Page 265 of 530 FirstFirst ... 165215255263264265266267275315365 ... LastLast
Results 3,961 to 3,975 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3961
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Държавата е Сан Марино,а колата е вече доволно много коментирана.Опитвам се да помогна на приятел да си купи 159 или Брера,ама мъката е мнооого голяма даже при положение,че е готов да извади добри пари.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  2. #3962
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Брато не че нещо, ама за човек който гледа 159-ки за по 6-7 бона, за 8 вече ги мислиш за скъпи, че на всичкото отгоре смяташ и че след като я купиш нямаш пари да я поддържаш, малко си се пренадъхал сякаш
    Кочина, не знам кво... дават ти кола на 9 години на 10 процента от цената която е била като нова. Кво очакваш, 10 години да я пазят чисто нова ли. Тез 70 бона в магазина някой ги е платил за да я ползва, не за да я държи за красота Като прибавиш че е била и служебна, не разбирам кво друго очакваш.
    За тия пари за които гледаш, всичките 159-ки ше са на това положение, по-хубавите са двойно. В края на краищата получваш това за което плащаш.

    Само две неща не можах да разбера - "страшното усукване" с каква апаратура и с каква точност го установи и измери. И ако намериш собственика да си поговорите от любопитство, кво от това - ше го питаш "ти тотализирали я" и той ше ти каже "ми да, имах лев, купих я от магазина, нацепих я в едно дърво, евроинс платиха сметката и сичко пито-платено". Е, и? Тва как ти помага на тебе да си намериш кола
    А ти нещо много на сериозно ли се взе, а?! За 10 годишна кола колко мислиш, че си заслужава да се дадат? Това, че някога някой се е ръснал мен какво ме бърка? Ти ли си човекът, който определя пазара? Нещо не са ми ясни глупостите, които изреди? Как също реши , че смятам, че 8к вече означава, че са скъпи за мен? Бюджета ли започна да ми определяш или какво? Разликата е, че никой не ти е казал, че е служебна, а напротив, за теб експлоатиране означава да се шибнеш, да я тотализираш и да я продадеш ли? Нещо не са ми ясни разсъжденията ти. Написах го, за да имат едно на ум колегите, които са решили да я взимат. А го проверих, като отидох в сервиз при доверени хора за обстойна проверка на всичко, което се сетиш.
    Last edited by yanislavv50; 19-05-2015 at 00:18.

  3. #3963
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    А ти нещо много на сериозно ли се взе, а...
    Аз не, ти?

    1. И за 5 и за 10 и за 20 годишна кола, колко си заслужава да се дадат зависи само и единствено от конкретната кола. Както и да го гледаш.
    2. Това, че някой се е ръснал преди теб те бърка, понеже ако не беше той, ти сега нямаше да има от къде да я купиш за 7 бона И разликата от 90% в цената, някой трябва да я е изразходил
    Ей тия 63 бона разлика ако се чудиш къде са отишли по трасето от магазина до твоя оглед - точно в това което си видял са - удар тук-там, коша разпъван, детайл препръскван. На друга кола ше са в проблема в мотора, на трета в ръждата по купето. Все някъде отиват, не се изпаряват ей така във въздуха. Това те бърка. Казвам ти понеже попита
    3. За съжаление не определям аз пазара. Също за съжаление, не го определяш и ти
    Според икономиката, пазара се определя сам и резултата е точно това което си видял - за 7 бона 159-ките са такива. Ако някое е по-хубава, човека няма да си я даде за 7 щото знае че тия по седем са по-лоши от неговата, да не е тъп Народа го е казал, без да е чел Адам Смит - "за толкова пари толкова"
    Ако смяташ, че ти ше определиш пазара по-добре - ОК - намери перфектната 159-ка, купи я за 7 хиляди лева и аз после ше ти дам за нея 14 хиляди лева. Печалбата е двойно - заслужава си да опиташ
    4. Ми в хода на експлотаиция всичко може да се случи. Не си искал да я удряш, ама се е случило. Може да се случи на всеки. После си я оправил, покарал си я и си я продал. Кво, като е един път ударена, на пет години да я пратим в Надин ли? Продаваш я на цена като за това което е, не я продаваш за чисто нова непипвана. Който го устройва да я взема, който не го устройва, да търси друга, ама там и цената ше е друга
    5. Бюджета ти не ме вълнува, а тва че нещо не ти е ясно го разбрахме вече, няма нужда да го повтаряш по два пъти на пост. Колегите са ти благодарни, че им даваш съвет да имат едно на ум

    Иначе, огледал съм достатъчно много коли, знам какъв е пазара и знам какво е реалистично да очаква човек. Съвсем приятелски ти казвам, че за такава кола каквато търсиш, за по 7-8 бона, повечето си имат сериозни кусури, просто да не отиваш с кой знае какви очаквания Ако искаш го приеми като съвет, ако искаш се репчи тука по форума, питай аз ли съм човка дето определя, все ми е там. Аз съм ОК и с двете
    Last edited by Sm0k; 19-05-2015 at 01:02.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #3964
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Съдба или шанс нр зная, но точно преди ден написах това в един друг форум, но то си важи за всички марки.....
    "Един съвет от мен към всеки търсещ кола. Не търсете кола за малко повече пари отколкото имате и не очаквайте, че като имате Х лева, а колата е Х+1000лв, то щом е по скъпа от събраните ви пари, щее идеална или пък че 100% продавача щее на зор и ще ударите джакпота. Много хора търсят мазда 6, но се уповават на най-евтините в сайтовете и това им е таргета за цена, но пък изискванита са като за кола от шоурум "
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #3965
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Тая колица, по спомени за регистрационният номер, май беше купувана чисто нова, като служебна на "Чефин - Ивеко".
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #3966
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Нали искате хубава,ето дерзайте !!!!!!Само гумите и са 2000 лв. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=9nk3w1
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #3967

    Default

    Извинявайте, ама тук изписахте куп глупости!

    1.Стартовата цена на 159-ка беше 55 000лв.

    Бях намерил страхотна 159-ка 1.9 JTDm за 4500€ с докарването и другите салтанти около 10 000 -10 500лв.

    "Откраднаха" ми я два дни преди да я капарирам.Имаше единствен собственик, без удари много запазена, не й личеше отвън да е карана и също отвътре по кожата и волана нямаше следи.

    Имаше всички есктри, без TI- кожен салон, ел.седалки, ел.отопление на седалките, навигация...Продаваше се поне 2-3 седмици.

    Сега не виждам такава поддържана да има.Просто има ли поддържан автомобил изчезва много бързо.Имаше и една 159-ка 1.9 TI, която за мое съжаление също не успях да "хвана" - неделя вечерта беше публикувана обявата и на сутринта в понеделник вече я нямаше ...


    Стига се "философствали" за чужда сметка-"на чужд гръб и сто тояги са малко".Ако можете да помогнете и да бъдете полезни добре, ако не по-добре си замълчете.

    Не виждам какво лошо е казал.

    СМок, ако не друго купувачът има право да не бъда лъган и да знае истината за продаваният автомобил.Има право да знае истинските километри пробег на автомобила и дали има катастрофи. Има право на информиран избор.

    Превърнахте този форум в един от най-малко посещаваните в сравнение с други форуми за автомобилни марки.

    Спрете се, оценките които раздавате на другите като личности и като финанси не води до нищо добро.Поне не за диалога във форума и за самият форум.

  8. #3968
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ...Стартовата цена на 159-ка беше 55 000лв. Бях намерил страхотна 159-ка 1.9 JTDm за 4500€ с докарването и другите салтанти около 10 000 -10 500лв....Смок, ако не друго купувачът има право да не бъда лъган и да знае истината за продаваният автомобил.Има право на информиран избор.
    Стартовата е 55, ама тая точно, за това че е дизел е била плюс 3-4 хиляди. Кожен салон - 3 хиляди. До тука 62-63. Боята не е базовата - 64. Още някоя екстра - аре да не е 70, ама под 65 не е
    Ти си намерил за идеална, ама от 7000 до 10500 разликата е 50% от 7000, което не е малко, така в проценти...

    Съгласен съм, че купувача има право да знае, ама ако е минала през пет човека и двама джамбази иди разбери на колко КМ е какво е ставало. Ако съм трети собственик, пълен бахур и никога не съм проверявал пробега, а първия я е върнал ше си мисля че е на 100К а тя ше е на 250К. И ти като дойдеш да ставаш четвърти, какво да ти кажа, като съм залупен и не съм го разбрал Така, че всичко е малко относително
    Аз лично бих вярвал само ако я купувам от първи и единствен собственик, на малко години/км и пак бих имал едно на ум и бих проверил дали е така както казва.
    Щото в тоя живот, ти може да имаш много права, ама накрая е добре да вярваш само на себе си, сигурно си съгласен

    Оценки на личности и финанси не давам, човека сам беше пуснал тема в която се колебаеше за поддръжката на такава кола.
    Единственото на което давам оценка е пазара и казвам на човека мнение какво да очаква за тия пари за които гледа.
    Моето лично мнение е, че за под 10, хубава 159-ка е зор да се намери, по моите лични представи за кола. Гледам, че и според него това което е гледал не са хубави коли, така че явно сме съгласни, не виждам проблем
    И аз искам да ги има идеални и евтини и сички да си купим, ма няма, кво да направим? Да си кривим душата и да вярваме в Дядо Коледа ли? За мен лично е по-добре да сме реалисти, да знаем на къде сме тръгнали, после да няма разочаровани и тука да четем теми "Алфа Ромео - Никога Повече"

    А форума дали се е превърнал в това което е заради мен, теб, нас или вас... сигурно е заради всички ни, ама аз не бих се наел да дам отговор на тоя въпрос Към момента е такъв
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #3969
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Сега понеже гледам много държите на т.нар. "реални километри" да ви кажа една случка от преди година

    Мой познат и съфорумец решава, че иска да си купи БМВ 120д. От всички обяви в БГ една влиза в ценовия му диапазон и изглежда прилично. Била купувана чисто нова тук в БГ и по-точно в Бургас. Поддържана само и единствено в представителството на БМВ в Бургас, налична сервизна история и тн подобни анджаклами...

    Отиваме ние от София до Б-с, гледаме колата, човека си я тества, харесва му, спазаряваме цената и остава последната крачка - пълна проверка на сервизната история от как е кола в тамошното представителство на БМВ. Мисля, че даже се заплащаше тази проверка в интерес на истината Таа според ония убавци колата е примерно на 220 000км РЕАЛНИ и се кълнат в това! Там ни показват на компютъра кога по дати и на какъв пробег даже са и сменявали гуми, крушки, обслужване и тн

    Таа съфорумеца, решава че взима колата след проверката и се прибира с колата в София. Въпреки всичко, обаче решава да закачи колата при наш познат, който се занимава изключително с ремонт и диагностика на БМВ (много добър професионалист) и оп излиза като записана грешка в компютъра, че на 420 000км примерно е имало проблем с ДПФ-а

    С оглед на тая случка вие си правете изводите кой (ако има въобще такъв човек) в БГ, може да ви каже 100% колко са РЕАЛНИ километрите на еди коя си кола
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #3970
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    И аз искам да ги има идеални и евтини и сички да си купим, ма няма, кво да направим? Да си кривим душата и да вярваме в Дядо Коледа ли? За мен лично е по-добре да сме реалисти, да знаем на къде сме тръгнали, после да няма разочаровани и тука да четем теми "Алфа Ромео - Никога Повече"
    Всичко което казваш е реалността !
    Всеки иска да е..бе дявола във въздуха, но после става обратното.
    Наистина понякога има изгодни оферти ! Но докато стигна от Пловдив до София и чао, колата е купена !
    Успех на всички които искат - кола в гаранция на 100 К с всички екстри за 8000 лв

    Ох и Аз искам такава !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #3971

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    и оп излиза като записана грешка в компютъра, че на 420 000км примерно е имало проблем с ДПФ-а

    С оглед на тая случка вие си правете изводите кой (ако има въобще такъв човек) в БГ, може да ви каже 100% колко са РЕАЛНИ километрите на еди коя си кола
    И все пак по-скоро бих повярвал на официалното представителство. И на алфата ако и сдаде багажа ЕКУто може да се вземе резервно от морга и пак ще изкара х00.000 км, дори и колата да е излязла от завода преди седмица. Ще ми се да вярвам, че никой нормален не би си рискувал работното място модифицирайки подобен тип данни, за да може Сульо или Пульо да си продаде кошника с 2 хилки отгоре



  12. #3972
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Е цената си е реална, само сменяме валутат от левав това дето е на очите на емотиконта която си ползвал
    Реално ги гледам из чужди сайтове и на 4500 евро почват тия дето можеда се замислиш дали да ги купиш. Реално кола в конфигурцията която аз искам си нмерих на 6000 евроо, та и за мен цена в бг от 10+х хил лв е реална за поддържана кола с екстри.
    Не разбирам хорат хващащи се за най ниските цени в мобиле и почващи да търсят коли за тези пари, най-малкото това са коли нов внос и голи като пушки и то кво става нкрая след регистрация и тн краме за 9к лв гола 159ка ма кво ти пука купих я евтена и виж ква е красива, а то нека най голяма и екатра да е климатроника....
    Last edited by don_pepone; 19-05-2015 at 21:41.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #3973
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    И все пак по-скоро бих повярвал на официалното представителство. И на алфата ако и сдаде багажа ЕКУто може да се вземе резервно от морга и пак ще изкара х00.000 км, дори и колата да е излязла от завода преди седмица. Ще ми се да вярвам, че никой нормален не би си рискувал работното място модифицирайки подобен тип данни, за да може Сульо или Пульо да си продаде кошника с 2 хилки отгоре
    Да забравих да спомена, че колата е buy back. Тоест все едно си я купуваме от дилъра. Не я взимаме ни от Сульо, ни от Пульо в случая Сульото вече я е върнал и се е метнал на по-ново БМВ
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #3974

    Default

    Някой може ли да ми каже от коя година моделите на АР 159 започват разделителя между задните седалки да го правят с вдигащ се капак и поставки(дупки) за чаши?

  15. #3975
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Стартовата е 55, ама тая точно, за това че е дизел е била плюс 3-4 хиляди. Кожен салон - 3 хиляди. До тука 62-63. Боята не е базовата - 64. Още някоя екстра - аре да не е 70, ама под 65 не е
    Базовата беше 1,8 бензин за 48 000, а 1,9 120 к.с. като тази от обявата струваше 51 000 лв. За сравнение, 2,4 с почти всички екстри, без TI пакет беше около 63 000 лв., а единствените, които отиваха над 70 и кусур бяха бензин 3,2 Q4.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 265 of 530 FirstFirst ... 165215255263264265266267275315365 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •