Page 330 of 530 FirstFirst ... 230280320328329330331332340380430 ... LastLast
Results 4,936 to 4,950 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #4936
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    Има ли някой запознат как става покупката на автомобил, от Италия примерно, в момента разрешено ли е след като си вземе номерата продавача и се вземат там нужните документи , да се вземат транзитни номера и газ.... или не става така , само на автовоз .

  2. #4937
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ами вече започвам да се навивам на този вариант, само че смятам до Италия да скоча, че вече два пъти съм си патил от коли от северни страни, заради менделеевата таблица, която зимата изсипват по пътищата си.
    От няколко години насам и в Германия и в Австрия не ползват химикали, които причиняват корозия. Не знам какви съставки са .. поне така се кълнат, но аз им вярвам де. Имаме тука форумски 159-ки не една и две от Германия и нямат проблеми с ръжда .. и наченки на такава. Търси по-нова година - така ще си сигурен, че е карана след спирането на химикалите причиняващи корозия. Валидният ТЮВ - HU (Хаупт Унтерзухунг) или Pickerl (Пикерл) са си чиста гаранция, че колата ти ще е поне 80% изправна технически. Докато в Италия не е така .. тамошния преглед е все едно като този в България - секви барутници минават .. докато в Австрия и Германия това нема как да стане. Същото важи и за другите държави на север.

    п.п. А да .. за протокола в северна Италия все още си изливат лайнарските химикали .. Коли от Болцано - избягвайте .. или много внимателно
    Last edited by DiStefano; 29-04-2016 at 20:10.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #4938
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Стевчо затваряне на очите има брат на всякъде...ама трябва да си в кухнята и да си гъст с главния готвач Ама сега ако дойде Франс едикой си...не може да се затварят очите за всеки Ако са му свършили накладките,продават му се възможно най-ефтините на цената на възможно най-скъпите,както и ,,охоо ама ти си и за нови фарове бе,, продават му се имитация горе долу на цената на Валео,наливат му се взевъзможни скъпи довабки уж да държи в кондиция турбината която пък си работи изправно и няма нищо общо с прегледа и Франс после иска майка си в злато за тая кола защото е дал 1300 ойро да мине преглед Има автотърговци които селектирват само добри автомобили за продан но те са многооо малко,първо цените са им ,,соленички,, меко казано второ да попаднеш на тях случайно вероятноста е много малка.Това което може да ориентира някой за такъв е че тези търговци имат не повече от 3-4 автомобила в наличност за продаване,за това имат време обстойно да огледат всеки един от тях преди да го вземат за продан, и са винаги местни италиянец или немец.Такива където имат по 20-30-50 коли на плаца те си взимат колите на килограм...нито ще ти обърне нужното внимание понеже там е лудница и продава достатъчно коли че да си му важен да ли ще купиш от него или не, нито ще ти счупи от цената.Също и никога не си купувайте кола от ,,неместен,, турчин,арабин,кюрд и т.н. шанса да ви преметнат е сто пъти по голям от колкото местен.За мен лично хукването по чужбините за кола без да познаваш ,,пътеките,, е по скоро скъпа авантьора от колкото разумно решение.Аз бих заложил на кола от частно лице в България,може и от форума поне ще се знае на какво дередже е
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 29-04-2016 at 22:20.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #4939
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Немска 159-ка в състояние, в което тук във форума се търси и с всичките му там екстри на цена като в България - НЕМА.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #4940
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Аз като разглеждах офертите, стана ясно, че читавите от частни лица (местни граждани), започват от 6к евра нагоре - собствениците не са глупаци и знаят какво продават. То и в Италия е така.
    Просто модела държи цена, за разлика от 156-та, която на 10 години струваше почти наполовина.

    Днес ще пътувам до Хисаря и смятам да погледна ей тази http://www.cars.bg/c1645543 (стига да работят днес), въпреки че предполагам е излъскана скрап, щом само от снимката си личи, колко нескопосно е претапициран волана.
    Last edited by AlfaMan; 30-04-2016 at 09:26.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #4941
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Аз като разглеждах офертите, стана ясно, че читавите от частни лица (местни граждани), започват от 6к евра нагоре - собствениците не са глупаци и знаят какво продават. То и в Италия е така.
    Просто модела държи цена, за разлика от 156-та, която на 10 години струваше почти наполовина.
    И колко са 6000 евро спрямо 25 000 евро като нова
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #4942
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    И на какво отгоре 159 държи цена ? И аз гледах в чужбина, защото тук в България, 159ките, които се продават са пълно дърво от към екстри.
    И като гледам обяви, ми то е60 е на парите на една хубава 159-ка. За мен лично, е60 е много по-кола от 159.

  8. #4943
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Да не почваме пак дискусията алфа вс бмв.

    Аз не мога да разбера едно, като е евтина - бързо се обезценява, като струва пари- била скъпа. Ам то угодия няма !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #4944
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Не бе, просто се чудя на какво отгоре. Сглобката пак не е страхотна. Нито има хубави шестаци.
    Не искач да сравнявам БМВ с Алфа и камоли тези два модела, които са в различни класове.
    Просто го споменах като факт, защото е60ката се доближава по визия на нивото на Алфонсо. За другото няма да коментирам.

  10. #4945
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    То 159 какво общо има с Алфа,освен емблемата?
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  11. #4946
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    E60 читаво с екстри на цена дори на ТИ няма.
    Едно Е60 да е поддържано,с екстри почва от 15-17к лв.,а вътре между другото е супер отвратително,скъпите части и проблеми са само екстра дето вървят с модела.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  12. #4947

    Default

    Много далече е от визията на 159-ката ама това е друга тема.

    Един от моделите на БМВ и точно от "Е" сериите дори бе обявено за модел с най-лош външен дизайн.Отделно като сравняваш сравнявай 159-ката с 3-та серия на БМВ, защото така е замислена като конкуренция.

    На мен лично вече поне 2 пъти ми се случва когато е паркирана да виждам докато си пия кафето някой да я обикаля и да я оглежда все едно не е виждал автомобил...

    Отделно днес за трети път тъкмо паркирах и давах леко назад, за да съм точно до бордюра и едно 5-6 годишно момченце докато си играеше изведнъж се завтече към предницата и клекна на 1 педя от нея нещо започна да я "опипва" или да я оглежда-скри се от погледа ни е не можехме да видим какво точно прави... Приятелят ми до мен ми казва спри я, аз ще изляза да му кажа да се отдръпне докато паркираш...


    А сега де?

    На мен такова нещо с никой друг автомобил не ми се е случвало...


    Отговорих му ухилен до уши- "Нещо си я хареса"...


    Ма няма страшно, вече изтече новия прототип на конкурента на 5-та серия.Алфа ромео GRIGIO(или GRIGLO) с двигател от ферари "калифорния" 3.9 литра би турбо 603 коня.Представянето на модела ще стане през 2017 година и същата година се планува пускането му в производство.Жалко че не пуснах нова тема миналата седмица когато случайно намерих статията на английски, сега не мога да я намеря.
    Last edited by alfa racer GTA; 30-04-2016 at 20:26.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #4948
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Аз продължавам да питам, на какво отгоре ?
    Няма един нормален бензинов двигател, ми само печки. Качеството на материалите вътре, не е от най-добрите, както и сглобката.
    А за визията, това е субективно нещо. Примерно на мен фейслифта на 156 ми е, една идея по-красива от 159. Ама това си е за мен.

  14. #4949
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Ем,като не ти харесва поне не хейтвай.Ние заблудените сме си я купили вече,и с какво е и какво не е по-зле или по-добре,от някоя друга марка явно не ни е интересувало!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  15. #4950
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Нека и аз се включа като собственик на 159-ка от около 3 месеца. Преди да се реша какво да взема гледах доста коли Audi А3, BMW 3 серия и тнт . Спрях се 159 поради много причини , но основната е че всеки път като я погледна очите ми остават по нея. Грам не съжалявам за покупката. Отново и отново ще взема Алфата..Чесно казано ми писла всеки 2ри с а3 и бмв 3 серия.
    Alfa 159 JTD

Page 330 of 530 FirstFirst ... 230280320328329330331332340380430 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •