Page 27 of 530 FirstFirst ... 1725262728293777127527 ... LastLast
Results 391 to 405 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #391
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    това ли е
    Да това е,колата наистина си заслужава да се види,на реални км. е,джамбазина е готин пич,и съм сигурен че ще я даде надолу

    ---------- Post added at 07:53 ---------- Previous post was at 07:51 ----------

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Колеги, понеже мисля да си направя екскурзия до Благоевград, има ли някой който да помогне с разшифроването на рамата на следните коли:
    ti

    И

    ti
    Тази първата забрави да ходиш да я гледаш въобще,гледали сме я с Пепи/Русия 86/,тва е пълен казан,верно колата е на 38 000 км.,но е имала доста тежък удар,седяла е много време ударена и без прозорци/интериора е доста захабен/,някой я е направил с гъза си.............................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #392
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Колеги, понеже мисля да си направя екскурзия до Благоевград, има ли някой който да помогне с разшифроването на рамата на следните коли:
    ti

    И

    ti
    Дай рамата.

  3. #393
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да това е,колата наистина си заслужава да се види,на реални км. е,джамбазина е готин пич,и съм сигурен че ще я даде надолу

    ---------- Post added at 07:53 ---------- Previous post was at 07:51 ----------



    Тази първата забрави да ходиш да я гледаш въобще,гледали сме я с Пепи/Русия 86/,тва е пълен казан,верно колата е на 38 000 км.,но е имала доста тежък удар,седяла е много време ударена и без прозорци/интериора е доста захабен/,някой я е направил с гъза си.............................
    Абе от едно време имам спомен, че тази автокъща беше някъде в северните квартали и приличаше повече на автоморга, даже не си правеха труд да пудрят колите? Ама може и да бъркам.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #394
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ти от Благоевград съм я гледал лично:
    - има спешна нужда от летни гуми 19'
    - няма зимни джанти
    - има огромни разстояния между корите на вратите и таблото...можеш ръката да си провреш.
    - жабката не се затваря нормално...предполагам еърбега като е гръмнал.
    - недъгаво замаскиран еърбег на пасажер табло
    - Егр е спрян само с палнка..без софт намеса...и колата нв върви подобаващо...
    - има лека забележка по кожа шофьорска седалка
    - сменен десен фар..не е оригинален...различни крушки на ксенона къси...нов десен халоген.
    - една забележка по таблото, малка е
    - кожите във кори врати отпред са надути...след блъсък е стояла с отворени или без прозорци
    - има забележки по боята на няколко места
    - няма каско

    Това е за оглед 10-15 мин...толкова ми трябваше да си тръгнем. Продавача се прави на дръж ми шапката...
    Ще смъкне поне на 18к лв веднага.. до скоро цената й бе 2к лв нагоре!
    Но тази кола може и вече да няма еарбегове...аз не бих дал и 12к лв за тоя дарак.
    Не се знае дали няма усукване купе..което си е сериозно...абе срамота...вече е на 40к км колата!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #395
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    А някой гледал ли я е тая дупнишката TIка все пак и защо така изведнъж и свалиха цената за една седмица само.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  6. #396
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Свалиха цената на благоевградската...
    Днес гледах тази новата 159 sw дето Mury каза, ми колата е наистина топ оборудвана, но е боядисвана на доста места, няма ги и предпазните лепенки на задните врати и калници и светлият салон за мен като човек с две малки деца не е решение, де го направиха на нищо само докато я разглеждахме. Фаровете и най-вече халогените са зацапани и пропускат влага. Но колата е стегната като окачване. Запали, но работеше меко казано като трактор. Покарах я и странно за мен колата вървеше само във високите обороти. Тръгнахме към магистрала Люлин по някъв тясен път и на един баир на трета с 45 км при пълна газ, колата не ускорява, трябва да върна втора, за да се посъживи - като бензинка малко. Друго ми направи впечетление - навито се рестартираше при затворени врати на загасена кола и издаваше звуци все едно не прочита диска. После изведнъж се оправи. Нямам идея дали са нормални тези неща, но споделям впечетления. Колата твърдо върви по-слабо от мойта 156-ца. Имам снимки на рамата, ако някой се интересува ще дам.
    После ходих до Дуптица и намерих ТИ-то. При първа среща колата много ми хареса отвън. Беше с транзитния номер с който ги пробват, явно някой я е разхождал. Намерих някой да я отвори, отвътре също е ок. Неможа да запали и трябваше да и дават ток, въпреки че беше прована и продавачите казаха че те са я карали предния ден. Работеше по-тихо от Софийската. Изкарахме я на главния път и я разкарах до едно село преди Дупница. Колата вървеше по-добре от предната. Върнахме се и му викам дай да я закача на компа и докато отварях кутията да мушна кабела, колата почна да прекъсва, аха да загасне. Продавача вика Сигурно няма нафта - гледам свети лампата, но стрелката беше доста над минимума (или нивомера неработи) и като се форсира няма проблем. Свързах я - одометърът на фес/мултискан показа 177 хиляди (вместо 92), два пъти програмирано еку, последно през 2010. Беше записала 5 грешки - Р 0380 Р0101 Р0111 Р0190 P0230. Изчистих ги, не се появиха, но колата почна да гасне, ако не подадеш газ и неможех да я тествам отново в движение. Погледнах и компенсациите на дюзите - две не изглеждаха ок, особено на 1ви цилиндър беше над 2,5.
    Като цяло незнам дали щот все чипнати дизелиови алфи съм карал или просто в159 скоростта не се чувства, но немога да кажа, че ми хареса как вървят в ниските и двете коли, независимо от предавката. Все пак ТИ то ме грабна, но ще си иска и своето, за да е Ок.
    Поне се разходих и до Рилския манастир, че повляках жената и децата с мен.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  7. #397
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Демек и двете съв своите проблеми...не е да нямат.
    Трудно се намира читава кола!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #398
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Свалиха цената на благоевградската...
    Днес гледах тази новата 159 sw дето Mury каза, ми колата е наистина топ оборудвана, но е боядисвана на доста места, няма ги и предпазните лепенки на задните врати и калници и светлият салон за мен като човек с две малки деца не е решение, де го направиха на нищо само докато я разглеждахме. Фаровете и най-вече халогените са зацапани и пропускат влага. Но колата е стегната като окачване. Запали, но работеше меко казано като трактор. Покарах я и странно за мен колата вървеше само във високите обороти. Тръгнахме към магистрала Люлин по някъв тясен път и на един баир на трета с 45 км при пълна газ, колата не ускорява, трябва да върна втора, за да се посъживи - като бензинка малко. Друго ми направи впечетление - навито се рестартираше при затворени врати на загасена кола и издаваше звуци все едно не прочита диска. После изведнъж се оправи. Нямам идея дали са нормални тези неща, но споделям впечетления. Колата твърдо върви по-слабо от мойта 156-ца. Имам снимки на рамата, ако някой се интересува ще дам.
    После ходих до Дуптица и намерих ТИ-то. При първа среща колата много ми хареса отвън. Беше с транзитния номер с който ги пробват, явно някой я е разхождал. Намерих някой да я отвори, отвътре също е ок. Неможа да запали и трябваше да и дават ток, въпреки че беше прована и продавачите казаха че те са я карали предния ден. Работеше по-тихо от Софийската. Изкарахме я на главния път и я разкарах до едно село преди Дупница. Колата вървеше по-добре от предната. Върнахме се и му викам дай да я закача на компа и докато отварях кутията да мушна кабела, колата почна да прекъсва, аха да загасне. Продавача вика Сигурно няма нафта - гледам свети лампата, но стрелката беше доста над минимума (или нивомера неработи) и като се форсира няма проблем. Свързах я - одометърът на фес/мултискан показа 177 хиляди (вместо 92), два пъти програмирано еку, последно през 2010. Беше записала 5 грешки - Р 0380 Р0101 Р0111 Р0190 P0230. Изчистих ги, не се появиха, но колата почна да гасне, ако не подадеш газ и неможех да я тествам отново в движение. Погледнах и компенсациите на дюзите - две не изглеждаха ок, особено на 1ви цилиндър беше над 2,5.
    Като цяло незнам дали щот все чипнати дизелиови алфи съм карал или просто в159 скоростта не се чувства, но немога да кажа, че ми хареса как вървят в ниските и двете коли, независимо от предавката. Все пак ТИ то ме грабна, но ще си иска и своето, за да е Ок.
    Поне се разходих и до Рилския манастир, че повляках жената и децата с мен.
    Тва софииското комби наистина има някакъв проблем,в началото на седмицата и чистих ЕГР-а,защто тя беше тотално умъртвена,след интервенцията диста живна,но има какво още да се желае,клапите ми се видяха че са на место.Аз му казах на жамбаза,че трябва да се гледат още неща.Няма как да си на 3-а с 45 км/ч,сигурно на 1200 об. и да очкаваш да излети този камион 1600 кила..............

    П.С.Имай предвид,че 159 без чип,независимо кой от двата дизела/1.9 е по-зле/ си е малко мрътва в ниските,на 1700-1900 оборота вече си е в бууст,с немска скоростна кутия са,която е различна от италианската,аз в началото до като свикна с мойта,първите 2-3 дена ми гаснеше...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #399
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Между другото ТИ-то нямаше никакви документи, незнам дали имат карта с кода като при 156 и колко струва да се извади такава.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  10. #400
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Между другото ТИ-то нямаше никакви документи, незнам дали имат карта с кода като при 156 и колко струва да се извади такава.
    Трябва да имат 2 код карти и 2 ключа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #401
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Само два ключа имаше, колко искат в представителствата да ти изкарат код карта?
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  12. #402
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Само два ключа имаше, колко искат в представителствата да ти изкарат код карта?
    Не знам и не искам да знам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #403
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Два ключа и две карти...код радио...код ключ.ю
    Mury, не ми иска код за радиото след махането на акумулатора...явно си го помни!
    Last edited by rusiq86; 03-02-2013 at 12:11.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #404
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Два ключа и две карти...код радио...код ключ.ю
    Mury, не ми иска код за радиото след махането на акумулатора...явно си го помни!
    Aбе не бях сигурен ако седи цяла нощ,дали ще ги помни,моята е седяла половин ден без акумулатор и си ги помнеше вечерта
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #405
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    е от къде идват разликите не разбирам. Нали одометъра на таблото взима данните от ECU-то...?!


    Quote Originally Posted by gorang View Post
    ...одометърът на фес/мултискан показа 177 хиляди (вместо 92), два пъти програмирано еку, последно през 2010.

Page 27 of 530 FirstFirst ... 1725262728293777127527 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •