Page 484 of 530 FirstFirst ... 384434474482483484485486494 ... LastLast
Results 7,246 to 7,260 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7246
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Не се отчайвай. Има и хубави коли, но са много малко. Повечето са за морга направо. Иска обикаляне и гледане.
    Благодаря колега! Гледам че си автомат. Сподели как се държи и дали ти създава някакви ядове. Че ако не намеря читава ръчка, има и някой друг автомат за гледане.

    Имам молба, към колегите от Русе и околността. Може ли някой да погледне тази кола и да види дали си заслужава да бия 450+ километра. Увери ме по телефона че била невероятно запазена, ама те всички по тела така ми казваха. А като отидеш на място и почват да мрънкат и да викат, ма тя не беше така. Благодаря!
    https://www.cars.bg/offer/c3090161
    Last edited by nikotm; 27-04-2019 at 19:03.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  2. #7247
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Това не е ли твърде ниска цена за хубава 159-ка?
    BMW 318ti '96

  3. #7248
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Леле, като чета тази тема и направо се чудя, дали има една читава кола.Сигурно някой ако дойде да гледа моята, ще и измисли 10000 проблема и на нея!

  4. #7249
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Има и хубави, неуморени, коли, ама естествено не са 2.0 М-жет фейс за 6000лв, нито 1.9 кожа-нави за 5500лв.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #7250
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Благодаря колега! Гледам че си автомат. Сподели как се държи и дали ти създава някакви ядове. Че ако не намеря читава ръчка, има и някой друг автомат за гледане.
    Аз когато си търсих 159 пробвах и няколко с ръчни скорости, но нещо не ме грабнаха. Превключването беше малко дървено, а и на такава тежка кола, според мен по-добрият вариант е автоматик.
    Ръчната кутия на 1.9 е опелска М32, която си има някои детски болести, които предполагам знаеш.
    Автоматът е 6-степенен японски Aisin AW TF-80SC, който като цяло е безпроблем, стига да е поддържан както трябва. Сменя много плавно и е доста приятен за каране. Не е много бърз, но ако не си състезател се кара много приятно.
    Аз я имам от година и съм направил около 25к км. Още като я взех при обслужването смених и маслото на кутията профилактично. Сега мисля пак да го завъртя, тъй като ми предстои обслужаване.
    Най-добре пробвай и двете и си прецени кое повече ти допада.
    Имай впредвит също, че колите не са първа младост и за да вкараш 159 нов внос в час, 2-3к лв си заминават от раз.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #7251
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Карам трета и последна 159 с М32 кутия (без да ми се е чупила кутия).
    Превключването не е малко дървено,колега,а нереално дървено като за Алфа.
    Следващата ми ще бъде с F40 кутия, каквато се монтира на 2.0 и 2.4.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7252
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Има и хубави, неуморени, коли, ама естествено не са 2.0 М-жет фейс за 6000лв, нито 1.9 кожа-нави за 5500лв.
    Масово 159-ките 2006-07-08 година,които се продават тук са в този ценови диапазон. Колите които съм гледал са без кожа и нави, аз търся без кожа.Има и някоя друга по-скъпа, но това не е гаранция, че колата е по-стока. От опит ти го казвам. И масово колите които са по-високи са с регистрация и с изтърбушени вътрешности, което не влиза в моите критерии за търсене. Защото след две години като въведат емисиите за екология, има голяма вероятност някой да ми я спре на пътя и да се прибера пешеходец. Като оставям мнение за колите които съм гледал, се надявам да предпазя някой колега и смятам че намека ти е неуместен.

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Аз когато си търсих 159 пробвах и няколко с ръчни скорости, но нещо не ме грабнаха. Превключването беше малко дървено, а и на такава тежка кола, според мен по-добрият вариант е автоматик.
    Ръчната кутия на 1.9 е опелска М32, която си има някои детски болести, които предполагам знаеш.
    Автоматът е 6-степенен японски Aisin AW TF-80SC, който като цяло е безпроблем, стига да е поддържан както трябва. Сменя много плавно и е доста приятен за каране. Не е много бърз, но ако не си състезател се кара много приятно.
    Аз я имам от година и съм направил около 25к км. Още като я взех при обслужването смених и маслото на кутията профилактично. Сега мисля пак да го завъртя, тъй като ми предстои обслужаване.
    Най-добре пробвай и двете и си прецени кое повече ти допада.
    Имай впредвит също, че колите не са първа младост и за да вкараш 159 нов внос в час, 2-3к лв си заминават от раз.
    Благодаря колега! Знам им болежките с кутиите и хидравликите. Заделил съм в бюджета едни за изненади. Със 156-цата го ядох. Хем беше скъпа и вложих още 3000+ за да я направя кола. Ще пробвам и ще преценя. Хубав ден!
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  8. #7253
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Здравейте, колеги! Продадох 166-та и сега се оглеждам за 159 - спортвагон, Lancia Phedra или Fiat Ulysse. Трябва ми по-голяма кола, защото се увеличи семейството преди няколко месеца с двама нови члена. Та ми се искаше бензинова, но гледам са голяма рядкост и ще се прежаля за дизелова. Гледах в Пловдив тази 159- ка, някой случайно да я е гледал? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=apu1a3

    Както и този Фиат в София, но за тях пък абсолютно нищо не знам. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=apu36r , въпреки, че си ме дърпа към Алфите, но все пак понякога приоритетите се сменят поради една или друга причина.

    Когато закача кабела за диагностика как се разбира дали дюзите работят коректно? Съжалявам за тъпия въпрос, но не съм занимавал с дизели. Досега само бензинки.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #7254
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    От моя опит с 159ка, мога да кажа, че имат много повече детски болести. Проблеми с казанчето за хидравликата, шум в рейката, проблем с бутоните (бутола на регулиране на фаровете се разпада при отваряне на капачето за диагностика), ел. стъклата и бутоните на плафона. Компресорите на климатиците изпускат фреон от клапана, едвам се намират части за този компресор, луфтове във вътрешните карета и скоростната кутия М32. Подобрили са доста поведението на пътя и тишината. Комфортна е, не е достатъчно широка отзад .
    Но пък е адски красива и когато я погледне и прощаваш греховете

  10. #7255
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Здравейте, колеги! Продадох 166-та и сега се оглеждам за 159 - спортвагон, Lancia Phedra или Fiat Ulysse. Трябва ми по-голяма кола, защото се увеличи семейството преди няколко месеца с двама нови члена. Та ми се искаше бензинова, но гледам са голяма рядкост и ще се прежаля за дизелова. Гледах в Пловдив тази 159- ка, някой случайно да я е гледал? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=apu1a3

    Както и този Фиат в София, но за тях пък абсолютно нищо не знам. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=apu36r , въпреки, че си ме дърпа към Алфите, но все пак понякога приоритетите се сменят поради една или друга причина.

    Когато закача кабела за диагностика как се разбира дали дюзите работят коректно? Съжалявам за тъпия въпрос, но не съм занимавал с дизели. Досега само бензинки.
    Като цяло 159ката и другите две са съвсем различен клас коли. Спорт вагона, колкото и да е вагон, като багажен обем и като удобство за товарене и разтоварване не е никак практична кола, особенно ако в товаро-разтоварните дейности ще се включва и жена. Ако приоритет е пространството и удобството при товарене на колички, вързване на дечица в кошчета (особенно на две на куп, да са ти живи и здрави!! ) 159ката няма място тук. Е, познавам и хора които с 147ца отгледаха две деца....въпрос на желание, любов, мазохизъм може би Ако мислиш, че любовта към марката, удоволствието от шофирането и кефа като си я гледаш ще тушират малките, ежеднвени неудобства от не дотам пркатичната 159ка - модела си е супер според мен. Не мога да споделя "многото детски болести" за които говори колегета ivaka89, за 3 години и повече от 70 000км не съм имал нито един от тях. Все пак модела е на пазара вече 13 години, така, че с всяка слеваща година състоянието на конкретна кола зависи все повече от това как е поддържана и карана, от колкото какви проблеми е имала в първите години от производството......
    Last edited by marin_mv; 29-04-2019 at 11:38.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  11. #7256
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Като цяло 159ката и другите две са съвсем различен клас коли. Спорт вагона, колкото и да е вагон, като багажен обем и като удобство за товарене и разтоварване не е никак практична кола, особенно ако в товаро-разтоварните дейности ще се включва и жена. Ако приоритет е пространството и удобството при товарене на колички, вързване на дечица в кошчета (особенно на две на куп, да са ти живи и здрави!! ) 159ката няма място тук. Е, познавам и хора които с 147ца отгледаха две деца....въпрос на желание, любов, мазохизъм може би Ако мислиш, че любовта към марката, удоволствието от шофирането и кефа като си я гледаш ще тушират малките, ежеднвени неудобства от не дотам пркатичната 159ка - модела си е супер според мен. Не мога да споделя "многото детски болести" за които говори колегета ivaka89, за 3 години и повече от 70 000км не съм имал нито един от тях. Все пак модела е на пазара вече 13 години, така, че с всяка слеваща година състоянието на конкретна кола зависи все повече от това как е поддържана и карана, от колкото какви проблеми е имала в първите години от производството......
    Много благодаря, колега, за пожеланията и изчерпателното обяснение. А технически като двигател, конкретно дизеловият мотор как е? В смисъл дюзите скапват ли се лесно, как да разбера при покупката дали са читави, някакви други подводни камъни, които може да бъдат прикрити от търговеца?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  12. #7257
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    ....бутона на регулиране на фаровете се разпада при отваряне на капачето за диагностика...
    Ха-ха - тази простотия, мислех, че е само при мен.

    За да не отлита копчето за регулиране на фаровете, тегли капака леко в посока към шофьорската врата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #7258
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Много благодаря, колега, за пожеланията и изчерпателното обяснение. А технически като двигател, конкретно дизеловият мотор как е? В смисъл дюзите скапват ли се лесно, как да разбера при покупката дали са читави, някакви други подводни камъни, които може да бъдат прикрити от търговеца?
    Аз конкретно съм доволен от 1,9 JTDm, не съм имал проблеми с него, като изключим дюзите, за които мисля, че сам си го причиних от прекомерна употреба на добавки. Не съм на вътре в диагностиката им, затова някой колега който е наясно да даде съвет за това. Иначе рециклирани, с една година гаранция се намират за по 70-80 Евро в ebay, в БГ също предлагат рециклиране и рециклирани с обратно изкупуване.... Подводни камъни може да има доста като се има предвид нивото на масовия внос в БГ, като се започне от удари по купето, реални километри, турбо, съедините, скоростна кутия, окачване, сензори за дъжд, управление на климатика. Има доста писано по всички въпроси - по добре да не преразказвам, още повече, че лично не съм се сблъсквал с доста от проблемите. Но все пак 3 съвета от моя страна - не тръгвай да купваш 159ка сам, някой с теб трябва да има здрав разум, иначе сърцето прави грешки Има колеги от форума в Пловдив които са доста на ТИ с модела и могат да ти помогнат. Не се вързвай на приказки - да, това е така,но при всички 159ки е така. Ако колата е добре поддържана и гледана, няма такова нещо което на всички 159ки да не работи и да не може да се ремонтира. Двигателни карантийки - DPF - още повече за семейна кола в която ще се возят малки деца и с оглед на промените в ГТП които се готвят, не бих го премахнал, или се сваля и се чисти или се сменя с нов, вече са под 250 Евро и не би трябвало да имаш проблем за поне 100 000км. EGR - може да се изключи софтуерно и да се затапи или се затапва с планка с отвори с която стои постоянно затворен. Вихрови клапи - като се има предвид славата им и неяснотата в какво състояние са и на колко релани километра е колата, или премахване или смяна на колектроа с нов. Лично аз бих направил второто. Ако успееш да попаднеш на читав екземпляр, с не големи разходи може да имаш сигурна кола, която, по мое мнение и впечатления, нито се чупи повече, нито е по скъпа за поддръжка от всичко друго в този клас.... а е много по-красива Успех в търсенето!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #7259
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Здравейте, колеги! Продадох 166-та и сега се оглеждам за 159 - спортвагон, Lancia Phedra или Fiat Ulysse. Трябва ми по-голяма кола, защото се увеличи семейството преди няколко месеца с двама нови члена. Та ми се искаше бензинова, но гледам са голяма рядкост и ще се прежаля за дизелова. Гледах в Пловдив тази 159- ка, някой случайно да я е гледал? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=apu1a3

    Както и този Фиат в София, но за тях пък абсолютно нищо не знам. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=apu36r , въпреки, че си ме дърпа към Алфите, но все пак понякога приоритетите се сменят поради една или друга причина.

    Когато закача кабела за диагностика как се разбира дали дюзите работят коректно? Съжалявам за тъпия въпрос, но не съм занимавал с дизели. Досега само бензинки.
    Като говориш за бензин, вероятно имаш в предвид газификация. В случай, че не си я видял, тази е единствената възможност. Дори е вече газифицирана:

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=apvr29


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #7260
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Вземи си една крома за 3к лева да ти останат пари за семейството
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=apyi0m
    Или пък тази - вземаш и караш
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=apyi0m
    Last edited by Bottata; 29-04-2019 at 16:13.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

Page 484 of 530 FirstFirst ... 384434474482483484485486494 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •