Page 381 of 530 FirstFirst ... 281331371379380381382383391431481 ... LastLast
Results 5,701 to 5,715 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5701
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Добре изглежда!Когато аз си търсих преди 4-5 месеца ми я предлагаше за 13, и естественно, че изобщо не отидох да я видя!Сега виждам, че я е пуснал на малко по реална цена!Само виж дали кутията е ремонтирана или нова както е написал в обявата!?
    Last edited by stu; 01-03-2017 at 18:59.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #5702
    Младши алфист YNN's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Благодаря, stu. И на мен ми се струваше позната колата. Явно съм я гледал по обявите преди време.
    Идеи как може да се разбере дали е нова или ремонтирана скоростната кутия, освен предполагам с документи за покупка или.. ?

  3. #5703
    Alfa 147 MJET martinstar's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Stara Zagora,Varna
    Posts
    16

    Default

    Някой да знае нещо или да е гледал тази?

    http://www.cars.bg/c2044299

  4. #5704
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Преди малко видях, че във форума се продава тази!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95266
    Изглежда добре и ако сега си търсех 159 бих я погледнал!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5705

    Default

    Аз знам моя е.
    Aifa156sw2.4M-jet

  6. #5706
    Alfa 147 MJET martinstar's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Stara Zagora,Varna
    Posts
    16

    Default

    Аз знам моя е.
    __________________
    Aifa156sw2.4M-jet

    Нещо повече за колата,ако отговорът е за моето питане.

  7. #5707
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    http://www.mobile.bg/11488211075856327

    Тази днес е на обява в бомито,дали ще си заслужава парите. Пред дилема съм? 156 ми утесня и трябва комби или ван?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Колега, ходи ли да я гледаш? Много ли е зле?
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  8. #5708

    Default В търсене на 159 2.4 или 3.2 Q4

    Здравейте,

    Бих искал да задам няколко конкретни и общи въпроси към посветените в този модел (159).

    Търся си 159 2.4 Q4 ръчка вагон (за предпочитане поради наличието на потомство) или при невъзможност за откриване на читава такава - то тогава бих се заинтересувал и от 3.2.

    Най-важният фактор, естествено, е техническото състояние - тоест, това би ме накарало да направя компромис с двигателя (2.4 или 3.2) или с конфигурацията на купето (вагон или седан). Автомат не е опция - за мен това би било престъпление

    Колата ще се използва главно за извънградско пътуване и, въпреки това, официалният разход на 3.2 на дълъг път е просто глупав в сравнение с това, което доставя като динамични характеристики - сравнявайки го с доста по-големи, но и значително по-мощни и по-бързи каруци като, например, TL 3.7 SH-AWD (знам, че не може да има сравнение между блоковете на Хонда и GM). Конкретно, бих искал да помоля собствениците на 3.2 (ако има такива) за впечатленията им от извънградския разход на 3.2 - значителна ли е разликата между официалните данни и истинския живот?

    Друго - знам, че доста е изписано по въпроса, но се чудя дали бих могъл да получа достъп до информация в синтезиран вид за какви конкретни проблеми да гледам при двата модела.

    Трето, чудя се дали бих могъл да получа експертна помощ при гледането на потенциална покупка - срещу заплащане на времето, разбира се. Това се отнася до предварителното отсяване на колите (тези, които изглеждат добре, но лаик като мен не би забелязал потенциално сериозни проблеми). След като сериозно се спра на нещо, имам намерението го закарам на технически преглед, което е последната инстанция за взимане на решение. Продавачи, които отказват преглед няма да осъществят сделка с мен.

    Четвърто, има ли конкретни сервизи в София, които бихте ми препоръчали за добра техническа инспекция?

    Пето, бихте ли коментирали какво е усещането ви за следните обяви:


    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=2avld4

    Горната стои от поне четири месеца.

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=2avld4

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=2avld4

    Предварително благодаря за вниманието ви!

    п.п. Забравих да спомена, че търся години от 2008 нагоре и с не брутално много навъртяни километри (което иди го докажи). Но главното е да е читаво гледана. Не обичам white nigger-ски модификации - изобщо всякакви модификации, козметични или перформънс, ме отблъскват.
    Last edited by Pharmakon; 17-03-2017 at 15:28.

  9. #5709
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Видях, че във форума се продава една 3,2!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69151
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #5710

    Default

    Тази светло сивият металик с временния номер е боядисвана след като е излязла от завода. Вижда се по задният спойлер или под броня - боядисвана е в светъл металик(бронз), а другата SW не е боядисвана.


    Спойлерът отзад под бронята между двата ауспуха(на 2.4 двигателя, а и на 1.9, но с един ауспух) е пластмасова и е черна, не е боядисвана заводски в цвета на автомобила.

    Единствено за Ti не съм сигурен дали е боядисан в завода или не е .

    ================================================== ======


    3.2 -то трябва да е поддържана и е купувана нова от България.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #5711

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Тази светло сивият металик с временния номер е боядисвана след като е излязла от завода. Вижда се по задният спойлер или под броня - боядисвана е в светъл металик(бронз), а другата SW не е боядисвана.


    Спойлерът отзад под бронята между двата ауспуха(на 2.4 двигателя, а и на 1.9, но с един ауспух) е пластмасова и е черна, не е боядисвана заводски в цвета на автомобила.

    Единствено за Ti не съм сигурен дали е боядисан в завода или не е .

    ================================================== ======


    3.2 -то трябва да е поддържана и е купувана нова от България.
    Благодаря ви - значи тази с металик-боядисаната престилка я изключваме.

  12. #5712
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Много автомобили имат боядисани елементи, дори гаранционните!Почти всеки който е имал пълно каско му се е случвало да оправя разни драскотини и др. подобни!Това не значи , че даден автомобил е бил тоталка!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #5713

    Default

    К'во си се "разпенявил" с тези удивителни бре?!!!

    Къде виждаш да пиша "тоталка"?

    Човекът иска да знае какво е състоянието.

    Е, на тази състоянието е "боядисвана след като е произведена в завода" .

    Никой не казва, че е "тоталка" .

    Ама всеки купувач има право на информация и да знае дали е заводска боята на автомобила или не е.

    След това да решава сам какво ще прави.

    =============================


    И като стана дума да кажа и още нещо за боядисването и боята:

    - за съжаление в България всеки бояджия/мазаджия си прави каквото си иска и си "забърква" всякакви "мазила" и "блъвочи" които нямат много общо с истинската боя и цвят от завода.
    Тоест не се боядисва с оригинална боя, а се "забърква от компютър" -голяма гордост е този компютър. Така бояджията пречели и от оригиналната боя.

    А има значение да е оригинална, не за друго, а защото никога "компютъра" не може да тонира боята така както е оригиналната.

    Оригиналната боя си има формула за състава от колко вещества се прави и какво е процентното съдържание на всяко едно вещество в боята.

    Това има значение при леки драскотини, да кажем от отхвръкнали камъчета по предния капак и малки "люспи" на боята обелили я до грунд.

    Ако сте с оригиналната боя просто купувате ремонтен комплект от сътоветния оригинален цвят за тези дребни драскотини и колата става като нова.Продават ги в Амазон и други сайтове със съответното означение/код като резервна "част", тоест "резервна" боя/ремонтен комплект и е произведена от производителя на оригиналната боя с която е боядисана колата още в завода при производството й.

    Ако някой някъде е боядисвал колата пък било и цялата, като е "тонирал боята с компютър" вместо да поръча и закупи оригиналната боя никакъв ремонтен комплект не може да ти помогне, защото просто боята не е оригиналната и дори да купиш ремонтен комплект цветът няма да съвпадне, а ще се различава дори и с малко, като това ще си личи особено на пряка слънчева светлина ...

    Така, че не ми говорете кое какво е.

    Един литър оригинална боя металик за 159-ката струва около 55 евро.
    __________________
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня
    Last edited by alfa racer GTA; 17-03-2017 at 23:31.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #5714

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Много автомобили имат боядисани елементи, дори гаранционните!Почти всеки който е имал пълно каско му се е случвало да оправя разни драскотини и др. подобни!Това не значи , че даден автомобил е бил тоталка!!
    Без да искам да започвам спор - абсолютно съм съгласен, че боядисване не означава тотал. Но в конкретния случай - ако допуснем ремонт чрез застраховка - би трябвало да се смени престилката с небоядисана такава (както разбирам, че идват фабрично от Alfa Racer GTA). Аз съм виждал подобни изпълнения в чужди държави и при други марки - имаме размазана кола (не задължително тотал), която се изпъва и после бояджията маа, щото и той не е съвсем наясно кои детаили се боядисват фабрично и кои не. Затова предпочитам да пропусна такива волни изпълнения. Благодаря за коментара.

    ---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:06 ----------

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако сте с оригиналната боя просто купувате ремонтен комплект от сътоветния оригинален цвят за тези дребни драскотини и колата става като нова.Продават ги в Амазон и други сайтове със съответното означение/код като резервна "част", тоест "резервна" боя/ремонтен комплект и е произведена от производителя на оригиналната боя с която е боядисана колата още в завода при производството й.

    Един литър оригинална боя металик за 159-ката струва около 55 евро.
    Благодаря за полезната информация - ако изобщо успея да се сдобия с не-пребоядисвана 159-ка, задължително ще си закупя такъв кит.

    ---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Видях, че във форума се продава една 3,2!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69151
    Благодаря за линка. Интересно, тази кола, изглежда, се продава от около пет години.

  15. #5715
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    К'во си се "разпенявил" с тези удивителни бре?!!!

    Къде виждаш да пиша "тоталка"?

    Човекът иска да знае какво е състоянието.

    Е, на тази състоянието е "боядисвана след като е произведена в завода" .

    Никой не казва, че е "тоталка" .

    Ама всеки купувач има право на информация и да знае дали е заводска боята на автомобила или не е.

    След това да решава сам какво ще прави.

    =============================


    И като стана дума да кажа и още нещо за боядисването и боята:

    - за съжаление в България всеки бояджия/мазаджия си прави каквото си иска и си "забърква" всякакви "мазила" и "блъвочи" които нямат много общо с истинската боя и цвят от завода.
    Тоест не се боядисва с оригинална боя, а се "забърква от компютър" -голяма гордост е този компютър. Така бояджията пречели и от оригиналната боя.

    А има значение да е оригинална, не за друго, а защото никога "компютъра" не може да тонира боята така както е оригиналната.

    Оригиналната боя си има формула за състава от колко вещества се прави и какво е процентното съдържание на всяко едно вещество в боята.

    Това има значение при леки драскотини, да кажем от отхвръкнали камъчета по предния капак и малки "люспи" на боята обелили я до грунд.

    Ако сте с оригиналната боя просто купувате ремонтен комплект от сътоветния оригинален цвят за тези дребни драскотини и колата става като нова.Продават ги в Амазон и други сайтове със съответното означение/код като резервна "част", тоест "резервна" боя/ремонтен комплект и е произведена от производителя на оригиналната боя с която е боядисана колата още в завода при производството й.

    Ако някой някъде е боядисвал колата пък било и цялата, като е "тонирал боята с компютър" вместо да поръча и закупи оригиналната боя никакъв ремонтен комплект не може да ти помогне, защото просто боята не е оригиналната и дори да купиш ремонтен комплект цветът няма да съвпадне, а ще се различава дори и с малко, като това ще си личи особено на пряка слънчева светлина ...

    Така, че не ми говорете кое какво е.

    Един литър оригинална боя металик за 159-ката струва около 55 евро.
    __________________
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня
    Нито съм се разпенявил, нито съм ти "бре".Така може да се обръщаш към някой друг!Айде пак една удивителна
    Last edited by stu; 18-03-2017 at 00:54.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 381 of 530 FirstFirst ... 281331371379380381382383391431481 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •