Page 515 of 530 FirstFirst ... 15415465505513514515516517525 ... LastLast
Results 7,711 to 7,725 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7711
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Бе - де да знам....някога се говореше, че талянските джинджинери монтирали нагреватели в задните капаци - за да не им мръзнат ръцете на бутащите


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #7712

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    . Наистина поддръжката ще е по-скъпа и само ще я мислиш да не се счупи, но сега в крайна сметка 1500 лв не са края на света...
    Не виждам логика в това.
    Моята съм я купил декември, досега съм и навъртял близо 20к км и изобщо не съм я мислил или пазил.
    Скъсал съм я от стартове от място и кикдауни, проблем не съм имал.

    По-скоро вие си пазите и си треперите над кашкавалените ръчки... От място не тръгвате рязко щото пазите съединителя, в ниски обороти не давате много газ щото пазите маховика, шеста не я карате под 2000 оборота щото пазите лагерите и т.н...
    Аз на автомата му давам газ до долу, той си знае на коя предавка му е добре и на коя не.

    Маслото съм си го опреснил сам веднъж, около 60-70лв ми излезе, след 30к км ще го опресня пак и не мисля че ще имам някакви проблеми с кутията
    А дори и да имам, пак бих извадил 1500-2000лв и бих я оправил, защото ми дава удобство и комфорт.
    На М32 като и смениш Съединител с маховик, помпа и лагери пак си дал 1500лв а продължаваш да се чувстваш като шофьор на Еконт в задръстванията.

  3. #7713
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Смело се подпишкваш ти с дявола...............


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #7714

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бе - де да знам....някога се говореше, че талянските джинджинери монтирали нагреватели в задните капаци - за да не им мръзнат ръцете на бутащите
    Наскоро бях свалил ЕКУто за преинсталиране, колата навън с отворени прозорци и започна да вали... 4 човека с добри физически данни за 10м, буквално колкото да я бутнем в гаража и ни излязоха жилите по равно, че даже на 90° трябваше да завия за да влезе. Познай кой псуваше най-много ... Абсолютен танк.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #7715

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Смело се подпишкваш ти с дявола...............
    Или чакам да уморя нещо по 159ката за да скоча на джулия
    А и тя ще е автомат

  6. #7716
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не виждам логика в това.
    Моята съм я купил декември, досега съм и навъртял близо 20к км и изобщо не съм я мислил или пазил.
    Скъсал съм я от стартове от място и кикдауни, проблем не съм имал.

    По-скоро вие си пазите и си треперите над кашкавалените ръчки... От място не тръгвате рязко щото пазите съединителя, в ниски обороти не давате много газ щото пазите маховика, шеста не я карате под 2000 оборота щото пазите лагерите и т.н...
    Аз на автомата му давам газ до долу, той си знае на коя предавка му е добре и на коя не.

    Маслото съм си го опреснил сам веднъж, около 60-70лв ми излезе, след 30к км ще го опресня пак и не мисля че ще имам някакви проблеми с кутията
    А дори и да имам, пак бих извадил 1500-2000лв и бих я оправил, защото ми дава удобство и комфорт.
    На М32 като и смениш Съединител с маховик, помпа и лагери пак си дал 1500лв а продължаваш да се чувстваш като шофьор на Еконт в задръстванията.
    Не че нещо, ама от къде ги вадиш тези суми..? Вчера сменях комплект съединител Valeo, маховик Valeo, лагер помпа LPR, и това всичко ми легна на 910лв. А да и семеринг на коляновия вал Cortrco около 30лв. и 200лв. труд... И пак сме мнооооого далеч от 1500лв. Знам че Valeo, не е нещо кой знае какво (нищо че са заводско вграждане) и ще кажеш че ако беше SACHS, цената щеше да е друга, и въпреки това пак няма да са 1500лв.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  7. #7717
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как пали автомат с бутане?
    Като го засилиш достатъчно.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #7718

    Default

    Той смята и ремонта на скоростната кутия като казва 2к , и е толков наистина .

    Иначе dhtj не мога да го позная откакто кара 59ка :Д
    Толкова ларж стана , всичко е до удобство и кеф, сега джулия ще се зима ,пък преди яко псуваше дизела че излиза с 60ст по скъпо от газта :Д

    Но това е в кръга на шегата разбира се , много ме радва че станаха популятни 59ките

    Иначе както каза Екуто не дърпяй дявола , да не дава Бог..
    Аз се ебавах така с един приятел където беше сменял махоеика на един опел за 2к и се наиграх и аз след месец :Д
    Last edited by Grishata; 18-09-2020 at 15:10.

  9. #7719
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    По-скоро вие си пазите и си треперите над кашкавалените ръчки... От място не тръгвате рязко щото пазите съединителя, в ниски обороти не давате много газ щото пазите маховика, шеста не я карате под 2000 оборота щото пазите лагерите и т.н...
    На М32 като и смениш Съединител с маховик, помпа и лагери пак си дал 1500лв а продължаваш да се чувстваш като шофьор на Еконт в задръстванията.
    Да нямаш скрита камера, интересни наблюдения.
    Примерно: аз не тръгвам рязко, защото съм нормален човек и нямам причина да го правя.
    От какъв зор да тръгвам рязко, някой гони ли ме явно си нервак и другите ти изглеждат странно.
    Правил съм го ако имам много важда среща и бързам много и ако трафикът позволява.
    Сметките ти за смяна на това и онова са много различни от действителността.
    Тези части се сменят на поне 300к и повече, когато колата е в нормален човек



    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    . но няма какво да се лъжем в тези скандални задръствания в София бих дал всичко да си бях купил автомат преди, а не ръчката.Наистина поддръжката ще е по-скъпа и само ще я мислиш да не се счупи, но сега в крайна сметка 1500 лв не са края на света .. да предположим че разликата в ремонта им е 1000 лв след като е оправена ще си е ок 3-4 -5 години
    Не всички с ръчна 159 живеят в София .. Който живее там (в София и във Варна е тежък трафикът) ще му е по- добре с автоматик, предполагам.
    Не винаги автомата подлежи на ремонт и не винаги е под 1500лв и трудно се намира сервиз, който да свърши работата качествено.

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Знам че Valeo, не е нещо кой знае какво (нищо че са заводско вграждане)
    Моят също е Valeo видях го и снимах, като правих кутията.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #7720

    Default

    Болката на автоматите тръгва от не навременна смяна на масло. Първия дефектиращ възел е блока със соленоидите. Ако се намери дотолкова разбиращ човек , че да замени само дефектиралия един или два клапана, ремонта не е скъп. Но както се разбра не е толкова просто, та срещу скромна сума, равняваща се на един маховик 400-450 евро, може да се замени целия блок с нов и проблемите приключват. Не знам де, за 65к км, до момента с редовна смяна на масло, кутията е в същото състояние и поведение както когато я купих. За почти 4г. и споменатите километри с нея нямам драми. Пу-пу... Че само по нея не съм бърникал.
    Та не е толкова страшна тази кутия. Поддържа ли се, няма какво чак толкова да се случи.
    Last edited by undy; 19-09-2020 at 18:45.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #7721
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Болката на автоматите тръгва от не навременна смяна на масло. Първия дефектиращ възел е блока със соленоидите. Ако се намери дотолкова разбиращ човек , че да замени само дефектиралия един или два клапана, ремонта не е скъп. Но както се разбра не е толкова просто, та срещу скромна сума, равняваща се на един маховик 400-450 евро, може да се замени целия блок с нов и проблемите приключват. Не знам де, за 65к км, до момента с редовна смяна на масло, кутията е в същото състояние и поведение както когато я купих. За почти 4г. и споменатите километри с нея нямам драми. Пу-пу... Че само по нея не съм бърникал.
    Та не е толкова страшна тази кутия. Поддържа ли се, няма какво чак толкова да се случи.
    Това е цена на маховик + съединител + лаг.помпа и ремонта .. по- горе колегата написа.
    Но това се налага на 300к а автомата на 300к точно този .. само се молите да не натиснете газта
    Добре е че си намерил кадърен и разбиращ човек.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #7722

    Default

    Има достатъчно теми в алфаоунъра от преди 10 години с мнения на първи собственици и коли на реални километри.
    Още от 150-160 хил км пробег почва да мре тая недъгъва ръчна кутия.
    Естествено, зависи как караш, но и живота на един съединител пак е близо до тея километри.
    Само за маховика бих се съгласил, че може да изкара тея 300к км, за които сънуваш...

    За автомата на теория ако му опресняваш достатъчно често маслото, би трябвало да е почти вечен.

    На практика не мога да ти кажа още. Може ти да ми кажеш колко км си навил на твоята 159ка и колко пари си дал по кутия/съединител/маховик/помпи за тея километри и когато и аз навия същите км ще си сравним разходите.
    Само удобството и кефа няма да можем да си сравним.

  13. #7723

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Но това се налага на 300к а автомата на 300к точно този .. само се молите да не натиснете газта
    Добре е че си намерил кадърен и разбиращ човек.
    Чакай сега...на 300 сменяш съединител,маховик,лагери,помпи и т.н....в твоя случай плюс половината скоростна кутия....при нас се сменя едно тяло и точка. Та хайде сега да помислим при кой случай съществува вероятност от покупка на нещо некачествено,след като ще сменяш 20 детайла,а аз само един. Не е ли по-добре да се отвият 15 болчета ,отколкото 50 и да се бърка на кучето в гъза.... Далеч съм от спора,но с теб е малко трудно да се провежда нормален разговор...все се напиняш нещо....споко малко...аз ги казвам тия неща за четящите и тепърва сблъскващите се... не на теб

    Не разбрах какъв човек съм намерил?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #7724
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Само за маховика бих се съгласил, че може да изкара тея 300к км, за които сънуваш...
    ПИЧ, предлагам да престанеш да ми казваш какво правя.
    Колегата от форума писал по- назад е сменил съединител - оригинален на 304 000 км
    Имам автоасистанс, и изобщо не ми пука честно казано дали ще го сменя или не.
    Имам почти още 140к до заветните 300к км.
    Платил съм 600лв за всичко изброено по горе от теб.
    Ти колко си дал за масло до сега ?
    А това, че е вечен са глупости. Не си ли чел до сега във форума, че има дефектирали и че струва скъпо. - въпреки опресняването.
    За удобство, няма какво да сравняваме, прав си за себе си. В моят случай това не е така.
    Аз карам извънградско 80+% градско с лек трафик.
    В този ред на мисли за плащане:
    100 000км по 1 литър по- малко от теб 1000литра
    Ще спестя от гориво и масло да си сменя съединителя до някое време
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #7725

    Default

    Добре че не съм продал спарка още, там с 8/100 газ ще спестя по-скоро за джулия, хем и съединителя е 200лв целия комплект, маховика е железен, кутията е здрава...
    Само кажи, климатика да го гасим ли, че и той качва половин литър

Page 515 of 530 FirstFirst ... 15415465505513514515516517525 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •