Page 331 of 530 FirstFirst ... 231281321329330331332333341381431 ... LastLast
Results 4,951 to 4,965 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #4951
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    И аз вече като бивш собственик мога да кажа, че 159 е хубав автомобил!
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  2. #4952
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Аз продължавам да питам, на какво отгоре ?
    Няма един нормален бензинов двигател, ми само печки. Качеството на материалите вътре, не е от най-добрите, както и сглобката.
    А за визията, това е субективно нещо. Примерно на мен фейслифта на 156 ми е, една идея по-красива от 159. Ама това си е за мен.
    А при баварците материалите вътре много ли са прекрасни.... Побеляващи пласмаси, а ако има кожа, тя е като дъска. Да не говорим, че май се чупят повече от алфите в последно време
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #4953
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Митко145 View Post
    И аз вече като бивш собственик мога да кажа, че 159 е хубав автомобил!
    Защо бивш колега? Сподели от какво не си доволен/доволен, каква е причината за продажбата и т.н. Тъкмо ше дадеш МААРТЯЛ за размисъл
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4954
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    А при баварците материалите вътре много ли са прекрасни.... Побеляващи пласмаси, а ако има кожа, тя е като дъска. Да не говорим, че май се чупят повече от алфите в последно време
    Явка, аз несъм фен на БМВ, но да ти кажа няма нито едно дето на под 200к км да са му отъркдани волана и ск лост или педалите, за седялките да не говорим. Виждал съм Е60 на 500к км с по-добре изглеждащи седялки от 159 на малко над 200к км. Вярно е чее индивидуално кой как си поддържа кожата, но все пак...
    Аз лично на Сааба му мажа лятото кожата на 10-тина дни и винаги е мека и гладка, но колко хора го правят това??

    За мен 159 е уникална като дизайн и макар и на 10г вече колата хваща окото и то доста, но наистина има доста недостатъци за съжаление и качеството на материалите вътре които са най-много подложени на триене , нее много високо.

    А въпросът за липсата на истински алфов бензинов мотор също е недостатък. Аз лично досега щях да си купя 159,ако имаше читав мотор на бензин, понеже не ми се кара дизел поради цял ред причини..
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #4955
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    А какво ще кажете за 1.7tbi мотора??

  6. #4956
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    А какво ще кажете за 1.7tbi мотора??
    Готин е, качен на 159 под 14/100 градско не мож го свали
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #4957
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Защо бивш колега? Сподели от какво не си доволен/доволен, каква е причината за продажбата и т.н. Тъкмо ше дадеш МААРТЯЛ за размисъл
    Като цяло съм доволен,но ми предложиха цена на,която не можах да откажа.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  8. #4958

    Default

    години наред не съм писал в тоя форум, гледам ситуацията е същата, половината където пишат против автомобила такъв са виждали само в мобиле.бг и гугъл, а другата половина е имала или кофти късмет или са карали някоя друга кола

    159 е чук, само трябва да искате да дадете повече от 25 стотинки, което важи и за БМВ, мерц и т.н.

  9. #4959
    Младши алфист GGA's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    " На мен лично вече поне 2 пъти ми се случва когато е паркирана да виждам докато си пия кафето някой да я обикаля и да я оглежда все едно не е виждал автомобил...

    Отделно днес за трети път тъкмо паркирах и давах леко назад, за да съм точно до бордюра и едно 5-6 годишно момченце докато си играеше изведнъж се завтече към предницата и клекна на 1 педя от нея нещо започна да я "опипва" или да я оглежда-скри се от погледа ни е не можехме да видим какво точно прави... Приятелят ми до мен ми казва спри я, аз ще изляза да му кажа да се отдръпне докато паркираш...


    А сега де?

    На мен такова нещо с никой друг автомобил не ми се е случвало...


    Отговорих му ухилен до уши- "Нещо си я хареса"... "

    alfa racer GTA

    Прав си колга и на мен ми се случва доста често
    Alfa romeo 159 2.4 Jtdm

  10. #4960
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колеги, много ви моля пишете по темата. Нали идеята е да бъде полезна, а човек като влезе да чете, ще се сблъска с ненужен спам. Мисля има друга тема, където може да се изразяват положителни или отрицателни мнения за колата.

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Днес ще пътувам до Хисаря и смятам да погледна ей тази http://www.cars.bg/c1645543 (стига да работят днес), въпреки че предполагам е излъскана скрап, щом само от снимката си личи, колко нескопосно е претапициран волана.
    Отбих се и я видях - курник, който са се опитали много нескопосно да го лустросат. Ме знам дали родния джамбазин или италианският му колега са свършили тази работа, но фактите са налице. Още от пръв поглед ти избожда очите, че воланът и скоростният лост (вкл и маншонът) са претапицирани. Поне да бяха ги състарили малко, че направо крещят, на фона на олющените бежови пластмасови конзоли по вратите - да ги бяха малко замазали с един бежов спрей. Даже не съм сигурен, че кожата е естествена - прекалено добре изглежда, на фона на не дотам прецизната тапицерска работа, което ме съмнява, че някой ще използва качествени материали, за бюджетен ремонт.
    Кожата по седалките горе-долу става, въпреки, че не е била особено добре поддържана. Вътре всичко работи, даже и по климатика няма забележки. На външен вид е що годе добре и няма някакви дразнещи забележки с изключение на започнало леко обелване на лака (с размерите на 2 стотинки) на веждата на заден десен калник, липсата на няколко люспи хром от сърцето и стандартните следи от някое друго камъче. Двигателят е ....., ще изскочи от коша - това "служебното" jtd което карам в момента, работи по-добре. Иначе може да се закара колата за преглед във всеки един сервиз в Пловдив.
    Това е, което видях и мнението ми е, че изобщо не си заслужава даже да се види.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #4961

    Default

    Момчета за тези пари не разбирам какво искате- Перфектен автомобил ли?

    Ами новите са такива.

    Ако двигател, скоростна кутия и другите възлови агрегати са здрави, то колата е добра.Само претапицирането и външните забележки да са-това се прави.

    Работата на двигателя може и от вида на дизеловото гориво да е.Моята по един начин работи с авио дизел на ЕКО, по друг с обикновен дизел на Лукоил и по трети начин с дизел на Круиз.
    Last edited by alfa racer GTA; 04-05-2016 at 12:45.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #4962
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    http://www.cars.bg/c1651248
    някой гледал ли я е ? мнение и дали е истински ti. не трябва ли да има червени шевове по волана таблото и скоростния лост, че на снимките нещо не се вижда ? дайте мнение

  13. #4963
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    http://www.cars.bg/c1651248
    някой гледал ли я е ? мнение и дали е истински ti. не трябва ли да има червени шевове по волана таблото и скоростния лост, че на снимките нещо не се вижда ? дайте мнение
    Аз доколкото знам Ti версията е представена за пръв път в Женева 2007-ма, а тази пише, че е 2006 февруари. 200 коньов Ti не знам да има 2.4, но може и да бъркам. А и самия бадж Ti като гледам отзад на тази кола липсва. Абе най-лесно обади се и искай номер на рама и ше разбереш каква е ... Ма мене лично много ме съмнява да е Ti.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #4964

    Default

    Тази кола е на 1 милион и 403 хиляди километра?

    Салона е от ТИ, волана не съм сигурен, няма червени конци, може и да е тапициран допълнително.Не зная но може да е възможно волана да се поръчва и с черни конци.На други марки на ФКГ има такава опция.От друга страна ако този автомобил наистина е над 1 милион километра със сигурност волана ще иска претапициране.

    Отделно не виждам отстрани спойлерите на праговете типични за ТI ...

    Иначе има всички екстри, но не виждам и капаците на огледалата да са като на TI.

    Автомобила ми се струва боядисван.Няма и емблемата "Giugiaro"


    Каквото и да е обаче лайсната на вратата "159 Ti" е задължителна за да е действително такава:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Заснемане.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #4965
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Благодаря за изчерпателните отговори. А има ли истински ti с 2.4 мотор, дали ще е 200 или 210 к.с.
    Също така е и доста съмнително скорошното регистрирване на автомобила и евентуалната му продажба..
    Last edited by m1lk4; 04-05-2016 at 17:26. Reason: добавяне

Page 331 of 530 FirstFirst ... 231281321329330331332333341381431 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •