655

    Default

    не бе, не казвам че се правиш на рацер, просто може да караш примерно като баща ми - по неговата си траектория, без значение от качеството на настилката

    щото аз за 5 години на 159ката ей на сега за пръв път ще се наложи да й се пипа по окачването и то по предното и то след безбройни минавания по луди повърхности от всякакви хора(един приятел ми изкриви и счупи джантите миналото лято) та.....

    представям си как трябва да се кара за да има описаните по твоята 166 ремонти

  11. #656
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    В цифрово изражение предполагам, че ти е излязла златна тая кола...
    159 ми се струва по-добре направена от недоразумението 166.
    И защо реши, че 166 е недоразумение ?!?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #657

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    И защо реши, че 166 е недоразумение ?!?
    Защото се случва нещо да се счупи, но когато се чупи в почти всяка бройка от този модел, явно имаме проблем... Няма какво да се лъжем, качеството на изработка на нашата любима 166-ца граничи с долнопробно, а това е недопустимо за модел, който е бил "флагман". Сега ще ме контра аргументирате като кажете, че са стари вече. Това е така, но повечето детски болести се появяват далеч преди модела да е навършил 10 години. Нека не разводняваме, темата е за избор на 159-ка.

  13. #658
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Да време е да приключите с тези 166-ци,имате си тема за общи приказки,там си дрискайте колкото си искате
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #659
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Някой гледал ли е http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3bpfzt ?
    Много са кофти снимките в обявата - може и да е нарочно това .
    Каква е скорстната кутия : класически автомат, роботизирана ръчна ?
    ...

  15. #660
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Някой гледал ли е http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=3bpfzt ?
    Много са кофти снимките в обявата - може и да е нарочно това .
    Каква е скорстната кутия : класически автомат, роботизирана ръчна ?
    Такова "уникално" изпълнение отдавна не бях виждал. А скоростите си изглеждат класическа ръчка с амбреаж
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 44 of 530 FirstFirst ... 3442434445465494144 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •