Page 259 of 530 FirstFirst ... 159209249257258259260261269309359 ... LastLast
Results 3,871 to 3,885 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3871
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Бо, в града се мачкат ламарини, такава кинетична енергия, че да има значение с ква кола си, има само при високи скорости по първокласни и магистрални пътища. Не навсякъде е разграфено и слава Богу, не навсякъде паркирането е платено, та има значение дали ще се наредят 8 пунта/корсички/полота и пр. или 5 СУВ-а по една и съща линейна отсечка.
    Тва за засичането и бутането, когато си с по-малка кола е вярно, и е въпрос на манталитет, но и за това си има лек, като ми видят очуканото от градушка, надрано с ключове и квото се сетиш Пунто, и като му дам газчица/ стила ми на каране е еднакъв с всички коли, които карам/ никой не се вре в мен

    По темата:
    Доколкото Жулиетата няма багажник като хората, и си е градски хечбек, при сериозен извънградски километраж, покупката на автомобил от рода на 159 е оправдан. При 10 км. дневен пробег - не.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #3872
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Абе мерак има ли, винаги е оправдана покупката на 159!

    Аз като среднодневния ми пробег с лична кола в работен ден е десетина км, кво? Да не се кача на нищо по голямо от пунто или корса ли?
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #3873
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Абе мерак има ли, винаги е оправдана покупката на 159!

    Аз като среднодневния ми пробег с лична кола в работен ден е десетина км, кво? Да не се кача на нищо по голямо от пунто или корса ли?
    Не уе Явка, тука се отплеснахме малко от темата, става дума, че 159-ката не е в клас градска кола (разбирай нисък разход, лесно управление, малки габарити) пък иначе всеки да си кара квото му е кеф.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #3874
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Сега ще ви кажа колко маневрена е 159!
    Един ден си паркирам на една улица във Виена между две коли,като оставям по около
    30см отпред и отзад.Връщам се след
    три часа и Гледам и невярвам една
    Б класа паркирана на точно три см.от предната ми емблема!И точно с три маневри,като жената гледаше излязох.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  5. #3875
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Не уе Явка, тука се отплеснахме малко от темата, става дума, че 159-ката не е в клас градска кола (разбирай нисък разход, лесно управление, малки габарити) пък иначе всеки да си кара квото му е кеф.
    Аз затова съм съгласен, виж какво съм писал две страници по назад по въпроса.

    Не е градска, ама мноо кефи
    Макар че вчера като сложих летните гуми с ори джантите си спомних, че може и да тръска
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #3876
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Аз затова съм съгласен, виж какво съм писал две страници по назад по въпроса.

    Не е градска, ама мноо кефи
    Макар че вчера като сложих летните гуми с ори джантите си спомних, че може и да тръска
    Друса ама е кеф - и да я гледаш и возиш А кефа цена няма !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #3877

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Бо, в града се мачкат ламарини, такава кинетична енергия, че да има значение с ква кола си, има само при високи скорости по първокласни и магистрални пътища.
    http://www.vesti.bg/bulgaria/inciden...v-most-6034466
    Та какво казваше за кинетичната енергия?



  8. #3878
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    http://www.vesti.bg/bulgaria/inciden...v-most-6034466
    Та какво казваше за кинетичната енергия?
    Ек=m.V2/2
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #3879
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Бо, в града се мачкат ламарини, такава кинетична енергия, че да има значение с ква кола си, има само при високи скорости по първокласни и магистрални пътища. Не навсякъде е разграфено и слава Богу, не навсякъде паркирането е платено, та има значение дали ще се наредят 8 пунта/корсички/полота и пр. или 5 СУВ-а по една и съща линейна отсечка.
    Тва за засичането и бутането, когато си с по-малка кола е вярно, и е въпрос на манталитет, но и за това си има лек, като ми видят очуканото от градушка, надрано с ключове и квото се сетиш Пунто, и като му дам газчица/ стила ми на каране е еднакъв с всички коли, които карам/ никой не се вре в мен

    По темата:
    Доколкото Жулиетата няма багажник като хората, и си е градски хечбек, при сериозен извънградски километраж, покупката на автомобил от рода на 159 е оправдан. При 10 км. дневен пробег - не.
    И викаш ти с Пунтото заемаш по-малко място от един Смарт или пък замърсяваш по-малко от един хибрид?
    Щом не искаш да ти опушват града защо не си купиш хибрид или да си купиш Смарт, за да спирате по 2 на едно паркомясто?
    Ей, омръзнало ми е от такива хора с Пунто, които заемат място като за 2 Смарта.
    Или омръзнало ми е от хора каращи някакви Евро-1-2 автомобили, а не 4 или 5, които да пазят природата.
    А и особено от такива с очукани коли, които спират на 5 сантиметра от моята кола и не им дреме за колата, защото е очукана като канче, и всеки ден си намирам следи от злобно отваряне на вратите, защото не се съобразяват с останалите коли.
    Ей така звучиш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #3880
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И викаш ти с Пунтото заемаш по-малко място от един Смарт или пък замърсяваш по-малко от един хибрид?
    Щом не искаш да ти опушват града защо не си купиш хибрид или да си купиш Смарт, за да спирате по 2 на едно паркомясто?
    Ей, омръзнало ми е от такива хора с Пунто, които заемат място като за 2 Смарта.
    Или омръзнало ми е от хора каращи някакви Евро-1-2 автомобили, а не 4 или 5, които да пазят природата.
    А и особено от такива с очукани коли, които спират на 5 сантиметра от моята кола и не им дреме за колата, защото е очукана като канче, и всеки ден си намирам следи от злобно отваряне на вратите, защото не се съобразяват с останалите коли.
    Ей така звучиш.
    Брат ми, в голяма грешка си относно моя милост, Алфата ми е същото евро като БМВ-то ти, ма я карам предимно извънградско и по Цариградско или околовръстното, например. Пунтото го ползвам за центъра, точно за да не ми пука кой ще си отвори вратата в мен, щото съм се заклел следващият, който хвана в такова деяние, да го премахна от тоя свят и заради всички преди него
    Що си мислиш, че Смарта или хибрида са по-екологични от едно Пунто бензин? Например Тойота Приус си гори 5/100 бензин градско, и то ако не я настъпваш много.
    Да, Пунтото и подобните нему коли заемат по-малко място от Алфата ми/БМВто ти

    п.п. Колко от евро 4/5 автомобилите в БГ са с действащи ДПФ-и, ЕГР-и, катализатори и прочее анджаклами, като почнем от този подфорум за начало
    Last edited by RPWWD; 13-04-2015 at 20:13.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #3881
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Няма смисъл да навлизаме в дискусия за хибриди и екология, защото няма Пунто, което да може да се доближи до емисиите на един хибриден аткинсов двигател.

    Но не ми става ясно едно - защо щом толкова държиш на малките коли и вадиш довод за такива, защо препоръчваш Пунто?
    Разликата между едно Пунто от 2008-ма година и един Смарт е точно толкова, колкото на същото Пунто и една С класа, ама от дългите, не стандартните.
    Значи викаш може да караш Пунто, а не може да караш Смарт. Ама иначе не може да паркираш С-лонг класата?
    Да, да, страхотна логика.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #3882
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ти си ми най-любимият дървен философ от всички форуми, които следя. Възхищавам се на постоянството и усилията, които полагаш, винаги да си в опозиция и да си смучеш от пръстите, независимо дали си прав или не. Последният ти опит да отречеш цял клас автомобили ми е от най-любимите. Велик си. Предлагам ти да потърсиш посредник, който да разпространи словоизлиянията ти из света, защото явно хората са малоумни и имат нужда от БОжествено просветление.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  13. #3883
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Велик си.
    Благодаря за признанието!
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #3884
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Какво ще кажете за 3.2 jts освен, че харчи прекалено много ?

  15. #3885
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Какво ще кажете за 3.2 jts освен, че харчи прекалено много ?
    Ами питай Боян . Макар да не съм го виждал на среща от години, но тук сигурно ще ти отговори.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 259 of 530 FirstFirst ... 159209249257258259260261269309359 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •