Page 385 of 530 FirstFirst ... 285335375383384385386387395435485 ... LastLast
Results 5,761 to 5,775 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5761
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Не изглежда зле, само тоя волан ми прилича на претапициран, но те по принцип оригиналните обикновени волани бързо се скапват.
    Еми днес ще и хвърля едно око, какво да търся като гледам по нея? А и я кажи гратско в София с какъв разход да се потготвя на този двигател :/ ?

  2. #5762
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    Еми днес ще и хвърля едно око, какво да търся като гледам по нея? А и я кажи гратско в София с какъв разход да се потготвя на този двигател :/ ?
    200магарета с ръчна кутия - зависи колко висиш в задръстване, но си предвиждай поне 11-12/100 в София.

    Ако се движиш предимно по околовръстното и извън час пик, може и доста надолу да е.

    Извънградско - 6,5-7 по нормален път, магистрално 7,5-8/100, макар че има доста колеги които показват доооста по ниски разходи, но аз не им вярвам.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #5763
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    200магарета с ръчна кутия - зависи колко висиш в задръстване, но си предвиждай поне 11-12/100 в София.

    Ако се движиш предимно по околовръстното и извън час пик, може и доста надолу да е.

    Извънградско - 6,5-7 по нормален път, магистрално 7,5-8/100, макар че има доста колеги които показват доооста по ниски разходи, но аз не им вярвам.
    Мммдаааа....Потвърждавам посочените стойности
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  4. #5764

    Default

    Дребни неща като емблеми,халогени...иначе става, изглежда добре.Поне джантите компенсират салона,люка компенсира навигацията Няма и заводски ксенон.Заслужава да се провери все пак.
    Last edited by undy; 02-05-2017 at 13:48.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5765
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Еми стискайте палци дано да става да взимам вече нещо че толкова много ми се кара 159 че не се издържа хахахаха. Само се притеснявах от разхода но 12 градско ще го преживея хахаха

  6. #5766
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Може и повече!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #5767

    Default

    Зависи от това дали "висиш" в задръствания.

    Иначе в градове извън София, зимата максимално ми е показвало среден разход 9.7 литра на 100, но с едно извънградско от 220 км преход спадна на 7.6 литра на 100км.

    Това по компютър.

    А "по резервоар" точно преди 10-на дни направих едно 650 км извънградско, но само по планини(изкачване и спускане), от които около 250 км бяха по магистралите Тракия и Струма.

    Останалите километри -около 20 км "околомръсно" на София + 15-на километра в разни малки планински градчета.

    Даде ми 6.9 литра на сто по метода пълня до горе при излизане от града и пълня до горе при влизане в града.

    Това си беше с около 110 км в час по магистралите и от целият пробег около 60-на километра "натискане" на газта на 3-4 скорост по планински пътища на изкачване.На спускане не натискам, а и отделно на връщане последният ден където ми се искаше да натискам и пътят даваше тази възможност времето не даде - при изкачване на планините валя силен дъжд, след това в планината се появиха и облаци(мъгла) и не ставаше.



    По равнинни пътища и магистрали с около 30 метра планински пътища за около 1000 км пробег съм я докарвал на 6.2 и дори на 6.00 литра на сто.

    Има възможност и за още "икономии", но при 90-100км с тази кола все едно се търкаляш със 50-60 км и изобщо не се усещат.Тоест колата си иска сама натискане на газта ...

    Някои със стоманени нерви може да я докара до 5'4-5'8 на сто по равнинни пътища които нямат или почти нямат наклони.


    Аз нямам такива нерви.
    Last edited by alfa racer GTA; 02-05-2017 at 15:12.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #5768
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Хора ходих да я гледам въпросната и видях следното:
    Хубави неща- джантите са яки (и яко надрани), запали лесно и работи добре. Шибедаха работи и май не е текъл. Салончеро е велурено но е запазено. Волана е претапициран.
    Лоши неща: никаква сервизна книжка и каквито и да било дакументи. След като запалих подадъх газ и се чува едно свирене (можеби ролка или помпа) , разбирасе всякакъв вит инструменти от зад липсват ( добрече резервната гума са оставили хахай), предната броня е пребоядисвана а можеби и не само нея. Според мен е имала лек удар защото и единия халоген нещо седи странно. Климатика не работи (бил за зареждане ама де да знам). Дисковете от пред ще искарат още едни накладки ама от зад са за смяна. А и накладките ги няма почти. Гуми също няма, тия са тоталка.
    Може и да има други ама още ми е някво странно след срещата с продавача (беше решил че ще ми я продава и само ме навиваше)
    Имам лошото предчувствие че е караня яко и е на поне 300к и незнам колко добре е гледана. Незнам дали си струва инвестицията защото като я гледам и трабват мин 2000 лв за да е в движение и горе долу обслужена.
    Кво да правя?!?

  9. #5769
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Покарахте ли колата ? Някой приятел с диагностика да я закачи поне. 1500-2000 лева ще важи не само за тази конкретно. Ако под капака всичко е наред и на диагностиката няма проблеми ако Ви е харесала опитайте да смъкнете цената. Реално погледнато ние не сме поглеждали екземпляра ,за да Ви кажем какво да правите.
    На снимки не изглежда зле ,но като видя "перфектна ,за перфекционисти" а не е така просто ... и все пак копчето за палене не е захабено
    Last edited by maxaaa9; 02-05-2017 at 19:14.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  10. #5770
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Само да вметна по темата с километрите-моята 159 1,8 140к.с. бензин е 2009год,от автокъщата я взех на 149000км и по нищо в салона не личеше да не е на реални километри,на диагностика със софтуер за алфа/фиат,показа реалните 291000км,та ме съмнява дизела да е на по-малко от 400к+.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #5771
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Само да вметна по темата с километрите-моята 159 1,8 140к.с. бензин е 2009год,от автокъщата я взех на 149000км и по нищо в салона не личеше да не е на реални километри,на диагностика със софтуер за алфа/фиат,показа реалните 291000км,та ме съмнява дизела да е на по-малко от 400к+.
    Принципно е възможно и да е под 200, независимо, че е дизел.Но това трябва да се докаже по някъкъв начин, защото си мисля, че километрите могат да се променят така, че да не ги хванеш и с диагностика.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #5772
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    В дпф могат да се видят реалните километри, дори и да е пипано пак се виждат.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #5773

    Default

    А ако след пипане на километрите се покара докато направи регенерация няма ли да запише "новите реални" километри на последно регенериране на дпф?



  14. #5774
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Абе то ми е ясно че няма да мога да взема млада такава хаххаах ама поне да е гледана. Че раставрации не ми се правят. Тази която я гледах беше много истормозена а и като питах за два ключа дали има ме изгледаха странно хахах. Аз мойта 164 я взех с 4 ключа. Два за палене и два само за отключване. Незнам кое ми беше странното на въпроса дали е с два. Ама както и да е. Търсенето продължава!!!

  15. #5775
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    Абе то ми е ясно че няма да мога да взема млада такава хаххаах ама поне да е гледана. Че раставрации не ми се правят. Тази която я гледах беше много истормозена а и като питах за два ключа дали има ме изгледаха странно хахах. Аз мойта 164 я взех с 4 ключа. Два за палене и два само за отключване. Незнам кое ми беше странното на въпроса дали е с два. Ама както и да е. Търсенето продължава!!!
    Момента с двата ключа в много важен - не стига че ги няма, ами са и зверски скъпи.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 385 of 530 FirstFirst ... 285335375383384385386387395435485 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •