Page 231 of 530 FirstFirst ... 131181221229230231232233241281331 ... LastLast
Results 3,451 to 3,465 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3451
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Ндам ... за съжаление това е част от реалността ... колкото по-голям казан вземат от Италия .. толкова повече пари ще припечелят от продажбата му тук. Колега търси кола внесена от Германия. Или направо си направи една екскурзия.

  2. #3452
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by guns View Post
    Единствената 4х4 159 ,която се предлага в БГ (mobile и cars).Затова бях готов да й простя доста недостатъци.
    Та накратко за "Нов Внос, Автомобила е в перфектно състояние, ".Виждам цена на табелката 10.999.Питам за разликата от mobile : 9.999!Не била сменена.
    - следи от градушка
    - смачкан ляв праг
    - надрани джанти
    - гуми гладки за формула 1
    - пукнатини по решетката на сърцето
    - забърсана леко задна дясна броня
    -външното езиче за издърпване за отваряне на преден капак липсва
    -вътрешната ръчка за отваряне на капака липсва- стърчи жило
    - салона черен все едно въглища пренасяни- тотално захабен - подлакътник изтрит ,протрит- скоростен лост,волан
    И пак бях готов да й простя- все пак 4х4 - това са външни /вътрешни забележки ,които се коригират .
    Запалиха я :
    - разтресе се зверски и започна да излиза бял дим !!
    -качих я на пътна помощ и към сервиза
    - след диагностиката даже нямаше смисъл и ходова част да гледаме.Диагноза: глава ,гарнитури и евентуално още изненади.
    - 60 лв за транспорта
    Все още надежда,че като им кажа за проблемите ще се разберем за 8 000 ,ще "налея" 4 000 и ще я съживя.
    Връщам се и ме посреща един дето мие колите.Вика шефовете ги няма и пита кво са ми казали.Разказвам аз и той ме пита в кой сервиз съм ходил и къде се намира.Почвам да обяснявам сериозно и той ме спира и вика " не бе ,питам те за да знам да не ходя там,ако ми се наложи".Браво ,той бил майстор на иронията.
    Пожелаваме си лек ден и "изнасилената " хубавица продължава да си гледа тъжно от същото място.

    Следва продължение.....
    Що не пита за тая...по-назад съм описал въпросния автомобил...като изключим, че седалките са кенеф и външните и вътрешни забележки, само като бръкнеш в казанчето с антифриза и виждаш, че е пълен с масло...дотам!!!
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  3. #3453
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by guns View Post
    Единствената 4х4 159 ,която се предлага в БГ (mobile и cars).Затова бях готов да й простя доста недостатъци.
    Та накратко за "Нов Внос, Автомобила е в перфектно състояние, ".Виждам цена на табелката 10.999.Питам за разликата от mobile : 9.999!Не била сменена.
    - следи от градушка
    - смачкан ляв праг
    - надрани джанти
    - гуми гладки за формула 1
    - пукнатини по решетката на сърцето
    - забърсана леко задна дясна броня
    -външното езиче за издърпване за отваряне на преден капак липсва
    -вътрешната ръчка за отваряне на капака липсва- стърчи жило
    - салона черен все едно въглища пренасяни- тотално захабен - подлакътник изтрит ,протрит- скоростен лост,волан
    И пак бях готов да й простя- все пак 4х4 - това са външни /вътрешни забележки ,които се коригират .
    Запалиха я :
    - разтресе се зверски и започна да излиза бял дим !!
    -качих я на пътна помощ и към сервиза
    - след диагностиката даже нямаше смисъл и ходова част да гледаме.Диагноза: глава ,гарнитури и евентуално още изненади.
    - 60 лв за транспорта
    Все още надежда,че като им кажа за проблемите ще се разберем за 8 000 ,ще "налея" 4 000 и ще я съживя.
    Връщам се и ме посреща един дето мие колите.Вика шефовете ги няма и пита кво са ми казали.Разказвам аз и той ме пита в кой сервиз съм ходил и къде се намира.Почвам да обяснявам сериозно и той ме спира и вика " не бе ,питам те за да знам да не ходя там,ако ми се наложи".Браво ,той бил майстор на иронията.
    Пожелаваме си лек ден и "изнасилената " хубавица продължава да си гледа тъжно от същото място.

    Следва продължение.....

    Колега , след това дето са диагностицирали , наистина е доста тъжно за колата , но защо не се замислиш да си вкараш кола от чужбина направо

    http://www.autoscout24.bg/ListGN.asp...0=18681&flzh=1

    Има доста коли който със сигурност са по добри от тези които се продават тук и са " ПЕРФЕКТНИ"
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #3454
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Има доста коли който със сигурност са по добри от тези които се продават тук и са " ПЕРФЕКТНИ"
    Наистина ги има ! Но кои са те ??? При положение че тук не можеш да отсееш "перфектните" от хубавите, там ли ще можеш ?
    Не се заблуждавайте, че хората си продават (кадето и да е по света) колите който нямат забележки и са в перфектно състояние по на 100 К за без пари !!!!
    Стегнатите коли струват пари и там и тук ! Само дето тук може да я вкараш в сервиз и да разбереш какво взимаш ! А там ? Ааа забравих в Германия всичко е цветя и рози !
    Успех на търсещите кола (качваш се и караш и всичко и е платено за една година) за без пари, успех !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #3455
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Наистина ги има ! Но кои са те ??? При положение че тук не можеш да отсееш "перфектните" от хубавите, там ли ще можеш ?
    Не се заблуждавайте, че хората си продават (кадето и да е по света) колите който нямат забележки и са в перфектно състояние по на 100 К за без пари !!!!
    Стегнатите коли струват пари и там и тук ! Само дето тук може да я вкараш в сервиз и да разбереш какво взимаш ! А там ? Ааа забравих в Германия всичко е цветя и рози !
    Успех на търсещите кола (качваш се и караш и всичко и е платено за една година) за без пари, успех !

    И ти си много прав ! Спор няма ... но мисълта ми е следната , че аз като си избирах кола исках да си купя такава която е карана от човек и да я купя от него , кола която е карана всеки ден ! Това за мен е едно много по сигурно начало при избора си на кола , защото колкото и да е тази кола всеки ден се е движела и човека си я е поддържал а не е седяла 1 година в моргата в Италия , отишъл нашия пич каза ли му 400 евро айде взел я докарал тук замил малко изчистил и след това " НОВ ВНОС ПЕРФЕКТНА УНИКАТ " 4000 бона или там колко е сложил няма значение .
    Хубави и поддържани коли има и тук има и навсякъде , но са доста по скъпи, но на поддържана кола аз лично съм склонен да дам и 2-3-4 хилки отгоре но да знам какво купувам .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #3456
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    И ти си много прав ! Спор няма ... но мисълта ми е следната , че аз като си избирах кола исках да си купя такава която е карана от човек и да я купя от него , кола която е карана всеки ден ! Това за мен е едно много по сигурно начало при избора си на кола , защото колкото и да е тази кола всеки ден се е движела и човека си я е поддържал а не е седяла 1 година в моргата в Италия , отишъл нашия пич каза ли му 400 евро айде взел я докарал тук замил малко изчистил и след това " НОВ ВНОС ПЕРФЕКТНА УНИКАТ " 4000 бона или там колко е сложил няма значение .
    Хубави и поддържани коли има и тук има и навсякъде , но са доста по скъпи, но на поддържана кола аз лично съм склонен да дам и 2-3-4 хилки отгоре но да знам какво купувам .
    И моята като беше седяла година и половина само в България...а в Италия не се знае колко още, какво и има? Да не е по-малко автомобил от тези които са карани всеки ден?
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #3457
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Колега , след това дето са диагностицирали , наистина е доста тъжно за колата , но защо не се замислиш да си вкараш кола от чужбина направо

    http://www.autoscout24.bg/ListGN.asp...0=18681&flzh=1

    Има доста коли който със сигурност са по добри от тези които се продават тук и са " ПЕРФЕКТНИ"
    О-ооо...така, "на оче", гледам средната цена от извадката е около 9-10 евра - демек дубъл на тукашните примоции. Как става тая работа, колеги?!
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  8. #3458
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Наистина ги има ! Но кои са те ??? При положение че тук не можеш да отсееш "перфектните" от хубавите, там ли ще можеш ?
    Не се заблуждавайте, че хората си продават (кадето и да е по света) колите който нямат забележки и са в перфектно състояние по на 100 К за без пари !!!!
    Стегнатите коли струват пари и там и тук ! Само дето тук може да я вкараш в сервиз и да разбереш какво взимаш ! А там ? Ааа забравих в Германия всичко е цветя и рози !
    Успех на търсещите кола (качваш се и караш и всичко и е платено за една година) за без пари, успех !
    За без пари няма, нито "качваш се и караш". Но от Германия определено можеш да попаднеш на доста по-добър екземпляр. Казвам го от опит.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #3459
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    И моята като беше седяла година и половина само в България...а в Италия не се знае колко още, какво и има? Да не е по-малко автомобил от тези които са карани всеки ден?

    Да ама нали се сещаш че повечето дето седят тука са като гробници , има и добри екземпляри , като твоята . АЗ говоря от моят опит при гледането на коли , явно съм попадал все на контейнери
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #3460

    Default

    Всичко е много относително. Хубави екземпляри и тук излизат. Типичен пример е червената от преди 2 седмици. 14к за колата още 2.5к докато се шляеш да търсиш, да я докараш, регистрираш и обслужиш и ей ти ги почти 17к. За толкова има и една в нашето мобиле на 50к км. Ако имах да ги наброя на момента дали щях да обикалям като в небрано лозе из Германия по автокъщите на арабите?



  11. #3461
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Е аз съм пътувал така доста пъти. Не казвам, че е лесно .. обсъждахме разходите. И познавам много народ дето го прави - кой е шофьор, кой е работник там .. кой с друго се занимава. To ако немаше пътуващи до чужбина с автобуси - немаше да има и тарифни цени, и немаше всеки ден от София, Пловдив или друг град да тръгват по няколко автобуса на различни фирми извън България .. не мислиш ли Вова ?
    Last edited by DiStefan0; 01-02-2015 at 19:32.

  12. #3462
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...7&slink=8q9n6t

    Айде на примоцията, ей това е реална цена за 8-9 годишна кола
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #3463
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...7&slink=8q9n6t

    Айде на примоцията, ей това е реална цена за 8-9 годишна кола
    Друго освен хубавата цена, тази кола няма.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #3464

    Default

    Как може да е реална тази цена като 15-год Голф се продава за същите пари.Ниска е цената според мен и колата е кенеф.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #3465

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Как може да е реална тази цена като 15-год Голф се продава за същите пари.Ниска е цената според мен и колата е кенеф.
    Аз пък съм готов да се обзаложа, че от вътре е по-запазена от половината 59ки във форума. Няколко поста по-нагоре видяхме пример за "кенеф" на почти двойна цена. Сама по себе си цената не е критерий, може и на човека да му се е наложило да я продаде по бързата процедура и т.н. Без да се види на живо...



Page 231 of 530 FirstFirst ... 131181221229230231232233241281331 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •