Page 100 of 530 FirstFirst ... 50909899100101102110150200 ... LastLast
Results 1,486 to 1,500 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1486
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Има всякакви хора, има и педантични дори и там предполагам. Спирачките са много сериозен консуматив, и не е хубаво да се рискува с части. Може така да е разсъждавал, това ми е логиката.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #1487

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Единствения начин да си на 100% убеден в км на една кола са да провериш по вин номер в представителство, кога за псоледно е облсужвана от официален сервиз. Услугата не струва нищо или не повече от 10лв. Аз лично съм проверявал автомобил така.

    Накладки няма как да издържат 80к км...повече от 40-50к км няма начин, ако ще и извънградско, за 4-5 години ще се опекат.
    На кола с 40к км, салона няма да има никакви дефекти, нито деформации на седалката. Аз исках снимка, но се дърпа нещо собственика, да не говорим, че волана ми прилича на боядисван, защото надупката кожа не изглежда както при мен отблизо....
    Аз карам малко и пак правя 8-10к км на година...и излизам извън града 3-4 пъти годишно....

    Такъв автомобил в Италия, на такива км с 1.9 двигател започва от 10к евро!!!
    Ако е толкова убеден собственика нека даде ВИН, аз ще си платя проверка кога е обслужвана в официален сервиз за последно!

    Лепенки по колата кога е сменяно нещо или надписи не вярвам.
    При моя майстор имаше една шкода, 2001г., пред мен и смъкна оригинални ангренаж с ролките. Като на километраж беше на 200к км, само Господ и знае истинските км. В скоростната кутия нямаше масло. Ето такива кочини се внасят масово. А не бижута на малко км, запазени.
    Боядисван бил не ме разсмивай.VIN очаквай пон. най-късно вторник не съм в сф в момента.

  3. #1488
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пич, просто така ми се вижда на снимката, порите ми се виждат пълни с 'нещо, нали е перфорирана', на един приятел на 159-та изглеждат чисти, по-матови, и не толкова лъскави!
    Може и да греша. Но нека първия видял колата от рекламата да даде мнение.
    Чакам ВИН, нали знаете, ако не е облсужване всички пъти в официален сервиз ок, но дано не се види че на първата година от покупката е била на 20к км за смяна на масло....на такива неща съм бил свидетел...
    Last edited by rusiq86; 19-01-2014 at 08:19.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #1489

    Smile

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Пич, просто така ми се вижда на снимката, порите ми се виждат пълни с 'нещо, нали е перфорирана', на един приятел на 159-та изглеждат чисти, по-матови, и не толкова лъскави!
    Може и да греша. Но нека първия видял колата от рекламата да даде мнение.
    Чакам ВИН, нали знаете, ако не е облсужване всички пъти в официален сервиз ок, но дано не се види че на първата година от покупката е била на 20к км за смяна на масло....на такива неща съм бил свидетел...
    Колега,колата е проверена,но ще говорим след като я провериш и ти.До тогава ти предлагам да не занимаваме хората вече с този автомобил.

  5. #1490

    Default

    Аз не разбирам само, защо се дърляте - и без друго такава/тази кола за повече от 10 майки едва ли ще се продаде....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #1491
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Тази тема е типична за този раздел.
    Разбираш ли на всичките ни 159-ките струват милиони, но като се появи един по-евтин екземпляр и ще го изкарат крив, защото разбираш ли в нета цената на екземпляр на малко километри не можело да бъде такава.

    Както и самия човек каза, така както аз лично съм виждал, при сделка на цял автовоз автомобили (да не говоря за 2 или повече), цените нямат нищо общо с тези обявените в нета. Ама нищо общо. Дори от 10к на 8к е нищожно сваляне, обикновено. Особено като взимаш десетки автовози с автомобили всеки божи месец.
    Ама кой да го проумее това.

    п.п. Лично познавам автомобил с оригиналните дискове и накладки на 140к километра. Е, не е италиански, но все пак. На 9 години направи въпросния автомобил. И още мегдан има да карат. Може и да изкарат до 10-тата година съвсем спокойно.
    Не знам обаче дали до 15 години ще изкарат.
    Last edited by BO; 19-01-2014 at 12:53.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #1492
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Споровете в случая са напълно безсмислени.
    Който има интерес към колата, отива, проверява и преценява. Знаете, че съм най-големият скептик по отношение на българския пазар на употребявани коли, но не може да се изключва вероятността тук да попадне и читава кола. Може да е била леко или не толкова леко ударена и да е оправена качествено, може да е взета от някой, който е бил на зор, може с километрите да се послъгва, ама лекичко - например да не е на 40 000, а на 90 000. А може и да е понапудрен кенеф. Който има интерес, има начин да се провери.
    Аз лично ако купувам на такава цена, бих заложил на сигурно, т.е. внос по поръчка от Германия на кола с пресен ТЮВ, история от тамошен сервиз и т.н. Но ако състоянието на тази се докаже, защо да не се продаде за 15-тина хиляди?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #1493
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Тази тема е типична за този раздел.
    Разбираш ли на всичките ни 159-ките струват милиони, но като се появи един по-евтин екземпляр и ще го изкарат крив, защото разбираш ли в нета цената на екземпляр на малко километри не можело да бъде такава.

    Както и самия човек каза, така както аз лично съм виждал, при сделка на цял автовоз автомобили (да не говоря за 2 или повече), цените нямат нищо общо с тези обявените в нета. Ама нищо общо. Дори от 10к на 8к е нищожно сваляне, обикновено. Особено като взимаш десетки автовози с автомобили всеки божи месец.
    Ама кой да го проумее това.
    Кои са тези "всичките ни" ??
    Аз от тукашните знам само 2-ма дали над 20 бона за кола втора ръка. На всички останали са под 15 и всички са споделили колко им струват колите ! Изключвам колеги със закупилите нови. И какво и е типично на тази тема за този раздел ?? Аз пък не мога да проумея насила ли те кара нещо да пишеш в тема и раздел, в който съм сигурен, че далеч не си компетентен!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #1494
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Споровете в случая са напълно безсмислени.
    Който има интерес към колата, отива, проверява и преценява. Знаете, че съм най-големият скептик по отношение на българския пазар на употребявани коли, но не може да се изключва вероятността тук да попадне и читава кола. Може да е била леко или не толкова леко ударена и да е оправена качествено, може да е взета от някой, който е бил на зор, може с километрите да се послъгва, ама лекичко - например да не е на 40 000, а на 90 000. А може и да е понапудрен кенеф. Който има интерес, има начин да се провери.
    Аз лично ако купувам на такава цена, бих заложил на сигурно, т.е. внос по поръчка от Германия на кола с пресен ТЮВ, история от тамошен сервиз и т.н. Но ако състоянието на тази се докаже, защо да не се продаде за 15-тина хиляди?
    Коле, стига с тоя ТЮВ, бе човек! Нас ли убеждаваш себе си ли утешаваш, незнам! Специално за теб преди месец направих клип на кола с ТЮВ на две седмици, нема смисъл да ти казвам, че моята кола, с моите смешни източно-европейски доходи и ГТП от държава като България е кола в пъти по-поддържана и технически изправна от ФВ ПОЛО 1.2 2006 на 90000км, ама виждаш ли с ТЮВ от Германия, айде........!

    п.с. Русия, не си честен! Опита се, да си продадеш колата на цена, която нема аналог в България и никой нищо не ти каза, с изключение на един абонат от игнор листите. Прояви малко търпение човека да даде инфо за колата, пък и в крайна сметка, нема да я взимаш.
    Не се заяждам, ама не е колегиално, и още нещо, ако имах 25к, отдавна да те бях лишил от ТИ-ката, ама уви немам
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  10. #1495
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Melinikos, не се опитах, аз имах купувачи, готови да дадът 24500 без зимни гуми и джанти, на този етап се отказах да я продавам, защото аз няма какво да карам, а й много я харесвам, така ще е още 3 месеца. Имах няколко желаещи и като казаха идваме и ме достраша. Няма аналог, защото няма друго такова колело на пазара в това сътояние, км, екстри. Защото такова байкче струва доста повече от моята цена в Европа.

    159-ките не струват милиони, но просто това е цената диктувана от пазара, нали все за пазара говорите. То ще се чуе кой крив, кой прав. Отваряте аутоскаута и гледате цени. В италия са най-евтините коли.

    За накладки на 9 години и 140к км, не вярвам, това е майтап.

    Аз си купих моето колело за 200 лв и мн си го харесвам, карам си го с кеф! Та не ме спрягайте като притежател...то си е обикновен, рядък, запазен кенеф, като всички на пазара, както Бо казва. Как ли не се появи някой друг такъв на малко кинти, толкова са много...

    remixer, спирам с рекламата, няма да коментирам повече, без това не съм виждал такава на живо. Имаш да черпиш за промотирането, ако решиш да дадеш снимка на седалката и вин пиши ми
    Last edited by rusiq86; 19-01-2014 at 23:30.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #1496
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ей, като стана въпрос за накладки, аз мога да ти покажа оригиналните ми на шкодичката, все още не са сменяни и са на 18 години. И все още колата спира перфектно, не се шегувам. Пробега им е 75 000 км.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #1497
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Кои са тези "всичките ни" ??
    Аз от тукашните знам само 2-ма дали над 20 бона за кола втора ръка. На всички останали са под 15 и всички са споделили колко им струват колите ! Изключвам колеги със закупилите нови. И какво и е типично на тази тема за този раздел ?? Аз пък не мога да проумея насила ли те кара нещо да пишеш в тема и раздел, в който съм сигурен, че далеч не си компетентен!
    Ами по-назад в темата се каза много точно.
    Много от хората тук са си купили вълшебните коли на цени, които са били много ниски за пазара. Сдобили са се с тях на добра цена по една или друга причина.
    Ама като се появи една такава кола тук, веднага се започва, че е боклук, лъжа и т.н.
    А относно това къде да пиша, това си е мое лично желание. Ако искаш ти спри да пишеш, ако имаш желание разбира се.
    Нищо не ти пречи просто да ми подминаваш постовете, нали така.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #1498
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by melenikos View Post
    Коле, стига с тоя ТЮВ, бе човек! Нас ли убеждаваш себе си ли утешаваш, незнам! Специално за теб преди месец направих клип на кола с ТЮВ на две седмици, нема смисъл да ти казвам, че моята кола, с моите смешни източно-европейски доходи и ГТП от държава като България е кола в пъти по-поддържана и технически изправна от ФВ ПОЛО 1.2 2006 на 90000км, ама виждаш ли с ТЮВ от Германия, айде........!

    п.с. Русия, не си честен! Опита се, да си продадеш колата на цена, която нема аналог в България и никой нищо не ти каза, с изключение на един абонат от игнор листите. Прояви малко търпение човека да даде инфо за колата, пък и в крайна сметка, нема да я взимаш.
    Не се заяждам, ама не е колегиално, и още нещо, ако имах 25к, отдавна да те бях лишил от ТИ-ката, ама уви немам
    Като ти стига, вдигай гащите и бягай! Никого не убеждавам, споделям опита си от търсене и намиране на кола, за да го имат предвид хората, които са се захванали. Браво за твоята кола, че я поддържаш, ама аз не познавам българин, който да каже, че не си поддържа колата.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #1499

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Като ти стига, вдигай гащите и бягай! Никого не убеждавам, споделям опита си от търсене и намиране на кола, за да го имат предвид хората, които са се захванали. Браво за твоята кола, че я поддържаш, ама аз не познавам българин, който да каже, че не си поддържа колата.
    Аз бе, баба искам да я убия от каране, ония ден я качих на крика да и гледам окачването 8 месеца не е виждала крик иииииииии нямаше нищо прецакано, почвам чак да се притеснявам, а и бях преготвил два нови шарнира по 9 кинта парчето. Викам си ехххххх няма да лопа като 56ца, да се разчеква отзад като 166ца и да са е протъркала като 59ка на 100000 км.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #1500
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    thecleaner беше казал "Пази Боже да си купиш форумна кола!!!"(100% съм съгласен, аз не бих) ще добавя и "Пази Боже да си продаваш колата във форума!!"

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 100 of 530 FirstFirst ... 50909899100101102110150200 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •