Page 260 of 530 FirstFirst ... 160210250258259260261262270310360 ... LastLast
Results 3,886 to 3,900 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3886
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Toва е твое виждане. Аз повече малка лагерна количка няма да си взема, който е некадърен и не може да паркира и смарт да кара ... все тая...
    Quote Originally Posted by BO View Post
    ...Само за сведение ще спомена, че завиващия диаметър на завой на 159-ката е 11.1 метра, а на Жулиета е 11 метра. Баси, ако 10 сантиметра ви съборят в града, то по-добре се научете да карате и да не си представяте, че карате танк.
    Quote Originally Posted by BO View Post
    ...Ако не видя разграфено паркомясто, дори и в синя зона, то не спирам. Въпрос на манталитет...
    На да не забравяме най-важното - живота. При едно ПТП кинетичната енергия от удара е се пренася правопропорционално в разликата на тежината на автомобилите.
    Та ти с едно Пунто ако ме срещнеш мен с една 159-ка, то моя шанс да оцелея е горе долу 2 пъти по-голям от твоя. Аз бих заложил на тази карта, ей така, за всеки случай.
    Гледам сички сте големи шофьори и (както вече съм казвал в тоя форум слаб шофьор, слаб пияч и слаб ебач няма), ама ся ше ви открехна, че такива като нас дето не можем да си караме колите и не знаем как се паркира редовно си паркираме 145-ците на неразграфени паркоместа дето остават по 20 сантиметра отпред и отзад (шото в 12 вечерта съседите толкова са ми оставили и сички преди мен са го подминали понеже не им стига)
    Манталитет, не манталитет - улицата е еднопосочна, колите са паркирани в колона от дясната страна, на асфалта - не са на тротоара, не пречат на пешеходците, не пречат на движението, така че паркирането е съвсем законно въпреки че местата не са разграфени.

    Сега по върпоса за габаритите - 145-цата е 4,09 метра. По 20 санта отпред и отзад - обща дължина на паркомястото около 4,50 метра. Дължина на 159-ка - 4,66 метра - начи паркомястото е със 16 сантиметра по-късо от колата. Ако искате имайте умения да вкарате международен камион пред амфитеатъра в Пловдив, 159-ка на 4 метра и 50 сантиметра освен с флекса не виждам как ше вкарате

    А за тез глупости дето се изговориха за теглото и кинетичните енергии - тва щеше да е вярно ако колите бяха еднорни, цели, плътни стоманени сфери. Само, че те са направени от сглобени и заварени отделни парчета стомана и други елементи, които при удар летят, чупят се гънат се и стават сто неща - историята с теглото малко се променя от структурата която блъскаш.
    Специално за БО и неговия фен клуб, дето говорят напълно на изуст съм подготвил едно клипче, да ги изгледат и тогава пак да ни обяснят за теглата и масите
    https://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY
    Last edited by Sm0k; 15-04-2015 at 01:42.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #3887
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    .... ама ся ше ви открехна, че такива като нас дето не можем да си караме колите и не знаем как се паркира редовно си паркираме 145-ците на неразграфени паркоместа дето остават по 20 сантиметра отпред и отзад шото в 12 вечерта съседите толкова са ми оставили....
    Баце прибирай са по ранишшко и ша паркираш челно пред входа...кви са тия 12 вечерта Кат си с 59ка ги качвай горе в апартамента, жакузита-макузита и вину да са лей Нема а скиташ по улиците до късно и си ти...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3888
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Sm0k, защо сравняваш несравними неща да те питам?
    Защо не даде този клип?
    https://www.youtube.com/watch?v=joMK1WZjP7g
    Някак си според мен щеше да ти е по-гот.
    Ако имаш малко мозък, сам ще се досетиш какъв тъп пример даде.
    Ето ти първото клипче поне малко да разбереш, че не може да вървиш срещу физиката:
    https://www.youtube.com/watch?v=QXunnaaYtz0
    Ако можеш, то добре, не мога да влезна в спор с човек, който е над физичните закони. Не съм дорасъл просто.

    И защо не караш Смарт? Ако случайно видиш място, където съседите са ти оставили 3.90 м. как ще си вкараш прекрасната 145-ца там? Само питам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #3889
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Sm0k, защо сравняваш несравними неща да те питам?
    Защо не даде този клип?
    https://www.youtube.com/watch?v=joMK1WZjP7g
    Някак си според мен щеше да ти е по-гот.
    Ако имаш малко мозък, сам ще се досетиш какъв тъп пример даде.
    Ето ти първото клипче поне малко да разбереш, че не може да вървиш срещу физиката:
    https://www.youtube.com/watch?v=QXunnaaYtz0
    Ако можеш, то добре, не мога да влезна в спор с човек, който е над физичните закони. Не съм дорасъл просто.

    И защо не караш Смарт? Ако случайно видиш място, където съседите са ти оставили 3.90 м. как ще си вкараш прекрасната 145-ца там? Само питам.
    Чакай сега, ти си тоя който генерализираше, че в по-голямата кола, шанса да оживееш винаги е по-голям. Не си уточнавял кое с кое е сравнимо, ако ся вкарваш нови изисквания към тезата си вече е друго
    Аз просто ти дадох пример, за конкретна ситауация в която е по-добре да си в по-малката и по-лека кола, т.е. твоето твърдение не е вярно в 100 процента от случаите

    Кипчето доказва, че при един удар не всичко опира до килограми. Конструкцията на колата също има значение. Факт ли е това - факт е. Доказано ли е - доказано е. Тествано ли е - тествано е.

    За това се случва две коли от сходни години, в един клас и сходни килограми да имат различни оценки при удар - ей ти пример, отвори и виж в коя шанса да оцелееш при удар в стълб и при челен удар по-голям:
    http://www.euroncap.com/en/results/a...iulietta/11002
    http://www.euroncap.com/en/results/kia/cee%27d/10933

    Ако искаш влизай в спор, ако не искаш не влизай, ако искаш коментирай кой колко мозък има, ако искаш бъди дорасъл - факт е че конструкцията на колата също оказва влияние при удар, не само теглото. Не виждам как можеш да отречеш тоя факт, ти ако виждаш, ОК

    П.С. Не карам Смарт щото не ме кефи. Ако карах, с удоволствие щях да си го паркирам на места по 3.90. Може би в твоята паралелна реалност всички места са разграфени и са дълги точно шест метра и два сантиметра, но в реалния свят има и по-къси паркоместа - факт ли е - факт е Само казвам.

    И понеже както винаги си забравил за какво се е говорело в темата - човека питаше за сравненеи между браво и 159, не между Смарт и 159 Само казвам.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #3890
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Абе тука в раздела 159 е по-злв и от блатото.....

  6. #3891
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    ...

    И понеже както винаги си забравил за какво се е говорело в темата - човека питаше за сравненеи между браво и 159, не между Смарт и 159 Само казвам.
    Точно защото не съм забравил въпроса и за това коментирах за големината на автомобилите.
    Ама ти започна да се правиш на спец и да пускаш някакви клипчета от нета, които нямат нищо общо нито с темата, нито с действителността. И то само и само да покажеш някаква теория, нищо, че няма общо с темата.

    И единствения довод за хечбек-а и 159-ката беше, че 159-ката била голяма и едва ли не не ставала за градски автомобил. Ако това е довода, както 100 пъти питах, защо не карате Смартове или подобна кола, ама карате пак огромни хечбеци?
    Като ви дразнят хората с големите коли, стил 159-ка в града, защо карате пак някакви огромни коли от по 4 метра пак, а не карате такива по 3 метра?
    Или викаш 4 метра може да се кара в града ама 4.6 не може? Както един колега пусна ей това:
    Аз както и да го смятам - 3 метра кола е много по-градска кола в сравнение с 4 метров автомобил, от колкото да сравняваме 4 метров с 4.6 метров. Поне като имате някаква такава теория, поне да лежи на фактите и числата. А не да си налагате някаква изкуствена представа за градски автомобил, изкривена през собствените ви фантазии.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #3892
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Точно защото не съм забравил въпроса и за това коментирах за големината на автомобилите.
    Ама ти започна да се правиш на спец и да пускаш някакви клипчета от нета, които нямат нищо общо нито с темата, нито с действителността. И то само и само да покажеш някаква теория, нищо, че няма общо с темата.

    И единствения довод за хечбек-а и 159-ката беше, че 159-ката била голяма и едва ли не не ставала за градски автомобил. Ако това е довода, както 100 пъти питах, защо не карате Смартове или подобна кола, ама карате пак огромни хечбеци?
    Като ви дразнят хората с големите коли, стил 159-ка в града, защо карате пак някакви огромни коли от по 4 метра пак, а не карате такива по 3 метра?
    Или викаш 4 метра може да се кара в града ама 4.6 не може? Както един колега пусна ей това:
    Аз както и да го смятам - 3 метра кола е много по-градска кола в сравнение с 4 метров автомобил, от колкото да сравняваме 4 метров с 4.6 метров. Поне като имате някаква такава теория, поне да лежи на фактите и числата. А не да си налагате някаква изкуствена представа за градски автомобил, изкривена през собствените ви фантазии.
    Другият довод е, че 159 ката е тежка като кютук, т.е. пак по-добре Бравото
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #3893
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Другият довод е, че 159 ката е тежка като кютук, т.е. пак по-добре Бравото
    Да не я буташ...

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #3894
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    ...Ама ти започна да се правиш на спец и да пускаш някакви клипчета от нета, които нямат нищо общо нито с темата, нито с действителността. И то само и само да покажеш някаква теория, нищо, че няма общо с темата.
    Първо, това че има общо с темата го твърдиш ти, не аз - ти първи вкара като довод за избора между 159 и хечбек сигурността при удар. Значи според теб има общо с темата
    Второ, аз не се правя на спец - в случая не съм аз тоя който цитира кинетични енергии и закони на физиката. Аз само казвам ко съм видял в youtube и www.euroncap.com Секи може да види в нета и да си прави изводите за себе си
    И трето, не знам дали клипчето има нещо общо с действителността, ама колите на него изглеждаха като действителни, не като анимация
    И в края на краищата говори, говори и пак усложливо избегна да кажеш нещо по въпроса - освен теглото има ли И конструкцията отношение към сигурността на колата или няма и само теглото е от значеие?

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Като ви дразнят хората с големите коли, стил 159-ка в града, защо карате пак някакви огромни коли от по 4 метра пак, а не карате такива по 3 метра?
    Мен никой не ме дразни ве брато, който има нерви ако иска и с A8L да се движи из града Аз просто казвам, че мойто мнение е че създава известен дискомфорт, в определени ситуации. Ма тва е мойто мнение
    Вече секи си знае собственото ежедневие и може да си прецени за себе си кой вид ситуации колко са му чести и дали дискомофрта в тия ситуации за които говоря аз, ше се компенсира от комфорта в други ситауции за които говориш ти или няма да се компенсира В края на краищата в живота всичко е компромис между плюсове и минуси.
    Ся теб ако те дразни, че не всички са на твойто мнение вече е дурга работа
    Last edited by Sm0k; 16-04-2015 at 14:07.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #3895
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Еййще ме побъркате значи, чета, чета тука от няколко днии се чудя темата за какво е вече...
    То е ясно че 159 нее най най градската кола на света, но какво от това, вероятно доста хода биха имали 2 коли (за града и за път) , но уви не всеки можеда си го позволи.
    Относнокраш тестовете..ами смартаудря челно стена с 120км/ч и вратите му после се отварят на ръка лесно,а дали 5555-та серия на бмв или пък 159като го може...ами едвали, понеже мега кинетичната енергия от дебелите им туловище ще ги смаже дооста здраво при челен удар. хайде сега да видим пак кой кво ще роди по темата Краш тестове и градски комфорт

    Ако няой външен човек реши да прочете темата и да се обоготи откъм знания за покупка на 159-ка, мисля че или ще се посмее и няма влезе повече в форума или ще "брадяса" докато пресее шрота в тая тема
    После да не се сърдим пак че Чистача заключил някоя тема..ами че той еповече оттърпелив към "постоянната мерудия която серъси навсяка манджа(тема)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #3896
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Дървени философи брат...илюменати...трагедия!!! От 9 реки вода вадим да доказваме, че автомобил с тегло 1630кила и 4 и кусур метра дължина е нормална градска кола. Начи като излизам на магистралата да си купя автобус...ся цъкнах да видя пунтото колко е дълго, че ми стана интересно...ми от 3,83 до 4,66 са 83см. Както и да ги гледам хич не са малко, та да слагаме едната и другата на един кантар. Килограмите на пунтото съответно са 1050, тия 580кила също не ми се виждат за подценяване...ама карай, в един клас са.
    Last edited by pesho_kj; 16-04-2015 at 18:43.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  12. #3897

    Default

    Да не сме преминали в някаква паралелна вселена?!??!
    Бо защитава 159, останалите викат "не купувай"



  13. #3898
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Да не сме преминали в някаква паралелна вселена?!??!
    Бо защитава 159, останалите викат "не купувай"
    Абсолютно никва паралелна вселена няма, просто БО винаги е на въпреки на всички, т.е. всичко си е точно както всеки друг път
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  14. #3899
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Да не сме преминали в някаква паралелна вселена?!??!
    Бо защитава 159, останалите викат "не купувай"
    Ами как та не?
    Не може да имаш възможност да си купиш 159-ка и някой да предложи Жулиета, Браво или пък чак Пунто.
    Баси и избора.
    Купи си Пунто, а не 159-ка, защото било по-малко и ще се паркира по-лесно. Кажи честно. Само като влезеш в Жулиетата и видиш този половин квадрат пластмаса по средата на таблото и направо може да повърнеш. А Пунтото да не говорим. Само като караш по тия улици и като скърца от всякъде, ебаси и удоволствието от пътуването получаваш. Направо се насираш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #3900

    Default

    Смеееех! Бургаската излезе едновременно и в мобилето и в карс.бг. 70.000+км надолу и 2000+ лева нагоре.

    Само за ценители!

    Ето и скрийншотове да остане документирано.

    http://imgur.com/vQAkuEe
    http://imgur.com/aAmXKpm


    http://www.cars.bg/c1082899
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=9eb5qg



Page 260 of 530 FirstFirst ... 160210250258259260261262270310360 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •