Page 207 of 530 FirstFirst ... 107157197205206207208209217257307 ... LastLast
Results 3,091 to 3,105 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3091
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Я съм за БМВто бе, онова 7 годишното е по-кола от сите Алфи, са ако си говорим честно. Е Иво да каже той що мисли като собственик на 59ка.
    това е лично мнениене ми се говори,че се начетох на поезия
    155ex 159ex 530new

  2. #3092
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Вижте, 159-ката и за мен не е някакъв извънземен или космически автомобил. Просто ми допада като визия, комфорт и пр. и затова си го купих. Според съседа ми, например, италианските автомобили са щайги и си кара Октавия и си му харесва. Другият ми съсед пък е фен на Мазда и има Мазда 6 - на него пък му харесват японските автомобили. Точно затова сме различни хора с различни вкусове...И по-добре че е така, ако питате мен.
    И темата е за съвет за покупка на 159-ка, а не на Ауди, БМВ, Шкода, Мазда или Мерцедес.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #3093
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Не знам за какви материали иде реч, но веднъж съм сядал на задната седалка на бмв компакт 2001 година (не съм наясно с тия Е-та кой номер е) и смея да твърдя, че пейката в парка е по-мека и удобна. Отделно таблото и уредите от 20 години не е променяно и е адски скучно...до там.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #3094
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ...еми определно по всеки критерии е 159-та, и това не е лично мнение, а факт.
    ...
    Факти:
    http://fakti.bg/avto/113765-nai-zdra...oli-v-germania
    Репорт от Декра е закачен.
    Репорт от ТЮВ е закачен.

    Давай сега твоите репорти от чичо Мишо, който е фен на БМВ-та по принцип, да видим как изглеждат според него нещата.
    Кофти, а?

    п.п. Баси и боклучливата Мазда. Тя много зле била бе. хахахаха
    Attached Files Attached Files
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #3095
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Ок 159 е без конкуренция....Можем да сравним Гибли с Rs7 освен s-line има S има и Rs има и Панамера.
    Не си разбрал явно. А и поста ми не е конкретно към никой, защото има много писаниците в предишни страници дето пак се намесват БМВ, Ауди, Мерцедес и други.

    Гибли ше го сравнявате с такива до сегмент D. За Ауди 7 серия, Панамери и други казани - има Куатропорте. Тъй че поста ти е поредния неадекватен паралел, който доказва моя предишен, че тука сравнявате малко така .. на боб.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #3096
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    караме коли по над 200 000км и мисля,че не може да ги сравняваме коя е здрава и коя е трошкада са чисто нови ставаиначе само си чешем езиците
    155ex 159ex 530new

  7. #3097
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Предлагам да престанете... Едно и също - 207 страници. Не знам ка не ви омръзна.

    Карайте си колите, кой каквото го кефи и стига вече.
    Който не го кефи 159 - ами да не си купува, или ако вече има - да я маха.
    Аз съм направил покупка с ясното съзнание какво купувам и колко пари давам.
    Както се казва за пореден път - кеф цена няма, приятели.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #3098
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Самия факт че сравняваме алфа 159 с БМВ, АЛДИ говори сам за себе си.
    Що не я сравняваме с рено лагуна, пежо 407, ситроен с5, форд мондео, опел вектра, тоуота авенсис, мазда 6 - малиии колко таралясници има. Айде да си кажат колко биха предпочели някоя от тези марки и модели и да ми изброят с какво са по-добри - комфорт, кеф, цена, управляемост. За дизайн трябва да си 100% сляп и без ръце, че да избереш друго освен алфа.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  9. #3099
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    караме коли по над 200 000км и мисля,че не може да ги сравняваме коя е здрава и коя е трошкада са чисто нови ставаиначе само си чешем езиците
    Точно обратното.
    Като станат на по 200-300к, тогава се вижда кой къде е.
    Докато са нови, като се счупи я караш в сервиза.
    Имал си една торба с пари, за да си купиш нов автомобил, купил си я. Няма да ти навреди 1-2-5 месеца без кола, защото човек с такова положение много по-лесно понася ударите под кръста, а и най-често има и други автомобили в семейството.

    Като станат на 4-5-6-7 години, взимат и се отървават от тях. Идват при нас.
    След това ние реално започваме да ги поддържаме тия коли. И то с много по-малко възможности от този, който първоначално е бил закупил автомобила.

    И от там се започва - хмм, носача е 400лв. Що да не му пръсна масълце да видя какво ще стане.
    Хмм, разскърца се нещо пак. Що да не го пратя при бай Иван да му бае и да го направи "нов". И т.н.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #3100
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Точно обратното.
    Като станат на по 200-300к, тогава се вижда кой къде е.
    Докато са нови, като се счупи я караш в сервиза.
    Имал си една торба с пари, за да си купиш нов автомобил, купил си я. Няма да ти навреди 1-2-5 месеца без кола, защото човек с такова положение много по-лесно понася ударите под кръста, а и най-често има и други автомобили в семейството.

    Като станат на 4-5-6-7 години, взимат и се отървават от тях. Идват при нас.
    След това ние реално започваме да ги поддържаме тия коли. И то с много по-малко възможности от този, който първоначално е бил закупил автомобила.

    И от там се започва - хмм, носача е 400лв. Що да не му пръсна масълце да видя какво ще стане.
    Хмм, разскърца се нещо пак. Що да не го пратя при бай Иван да му бае и да го направи "нов". И т.н.
    а как е карана преди това?знае ли се?или както джамбазина вика- бастуна беше у багажника на реални километри е и т.н. перфектна е и после си трошиме главите
    155ex 159ex 530new

  11. #3101
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    Като сравняваме такива автомобили, не трябва ли да се изхожда от това, колко са стрували нови. например средно заредена с екстри 159-ка и средно заредено Е90 (мисля, че това е пряк конкурент, а не Е60) или А4 Б7 от същата година. Във всички случаи Ауди и БМВ са по-скъпи, от който и да е аналог на Алфа, така че е нормално очакването да е по-голямо за тях, дори и след 200 000 км.

    Друг е въпроса, че БГ иска да си купи нов автомобил от премиум сегмента (задължително!!!), с които да го разпознават като спре пред барчето. Купува го нов внос (любимата ми дума), на половина по-малко пари от пазарната му цена в Европа. На БГ не му минава през ума, че БМВ Е60 или Ауди А6 4Ф са коли стрували по 150 бона преди 6-7 години и се надява нищо да не и стане, че цялото семейство ще плаче. БГ иска да кара модерна (6-7 годишна) кола с под 1000 лева заплата и като му кажеш актуатор на турбото 430 лева + 60 лева обучение само в Ауди и ми казва "ааа аз като загася и запаля се оправя, така ще е карам!"... да се чудиш, да се смееш ли, да плачеш ли...
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  12. #3102
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Еййй, не се спирате бе...

    За подкрепа на думите ми за кефа - пред нашия офис е така:

    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #3103
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Кажи на колегата ти да вземе да си боядиса джантите с цвета на колата.
    Става много добре. Точно като Либра Интенса ще стане.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #3104
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bottata View Post
    Самия факт че сравняваме алфа 159 с БМВ, АЛДИ говори сам за себе си.
    Що не я сравняваме с рено лагуна, пежо 407, ситроен с5, форд мондео, опел вектра, тоуота авенсис, мазда 6 - малиии колко таралясници има. Айде да си кажат колко биха предпочели някоя от тези марки и модели и да ми изброят с какво са по-добри - комфорт, кеф, цена, управляемост. За дизайн трябва да си 100% сляп и без ръце, че да избереш друго освен алфа.
    Един да каже нещо вярно тук,другите форумни герои,единият от които е и модератор,само лаят БМВ,Халди Мерц.......................тези коли са в друг ценови клас,ама оно баба си знае...............

    П.С.Сред изброените от теб коли,няма нито една която да е по-добра като цяло от 159,някои си имат плюсове,други минуси,като цяло нещата са на кантар,но визията и пътното поведение на 159 решават нещата.

    На японките са им скапани моторите и са им скъпи частите/да не говорим за съединители и маховици/,изключвам Хонда
    На френските моторите са ташак,трансимисийте са пълен ташак,за пътно поведение въобще няма да говорим,ако някой го кефи да хваща морска болест на магистралата-френската кола е неговата.
    Опел има подобни болежки като 159,в някои модели повече,защото си имат техни внедрени неща-като цяло доста грешни.
    За Жалко и Холцваген въобще не ми се говори с великите ТДИ мотори-"добър ден,закъсах на пътя"-"ами честито имате поредната дюза за смяна"



    ---------- Post added at 11:14 ---------- Previous post was at 11:09 ----------

    Quote Originally Posted by devil_vas View Post
    Като сравняваме такива автомобили, не трябва ли да се изхожда от това, колко са стрували нови. например средно заредена с екстри 159-ка и средно заредено Е90 (мисля, че това е пряк конкурент, а не Е60) или А4 Б7 от същата година. Във всички случаи Ауди и БМВ са по-скъпи, от който и да е аналог на Алфа, така че е нормално очакването да е по-голямо за тях, дори и след 200 000 км.

    Друг е въпроса, че БГ иска да си купи нов автомобил от премиум сегмента (задължително!!!), с които да го разпознават като спре пред барчето. Купува го нов внос (любимата ми дума), на половина по-малко пари от пазарната му цена в Европа. На БГ не му минава през ума, че БМВ Е60 или Ауди А6 4Ф са коли стрували по 150 бона преди 6-7 години и се надява нищо да не и стане, че цялото семейство ще плаче. БГ иска да кара модерна (6-7 годишна) кола с под 1000 лева заплата и като му кажеш актуатор на турбото 430 лева + 60 лева обучение само в Ауди и ми казва "ааа аз като загася и запаля се оправя, така ще е карам!"... да се чудиш, да се смееш ли, да плачеш ли...
    Ти що говориш ся така,те немските коруби хич не се трошат нали...............ти поне имаш опит с доста марки

    Най обичам хора които правят БМВ-та/има доста такива известни в Бг,повечето са ми приятели/ да кажат,мани ги тея скъсаняци,като им обявиш цена за ремонт,взимат потребителски кредит,и викат-"трай си да не разбере жената или у форума,че става страшно "
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #3105
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Сериозно ли някой във форума на Алфа си купува кола според статистиката? Статистици големи се навъдиха навсякъде. Темата е "Съвет относно покупка на 159", а не е "Съвет ДАЛИ да си купя 159".

    Та статистиците да си карат средностатистически коли и да си пишат в средностатистическите форуми колко са средностатистически и не са се прецакали. Какво ме интересува, че БМВ-то било по-кола и по-здраво и по-всякакво като ми се повръща като седна в него и видя таблото като скрина на баба ми.

    Никаква смислена информация не ми носи темата, та не знам защо не е в раздела "За хора без работа"
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Page 207 of 530 FirstFirst ... 107157197205206207208209217257307 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •