Page 254 of 530 FirstFirst ... 154204244252253254255256264304354 ... LastLast
Results 3,796 to 3,810 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3796
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това не мога да го отрека като е така.
    Въпросът е обаче кога разпада започва.


    Реалния проблем при избор на 159-ка е точно това, че е италианка и не масов автомобил. Е, какъв избор да имаш на пазара? Още повече за цената. Почти никой на пазара няма да даде 20к за хубава 159-ка, като за тия пари ще си вземеш Ц-класа, макар и не в перфектно състояние.
    Пазара диктува цената. Не мога още да разбера как не го разбирате това.

    Отделно, че сега виждате на явката колата и се кефите. Ама същите тези хора, вие, като видите същата 159-ка със строшена броня и сгънат калник и автоматично заключвате - гробник.
    Гробник за хора, които не знаят какво е това нещо. И единственото, което гледате е да е лъскава първоначално. А щом колата не е първоначално лъскава, то тя автоматично става гробник.
    Това за лъскавото и гробник.............си е така в 9 от 10 сличая.Моята като я купувах беше с дребни забележки, дори и не съм ги гледал- след това ги отстраних без никакви ядове.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #3797
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Защо за съжаление, ако иска точно това?
    Никой не би желал да види това, което много обича, да си отиде... или на безценица, или на скрап... Колата е хубава, но никой, хеле пък от форума, няма да я оцени подобаващо
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3798
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Нещо не мога да те разбера.Щом е купена за дадена сума ,то значи толкова струва.
    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Ами и Аз не мога да те разбера !
    Ако си взема като на Явор за 30 000 лв значи струва толкова и като я продам за 5 000 лв - ами това и е цената ! Или обратното !
    Не знам аз ли неясно говоря, вие ли на луди се правите Тоя лаф че нещо струва толкова за колкото го продадеш/купиш звучи много добре, ама реално е безмислен. Нещо струва толкова колкото определи пазара за него. Което е горе долу това за което вие говорите - гледа се на колко пари се прави сделката. Само, че не се гледа една отделна сделка, а се гледат всички сделки и се взема средната цена
    Ако купиш като на Явор за 30 000 лв, щеше да значи че струва толкова ако беше една единствена. Ама тя не е - има много други такива коли, които с транспорта до БГ ще ти излязат около 15 бона Значи средната цена на такава кола е 15, независимо че ти си дал 30
    Както и обратното. Ако си я взел за 30 и ми я продадеш на мен за 5, щото примерно някой я завещал на любовницата си, тя няма да струва 5 щото щото ако искам да купя втора такава никъде няма да намеря за 5 и пак ше трябва да се бръкна за средно 15 бона
    Е за тва ви казвам, че тва са алабализми - струва колкото определи пазара, което все пак е няква средна цена от всички сделки - смятам, че простата математика надделява над единични истории "ама той на братовчед ми комшията купи такава за толкова"

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Почти никой на пазара няма да даде 20к за хубава 159-ка, като за тия пари ще си вземеш Ц-класа, макар и не в перфектно състояние.
    Пазара диктува цената. Не мога още да разбера как не го разбирате това.
    Ама същите тези хора, вие, като видите същата 159-ка със строшена броня и сгънат калник и автоматично заключвате - гробник.
    Аз лично след огледи съм обявил много коли за гробник, но нито една от тях не е било заради счупена броня и сгънат калник
    А тва че в БГ мнозинството купувачи като минат над 10 бона си казват, че тва вече са много пари за Алфа и по-добре да си вземат най-евтиния мерцедес за тия пари, аз лично не го разбирам... но тва е съвсем друга тема. И факт е че това води до ограниченото предлагане на свестни италианки
    Last edited by Sm0k; 25-03-2015 at 02:10.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #3799
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Като се купува кола за кеф наистина трябва да е със СЪРЦЕ-без да се мрънка и съжалява след това.Просто понякога е и до късмет,а и трябва всеки да си знае финансовите възможности за поддръжка.Глупаво е да си дадеш всички пари при покупката и после да "икономисваш" от важни неща и да се тюхкаш от разхода.
    Абсолютно вярно е, че пазара определя цената,но за жалост в БГ не винаги по-високата цена означава по-добра кола.156-цата си я купих по снимки от представителство до Милано за 12к при цена в БГ около 8,5к и съм възхитен от тая кола вече 9г.При 159-ката стана точно обратното-взех я за 9700лв. от частно лице от София със сервизна история в уважаван сервиз и без забележки.Вече 25хил. км. нямам никакви ядове,а се нагледах на какви ли не дрънгели за по на 12к лв. в продължение на почти година.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  5. #3800
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това не мога да го отрека като е така.
    Въпросът е обаче кога разпада започва.


    Реалния проблем при избор на 159-ка е точно това, че е италианка и не масов автомобил. Е, какъв избор да имаш на пазара? Още повече за цената. Почти никой на пазара няма да даде 20к за хубава 159-ка, като за тия пари ще си вземеш Ц-класа, макар и не в перфектно състояние.
    Пазара диктува цената. Не мога още да разбера как не го разбирате това.
    Е аз лично никога няма да си купя мерцедес, та камоли ц-класа, с кеф бих дал 20 хил за Алфа. Не че не го направих де, купих си Жулиета за повече пари даже. Спокойно можех да си купя не една, а две ц-класи, но не ме кефи Мерцедес и не съжалявам нито за миг.
    Само строежа на пустата къща ми даде зор...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  6. #3801
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Защо се сравнява 159 с 5-та серия? Не е ли по-правилно да се сравнява с 3-та серия? Поне в другия форум така ги сравняваме! Вярно,колите не са съвсем преки "конкуренти",но ... Според мен 159 е леко над 3-та серия и под 5-та серия! Както 166 е малко над 5-та серия и под 7-серия или А8,нищо че има габаритите.Другото е,че точно 3.0д е "кофти" двигател.Много по-добре е 2.5д или 4.0д.
    BMW 318ti '96

  7. #3802
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Явка, за съжаление, колата си е вечно твоя... Ще видиш.
    Що да е вечно моя?
    Имаш предвид че няма да мога да я продам на висока цена ли?

    Абе аз да си я покарам още 3-4 годинки, да и навъртя още 50 000км и да й се порадвам докато е топ, после ще я продам на пазарната цена - колкото толкова.

    Не мога да разбера тая настройка у доста хора - знаят, че като купят кола - губят автоматично, ама продължават да се надяват като дойде момента да я продават, да и вземат повече пари отколкото са я купили...

    Който го е страх от мечки - да не ходи в гората, са казали мъдрите хора.
    Ако искаш да не си набутан - купуваш си една Астра 1995та за 500лв с газ и гарантирано и след 5 години пак толкова ще и вземеш. Даже може и повече ако междувременно поскъпне желязото на скрап
    Това е единствения начин да не потъваш в цената на колата.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #3803
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Напълно съм съгласен с Явор - не мога да ги разбера как някои колеги смятат, че ще си вземат една кола за 10 х. лв, ще я карат 2 год., след което ще й вземат отново 9 или 10 хил. лв., при положение, че цените на всички масови автомобили падат ежедневно.
    Относно форумните коли, по-напред бях писал имено за колата-бившата на Стефан ( Ди Стефано) ... ...вече е на 172 хил. км...сменен един термостат, един лагер( от предния собственик), стандартните ДПФ и ЕФР+ремап... цялостно боядисана ( поради леки забележки от градушката), колата змей, адски красива и продължава да ме радва безкрайно .Вчера даже като я закарах на мивката да я пастирам, момчетата, които много добре я познават колата, не спряха да й се радват ...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #3804
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by ildivvy View Post
    Защо се сравнява 159 с 5-та серия? Не е ли по-правилно да се сравнява с 3-та серия? Поне в другия форум така ги сравняваме! Вярно,колите не са съвсем преки "конкуренти",но ... Според мен 159 е леко над 3-та серия и под 5-та серия! Както 166 е малко над 5-та серия и под 7-серия или А8,нищо че има габаритите.Другото е,че точно 3.0д е "кофти" двигател.Много по-добре е 2.5д или 4.0д.
    Епа точно 3.0 дизела на БМВ е най-якото куче. 2.5 комън рейла си е същия парцал като ТДС-а и със същите "тиквени" проблеми. 166-цата може да се сравнява с Е39 и то донякъде нищо, че са в един клас. Определено е по-назад в много отношения от Е39. Нека бъдем реалисти!

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Напълно съм съгласен с Явор - не мога да ги разбера как някои колеги смятат, че ще си вземат една кола за 10 х. лв, ще я карат 2 год., след което ще й вземат отново 9 или 10 хил. лв., при положение, че цените на всички масови автомобили падат ежедневно.
    Относно форумните коли, по-напред бях писал имено за колата-бившата на Стефан ( Ди Стефано) ... ...вече е на 172 хил. км...сменен един термостат, един лагер( от предния собственик), стандартните ДПФ и ЕФР+ремап... цялостно боядисана ( поради леки забележки от градушката), колата змей, адски красива и продължава да ме радва безкрайно .Вчера даже като я закарах на мивката да я пастирам, момчетата, които много добре я познават колата, не спряха да й се радват ...
    Ше земете да я урочасате таа кола оуу ... сега да не си правил тайно любов с нея ?! А?

  10. #3805
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    3.0d е с най-много проблеми с турбината! При моите хора ("РЕАЛ-ТУРБО" в Пловдив - ремонт,доставка на нови,баланс,чистене и всичко останало за турбини) е пълно с турбини от 3.0д.Винаги има по няколко от тях на тезгяха.Едни от най-любимите им клиенти! 2.5д нямат никакви забележки,а 4.0д е с две и пак няма ядове.
    BMW 318ti '96

  11. #3806
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ildivvy View Post
    3.0d е с най-много проблеми с турбината! При моите хора ("РЕАЛ-ТУРБО" в Пловдив - ремонт,доставка на нови,баланс,чистене и всичко останало за турбини) е пълно с турбини от 3.0д.Винаги има по няколко от тях на тезгяха.Едни от най-любимите им клиенти! 2.5д нямат никакви забележки,а 4.0д е с две и пак няма ядове.
    Дефакто казваш, че ако се счупи нещо, то ще е турбина, евентуално. Демек нищо по-различно от класически дизелов проблем. И поради простата причина, че не се чупи по принцип.
    И турбините не са консуматив на този двигател, както на някои франсета, ако това се опитваш да изкараш.
    Да се счупи турбо на 3.0 на БМВ е все едно да се счупи и на 159-ка. Демек това не е "болест", а просто си му е дошло времето.
    Между 2.5Д и 3.0Д конструктивна разлика няма в захранването, положението и т.н. на турбината. Просто статистически да ти дойде турбо от 2.5 е много по-малко вероятно, защото просто тези двигатели са много по-редки. Ама иначе веднага я сложи в графата здрава. Кефиш мъ.
    Last edited by BO; 24-03-2015 at 14:11.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #3807
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    155ex 159ex 530new

  13. #3808
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Еми така става .. за смех си е .. говорехме за двигателя конкретно, не за периферията .. ама се намеси и периферията щото явно конкретно за мотора не може да се каже нищо. По принцип е нормално 3.0-ката да фърля повече турбини от останалите .. по простата причина, че е масова и се кара много. Така като се замисля даже сигурно е едно 80% от дизеловите агрегати на пазара и потреблението при БМВ - конкретно при 5-та серия .. както се спомена по-горе от BO. Турбото си е консуматив! Точка ! Дали ни кефи или не .. такова е. И като всеки един консуматив след хиляди километри, дали душмаснко .. дали нормално каране си му идва времето за смяна, рециклиране и прочее ... същото може да се каже и за двигателя като цяло, но айде да се съсредоточим в/у темата, а да не изпадаме в излишни полемики, които нямат място тук !

  14. #3809
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    нека си говорим по темата,че скоро не е заключвана
    155ex 159ex 530new

  15. #3810
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Дефакто казваш, че ако се счупи нещо, то ще е турбина, евентуално. Демек нищо по-различно от класически дизелов проблем. И поради простата причина, че не се чупи по принцип.
    И турбините не са консуматив на този двигател, както на някои франсета, ако това се опитваш да изкараш.
    Да се счупи турбо на 3.0 на БМВ е все едно да се счупи и на 159-ка. Демек това не е "болест", а просто си му е дошло времето.
    Между 2.5Д и 3.0Д конструктивна разлика няма в захранването, положението и т.н. на турбината. Просто статистически да ти дойде турбо от 2.5 е много по-малко вероятно, защото просто тези двигатели са много по-редки. Ама иначе веднага я сложи в графата здрава. Кефиш мъ.
    Радвам се,че те "кефЪ" ! 2.5д не са никак малко,нито ги карат или са карани по-малко! Съвсем друго исках да кажа. Както и да е! Темата е съвсем друга,както и марката ,за която става дума!
    BMW 318ti '96

Page 254 of 530 FirstFirst ... 154204244252253254255256264304354 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •