Page 509 of 530 FirstFirst ... 9409459499507508509510511519 ... LastLast
Results 7,621 to 7,635 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ако питаш мен интересува ме този двигател jts, наистина ли е толкова проблемен.
    Аз от никой не съм чувал, че е проблемен.
    Един "проблем" има с веригата, дето е само една, евтина е и се сменя лесно, което реално не е проблем, а си е нормално обслужване.
    А другото е нагар, дето го трупа всеки един мотор с директно впръскване, та даже и дизелите.

    Други са реалните минуси - разхода и кашкавалената скоростна кутия, която върви в комплект с тоя мотор.

    Затова пробвай 159 1.8. Не върви по-лошо от 156 1.8. И с газ си е 10лв на 100км.
    2.2 ЖТСа с газ ще е 15лв на 100км, а само на бензин 25лв...

  2. #7622
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Веригите са две. Една за баланс валовете и една за разпределителните валове. С една камара бананчета.
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1zL8tM...ce.jpg_q50.jpg
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #7623

    Default

    Начи добре че не си взех такова.

    За тая на баланс валовете не съм чел някой да се оплаква.
    За тая на разпределителните викат че се разтяга и светва чека, че валовете излизат от фаза.
    Но наистина, един път като си отворил, май най-добре да сменяш всичко...

    Ориентир за цените:
    https://www.autodoc.bg/automega/8941433
    https://www.autodoc.bg/automega/8944542

  4. #7624
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    то аз ако слушах разбирачите, никога нямаше да карам Алфа. Окачването им било от кашкавал...От сервиза нямало да изляза.Не вървяла.Аз пък си я карах 11г. предната и редовно наказвах 320ки както не върви. Носачи смених веднъж ,щото спуках гума в движение и качих един бордюр. Тук ми обясняваха да се готвя за основен ремонт на Спарка. Миналата година я продадох 22годишна кола, вървеше си на пушка. Жетедето уж връх и апогей на инженерната мисъл,но се оказва,че не е баш така. За Джейтиеса и там една камара народ се изказа без да имат никаква идея за какво иде реч.2 тона тежала,не вървяла, та веригите. Наскоро един пич ме убеждаваше как шестака самият двигател тежал 320 кила повече от тбито. (в действителност са 110кг) И тук ми се подиграваха.Преднячка с тежък мотор.. да съм си вземел Ауди на газ. Еееей,ся. Аз за себе си не съжалявам и за миг! Карах 2 6така един след друг и веднага разбрах,че тва е,което искам. И жена ми като я срещнах за 1ви път, на 15тата минута знаех,че е ТЯ. Ако и при теб е така,не се чуди!Ако имаш съмнения,значи не е твоята кола тва.Квот и да вземеш,все ще има да се прави по колата нещо. Въпросът е,да ти е кеф да я караш и да можеш да си я позволиш.Ти най-добре знаеш какво искаш. Самите мотори jts не са по-зле от ТС цф2/3.Даже напротив. За Бусото мога да кажа,че предимството му пред jtsа е звука донякъде и това,че е мнофо по-опростен. Разход,мощност,Въртящ момент, еконорми..всесав полза на Холдънския мотор с jts глава.
    Last edited by ivo_red; 23-12-2019 at 00:53.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #7625

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Преднячка с тежък мотор.. да съм си вземел Ауди на газ. Еееей,ся. Аз за себе си не съжалявам и за миг!
    Вероятно, защото имаш големи доходи и/или правиш малко километри, затова ти харесва тая ламя.
    Ако взимаше 1500лв на месец (примерно) или правеше по 50 000км на година и ти щеше да го плюеш тоя жтс.

    Като говориш за аудита, да ти кажа, аз ауди S8 на газ съм карал на приятел. 4.2 осмак 360 коня. Куатро и автомат.
    Същия мотор го има и в A8, A6 и S4.
    Гореше 20-24 газ в софия и 12-15 извънградско. Колкото литри, толкова и лева, даже газта е по-малко от 1лв.
    Сигурен съм че твоята кола гори повече бензин в лева, а не върви толкова, няма 4х4, няма автомат и няма тоя комфорт.

    Aко се сравнява еквивалента - А4 3.2фси срещу 159 3.2жтс, пак аудито гори по-малко и върви повече.

  6. #7626
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Какво общо има С8 със 159? Колко струва читаво С8 на под 200 хил км?На колко години е? Колко струва поддръжката? Понеже много се спекулира с темата за 3.2 jts, къде са му веригите и какво трябва да се свали,за да ги обслужиш? И колко струва тва удоволствие...
    Аз съм семеен мъж с 2 деца вече и куче 30 кила.Исках комби,бензин и да е над 160 коня.По възможност ръчка,защото предпочитам,но това не беше водещо. Водещо бе състояние и цена.
    Относно 3.2 авант б7 и моята и двете ги дават 1590 кг без екстрите. Алфата е малко по-мощна,а аудито има малко повече въртящ момент по-ниско.Тва е.На старт от място ме бие.На магистралата не ми смогва.Тествано е с един пичага от Пловдив. Като цяло доста сходен пърформанс. Но цената е друга,а и не се намират много лесно. Също беше вариант,както и б6 3.0 куатро. Много бях харесал С4 б6,но добре,че се отказах. С второто дете там ми е по-важното. Нямаше да издържа финансово. За разхода знаех предварително и си сметнах нещата - колко взимам,колко карам и колко ми струва колата. Интересно ми е ти колко плати за твоята кола, ако не е тайна?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #7627
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ами говоря от свой опит. Не веднъж и дваж съм сипвал добавки за дюзи(предимно Pro-Tec), имало е ефект, дори временен, но да правят чудеса.. ай стига. Слагах предимно от внушението, че нещо не ми харесва, после се самоуспокоявам и чакам да изчезнат всички притеснения. 2Т масло съм слагал, ей така щото ми харесва как работи мекичко двигателя и уж, че смазва дюзите.Намалява тракащия звук на дизела и т.н..но щом нещо допълнително действа по този начин, значи има нещо друго... С добавките е същата работа. Верно има случаи, когато мъртвец се събужда и заработва, но това не означава, че е решен даден проблем. Та след като ми се наложи да сваля главата, дадох дюзите в сервиз, почистиха ги, нагласиха ги, минах само с регулиране без да се сменят разпръсквачи и прочие. Сложих и нови кобилици, каквото си беше тръгнало бе сменено + всичко останало ремъци, ролки, болтове, гарнитури и т.н....еми мотора няма нищо общо, без никакви добавки и Т2 масло.
    Няколко месеца преди ремонта обаче имахме един разговор с колегата ВО и аз се бях насочил към дебитомер и ЕГР, но след като човека ми обясни доста неща за взаимната им работа и къде какво се случва, понеже нещо не ми харесваше, та той ме насочи да си проверя дюзите... И по стечение на обстоятелствата се стигна до там, че да разглобя колата, ги дадох за проверка,след което се оказа, че са имали нужда от стенд и настройка.
    Доста пъти съм опирал до него и до други колеги, например Любо (ecotronic), както мненията на още 5-6 колеги, които наистина са важни, но явно ще ви трябва време за да го разберете.
    Та каква ми бе мисълта, козата си иска пръч.
    Дано сте ме разбрали.

    ПС. Поста ми обхваща и другата тема, там за стъклата, защото нещата опират до едно и също нещо.
    Много добре правиш с двутактовото масло,и не е уж,а наистина го прави-смазва чисти,непрекъснато ръгам масло в нафтовите си коли от години...

  8. #7628

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Много добре правиш с двутактовото масло,и не е уж,а наистина го прави-смазва чисти,непрекъснато ръгам масло в нафтовите си коли от години...
    Ами спрях всякакви неща от доста време,пък и вече няма какво да искам повече, като работа на мотора.
    Относно 2Т масло, вече не съм на същото мнение, погледни тук какви тестове са направили. Всичко е прилежно, подредено, има схеми и съпоставки... Мисля че има какво да се разбере още за 2Т масло в нафтата и има ли нужда. Да, звука се променя към по добър, но дали не е само това?

    https://www.fuelexpert.co.za/2-strok...z4bKwDqtU89N9Y
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #7629
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    За всички дето са спецове на тема преценяване на пробег по състояние на интериора, един половин-милионник за сверяване на часовниците:
    https://www.autoscout24.com/offers/a...a913?cldtidx=5
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #7630
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Здравейте,

    Имате ли съвет за мен относно 159 tbi. Относително оскъдна е информацията, явно хората ги избягват, има ли причина? Извън България из форумите се пишат хубави неща. Интересува ме генерално надеждността на колата (запознах се с "buyers guide" в чужбина, но често се различава с условията у нас), дребните болежки на мотора, нещо често срещано - скъпо за отстраняване

    Благодаря предварително!

  11. #7631

    Default

    Скъпи са евентуални проблеми по горивната система - дюзи и помпа за високо налягане, тъй като не се ремонтират, а се сменяват с нови. Ако ги сравняваш с цените на същите компоненти на дизеловите мотори са по-евтини, но пък последните подлежат на рециклиране. Срещал съм мнения с оплаквания от вариаторите - като постои по-дълго издрънкват за няколко секунди при първото натискане на газта, докато се напълнят с масло, но е по-скоро аномалия. Полуоските също нямат заместители, доколкото знам.

    Дребни болежки - казанчето на антифриза се нацепва от топлината и е различно от останалите мотори. Отделно сълзене на масло от капака на клапаните, за което се сваля ангренажния ремък - и през двете съм минал, второто предстои да се отстрани при следващата смяна на ремъка

    Като задължителна превантивна мярка за благосъстоянието на турбото - смяна на филтъра на маслената магистрала към турбината - 55224860.

    Всичко останало си е стандартно като за всяка 159-ка.

    И май това е, супер кола е - доста тиха и с доста тяга, скоростната кутия е единствената ѝ забележка.



  12. #7632
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Скъпи са евентуални проблеми по горивната система - дюзи и помпа за високо налягане, тъй като не се ремонтират, а се сменяват с нови. Ако ги сравняваш с цените на същите компоненти на дизеловите мотори са по-евтини, но пък последните подлежат на рециклиране. Срещал съм мнения с оплаквания от вариаторите - като постои по-дълго издрънкват за няколко секунди при първото натискане на газта, докато се напълнят с масло, но е по-скоро аномалия. Полуоските също нямат заместители, доколкото знам.

    Дребни болежки - казанчето на антифриза се нацепва от топлината и е различно от останалите мотори. Отделно сълзене на масло от капака на клапаните, за което се сваля ангренажния ремък - и през двете съм минал, второто предстои да се отстрани при следващата смяна на ремъка

    Като задължителна превантивна мярка за благосъстоянието на турбото - смяна на филтъра на маслената магистрала към турбината - 55224860.

    Всичко останало си е стандартно като за всяка 159-ка.

    И май това е, супер кола е - доста тиха и с доста тяга, скоростната кутия е единствената ѝ забележка.
    Благодаря за изчерпателния отговор. Проблемите с вариатора като старите ли е консуматив или е въпрос на лошо обслужване, полуоските проблем ли са, че ги споменаваш или просто "ако се случи" ? Проблемите с помпата и дюзите, често срещан ли е или просто го има пак като вариант при лоша поддръжка. Има ли някакви модификации твойта и кутията държи ли се?

  13. #7633

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Благодаря за изчерпателния отговор. Проблемите с вариатора като старите ли е консуматив или е въпрос на лошо обслужване, полуоските проблем ли са, че ги споменаваш или просто "ако се случи" ? Проблемите с помпата и дюзите, често срещан ли е или просто го има пак като вариант при лоша поддръжка. Има ли някакви модификации твойта и кутията държи ли се?
    От това, което съм търсил като инфо преди да я взема и след това, тези неща са "ако се случи". До голяма степен проблемите с турбото и вариаторите са от интервалите за смяна на маслото - 30к по книжка. Може би турбото е най-чупливата част и най-много се оплакват от него. Правят ги, стига колектора да е здрав, понеже върви комплект с него.
    Няма модификации моята и за сега кутията е ок. Превантивно смених маслото само.



  14. #7634
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    От това, което съм търсил като инфо преди да я взема и след това, тези неща са "ако се случи". До голяма степен проблемите с турбото и вариаторите са от интервалите за смяна на маслото - 30к по книжка. Може би турбото е най-чупливата част и най-много се оплакват от него. Правят ги, стига колектора да е здрав, понеже върви комплект с него.
    Няма модификации моята и за сега кутията е ок. Превантивно смених маслото само.

    Благодаря много за информацията!

  15. #7635

    Default

    200+ коня на предно предаване не ми допада на мен, само споменавам.

    Следващата ми кола ще е задно или куатро.

    Също цените на ТБИ-тата не съм ги гледал скоро, но миналата година помня бяха по 15-16 хил лв. За мен това са безумно много пари за тая колица...
    Повече от 8к не бих дал за 159ка към днешна дата и то за някоя в много добро състояние... Естествено, това си е лична преценка, шантави хора всякакви, някой и за 25к може да си вземе....

Page 509 of 530 FirstFirst ... 9409459499507508509510511519 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •