Page 380 of 530 FirstFirst ... 280330370378379380381382390430480 ... LastLast
Results 5,686 to 5,700 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5686
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Smile Избор на алфа 159 или Brera

    Добър ден, колеги.
    Възнамерявам да закупя 159 седан или Брера. Не търся спешно кола. Всичките ми коли до сега съм ги купувал без да ги проверявам , дори в сервиз не съм ходил преди да ги купя. До сега Алфа не съм притежавал. Изчетох доста теми в форума и като цяло не виждам да има големи проблеми с колите.
    Бюджета,който смятам да отделя е около 10000-11000 за покупка и още 2000 за първоначалното обслужване. Условието е да е автоматик,ако е и 4х4 е най-добре.Търся разход при нормално шофиране градско максимум до 14/100. Гледам, че брера автоматик в cars.bg и mobile.bg няма,така че ако е брера най-вероятно ще е ръчка, но според мен за годините си по красива кола няма и съм готов да направя този компромис. До сега съм карал само дизели,но този път може да е и бензин. Ако взема дизел е по-добре да е нов внос, защото знаем какво е качеството на горивото в България.
    За какво да внимавам,като ходя по огледи? Според вас бюджета достатъчен ли е за закупуване на запазен екземпляр? Ако можете да предложите нещо, което сте видели и ви е допаднало ще ви бъда благодарен.

    Това са двете обяви на които съм се спрял за сега.
    Тази брера ми хвана окото главно заради гаранцията,която пише, че поема продавача:
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=1zi7kg
    И тази 159ка :
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=1zhr1l
    Edit:
    A тази някой да я е гледал? http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...7&slink=1znayk
    Last edited by Shash; 26-02-2017 at 21:26. Reason: Edit

  2. #5687
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Здравей,
    Мога да кажа частично за синята 159 1.9 дизел автомат- продаваше се още преди да си взема моята. На снимките изглеждаше добре, беше с временни номера. Обаждах се на автокъщата за оглед, разбрахме се за една сутрин към 10, в 10:30 звъннах отново и този ми съобщи, че е на басейн с внучката... Разбрахме се да се видим следобеда, пак го нямаше. Измрънка накрая, че не му се продавала колата. Една седмица по-късно поднови обявата с нови снимки (регистрирана и мисля с подменен заден капак с лайсната и сиви огледала, не съм на 100% сигурен за тях).
    Това беше август 2016. Не бих препоръчал.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-tronic 2007

  3. #5688
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    159 и Brera развенчават митовете ,че Италянците не могат да правят коли.Собственик съм на 159 2.4JTDm 200hp, за година и половина или 16к км проблеми по окачването нямам (нищо ,че пътищата са като лунен пейзаж) Колата е с премахнат ДПФ Егр и вихр. Клапи и в момента е на около 240hp. За килограмите си върви доста прилично среден разход по борд комп ми дава 9.5 при средна скорост 33к/ч с ръчни скорости е .При закупуването и имах проблеми с теч на масло от капака на мотора.След отварянето му видях , единкя разпределителен вал не удря кобилиците там където трябва и беше почнал да се наранява.... смених 2 та разпределителни вала ,ролки ремъци ,всички масла ,филтри и гарнитури + маслен маркуч за охлаждане на маслото на парното.Всичко това ми легна на 1700лв.Гледай дали по колата всичко и работи,говоря що екстра има дали функционира (ако не се лъжа мисля,че Брерите имат по кофти електроника).Дали се чуват странни звуци при преминаване с ниска скорост по лош път,както и дали свири странно хидравликата при въртене на волана на място (често срещан проблем им е пропадане на цедката в хидр. Казанче),както и за следи от удър (фугите ,заварките по купето и т.нат. повечето са блъскани отпред ). Обърни внимание дали всички предпазни кори са си по местата , също така и интериора в какво състояние е , така ще разбереш дали км са реални или е милиониик.За тези пари не прави компромиси ...
    Last edited by vernibgs; 27-02-2017 at 06:43.

  4. #5689
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Q-Tronic трансмисия с Q4 се предлатат само за варинат 159/Brera JTS 3.2 .. И са абсолютна екзотика. С този бюджет тази конфигурация е невъзможна.

    Всъщност така зададен въпроса относно избора е все едно да питаш - Чудя се дали да ям свинска пържола или сьомга котлет !
    Last edited by DiStefano; 27-02-2017 at 07:43.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5690

    Default

    Тая Брера не е ли в постоянна продажба или се бъркам.Имаше една с години я мъчиха,на нея ми прилича....отделно тия фотошопски обяви никакъв интерес не предизвикват и са подозрителни.
    Бензинова 159ка със Селе май е голяма рядкост,тъй че да се внимава при теста.Майсторите със сервизите да обадят за какво иде реч.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #5691
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default

    Благодаря за отговорите.

    Алфа е нещо ново за мен. До сега съм имал само немски автомобили. Алфа до сега не съм карал дори. Но когато и да видя на пътя някоя изпъната Алфа й се кефя.

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Q-Tronic трансмисия с Q4
    Това на мен не ми говори почти нищо. А каква е скоростната кутия на тези които съм посочил? Q tronic по-здрава ли е? 3,2 двигател не ми се поддържа. Имам си сега един 4000куб дизел - стига ми. . Търся нещо една идея по икономично за града и в месеца 4-5 пъти ще се кара извън града. На година ще й въртя 30-40к км.
    Ще се оглеждам значи. Ако има драми с скоростната кутия Селе ще я пропусна. Четох тук, че не били много надеждни.
    Last edited by Shash; 27-02-2017 at 09:12.

  7. #5692
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Shash View Post
    Благодаря за отговорите.

    Алфа е нещо ново за мен. До сега съм имал само немски автомобили. Алфа до сега не съм карал дори. Но когато и да видя на пътя някоя изпъната Алфа й се кефя.


    Това на мен не ми говори почти нищо. А каква е скоростната кутия на тези които съм посочил? Q tronic по-здрава ли е? 3,2 двигател не ми се поддържа. Имам си сега един 4000куб дизел - стига ми. . Търся нещо една идея по икономично за града и в месеца 4-5 пъти ще се кара извън града. На година ще й въртя 30-40к км.
    Ще се оглеждам значи. Ако има драми с скоростната кутия Селе ще я пропусна. Четох тук, че не били много надеждни.
    Кутията е Айсин. Аз лично тази кутия не я харесвам и мога да се аргументирам, но не ми се изпада в излишни полемики. Щом не ти се поддържа 3.2 мотор бензин - трябва да се лишиш от едното от двете - автомат или 4х4. Аз лично ти препоръчвам 1.9 16V мотора без никакви автомати и 4х4 системи.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #5693
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    http://www.mobile.bg/11488211075856327

    Тази днес е на обява в бомито,дали ще си заслужава парите. Пред дилема съм? 156 ми утесня и трябва комби или ван?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #5694
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    http://www.mobile.bg/11488211075856327

    Тази днес е на обява в бомито,дали ще си заслужава парите. Пред дилема съм? 156 ми утесня и трябва комби или ван?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    На снимки изглежда добре, постна е от към екстри, но пък ако е добра си заслужава парите според мен
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  10. #5695

    Default

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=21281a

    Някой да знае нещо за тази госпожа ?

  11. #5696
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Takahiro View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=21281a

    Някой да знае нещо за тази госпожа ?
    Като гледам пред кой сервиз е снимана, и ако сервиза не е ползван само за фон ,се предполага, че това което пише в обявата е вярно и колата е читава.Все пак трябва да си я огледаш и ти!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #5697

    Default

    https://m.facebook.com/story.php?sto...00005430010855 Така като гледам сервиза не е ползван само като параван.

    Май е продадена съдейки по последния коментар.

  13. #5698

    Default

    Направо ми се плаче .... тъкмо я харесах тая красавица и те я взели, а обявата е от днес в мобилето

  14. #5699

    Default

    Quote Originally Posted by Takahiro View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=21281a

    Някой да знае нещо за тази госпожа ?
    Ам какво да ти кажа, по-бързия пИчели. Ако е хубава колата и Талбот да е, не се задържа много на пазара
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #5700
    Младши алфист YNN's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Момчета, мнения за тази обява?
    http://m.mobile.bg/details/11488374661007845

Page 380 of 530 FirstFirst ... 280330370378379380381382390430480 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •