Page 522 of 530 FirstFirst ... 22422472512520521522523524 ... LastLast
Results 7,816 to 7,830 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7816
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Aко му дадеш 7 хиляди за ГТ тоя ще скочи 2м от кеф хахахахахха

  2. #7817

    Default

    Някой има ли наблюдения към тези двете, доста време са по обявите:

    https://www.cars.bg/offer/607af7d3bae80101c40586e2

    https://www.cars.bg/offer/60f58d2b8675da292a167b64

  3. #7818
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Някой гледал ли е тази старозагорска брера - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=lrzp5v
    С пича се бях уговорил да я гледам и накрая не си вдигна телефона, после колата изчезна от обява и сега пак я има.
    Ама е доста съмнителна за тези пари.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #7819

    Default

    Колеги някой гледал ли е някоя от тези двете:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=lzc4l9
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=lzc4l9
    Нещо съмнително ако се вижда по снимките също ще съм доволен да чуя.

  5. #7820

    Default

    На мен варненската със светлия кожен салон ми харесва повече, макар че по табло е на повече километри.Тъпото е че изглежда й липсва единия голям гумен тампон на който ляга капака над двигателя, но това да е косура.

    Тази без регистрационен номер не е с оригиналните предна и задна брони и е "тунингована" --> отзад по бронята прилича повече на ауди, отколкото н 159-ка.Отстрани също има спойлери или прагове, които може да са "тунинг", може и да крият нещо.
    Изобщо този тунинг трябва да го е направил човек без грам вкус, та да окепази така 159-ката --> и за това си трябва талант...
    Отделно тази с черния кожен салон няма и една снимка на двигателя и изобщо "под капака" ...

    Иначе черният салон ми харесва повече.Ама и там ако ходиш трябва да се вгледаш в седалката на шофьора - нещо като "разринкана" седи откъм скоростния лост на едно място отстрани където стои лакътя при пусната надолу ръка.И седалката е дръпната назад, та като на снимката не се вижда борда на седалката на шофьора откъм вратата където влиза и нещо на "мацано" прилича да има и там...

    Също така явно се срамуват от емблемите "GIUGIARO", щото и те липсват или "са забравени" някъде...след пребоядисване...

    Голямо осиране е паднало по тази "159-ка" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 26-10-2021 at 20:29.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #7821
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Според мен регестрираната е по голяма цигания...въпрос на вкус..но тоя модел е каца без дъно, има да си наливаш колкото си искаш, незнам защо си се спрял точно на този модел 159..?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7822

    Default

    Живея на място с около 500м черен път и затова търся нещо сравнително проходимо, но и цивилизовано, а не нещо което ще ме подтиква към самоубийство все път като го видя ��

  8. #7823

    Default

    Черният път не е проблем с нормалния размер гуми 225/50/17, стига да няма дълбоки "коловози" там където обикновено минават гумите и да не стърчи повече от 10-на сантиметра по средата между гумите.Отпред разстоянието/просвета е около 14-17 сантиметра в зависмост къде го мериш.Отзад е по-високо.

    Ама тази с допълнително слаганите "спойлери" и брони не се знае с какъв просвет е.Би трябвало да е по-малък от заводските брони, тъй като задната броня стига и минава под ауспусите.

    Според мен на такова място практичността трябва да ти е приоритет, а не визията.
    Ако колата се ползва в малко/средно по размер и население населено място проблем няма да има.Това което виждам в големите градове е че все повече автомобилите със среден и по-голям от средния размер автомобили се заменят с компактен и малък размер автомобили когато става въпрос за предимно градско шофиране от/до работа и до дома.

    Изобщо автомобили над средния размер и клас няма голяма логика и смисъл всеки ден да ги лънгъркаш в големия град по улиците - за 3-5-10 или 20 км на ден, дори 40 км на ден е безсмислено да си трошиш колата в такъв град, а и там все някъде има неоправени улици или зимата нещо непочистено от снега, все някой ще те закачи...

    Моите познати независимо дали разполагат или не с пари повече си купиха коли "за града", та дори да ги ударят или закачат/ожулят да не ги е яд толкова...

    То вече почти е без значение къде живееш --> всичко живо що пъпли, пълзи и диша "се качи на коли", някой са такива таралясници, че изобщо не им дреме дали ще ударят или ожулят някоя кола.За последно на ЛИДЛ един дядка с очукан и ожулен отвсякъде 27-30 годишен мини ван или бус ожули една f30 от край до край и изобщо не спря --> погледна че ожули БМВ-то и...си продължи спокойно все едно това е "За добър ден" при него...

    Та добре помисли дали точно 159-ка ти върши работа.Моята е купих с мисълта, че ще я изпозлвам предимно извън града и сега 6 години по-късно мога да кажа, че 7/8 пъти от 10 качвания на нея шофирам извънградско, тоест отивам до друго населно място на поне 40 км, но повечето пъти на над 150км и се връщам същия или друг ден.
    Останалото ми шофиране е да отида до големите хипери или заедно с това и до някой от парковете за разходка събота и/или неделя.

    Та мисълта ми е да си избереш автомобил според дейността, ползването и маршрута който й предстои да изминава.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #7824

    Default

    Винаги съм се чудил каква е идеята на Q4 в 159, особено пък във вариант Ti. При такъв просвет, освен по някой заснежен път, ми е трудно да видя кой знае какво съществено приложение, че да оправдае допълнителното тегло от 100+ кг. Дори на заснежен път, ако гумите са галоши, пак ще си стои на място.



  10. #7825

    Default

    Около модела 159 има десетки въпроси на които е трудно да се отговори, общо взето няма логика в много неща... Защо няма дизелов автомат 4х4, защо няма Крос изпълнение с 4х4,защо не пуснаха 2.0 и 1.7TBI с автомат... Айсин кутията се е доказала. На 2.2 сложили Селе, като бройките сигурно са десетки. Няма логика и на въпроса ти, защо ти е TI с 4х4 като е до земята, освен за гъзария и бъдещи проблеми.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #7826
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Около модела 159 има десетки въпроси на които е трудно да се отговори, общо взето няма логика в много неща... Защо няма дизелов автомат 4х4, защо няма Крос изпълнение с 4х4,защо не пуснаха 2.0 и 1.7TBI с автомат... Айсин кутията се е доказала. На 2.2 сложили Селе, като бройките сигурно са десетки. Няма логика и на въпроса ти, защо ти е TI с 4х4 като е до земята, освен за гъзария и бъдещи проблеми.
    Или тъпата кутия М32 .. най- малкото е трябвало да се преработи .. с по- големи лагери. Предните стъкло-държачи метални (безпроблемни) задните фалшиво ПВЦ което се чупи/рони с времето.
    Тъпотията със фолиото на праговете .. и др. недоразумения.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #7827
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Аз съм за Ку4 на 159-ка. Изпълнена с чист хардуер, без електроники и глупости. Да, рядко ще потрябва, но когато потрябва и почувстваш действието на още един задвижващ мост, всичко си струва.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #7828
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз съм за Ку4 на 159-ка. Изпълнена с чист хардуер, без електроники и глупости. Да, рядко ще потрябва, но когато потрябва и почувстваш действието на още един задвижващ мост, всичко си струва.
    Ами купи си една....)...а не да караш некви травестити, като ти гледам подписа..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #7829

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз съм за Ку4 на 159-ка. Изпълнена с чист хардуер, без електроники и глупости. Да, рядко ще потрябва, но когато потрябва и почувстваш действието на още един задвижващ мост, всичко си струва.
    По принцип не е лошо като идея, но няма дизел автомат с ку4 за жалост.
    И цените ми се струват височки нещо. Повече от 5000лв не бих дал за 159ка в момента, 2022 идва след два месеца все пак.

    Не съм запознат, но дано 159 ку4 да нямат същите драми с кардана като 156 кросвагон, щото доста оплаквания съм чувал за последните.

    Като последно размишление което да споделя, бях доста доволен от сцеплението на моята 159ка 2.4 автомат. Имах хубави гуми, мотора и кутията тежат много върху предницата, мисля и че автомата има някакъв хитър диференциал, та не ми се е случвало да въртя една гума на мокро или на сняг както със 156цата или с бмвто ми в момента. Беше си на 90% като куатро тая 159ка, имаше и супер старт от място.

  15. #7830

    Default

    Здравейте, имам известен интерес към тази брера https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=m1mlx7

    Говорих с човека, каза ми че е пушела черно и е била чипната в Италия. Сменяли дебитомер, но доколкото разбрах някакъв от Дупница се опитал да върне оригиналния софтуер и сега не разчитала изобщо дебитомер. По принцип имам познат от Дупница, който ми каза, че там няма читави, които да разбират от софтуер и според него това е проблема и трябва да се настрои.
    Цената е много ниска, колата пуши черно. Не знам заслужава ли си риска

Page 522 of 530 FirstFirst ... 22422472512520521522523524 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •