Page 217 of 530 FirstFirst ... 117167207215216217218219227267317 ... LastLast
Results 3,241 to 3,255 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3241

    Default

    Quote Originally Posted by MHz View Post
    Аз карам едно Gtv вече втори месец. И съм сигурен че CLK-то е много по зле. Да не говорим за комфорт и разход. За спортни автомобили Алфите са много по-добри . Да не говорим за здравината. За два месеца каране още не съм я обслужил дори а върви страхотно. Разбирам го колегата с 179-та . А тия кошове мерцедесите не зная тоя ЖИЖИ какво ги хвали. Един братовчед имаше CLK и само бучепе това. Alfa RULZZZ .

    P.S Само Lancia Thesis e по добра от нашите Алфи но след няколко години и такава ще имам

    В тоя ред мисли да се извиня на оня типаж дето го нахраних че 159 е варел..... варел ама лачен...
    А свещите поне не му ли смени колега на това ГТВ, че ако е V6 как се сменят, бедна ти е фантазията.

    Да не е съвсем офф мнението, чакаме на Пепи тестовете, лично на мен ми е много интересен такъв тест.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #3242

    Default

    Колега не се заяждайте. А по добре си снимайте цялата кола а не само гумите , че така оставам с впечатление че и вие се развозвате с някоя СТРАСТОУБИЙКА . Иначе за свещи тъкмо щех да питам кой ги сменя, Не им знам модела ама може и V6 да са. По какво да разбера?

  3. #3243
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Х аха ха ха а някой се е логнал с нов ник
    и колегата ЖИЖИ ... тука се спуках от смях

  4. #3244
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Gigi, напълно обективен съм.
    Следващата ми кола няма да е алфа повече, ще минавам на Рендж Ровър спорт, но е рано още, и то голям бензин двигател задължително, но това е друга тема.

    210 кс е мерена на дино и си дава конете, не е като да е 170 кс. Прав си нямам и идея на алфетката какво и беше правено. Но пича ме издуха много сериозно, и то със скорост над 210 ме дърпаше сериозно.

    Много съм разочарован от мерца, нивото съм убеден, че е високо, не съм нясно, но е бъкана с екстри, само музиката ми харесва.
    - Седалките са ми неудобни, некачествени материали.
    - Волана е протрит, копчетата на мултиволана са сцепени, а не са натискани зверски.
    - таблото изглежда все едно притопени стари химикалки
    - копчетата на телефона са с надигнато покритие от слънце
    - пластмасите тропат
    - скоростната автоматична кутия, много се замисля при изпреварване, повече от нормалното и поносимото.

    Ще пусна тази седмица снимки на детайлите и ще направя клип за шумния двигател при висока скорост.

    Отчитам +, извънградско добра икономичност около 6, при доста натискане. Градско трудно пада по 9.5-10.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #3245

    Default

    Много добър и изчерпателен отговор... Само избора ти на кола не е много удачен.. Рейнджа де... По добре си стой с алфата и да си ги хвалиме тука в форума...

  6. #3246
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Да де, ама ми се кара вече джипка, а от много разгледани модели този ми допада, нещо след 2009г.
    А и какво му има на ренджа?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #3247
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Да де, ама ми се кара вече джипка, а от много разгледани модели този ми допада, нещо след 2009г.
    А и какво му има на ренджа?
    Въпроса е,какво му няма !!!!!!! Мога да те заведа в един сервиз в Казичене,да видиш колко Рейнджа има там всеки ден,кой за сваляне на мотор,кой за 8-10 дюзи по 1600 леа. !!!!! Хубава кола,ама само на вид !!!!!!!


    П.С.Ей стига ги хвалихте тея 59-ки,хубави коли са за парите си,дреме ми че някой не я харесва разбииш ли,понеже се чупела,аз съм си я избрал,не съжалявам нито за миг,още ми харесва след 5 г.,абе обичам си я даже.Пак ви казвам,немските кошове не се чупят по-малко,просто собствениците им си траят,защото взимат потребителски кредити,за да ги ремонтират !!!!!!!!

    ---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Явно възприятията са ни различни или Колъо е прав за различното качество при производството за БГ и др. балкански субекти.
    Защото и аз сравнявам подобни
    Алфа 159 2.4 Q4 ръчка 2009г купувана нова от БГ
    Мерц 220 CDI Авангард автомат.2009г. от Италия.
    Безшумност Мерца е по добре - даже ей тука има измерени шумове в dB - http://www.autoexpress.co.uk/alfa-ro...specifications
    Качество пак Мерца
    Реагиране и вървене не мога да сравня автомат срещу ръчка
    седалките са ми еднакво зле, е не са като на форд фокус....
    Мерца вози по твърдо, а на стабилност са ми еднакви - и двете коли са със 17-ки
    За мен при конкретното сравнение, Алфата превъзхожда по спирачки с висока скорост, но е разбираемо с Брембо е и големите дискове. Естествено и на сняг Q4 има предимство. Но ако Мерца е 320 4-matic , като цяло Алфата не участва.
    Алфата си е добра и като отчетем, че цената и е два пъти по ниска не е никак лош избор.
    Като пускаш тестове,ето ти още един,където и немците признават 159 в стабилността,тук може още да се види и колко 159 е Вектра !!!!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #3248
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ....Пак ви казвам,немските кошове не се чупят по-малко,просто собствениците им си траят,защото взимат потребителски кредити,за да ги ремонтират !!!!!!!!...
    Това ти изказване звучи все едно аз да ти кажа, че пък 159-ката като се счупи си купуваш нова, защото ремонта излиза по-скъпо от целия автомобил.
    Баси и глупостите.
    Не мислиш ли, че кредита и състоянието на собственика си е строго индивидуално и не зависи от автомобила?

    Има ли смисъл да навлизаме пак в спорове, както направихме веднъж и на който ти извадих буквално цените на една камара части и се видя, че 159-ката е мнооого по-скъпа за поддръжка?

    Хайде кажи на една 159-ка, 2.4 кое е по-евтино от на едно 330д. Аз знам за едно единствено нещо на БМВ-то, което е по-скъпо. Всичко останало е доста по-евтино.
    Да предположим, че и двете коли се чупят еднакво.
    Та на едната частите като са по-евтини, теоретично коя кола излиза по-евтина за поддръжка.
    А ако тръгнем да слагаме оригинални части, то тогава 159-ката отива не в 3-та глуха по цена а направо по-добре да караш S65 AMG.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #3249
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Стига сте се дърлили.
    Давайте малко по полезно.
    Харесах си тази - някой от дупница случайно да я е гледал.
    http://www.cars.bg/c933012
    Ще влизам в "големия" филм 159
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  10. #3250
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това ти изказване звучи все едно аз да ти кажа, че пък 159-ката като се счупи си купуваш нова, защото ремонта излиза по-скъпо от целия автомобил.
    Баси и глупостите.
    Не мислиш ли, че кредита и състоянието на собственика си е строго индивидуално и не зависи от автомобила?

    Има ли смисъл да навлизаме пак в спорове, както направихме веднъж и на който ти извадих буквално цените на една камара части и се видя, че 159-ката е мнооого по-скъпа за поддръжка?

    Хайде кажи на една 159-ка, 2.4 кое е по-евтино от на едно 330д. Аз знам за едно единствено нещо на БМВ-то, което е по-скъпо. Всичко останало е доста по-евтино.
    Да предположим, че и двете коли се чупят еднакво.
    Та на едната частите като са по-евтини, теоретично коя кола излиза по-евтина за поддръжка.
    А ако тръгнем да слагаме оригинални части, то тогава 159-ката отива не в 3-та глуха по цена а направо по-добре да караш S65 AMG.
    Ааааа недей така,на АМГ-та само дисковете и накладките са им по 2-3000 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #3251
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ааааа недей така,на АМГ-та само дисковете и накладките са им по 2-3000 лв.
    Нищо пара - колкото един съединител на 159-ка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #3252
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Пак почвате да серете !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #3253
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Нищо пара - колкото един съединител на 159-ка.
    Коя е тая бре,че аз не знам ?????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #3254
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post

    Мерени няколко 2.4-ки на дино излизат тамън 175кс за разлика от 1.9 която си вади 150-те коня. Та 2.4 просто с чип е не повече от 210кс. и няма как да върви много повече от ц-тката с чип, ся въпросната която те е издухала може да е повече правена.
    Това до колкото знам важи за две-и-четворките до 2007, които са 200 кс. Следващата модификация е 210, които си излизат на диното, а с читаво чипосване се говори за 240-50.

    Оффтопик: Сега, ясно е, че тука се разиграва класически endowment effect, според който хората придават по-голяма стойност на неща, които вече притежават. Това което не е ясно е защо модератора позволява и даже участва в осирането на иначе полезна тема по абсолютно същия начин, който доведе до затрварянето на една друга тема
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  15. #3255

    Default

    Quote Originally Posted by dedepene View Post
    Това до колкото знам важи за две-и-четворките до 2007, които са 200 кс. Следващата модификация е 210, които си излизат на диното, а с читаво чипосване се говори за 240-50.

    Оффтопик: Сега, ясно е, че тука се разиграва класически endowment effect, според който хората придават по-голяма стойност на неща, които вече притежават. Това което не е ясно е защо модератора позволява и даже участва в осирането на иначе полезна тема по абсолютно същия начин, който доведе до затрварянето на една друга тема
    Отговарям ти веднага, за модератора, "он да не е пъдарин а на овчарнико, къде секой с рогите напред оди''. Седи си той и им чете пасквилите.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 217 of 530 FirstFirst ... 117167207215216217218219227267317 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •