Page 232 of 530 FirstFirst ... 132182222230231232233234242282332 ... LastLast
Results 3,466 to 3,480 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3466
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Как може да е реална тази цена като 15-год Голф се продава за същите пари.Ниска е цената според мен и колата е кенеф.
    Търсене и предлагане. Българинът още си мисли че немските и японските коли са много здрави и не се чупят. Мен лично това ми харесва защото държи цените на италианските и френски по-ниско.
    А конкретно за обявата : много от хората които си купуват бензинова кола е с идеята да и сложат газ , да е по-евтино. А на тази не може да и се сложи евтина газова уредба.
    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Сама по себе си цената не е критерий, може и на човека да му се е наложило да я продаде по бързата процедура и т.н. Без да се види на живо...
    + 1 . Може да му тряват пари. Всичко се случва.
    Колата изглежда ок, бих отишъл да я видя ако не беше на другия край на България.
    ...

  2. #3467
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...7&slink=8q9n6t
    Айде на примоцията, ей това е реална цена за 8-9 годишна кола
    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Ниска е цената според мен и колата е кенеф.
    Е ко значи реалната цена на 9 годишна кола - ако ти дават 9 годишна кола на 120 хиляди реални, и си късметлия с добре запазена кола, 9 годишна на 350 хиляди км, карана като служебна, пълна мурдария и 9 годишна челосана директно с удара цената на трите една и съща ли ще бъде или има разлика
    Колата не знам дали е кенеф, ама по снимките още си личи, че не е най-голямата свежарка на света, така че за тия пари на живо шанса да се окаже кенеф е доста голям

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Не знам, ние ли сме много тъпи, вие ли сте много хитри, но има една граница под която просто не си струва да се напъваш и да си мислиш, че може да ебеш дявола във въздуха
    Туй е големия въпрос на тъжната българска действителност - ние балъците ли сме големи балъци или тарикатите са големи тарикати... аз ли нещо, те ли нещо...
    Ама кат гледам по кви пътища караме, кат гледам на кви коли се возим, като гледам джамбазите како ни внасят да ни го продават и като гледам тарикатите как резко дръпнаха напреде, че чак нямат пари да сипят от крадената нафта на икзекютив седан лимузината нов внос дет ше се разпадне след малко и още повече почвам да се чудя в кой е проблема, в тъпите ли е в хитрите ли е...
    Last edited by Sm0k; 02-02-2015 at 21:17.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #3468
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Като гледам темата и претенциите направо си плачи за един експеримент.Като ми остане време ще наснимам 159 ката и ще я обявя за продажба.На 110 000 реални км. с доволно количество екстри, почти без забележки/ има няколко драскотини който минават по каско//Консумативи/ремъци, ролко и т.н. на 10 000 км.Ремонтирана скоростна кутия в гаранция, нов съединител, термостат. С подменени вихрови клапи, чип, парктроник и т.н.
    Пазя всички фактури и застарховки от как е станала кола.
    Първо ще получа безпристрастно мнение за забележките по колата, после вероятно ще разбера ,че е кенеф и накрая ще имам предложения до толкова нелепи ,че дори и няма да искам да ги коментирам.
    Преди време пуснах 156 цата във форума, почти без забележки дори и едно обаждане не получих, накрая я продадох на изплащане за някаква смешна сума......с оглед на състоянието и.Явно при покупка всичко е кенеф а при продажба е най- запазения кенеф на света.Колата е на късмет, колко повече избираш ........толкова повече режиини при покупка имаш.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  4. #3469
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Лошо няма да избираш, стига да знаеш какво искаш. Ако не знаеш какво искаш, много вероятно е да попаднеш на нещо друго.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #3470
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Абе странно животно е Българина...аз като реших да продавам 156-цата я пуснах за толкова пари, че да се продаде, не съм си слагал печалби и т.н. Смея да твърдя, че беше най-добрата на пазара в перфектно техническо състояние, с фул екстри, затъмнени прозорци с качествено фолио, карбонов таван, разспънка, амортесьори билщайн, червени пружини ейбах, кожен салон, парктроници, темпомати и т.н. - 2,4 - 175 коня. Момчето което я взе септември месец още ми звъни и се хвали, че вече и е навил 20 000км и само дава газ до ламарината...та пуснах я на 6000лв и я продадох за 5000 след месец и половина, а такава като нея със същите екстри имаше още една благоевградска за 6500, само, че 1,9. Скоро пуснах за проба 159-ката без да имам за цел да я продавам на цена в която си бях сложил обслужване, регистрации, ремонти, подобрения, навигации и т.н. и в рамките на 2 дена ми звъннаха 3-ма човека да я купуват...викам си аз ли нещо бъркам, българина ли се плаши като види нещо евтино и все си мисли, че ще бъде изклатен...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  6. #3471
    аматьор guns's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Burgas
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    Колеги я сега кпомогнете в следния казус:
    Колата е на частно лице с транзитни номера и талон ,напомнящ на големия ,но пише ,че е разрешение за придвижване до КАТ.
    Колата е от автокъща,но защо е на частно лице и я продава като частно лице не знам.
    Искаме да направим договор за покупко продажба,но нотариусите казват ,че той първо трябва да я регистрира в КАТ( той е от Видин по адресна рег.) и чак тогава може да ми я продаде.Една нотариуска в Люлин ,на която и се носи славата ,че не е много чиста( отвън бодигардове приемат заявки и документи) казва ,че може да направи такъв договор,но не знае в КАТ дали ще го признаят.Аз съм от Бургас.Питах един познат,който обясни,че ако опитам с договор за продажба с транзитни номера,то КАТ щели да я държат около месец ,за да висят дали не се издирва в Европа и чак тогава да ми я регистрират.
    Вие какво знаете по въпроса?
    Поздрави.
    When you're talkin' to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone, alone

  7. #3472
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Не се занимавай, бих казал аз.
    Нека продавача я регистрира легално в български КАТ и тогава да тия продаде. Иначе рискуваш мнооогооо главоболия. Очевидно той иска да я продаде, ти какъв зор имаш?

    Щом има талон и временни номера регистрацията му е 60-70лв и няколко часа. Хич да не се прави на ударен.
    Last edited by Yavor; 02-02-2015 at 23:08.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #3473
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    ...Първо ще получа безпристрастно мнение за забележките по колата, после вероятно ще разбера ,че е кенеф и накрая ще имам предложения до толкова нелепи ,че дори и няма да искам да ги коментирам...
    Абе ако наистина е хубава сигурно никой няма да каже, че е кенеф. Ама ше има много хора дето ше ти обяснят че си луд, психопат и да си гледаш работата и ше питат как може да искаш на тая кола цената й, като на Горубляне ги има "същите" по 7000 лева. Те толкова си струват - 7000
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #3474
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Е ко значи реалната цена на 9 годишна кола - ако ти дават 9 годишна кола на 120 хиляди реални, и си късметлия с добре запазена кола, 9 годишна на 350 хиляди км, карана като служебна, пълна мурдария и 9 годишна челосана директно с удара цената на трите една и съща ли ще бъде или има разлика
    Колата не знам дали е кенеф, ама по снимките още си личи, че не е най-голямата свежарка на света, така че за тия пари на живо шанса да се окаже кенеф е доста голям



    Туй е големия въпрос на тъжната българска действителност - ние балъците ли сме големи балъци или тарикатите са големи тарикати... аз ли нещо, те ли нещо...
    Ама кат гледам по кви пътища караме, кат гледам на кви коли се возим, като гледам джамбазите како ни внасят да ни го продават и като гледам тарикатите как резко дръпнаха напреде, че чак нямат пари да сипят от крадената нафта на икзекютив седан лимузината нов внос дет ше се разпадне след малко и още повече почвам да се чудя в кой е проблема, в тъпите ли е в хитрите ли е...
    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Абе ако наистина е хубава сигурно никой няма да каже, че е кенеф. Ама ше има много хора дето ше ти обяснят че си луд, психопат и да си гледаш работата и ше питат как може да искаш на тая кола цената й, като на Горубляне ги има "същите" по 7000 лева. Те толкова си струват - 7000

    Сам си отговаряш Иначе аз 159 няма да си купувам, щото не ми върши работа, модела остаря, пък и гледам колегите много бързат да се отърват от техните, и бият шапка в земята по случай продажбите
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #3475
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Няма проблеми, Рус - следващия път ще те викна ти да плащаш, току-виж икономисам някой лев
    Как не знаех, да те бях взел да ми докараш камиона....
    Ще дойда с теб срещу 500 лв
    Нема нужда да се правиш на интересен, това ти колко харчиш като ходиш е твой проблем. Явно не оценяваш достатъчно парите, че да ги пилееш.
    Няколко човека ти написаха разходите си, просто ти е гот да се заяждаш, ма и на мен ми е кеф

    Знаеш лафа: 'Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава'.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #3476
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Не се занимавай, бих казал аз.
    Нека продавача я регистрира легално в български КАТ и тогава да тия продаде. Иначе рискуваш мнооогооо главоболия. Очевидно той иска да я продаде, ти какъв зор имаш?

    Щом има талон и временни номера регистрацията му е 60-70лв и няколко часа. Хич да не се прави на ударен.
    И 250-300 лв. Екотакса,това го плаши повярвай ми,никой не иска да ги дава тези пари,ама .................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #3477

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86
    Ще дойда с теб срещу 500 лв
    Нема нужда да се правиш на интересен, това ти колко харчиш като ходиш е твой проблем. Явно не оценяваш достатъчно парите, че да ги пилееш.
    Няколко човека ти написаха разходите си, просто ти е гот да се заяждаш, ма и на мен ми е кеф

    Знаеш лафа: 'Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава'.
    Десет пъти те питах - от кое точно да спестя и най-вече, ЗАЩО е нужно?
    Ти продължаваш да ми обясняваш за репатрак и лоу-кост....
    А и защо винаги разглеждаш НАЙ-евтиния и прекрасен вариант? Нещо като се обърка, какво правим?
    Отговори ми смислено, моля те!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #3478
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Десет пъти те питах - от кое точно да спестя и най-вече, ЗАЩО е нужно?
    Ти продължаваш да ми обясняваш за репатрак и лоу-кост....
    А и защо винаги разглеждаш НАЙ-евтиния и прекрасен вариант? Нещо като се обърка, какво правим?
    Отговори ми смислено, моля те!!!
    Tия с лоукостовете съм ги слууушал,ум да ти зайде,ама като дойде времето,и оп ама то нямало такива билети.Мнооого време слушам как разни мои познати,летят до Лондон за по 70-80 лв.,изведнъж се оказа,че няма билети за под 75 евра за след 2 месеца !!!!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #3479

    Default

    Лично за мен по-интересен е въпроса, ЗАЩО да пестя от нещата, които фактически ме издигат на върха на хранителната верига?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #3480
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Има и още едно допълнение, гледаш една ,две,три коли и нищо не ти харесва - какво правиш ?
    Прибираш се с насран гъз - 1500 лв назад
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 232 of 530 FirstFirst ... 132182222230231232233234242282332 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •