Page 378 of 530 FirstFirst ... 278328368376377378379380388428478 ... LastLast
Results 5,656 to 5,670 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5656
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Denislav_alfa View Post
    http://m.cars.bg/c1913954 Колеги скоро гледах тази алфа, пиша тук ,за да не разкарва да я гледа някой..Колата не е ексклузив и нищо от обявата не е вярно, била е Ловешка не е нов внос, свети за накладки, от вътре няма здрав детайл ( всичко е издрано) , в меднес казаха че е имала проблеми с ангренажа и по талон е Май месец, а не Декември както пише в обявата. Мошенници много..

    Потвърждавам
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #5657
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=h73cp3
    Някой с мнение за тази? (питам за приятели)
    Ако не се лъжа доста отдавна стои тази обява още като разбрах за модела на марката.
    При този мотор 120 коня имаше ли DPF и пеперуди ?
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  3. #5658

    Default

    DPF има, пеперуди които да се премахват няма.

    На Фиат Крома е същият двигател -това е може би най-"безболезненият" дизел откъм последващи интервенции.

    Освен това по спомен можеше да се чипне до към 150 коня
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #5659
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Бургас
    Posts
    16

    Default

    Благодаря на всички ви за вашите отговори. Аз Купих 159 1.9 jtd. Ако има в Бургас добра услуга за Alfa Romeo да се промени масления, филтър, агренажен ремак, помпа ? каква е цената на работа?

  5. #5660
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=h73cp3
    Някой с мнение за тази? (питам за приятели)
    Ако не се лъжа доста отдавна стои тази обява още като разбрах за модела на марката.
    При този мотор 120 коня имаше ли DPF и пеперуди ?
    Днес я гледах,от към боя и интериор е добре,поизлъскали са я без да се престарават с мазила и изглежда съвсем прилично.Годината вероятно е реална,километража надали.
    Мотора пали чевръсто без въртене ,притрисане и пушеци,няма чукащи дюзи или клапани даже и в първите секунди на студено(4-5 градуса),дърпа гладко и определено все още си има конете.
    Съединителя е средна хубост,не е чак перце,но и не е твърд,маховика е наред.
    Лоста за скоростите е стегнат и не халтави.
    Хидравликата работи тихо и без виене даже и в крайни положения на завъртане на волана.
    Намирам я за бая шумна на ход при скорост над 80,което е вероятно нормално тъй като всички дискове на спирачките са за смяна ,гумите са зимни с доволно много грайфер ,но са непозната за мен марка марка и са много шумни .
    Евентуално може и лагерчета по колелата да има тръгнали,но на фона на гумите не можах да преценя.Иначе върви без някакви доловими вибрации ,лошото е,че пътя беше мокър и с тия шумни гуми кой знай колко не я усетих.
    Като цяло е стегната кола ,на ръбчета до сантиметър по асфалта не блъска,но прихлопва при по-юнашко минаване през отлюспен асфалт над 2 сантиметра,вероятно от биелети или тампони по носачите или стабилката. Ще има да се вкара някой лев в окачването със сигурност за да стане ,колко точно само след проверка в сервиз може да се каже,но за италиански кош това си е неизбежно.
    Амортисьорите държат добре,даже прекалено, колелетата не падат в дупките при бързо каране,но за мен вози прекалено твърдо .
    Работата е осем за колата плюс още до към две за екотакса,регистрация,Г.О.,ГТП,обслужване ,спирачки,постягане на ходовата част и ставаш горд собственик на лъскарка с твърда возия без излишни екстри със гадни зимни гуми.
    Фарове,чистачки,клима и вентилация не съм гледал.
    Търговеца е от тия които продават без да плямпат глупости и е необичайно отзивчив на фона на тукашните сърдитковци .Веднага я изкара за тест драйв от десетина километра ,без да я жали включително и по дупки и неравности така,че човек може да добие представа за състоянието на колата. Каза ,че няма нищо против да се закара в сервиз за да се огледа и от майстор. Но нищо не знае за миналото на колата,купил я в пакет и толкова.
    Мисля я ,но не е като да ме грабне от веднъж,засега се оглеждам за нещо по меко като возия и по-тихо на скорост

  6. #5661
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Здравейте колеги,

    Насочил съм се за ъпгрейд към 159-ка и този път обмислям няколко опции:
    - Да скоча на нещо с повече к.с. - логично гледам 3.2
    - Чипосан или с опция да се сложи чип - 2.4.
    - Нещо по-ново и на по-малко километри.

    Предпочитам бензин, но не съм фанатик. Газ няма да слагам. За дизел - скъпи ремонти, кофти нафта, а и малко карам и е без значение.

    В тази връзка имам няколко въпроса, на които бих бил благодарен да помогнете:

    1. Как е 159 като качество спрямо предишните? Имах 155, сега 156 и все нещо куца по естериор/интериор - пластмаси, дръжки се чупят, еърбега свети и няма оправия, огледала...
    Започва да ми минава еретичната мисъл да сменя марката с нешо по-безлично, но стабилно. Сърце не дава обаче...
    2. Как са като мотори 3.2 бензин? А 2.4m? Проблеми?
    3. Замислям се за автоматик - проблеми? Да бягам ли далече?
    4. Ti освен екстри и 210 к мотор някаква разлика има ли?
    5. Q4 правят ли проблеми? Как е изпъленението? Карал съм 4х4, но не и Алфа.
    6. На 2.4m - има ли динамика и без пипане?
    7. На компютър излизат ли реалните километри или има начин и там да се пипа? За километража разбрах, че се пипат.

    И сега конкретно - някой да е гледал тези:
    - 3.2 бензин - подозрително евтина;
    - подобна пак ми се струва нереално. Тази е Q4 и автоматик.
    - по-слаба, но на 72 000 км - малко нереално;
    - и накрая, но най-вероятна 2010 и на 46 000 км - тази ми е далече, някой да я е гледал да знам дали си струва да ходене?

    Безаварийно на всички!
    Last edited by nick; 06-01-2017 at 17:48.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  7. #5662
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Определено е по-качествена сглобката на 159 спрямо предишните, но пък и не е като да липсват разни шумове тук-там, повечето от които са дискутирани в една друга хема тук, а и в алфаоунър-а. Спрямо 156 1.8т.с , дори 159 1.9jtdm 150 коня ще ти се стори доста по-приятна, най-вече за дълъг път. 2.4 дори стоково има добра динамика, а и звука си е различен. За 3.2 мисля, че са малко хората тук, които могат от първо лице да дадат информация, но разходът си е доооста висок. За Q4, лично аз не държах да има, тъй като и с него и без него, колата е ниска и не може да се сравнява със субару форестър, примерно. Респективно, обслужването там е по-скъпо. Но не мисля, че точно това трябва да ти е решаващ фактор, ако колата ти хареса, независимо дали е q4 или не, просто я вземи. Автоматиците като гледам си ги карат колегите, не се оплакват. Според мен 2.4 автоматик си е глезотийка и ще е много приятна, както градско така и извън. Щом се колебаеш между 3.2 и 2.4, предполагам, че разходът не ти е проблем. Колата си заслужава, стига да е гледана. На твое място бих избрал 2.4, защото е по-рационалният избор от двата, но пък ако си те влече към 3.2, скачай. Успех от мен при избирането на автомобил колега!

  8. #5663

    Default

    Quote Originally Posted by nick View Post
    Здравейте колеги,

    Насочил съм се за ъпгрейд към 159-ка и този път обмислям няколко опции:
    - Да скоча на нещо с повече к.с. - логично гледам 3.2
    - Чипосан или с опция да се сложи чип - 2.4.
    - Нещо по-ново и на по-малко километри.

    Предпочитам бензин, но не съм фанатик. Газ няма да слагам. За дизел - скъпи ремонти, кофти нафта, а и малко карам и е без значение.

    В тази връзка имам няколко въпроса, на които бих бил благодарен да помогнете:

    1. Как е 159 като качество спрямо предишните? Имах 155, сега 156 и все нещо куца по естериор/интериор - пластмаси, дръжки се чупят, еърбега свети и няма оправия, огледала...
    Започва да ми минава еретичната мисъл да сменя марката с нешо по-безлично, но стабилно. Сърце не дава обаче...
    2. Как са като мотори 3.2 бензин? А 2.4m? Проблеми?
    3. Замислям се за автоматик - проблеми? Да бягам ли далече?
    4. Ti освен екстри и 210 к мотор някаква разлика има ли?
    5. Q4 правят ли проблеми? Как е изпъленението? Карал съм 4х4, но не и Алфа.
    6. На 2.4m - има ли динамика и без пипане?
    7. На компютър излизат ли реалните километри или има начин и там да се пипа? За километража разбрах, че се пипат.

    И сега конкретно - някой да е гледал тези:
    - 3.2 бензин - подозрително евтина;
    - подобна пак ми се струва нереално. Тази е Q4 и автоматик.
    - по-слаба, но на 72 000 км - малко нереално;
    - и накрая, но най-вероятна 2010 и на 46 000 км - тази ми е далече, някой да я е гледал да знам дали си струва да ходене?

    Безаварийно на всички!
    http://www.autobild-bulgaria.com/alf...-%d0%bd%d0%be/
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #5664
    започва да се пристрастява vessy007's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Varna
    Posts
    41

    Default

    Някой гледал и е тази кола.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=1cw8y2
    Някакви мнения.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
    ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  10. #5665
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by vessy007 View Post
    Някой гледал и е тази кола.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=1cw8y2
    Някакви мнения.
    Тази се продаваше в една автокъща преди 5-6 месеца, по лепенките на задния капак я познах. Няма инфо, освен че се прадаваше за около 7000лв.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #5666
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    34

    Default

    Колеги,а за тази красавица какво мислите?Някой гледал ли я е?От доста време я съзерцавам.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=1e0byc
    AR 155 1.8 8v '94

  12. #5667
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by exciter View Post
    Колеги,а за тази красавица какво мислите?Някой гледал ли я е?От доста време я съзерцавам.http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=1e0byc
    За тези пари:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=68376

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  13. #5668

    Default

    Здравейте колеги, а тази: http://www.cars.bg/c1651248 някой гледал ли я е? На колега от форума ли е? Защото поне на снимки изглежда доста прилично а пък се продава от доста време и ми се струва странно никой да не я е грабнал.

  14. #5669
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by Dread View Post
    Здравейте колеги, а тази: http://www.cars.bg/c1651248 някой гледал ли я е? На колега от форума ли е? Защото поне на снимки изглежда доста прилично а пък се продава от доста време и ми се струва странно никой да не я е грабнал.
    Дано да има грешка в километрите...
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  15. #5670
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by Dread View Post
    Здравейте колеги, а тази: http://www.cars.bg/c1651248 някой гледал ли я е? На колега от форума ли е? Защото поне на снимки изглежда доста прилично а пък се продава от доста време и ми се струва странно никой да не я е грабнал.

    Коментирана е отдавна. Колата е някакъв сбирщайн. Салона е от Ti , но по номер на рама си е обикновена 59ка. Волана също е сменян.
    Обикаля сайтовете повече от година.. читавите екземпляри не стоят и месец. Сам реши
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

Page 378 of 530 FirstFirst ... 278328368376377378379380388428478 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •