Page 98 of 530 FirstFirst ... 488896979899100108148198 ... LastLast
Results 1,456 to 1,470 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1456
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Обдухването си е съществена екстра, но перфорацията донякъде компенсира липсата му. Поне при мен никога не е имало дискомфорт при пътуване през лятото.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #1457
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by remixer View Post
    Спирам да убеждавам за колата си,който има съмнения нека я погледне наживо,разбира се може да направи и справка на километрите в представителство.
    Добре, де...не се заяждам но това прави по 6.5К километра на година. Аз също карам относително малко - предимно градско с няколко излизания извън София и ето ти на 10К на година - лесно.

    Адски ми е любопитно да споделиш каква е историята на колата ако знаеш. Тия километри са идеални за класическата история - италианска баба, която кара с 35 км./ч до църквата в неделя .... и до оторизиран сервиз, разбира се, за планова смяна на консумативи

    Сериозно, къде ги намирате тези нови коли на 6+ години?!
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  3. #1458

    Default

    Къде ги намирам това си е мой проблем.Платена е скъпо историята на колата е ясна и може всеки да я провери.Приемете че има и такива колиНе мога да разбера какво ви учудва толкова.Продавал съм и др коли на малко километри има ги но са на определена цена.Нищо учудващо няма

  4. #1459
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Добре, де...не се заяждам но това прави по 6.5К километра на година. Аз също карам относително малко - предимно градско с няколко излизания извън София и ето ти на 10К на година - лесно.

    Адски ми е любопитно да споделиш каква е историята на колата ако знаеш. Тия километри са идеални за класическата история - италианска баба, която кара с 35 км./ч до църквата в неделя .... и до оторизиран сервиз, разбира се, за планова смяна на консумативи

    Сериозно, къде ги намирате тези нови коли на 6+ години?!
    Аз не мога да разбера,защо се заяждате с човека,отидете и вижте,аз даже съм насреща ако някой иска помощ,мога да му кажа дали колата е на 40К км. Има много хора които си карат колите само събота и неделя,през седмицата ползват градски транспорт.Ако искате веднага ви докарвам Голф 5 на 10 г. на 80 000 км. купуван нов в Бг.В зависимост от експлоатацията 159 е автомобил,който се захабява лесно.Моята кола е на 7 години и 3 месеца,112 000 км. но някои неща са и захабени,карам си колата всеки ден по 30-60 км. Аз също предпочитам кола с не много екстри,но запазен екземпляр,отколкото задължителната кожа и здробен мотор на 300К,съединител за смяна и т.н.

    П.С.Пепи ти сам видя,че Благоевградската ТИ-ка беше на реални км,и аз продължавам да го твърдя/скоро идва при мен в сервиза/има неща по които и личи,нищо че е блъскана и занемарена.
    Last edited by Mury; 18-01-2014 at 15:52.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #1460
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    В този раздел положението било страшно Нормално да се затварят теми, колкото и полезни да са били в началото. То на никоя съдържанието не отговаря със заглавието

    Из цялата тема се пише как не се внасяли хубави коли, само брак и как по-добре да се внесе по поръчка някоя на малко километри. Една да се появи на тези критерии и изядохте човека. Който има интерес, отива, гледа, кара на сервиз и си преценява. Ако някой я е гледал, споделя мнението си във форума и следващия да знае какво да очаква Колегата по-бързо би продал някоя, която е била на 300 000 км, отколкото тази. Даже някой може да я изкара по-запазена Всякакви коли се намират, въпроса е на каква цена ще дойдат...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #1461
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Mury, знам за благоевгрдския екземпляр, той си бе которник по вс критерии, че и излезнаха и подводни камъни освен очевидните, но и ти помниш цената му.
    Алфа 159 в Италия, до 40к км от къща е около 10к евра, без особено много екстри, и с 1.9 двигателя.
    Колко тънко да си взел такава, ако са реални км значи има някакъв проблем за мен, или ремонт. Просто няма да излезе сметката.

    Има запазени екземпляри, но са скъпи. Нека колегата, който я продава да пусне снимка на салона отблизо на шоф. седалка и си оттеглям думите!
    Външно колата изгледжа добре...ключовете са запезени, щом е толова убеден да пусне няколко снимки. Време и разходи за разходки нямам аз лично.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #1462
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by remixer View Post
    Къде ги намирам това си е мой проблем.
    Е, защо ме занимаваш с твоите проблеми - ходи некъде другаде. Аз те питам като продавач дали знаеш каква е историята на колата. Толкова пък драматичен въпрос...

    ---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз не мога да разбера,защо се заяждате с човека,отидете и вижте
    е, го и тоя. Аз питам каква е историята на колата та да се окаже на тези нетипично малки километри с изричната уговорка , че не е заяждане. Точно по темата е - вероятно и други хора биха искали да знаят къде и за какво да се оглеждат ако търсят такава митологема. Джамбазина като не иска да казва, нема работа да разсъждава тука. Да не говорим, че като продаваш такава кола трябва да си готов да предложиш някаква версия, щото аз познавам лично хора, които въртяха километража *нагоре*, барем им се обади някой и да ги вземе на сериозно. Ама всеки си знае, де....
    Last edited by dedepene; 18-01-2014 at 18:18.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  8. #1463

    Default

    И защо си мислите, че не изпадат коли на малко километри? На моята и намерих разни лепенки, които слагат при смяна на масло. 2008 е била на 82000км. Задните накладки са Galfer с АР щита, тоест тези за първоначално вграждане. Диагностиката потвърждава километрите. И въпреки това си има износвания по салона, волана е опечен в най-високата част, лоста също е поизтъркан. Това, което не са и го взели километрите са и го взели годините. Този клас коли по принцип се използват за дълги пътувания, а за градско си има по-малки коли. Нормално е да има екземпляри на малко километри. Аз минавам по 10000км на година и то със зор, но 99% от пробега е извънградско. Ако карах в София, цифрата щеше да е поне 25000.

  9. #1464

    Exclamation

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Е, защо ме занимаваш с твоите проблеми - ходи некъде другадеоторизиран own: Аз те питам като продавач дали знаеш каква е историята на колата. Толкова пък драматичен въпрос...

    ---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:50 ----------



    е, го и тоя. Аз питам каква е историята на колата та да се окаже на тези нетипично малки километри с изричната уговорка , че не е заяждане. Точно по темата е - вероятно и други хора биха искали да знаят къде и за какво да се оглеждат ако търсят такава митологема. Джамбазина като не иска да казва, нема работа да разсъждава тука.
    Историята на колата й я знам и всеки може да я провери всичко по колата е правено в представителство.Километри мога да върна а история според вас мога ли да й направя.Относно цената на която е купена отиди за 10 коли и виж на каква ще я вземеш.

  10. #1465
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by remixer View Post
    Историята на колата й я знам и всеки може да я провери всичко по колата е правено в представителство.Километри мога да върна а история според вас мога ли да й направя.Относно цената на която е купена отиди за 10 коли и виж на каква ще я вземеш.
    Вероятно не задавам правилно въпроса. Под история разбирам буквално историята на колата, а не сервизната такава. Напр. карана от бабата до църквата и обратно или пък карана от мениджър на средно ниво, ама имал две коли и тази стояла в гаража...и т.н.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  11. #1466
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Smile

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Вероятно не задавам правилно въпроса. Под история разбирам буквално историята на колата, а не сервизната такава. Напр. карана от бабата до църквата и обратно или пък карана от мениджър на средно ниво, ама имал две коли и тази стояла в гаража...и т.н.
    Собственика на колата може да е имал няколко коли с различни цветове,за да му отиват на облеклото.
    Миналата година купих кола на 4г и 3м на 16000км, така че няма невъзможни неща.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  12. #1467

    Default

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Вероятно не задавам правилно въпроса. Под история разбирам буквално историята на колата, а не сервизната такава. Напр. карана от бабата до църквата и обратно или пък карана от мениджър на средно ниво, ама имал две коли и тази стояла в гаража...и т.н.
    Така поставен въпроса казваш на продавача индиректно, че иска да те излъже
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #1468
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Така поставен въпроса казваш на продавача индиректно, че иска да те излъже
    Нищо подобно Най-искрено се интересувам кой типаж си купува кола и не я кара. Полезно инфо си е, а аз се оглеждам навсякъде когато пазарувам - от autorola до ebay.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  14. #1469
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Единствения начин да си на 100% убеден в км на една кола са да провериш по вин номер в представителство, кога за псоледно е облсужвана от официален сервиз. Услугата не струва нищо или не повече от 10лв. Аз лично съм проверявал автомобил така.

    Накладки няма как да издържат 80к км...повече от 40-50к км няма начин, ако ще и извънградско, за 4-5 години ще се опекат.
    На кола с 40к км, салона няма да има никакви дефекти, нито деформации на седалката. Аз исках снимка, но се дърпа нещо собственика, да не говорим, че волана ми прилича на боядисван, защото надупката кожа не изглежда както при мен отблизо....
    Аз карам малко и пак правя 8-10к км на година...и излизам извън града 3-4 пъти годишно....

    Такъв автомобил в Италия, на такива км с 1.9 двигател започва от 10к евро!!!
    Ако е толкова убеден собственика нека даде ВИН, аз ще си платя проверка кога е обслужвана в официален сервиз за последно!

    Лепенки по колата кога е сменяно нещо или надписи не вярвам.
    При моя майстор имаше една шкода, 2001г., пред мен и смъкна оригинални ангренаж с ролките. Като на километраж беше на 200к км, само Господ и знае истинските км. В скоростната кутия нямаше масло. Ето такива кочини се внасят масово. А не бижута на малко км, запазени.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #1470
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Единствения начин да си на 100% убеден в км на една кола са да провериш по вин номер в представителство, кога за псоледно е облсужвана от официален сервиз.
    А какво правиме ако колата не е обслужвана в сервиз в системата на Фиат? Какъвто може да е случая с корпорации, които имат собсвтен fleet service? Бих заложил кинти, че Hertz, примерно, си сервизират колите при тях си, демек няма да има никакъв запис за такава кола.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

Page 98 of 530 FirstFirst ... 488896979899100108148198 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •