Page 179 of 530 FirstFirst ... 79129169177178179180181189229279 ... LastLast
Results 2,671 to 2,685 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #2671
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Така е, но дори и след леките промени в салона на 159, които ги правят 2008-2009 някъде и задните седалки ги правят малко по-къси (частта, на която седим), пак като се качи да кара човек над 185см отпред и отзад седалката става неизползваема.

  2. #2672
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Абе .. всъщност тези, в които съм се возил и сядал, и карал, и които са алфатекс са Ок .. поне за човек с моите габарити - 179 см и 75 кила (тва когато не съм преял и препил де).

    Другите, които са кожените салони са по-малко просторни .. а може и така да ми се струва.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #2673
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Така е, но дори и след леките промени в салона на 159, които ги правят 2008-2009 някъде и задните седалки ги правят малко по-къси (частта, на която седим), пак като се качи да кара човек над 185см отпред и отзад седалката става неизползваема.
    Малко са колите в този сегмент, при които като се качи висок човек да кара, отзад може да се седи спокойно, без да се разкрачваш или да подпираш шофьора с коленете.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #2674
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Седалките имат огромно значение по принцип, но тук странното е, че BМW-то има най-тънките седалки измежду всички, а си теснее отвътре.

    Иначе на старата ми кола, която беше обикновена А4-ка салона беше текстилен и отзад имаше място достатъчно и за мен (178см), когато се возех отзад. Сега същата кола като купе, но със спортен салон отзад се усеща, че мястото е по-малко от преди. За 159-ката съм виждал на един приятел, който е около 185см, но обича да кара със седалка по-назад, че физически нито аз, нито която и да е жена ако ще и 45 кила да е, няма да може да седне зад него. Има 10см макс между задната и предната седалка, а той е точно с по-новия салон, при който уж задната седалка е малко скъсена.

    Просто това е минус, който колкото и да ми харесва колата по принцип, не мога да преглътна, тъй като често или аз или жена ми сме отзад заради детето и за мен това е важно при избора на кола от тук нататък. На моменти имам чувството, че мястото отзад при 159 и при GT са еднакви.

  5. #2675
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Преди да си взема Черната Мамба (АР 159 SW, 2.4), карах Нисан Патрол, дълга база, 2004 г. Голямо, яко, 3 - тонно зверче, но като си наместех седалката ( аз съм 195 см/110 кг.) зад мен не оставаше повече място отколкото сега. С други думи, малко са колите и джипките, които могат да "поемат" такъв кат мен и отзад да се намести нещо повече от ....вестник.

  6. #2676
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Седалките имат огромно значение по принцип, но тук странното е, че BМW-то има най-тънките седалки измежду всички, а си теснее отвътре.

    Иначе на старата ми кола, която беше обикновена А4-ка салона беше текстилен и отзад имаше място достатъчно и за мен (178см), когато се возех отзад. Сега същата кола като купе, но със спортен салон отзад се усеща, че мястото е по-малко от преди. За 159-ката съм виждал на един приятел, който е около 185см, но обича да кара със седалка по-назад, че физически нито аз, нито която и да е жена ако ще и 45 кила да е, няма да може да седне зад него. Има 10см макс между задната и предната седалка, а той е точно с по-новия салон, при който уж задната седалка е малко скъсена.

    Просто това е минус, който колкото и да ми харесва колата по принцип, не мога да преглътна, тъй като често или аз или жена ми сме отзад заради детето и за мен това е важно при избора на кола от тук нататък. На моменти имам чувството, че мястото отзад при 159 и при GT са еднакви.
    Понеже замесваш и други марки, предполагам впечатленията са ти лични за това, колко е тясна една кола.
    Та реалните показатели в милиметри са такива:
    Минимално/Максимално разстояние.
    159: 600-840
    3-ка: 660-920
    А4-ка: 570-835

    Както се вижда най-голямо (минимално) разстояние от задна до предна седалка има в 3-ката, а най-малко в А4-ката.

    При 3-ката има 6 сантиметра повече разстояние за задните пътници, като разстоянието до педалите на шофьора в тази позиция е 1150мм, срещу 1130мм на 159-ката. Демек хем имаш 2 сантиметра повече място до педалите за шофьора, хем имаш 6 сантиметра по-голямо разстояние за задните пътници през това време.
    Ако ти имаш други данни, сподели. Но да не си говорим - а бе тясно е, защото на мен така ми се струва.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #2677
    започва да се пристрастява mitko_k01's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    stara zagora
    Posts
    39

    Default

    A-класа дълга база е колатаима място колкото си искаш отзад
    156 2.0ts selespeed

  8. #2678
    започва да се пристрастява DZVERA's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    83

    Default

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=77wjsl тази мисля че е добра

  9. #2679

    Default

    добре аз не мога да ви разбера, като видите някъде limited edition не ви ли светва една лампичка, че този дето я продава е или дебилен (съответно бягай от тази кола) или се опитва нещо да ви замаже очите/метне (съответно пак бягай от тази кола)

  10. #2680
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Това, че някой е еди какъв си не значи, че колата е лоша. Ти няма да се жениш за него. Едни от най-читавите си коли съм ги купувал от доста странни хора. Последната е от неграмотен, преди 2 години дори и от един с проблеми в главата, изгониха го от банката, че и до днес ми звъни да ми носи туршия от Кюстендил.

  11. #2681
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Кола втора ръка се взима,одиш гледаш,ако ти ареса и не ти отбира мноу тиквата караш я у читаффф сервиз,договаряш цената и зимаш.....кой,кво писал у обявата все тая....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #2682
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default Brera Spyder

    Дали случайно някой от вас е ходил да я гледа тая бамбина че имам интерес към нея

    http://www.cars.bg/c773451

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #2683

    Default

    винаги ми се е искало да мога така като вас да се абстрахирам от подобни неща... изумявате ме

  14. #2684
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    винаги ми се е искало да мога така като вас да се абстрахирам от подобни неща... изумявате ме
    Какво е изумителното?
    Ти колата ли ще купуваш или продавача?

    Въобще не ме интересува кой какво писал. Гледам, харесва ми, виждам я на живо и решавам.
    Продавача по презумпция ще говори неща, които да се харесат на купувача. За това по презумпция не ги питам, а просто си гледам колата и решавам дали е моята или не е.

    Най-елементарния пример е когато Либрите бяха на мода. И всички пишеха, че е с навигация. Е, като не е с навигация реално, какво толкова? Това би ли те спрял да я купиш? Или ако пише всички екстри, а тя едвам стандартните събира...
    Много се втелясвш нещо.
    Last edited by BO; 13-08-2014 at 13:50.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #2685
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    .....а и много често продаващия не знае какво точно продава.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 179 of 530 FirstFirst ... 79129169177178179180181189229279 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •