Page 357 of 530 FirstFirst ... 257307347355356357358359367407457 ... LastLast
Results 5,341 to 5,355 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5341
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Аха. И как пък колите с най-дебелите шофьори се оказват по нашенските автокъщи?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #5342
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Здравейте отново колеги,

    Общо взето се отказах от вариант Седан и започнах да гледам и комбита. Разгледах мненията доста назад, но обявите вече са изтекли/сменени и не ми носеше много информация..

    Бихте ли споделили впечатления относно тези обяви:
    http://www.mobile.bg/11460478569826299 София
    http://www.mobile.bg/11469711748481955 Враца
    http://www.mobile.bg/11455466494043806 Севлиево

    Тази от София имам спомен, че съм чел нещо лошо за нея, а тази от Враца мога да пътувам през уикенда, Севлиево също.

    От към критерии за търсене- най-основните са 159 и автоматик От всичкото четене тук и по чужди форуми съм останал с впечатлението, че 2.4 е по-добър вариант спрямо 1.9 за дизел, затова съм се насочил към него повече (не съм пробвал 1.9, но всички казват, че е мудна).

    Ако знаете и някоя друга кола, предложете моля.
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 2000

  3. #5343
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Първата и последната са стари обяви - от около половин година и повече. Първата съм я гледал и изобщо не си струват парите. Джамбазинът се е постарал да направи снимките така, че да изглежда много добре на тях, но колата е леш. На последната, предполагам и с просто око си забелязал, че интериора е много амортизирал. Видиш ли снимки, които са крайно недостатъчни и се опитват да прикриват разни работи, както и дефицит на пояснения, просто бягай далеч от такива обяви. А със сигурност ще ти бъде казано, че колата е перфектна и без забележки, само и само да отидеш да я видиш, пък белким клъвнеш.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #5344
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Ще се наиграеш с 2.4 колега, иди пробвай някоя 1.9 150 и прецени за себе си дали те удовлетворява от към динамика.

  5. #5345
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Тези 159-ки... направо с тях ставам и с тях лягам... Всеки ми казва - махни ги тес алфи, тези италиански коли. Мои приятели..Приятели на баща ми които 20 години се занимават с коли го отказват. Да съм си бил вземел хубава кола - мерцедес или бмв.. .. Не мога - вируса алфа ме е хванал и за мен не съществува друга марка автомобил.. Вече почнах да се отчайвам. Навън - Германия, Австрия, Белгия има много хубави ( поне на снимки ) но нямаме свободното време с баща ми да ходим да ги гледаме. Звъняхме на тази от Пловдив където е внос от Сан Марино. Човека каза, че всичко било сменено, навъртял 10-15 хил км за 1 година и решил да я продава. Баща ми го пита защо - щял да купува апартамент. Пита го за пребоядисвано и ударено дали имала - Цялата била пребоядисвана защото била надрана когато я взимал. Имала само един ключ. Не й знам историята но четох, че била проблемна с документите и някви такива работи. Като цяло отпада като вариант, но ми е много по-удобно да взема нещо от тук. 159 TI - кола мечта..

  6. #5346
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Тези 159-ки... направо с тях ставам и с тях лягам... Всеки ми казва - махни ги тес алфи, тези италиански коли. Мои приятели..Приятели на баща ми които 20 години се занимават с коли го отказват. Да съм си бил вземел хубава кола - мерцедес или бмв.. .. Не мога - вируса алфа ме е хванал и за мен не съществува друга марка автомобил.. Вече почнах да се отчайвам. Навън - Германия, Австрия, Белгия има много хубави ( поне на снимки ) но нямаме свободното време с баща ми да ходим да ги гледаме. Звъняхме на тази от Пловдив където е внос от Сан Марино. Човека каза, че всичко било сменено, навъртял 10-15 хил км за 1 година и решил да я продава. Баща ми го пита защо - щял да купува апартамент. Пита го за пребоядисвано и ударено дали имала - Цялата била пребоядисвана защото била надрана когато я взимал. Имала само един ключ. Не й знам историята но четох, че била проблемна с документите и някви такива работи. Като цяло отпада като вариант, но ми е много по-удобно да взема нещо от тук. 159 TI - кола мечта..
    И аз бях така и си взех с проблем да си я правя. Сега си карам 159 2.4 Ti и всички зяпат като мина. За 3 месеца не съм правил нищо ,че и разхода ми е доволен

  7. #5347
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Тези 159-ки... направо с тях ставам и с тях лягам... Всеки ми казва - махни ги тес алфи, тези италиански коли. Мои приятели..Приятели на баща ми които 20 години се занимават с коли го отказват. Да съм си бил вземел хубава кола - мерцедес или бмв.. .. Не мога - вируса алфа ме е хванал и за мен не съществува друга марка автомобил.. Вече почнах да се отчайвам. Навън - Германия, Австрия, Белгия има много хубави ( поне на снимки ) но нямаме свободното време с баща ми да ходим да ги гледаме. Звъняхме на тази от Пловдив където е внос от Сан Марино. Човека каза, че всичко било сменено, навъртял 10-15 хил км за 1 година и решил да я продава. Баща ми го пита защо - щял да купува апартамент. Пита го за пребоядисвано и ударено дали имала - Цялата била пребоядисвана защото била надрана когато я взимал. Имала само един ключ. Не й знам историята но четох, че била проблемна с документите и някви такива работи. Като цяло отпада като вариант, но ми е много по-удобно да взема нещо от тук. 159 TI - кола мечта..
    Аз чета редовно, и рядко се обаждам, но сега не издържам...
    Ако не си вземеш колата, която ти е на сърце, значи ще сбъркаш. Това е като да си избереш жена, която хората харесват, а не ти. Защо!? Зависим си от хорското мнение, или те е страх от бъдещи разходи по колата! Не разбирам? Харесваш кола, сядаш, усещаш я твоя и я грабваш веднага. Няма кой да ти каже колко пари да дадеш за колата, или пък колко ще дадеш след като я вземеш. Пример: Аз моята 166-ца 136hp я взех преди 5 години за 4.400лв, което беше супер висока цена за колата, която харесах, защото тогава можеше за тази сума да си взема с повече екстри като мотор, кожа, пилот, чейнджър и другите дъра-бъра неща. Казах НЕ, това е моята кола и я взех, от тогава НИЩО не съм сменял и правил освен масла филтри и предница.
    Пожелавам ти успешен и разумен избор.
    P.S.
    Живей, сега си жив...

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  8. #5348
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Враца
    Posts
    2

    Default

    Радвам се че ви събудих малко колеги,вижте как се активизирахте.
    Наистина бях малко груб и за това редактирах мнението си,но в крайна сметка е истинско детективско безумие това което виждам че се случва когато някой реши да си купува кола. Почва се истинско разследване по случая. VIN,проверки всякакви,някой нещо знае ли,някой нещо чул ли е,някой някъде видя ли е колата,ама в Швейцария ли е,или в Парагвай,ма сириец ли я е карал,или чистокръвен немец и още и още и накрая на човечеца дето е стиснал едни парички за най-хубавата и най-евтината кола,му се е.... мамата.
    Та си мисля,че е хубаво човек малко да си чуе и сърчицето,особено когато си купува ALFA ROMEO, а не цялото безсъзнателно форумно пространство на света,в което си позволяват да пишат и автомобилни лаици като мен. Няма автомобил,особено втора ръка,за който да не се налага да се похарчат още малко пари,за това не си ги давайте всичките,оставете си и малко за подръжка и в крайна сметка си купувайте това което ви е на сърцето.
    Поздрави на всички и до скоро.

  9. #5349
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Quote Originally Posted by Eskalero View Post
    ама в Швейцария ли е,или в Парагвай,ма сириец ли я е карал,или чистокръвен немец

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  10. #5350
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Eskalero View Post
    Радвам се че ви събудих малко колеги,вижте как се активизирахте.
    Наистина бях малко груб и за това редактирах мнението си,но в крайна сметка е истинско детективско безумие това което виждам че се случва когато някой реши да си купува кола. Почва се истинско разследване по случая. VIN,проверки всякакви,някой нещо знае ли,някой нещо чул ли е,някой някъде видя ли е колата,ама в Швейцария ли е,или в Парагвай,ма сириец ли я е карал,или чистокръвен немец и още и още и накрая на човечеца дето е стиснал едни парички за най-хубавата и най-евтината кола,му се е.... мамата.
    Та си мисля,че е хубаво човек малко да си чуе и сърчицето,особено когато си купува ALFA ROMEO, а не цялото безсъзнателно форумно пространство на света,в което си позволяват да пишат и автомобилни лаици като мен. Няма автомобил,особено втора ръка,за който да не се налага да се похарчат още малко пари,за това не си ги давайте всичките,оставете си и малко за подръжка и в крайна сметка си купувайте това което ви е на сърцето.
    Поздрави на всички и до скоро.
    Глей сега,
    със сърце се избира марката и модела,
    ама конкретният екземпляр се избира с главата.
    Иначе после се плаче. И сърцето се разбива.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #5351
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Аз предлагам тази тема да се преименува на "Съвет за НЕпокупка на Алфа 159".Ето какво разбрах от нея досега:
    -тези дето се продават в БГ са пълен леш милионници;
    -тези от Германия и Австрия ръждата се "чува" как ги гризе;
    -италианците не сменят масло и въобще не ходят в сервиз;
    -"швейцарките" са безумно скъпи;
    -няма читави майстори (с малки изключения);
    -имат куп фабрични (детски) проблеми;
    -харчат много,чупят се на поразия,частите са им скъпи и т.н. и т.н.
    Е как някой не карал Алфа досега ще си купи такава кола!
    Значи ние със 159-ките сме бунаци,мазохисти и нямаме грам мозък в главата!
    Или пък,ако имаме читави екземпляри (о'чудеса), откъде по дяволите сме ги взели?
    А,забравих и,че сме си взели Алфи,щото нямаме пари за БМВ!
    Колега,ВО,ама хич ли не ти е минавало през ума,че в тоя форум има хора,дето могат да си купят няколко F11 веднага в кеш?
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  12. #5352
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Аз предлагам тази тема да се преименува на "Съвет за НЕпокупка на Алфа 159".Ето какво разбрах от нея досега:
    -тези дето се продават в БГ са пълен леш милионници;
    -тези от Германия и Австрия ръждата се "чува" как ги гризе;
    -италианците не сменят масло и въобще не ходят в сервиз;
    -"швейцарките" са безумно скъпи;
    -няма читави майстори (с малки изключения);
    -имат куп фабрични (детски) проблеми;
    -харчат много,чупят се на поразия,частите са им скъпи и т.н. и т.н.
    Е как някой не карал Алфа досега ще си купи такава кола!
    Значи ние със 159-ките сме бунаци,мазохисти и нямаме грам мозък в главата!
    Или пък,ако имаме читави екземпляри (о'чудеса), откъде по дяволите сме ги взели?
    А,забравих и,че сме си взели Алфи,щото нямаме пари за БМВ!
    Колега,ВО,ама хич ли не ти е минавало през ума,че в тоя форум има хора,дето могат да си купят няколко F11 веднага в кеш?

    Еха .. доста добре си разбрал темата значи

    ПС : F11 ? или си имал в предвид F12 berlinetta ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  13. #5353
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    За БМВ иде реч,колега!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  14. #5354
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Миналия месец в КАТ Перник едно момче регистрираше 159 SW Q4, 2007 г. колата беше страхотно изглеждаща ! Заговорихме се и той ми каза, че за първи път си купува Алфа ! Видял е в автокъщата, харесала му и я купил. ( 14600 лв )
    Извода го оставям на вас 😉
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  15. #5355
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Миналия месец в КАТ Перник едно момче регистрираше 159 SW Q4, 2007 г. колата беше страхотно изглеждаща ! Заговорихме се и той ми каза, че за първи път си купува Алфа ! Видял е в автокъщата, харесала му и я купил. ( 14600 лв )
    Извода го оставям на вас ��
    Засичали сме се с него и сме се дърпали ( аз с ауди А4 комбрка 2.5 155 с мап и двама вътре той нз ) Аудито е 170 коня и вървяхме на равно .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 357 of 530 FirstFirst ... 257307347355356357358359367407457 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •