Page 266 of 530 FirstFirst ... 166216256264265266267268276316366 ... LastLast
Results 3,976 to 3,990 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3976
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Базовата беше 1,8 бензин за 48 000, а 1,9 120 к.с. като тази от обявата струваше 51 000 лв. За сравнение, 2,4 с почти всички екстри, без TI пакет беше около 63 000 лв., а единствените, които отиваха над 70 и кусур бяха бензин 3,2 Q4.
    Момчета не знам. Не съм гледал навремето цените на 159 , не ги знам на изуст Единия вика почваха от 55, другия вика почаваха от 48 Третия продава 2.4 Q4 TI вагон във форума и вика имам оригинална фактура за 90 хиляди лева.
    На кой да вярвам няма да разсъждавам сега, въпреки, че тия числа дето ти си казал ми се струват най-реалистични

    Ама дори да приемем че за 50 бона е купена, ОК, не я продават за 10% от цената й като нова - за 15% я продават. Не мисля че има такова значение
    Не искат 25 бона, че да кажеш що ми искат половината пари, а ми я дават на 15% останал живот - тогава щеше да е проблем да
    Last edited by Sm0k; 19-05-2015 at 22:47.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #3977

    Default

    А бре Смок, ти голям философ се извъди.Аз примерно казах че 55 000лв.Спомена ми е за 53 000 дизел малкия двигател на 159 1.9 -150 коня.Изобщо нямам спомен за 120 коня да съм виждал да продават.

    От бензиновите имаше под 50 000лв. Бензинова 3.2 двигател действително беше 70 000лв, като спомена ми е за Базова(постна) че е 68 000лв, но със екстрите заминаваше на 75 000лв, та дори и до 90 000лв.

    И цената като А2У няма общо с цената като нов.

    Имаше 159 1.9 ТИ за 3300 €, но обявата не устиска и една нощ ...

  3. #3978

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Да забравих да спомена, че колата е buy back. Тоест все едно си я купуваме от дилъра. Не я взимаме ни от Сульо, ни от Пульо в случая Сульото вече я е върнал и се е метнал на по-ново БМВ
    Еми.. ебаси мошениците. То и нова да си купиш, не е гаранция че не е падала по таван от автовоза..



  4. #3979
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    А бре Смок, ти голям философ се извъди.Аз примерно казах че 55...
    И цената като А2У няма общо с цената като нов....
    Имаше 159 1.9 ТИ за 3300 €, но обявата не устиска и една нощ
    Ок де брато, никой не те обвинява дали си ми казал 55, 53 или 48. Казал си някво ориентировъчно число, ОК, няма проблем, големи хора сме, безмислено е да спорим за 2-3 на фона на 50 Не знам какъв съм се извъдил, ама ви казах, все там е дори да приемем че тая като нова е струвала 50, ето

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    ...да приемем че за 50 бона е купена, ОК, не я продават за 10% от цената й като нова - за 15% я продават. ... да кажеш що ми искат половината пари, а ми я дават на 15% останал живот - тогава щеше да е проблем да
    А2У не знам какво значи, признавам си, но ако значи втора употреба, между цената като нова и цената втора употреба има връзка, според мен
    И пак според мен, доказателството че има връзка е че и инженерите и счетоводителите независимо са стигнали до един и същ извод - че има връзка и са нарекли тази връзка с една и съща дума - амортизация
    Вие за вас си имате пълното право да бъдете на друго мнение и да игнорирате значението на термина амотризация, все пак живеем в свободна страна. Ама аз са себе си, не обичам да откривам топлата вода и не мога да го пренебрегна, при положение че хората са го измислили. Тва е моето мнение, просто си го казвам. Никой не карам да се мисли като мен, нито квалифицирам колегите като философи, психолози и други
    Last edited by Sm0k; 20-05-2015 at 00:11.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #3980

    Default

    Новите автомобили всичките са в едно състояние и с гаранция, ако не са в такова еднакво състояние.

    А2У не са в еднакво състояние и няма как да бъдат по обективни причини- пътища, водачи, собственици и доколко са съвестни или мондари при поддръжката на автомобила си ...

    Отделно има и други фактори, които не са налице често, но ги има- случва се собственикът да бърза да я продаде по някаква причина и да не му се чака за "справедлива цена" докато се появи купувач готов да я заплати.Тогава просто я пуска в продажба или смъква цената и автомобилът се продава бързо ...

    П.П. Терминът "амортизация" е само за пред данъчните.Другаде никъде не върши работа.Защото има и АР на 30-40 години които многократно си надхвърлят продажната цена, макар че са "амортизирани" по смисъла на Закона за счетоводството и различните данъчни закони...

    Ето пример: http://www.autoscout24.bg/Details.as...000&asrc=fa|fs

    Като цитираш Адам Смит, го цитирай правилно: "една вещ,/стока струва толкова за колкото може да се продаде", а не обратното както си казал.
    Last edited by alfa racer GTA; 20-05-2015 at 00:25.

  6. #3981
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Еми.. ебаси мошениците. То и нова да си купиш, не е гаранция че не е падала по таван от автовоза..
    Пак сме оффтопик, но предполагам знаеш за градушката в София миналата година? Мотопфое (а и не само те) държат стотици чисто нови коли на едни големи открити паркинги в близост до шоурума. Нали се сещаш какво и е било причинено Скоро едно момче работещо в теникиджийното към тях ми каза, че чак сега са стигнали да оправят фордовете. Преди това са минали по-скъпите волво, ягуар, рейндж ровер итн. Според мен едва ли като ти продават такава оправена градушкова кола ти казват, че е била на кайма, ама те все пак са я направили добре. Просто си премълчават тоя факт, че е била поприбита и така
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #3982
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Новите автомобили всичките са в едно състояние и с гаранция, ако не са в такова еднакво състояние.
    А2У не са в еднакво състояние и няма как да бъдат по обективни причини...
    Точно заради това, новите са на еднакви цени, а старите на различни, щото има много фактори там А това че се случва продавача да бърза и да попаднеш на супер изгодна сделка, сам си казал че не се случва често

    Оф-топик: И все пак смятам, че се подразбира че в тема "съвет относно покупка на 159", кола чието производство е започнало преди 9 години, не говорим за 30-40 годишни, реставрирани класики Цената на една класическа кола започва да расте когато живота на 99 процента от произведените от модела е свършил и вече е безмислено да се говори за амотризация. Там цената расте по съвсем други причини - изключително ограниченото предлагане, изключително специфичните потенциални купувачи, вложения труд в реставрацията, историята и наследството на модела и т.н. Няма как да се сравняват цените на олдтаймери с на 5-10 годшини коли - несравнимо е защото се формират по различни критерии и защото целта на двете покупки е различен - едната я купуваш да ходиш за покупки до карфура, другата с малко по-друг замисъл
    П.С. Дори не съм имал намерение да цитирам Адам Смит. Цитирах народна мъдрост или крилата фраза, до която хората са стигнали и без да четат Адам Смит. Ако вземем да спорим сега и да цитираме и икономисти, можем да си пишем още 200 страници мнения, ама не мисля че това е целта на темата
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  8. #3983
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Да забравих да спомена, че колата е buy back. Тоест все едно си я купуваме от дилъра. Не я взимаме ни от Сульо, ни от Пульо в случая Сульото вече я е върнал и се е метнал на по-ново БМВ
    Ако километрите са били превъртани, значи трябва да е тъкмена и сервизната история(което от човек в Камор знам че е невъзможно). И по-важното, това е доказуемо(чрез друг официален бмв дилър),и твоя човек за норматив е можел да направи,така че 1чката да е последния продаден баткомобил от този дилър
    Last edited by nastybg; 20-05-2015 at 10:22.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  9. #3984
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Да забравих да спомена, че колата е buy back. Тоест все едно си я купуваме от дилъра. ...
    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Ако километрите са били превъртани, значи трябва да е тъкмена и сервизната история(което от човек в Камор знам че е невъзможно). И по-важното, това е доказуемо(чрез друг официален бмв дилър),и твоя човек за норматив е можел да направи,така че 1чката да е последния продаден баткомобил от този дилър
    Светльо, парите в края на краищата на дилъра ли ги дадохте или на някъв собтвеник. Щот викаш бай-бек, пък "все едно" от дилъра. Ако е бай-бек си е баш от дилъра

    Щото наистина ако измамата е направена от дилъра, което съм съгласен с Nasty, че е трудно да се направи и много лесно да се докаже, тез не само че от Авто Бавария набързо ше им приключат бизнеса, ами и нищо не пречи и да пробва човек да ги съди. Се пак не са Сульо а търговско дружество което търгува с автомобили, може пък да мине и да им земем лева
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #3985

    Default

    Аз от първа ръка мога да кажа цените на 159 през 2009 г. в Милано моторс:

    Стандартно оборудване Alfa Romeo 159 SW High:


    1. ABS и система за разпределение на спирачното усилие EBD
    2. VDC – Vehicle Dynamic Control + Hill Holder
    3. Седем въздушни възглавници: за шофьора и пасажера до него, странични и прозоречни.
    4. Фарове за мъгла
    5. Двузонов климатроник с поленов филтър за пречистване на въздуха в купето
    6. 16" Алуминиеви джанти Elegant с гуми 205/55
    7. Ел. управляеми и отопляеми външни огледала в цвета на купето
    8. Централно заключване с дистанционно управление
    9. Ел. управляеми странични стъкла
    10. Alfa Code - имобилайзер
    11. Регулируем във височина и дълбочина волан
    12. Датчик за отчитане на външната температура на въздуха
    13. Система за закрепване на детско столче Isofix
    14. Kожeни, волан и дръжка на скоростния лост
    15. Малка резервна гума
    16. Круиз контрол
    17. Аудио волан
    18. Самозатъмняващо се вътрешно огледало
    19. Противопожарна система FPS
    20. CD плеър MP 3 с RDS радио и антена
    21. Електрическо регулиране на фаровете във височина
    22. Сгъваема задна седалка
    23. Газови амортисьори на предния капак
    24. Вътрешно отваряне на багажника
    25. Кожен салон-Черен
    26. Пакет видимост – сензори за дъжд, размразяване на челното стъкло и автоматично включване на фаровете.

    Списък на допълнителните опции на конкретния автомобил:

    Биксенонови фарове
    Умиватели на фаровете
    Предварително затопляне на горивото
    Цвят металик-Бордо
    Алармена инсталация
    Отопление на седалките
    Релси на тавана
    Сгъваеми електрически огледала
    Пакет „Пушачи”
    Еърбег за коленете на пасажера

    Цената на автомобил Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 16V с ниво на оборудване High и посочените по-горе опции е: 58 621.00 лв. с включено ДДС

    Кумът ми кара същата но TI и я плаща 70 000 лв

  11. #3986

    Default

    Е хубаво де к'во.
    Спор няма.Като поръчаш всички екстри цената си "идва на мястото" ...
    Макар че като се загледаш в А2У цената им не е много съответна на екстрите им-просто всеки продавач се опитва да "изтиска" максимално купувача, но на много малко продавачи се удава да го направят ...

    Не знам дали има TI пакет, който да включва отопляеми ел.седалки, но нещо не ги срещам.Ако трябва да избирам между TI без отопляеми ел.седалки и обикновенна, но с отоплями ел.седалки предпочитам обикновенната.

  12. #3987
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Те 59-те имат малка драма с подгрева на седалките............има серия коли с грешна инсталация,която се пали докато колата си нощува и става страшно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #3988
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Светльо, парите в края на краищата на дилъра ли ги дадохте или на някъв собтвеник. Щот викаш бай-бек, пък "все едно" от дилъра. Ако е бай-бек си е баш от дилъра
    Аз пак да се потретя. Предишния собственик на колата, която купихме не сме го виждали и не сме имали никакви взаимоотношения с него.

    Колата ни я показа някакъв служител, отговарящ за тези бай бек автомобили. С него преговсряхме за цена, с него отидохме да ни покажат историята на автомобила и след това директно с него на нотариус.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #3989
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Аз пък си продадох 13 годишното БМВ на първия човек, който дойде да го види за 10к и не ми дреме.
    За 4 години експлоатация загубих само 2к обезценка.
    Купих си Опел - все едно Алфа и вече усещам как за 1 месец съм с 1к обезценка сигурно.
    Last edited by BO; 20-05-2015 at 15:56.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #3990
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post

    Не знам дали има TI пакет, който да включва отопляеми ел.седалки, но нещо не ги срещам.Ако трябва да избирам между TI без отопляеми ел.седалки и обикновенна, но с отоплями ел.седалки предпочитам обикновенната.
    Моята има.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 266 of 530 FirstFirst ... 166216256264265266267268276316366 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •