Page 386 of 530 FirstFirst ... 286336376384385386387388396436486 ... LastLast
Results 5,776 to 5,790 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5776
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Километрите май можеха да се сравнят и с броя на обслужванията в компа.Възможно е да имаш проблем при сключване на пълно каско ако нямаш два ключа.Нов ключ от АИ май е към 600-800лв, а в България не знам дали някой може да препрограмира ключ от друга кола.
    Last edited by stu; 03-05-2017 at 20:21.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #5777
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Е мислех че са скъпи ама не знаех че чак толкова значи ще си се търси убава, гледана и пазена. Лошо е че бюджета е малко малък ама все ще излезне нещо

  3. #5778
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Колеги, днес гледах една 159-ка 1.9JTD 120кс. и състоянието и цената и доста ми харесаха.
    Единственото което ме притесни беше, че на прясно измития двигател имаше омасляване върху маркуча над турбото(там където се снаждат дебелия маркуч от турбото и тънкия, който май е за картерните газове) Това нормално ли е?
    Другия проблем е, че е с най-ниското ниво на оборудване.
    Искам да попитам колеги които са минали по този път - лесно ли се добавят екстри?
    Например да сменя салона с кожен, да сменя централната конзола с метална(че тази е пластмасова), да добавя темпомат и мултиволан... То това са основните неща които ми липсват.
    Също и тази сервизна книжка ми се струва доста фалшива?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0001.jpg  
    Last edited by night_pz; 03-05-2017 at 20:47.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  4. #5779

    Default

    При смяна на салона има риск от проблем еърбега- може да започне да дава грешки.

    Смяна на темпомата не е лесна, имаше писано във форума- общо взето доста нерви или доста пари(да ти го направят).

    Мултиволана също не е лесно.

    Иска се задействане на функции, препрограмиране или адаптиране на компа...

    Изобщо ако мислиш да я преправяш заради екстрите по-добре си търси такава с екстри.

    ============================


    Моят съвет е да седнеш и да си напаравиш списък с всички желани от теб екстри/функции.

    След това да зачеркнеш тези от тях от които би направил компромис да се лишиш.

    Това е най-разумното.

    ==========================================


    За омасляването от маслени газове от картера - има и такива без омасляване, но от друга страна чета доста постове и колеги пишат че било нормално и който иска да няма омасляване да си бил "пуснел" маркуча за картерните маслени пари някъде отдолу ..

    Кой колко е вярно да кажат автотехниците които упражняват тази професия ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5780
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Значи ощо взето каквато я вземеш такава ще си я караш. Добре че споменахте тази тема с добавянети на екстрите че и аз мислех да взимам някаква по упоскана и да си ги добавям ама явно няма да стане. Мерси за инфото.

  6. #5781
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Има ли желание всичко е възможно, но явно няма да е Plug n Play
    Сетих се за още един въпрос да питам за тази 1.9jtd:
    При първото палене(може би не е палена от седмици) доста се позамисли - въртя около 4-5 секунди преди да запали и след като запали лампата за подгревните свещи мигаше около 10 сек. Нямаше нетичпични вибрации, двигателя "мъркаше" още от първата секунда. Следващите паления нямаше никакъв проблем - дето се вика "От раз"
    Правилно ли се ориентирам към проблем с подгревните свещи?
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  7. #5782

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    Има ли желание всичко е възможно, но явно няма да е Plug n Play
    Сетих се за още един въпрос да питам за тази 1.9jtd:
    При първото палене(може би не е палена от седмици) доста се позамисли - въртя около 4-5 секунди преди да запали и след като запали лампата за подгревните свещи мигаше около 10 сек. Нямаше нетичпични вибрации, двигателя "мъркаше" още от първата секунда. Следващите паления нямаше никакъв проблем - дето се вика "От раз"
    Правилно ли се ориентирам към проблем с подгревните свещи?
    Правилно.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #5783
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    А в такъв случай няма ли да покаже грешка и на бордови компютър?
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  9. #5784

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    А в такъв случай няма ли да покаже грешка и на бордови компютър?
    Със светещата лампа за подгрев, след като е запалила е показала грешката.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #5785
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако акумулатора е слаб, може да светне туй онуй, тъй че не бързайте да се шашкате. След като поработи малко, гасиш, пак палиш и гледаш. Така или иначе на всяко палене се чекват тия неща. Като цяло също е предпоставка за отбив от цената, дам вече трябва малко и дар слово.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #5786
    Младши алфист Vichev's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    20

    Default

    Момчета, колата ми е от 'опосканите' и първоначално се чудих дали да пробвам да добавя някоя екстра. В последствие свикнах със салона, дори започна да ми харесва черният плюш. Мултиволанът също го забравих, бутоните са разположени достатъчно удобно. Много ми харесват металните елементи по конзолата и лесно могат да се сменят, другият вариант (от които се възползвах) е да се пребоядисат пластмасовите елементи (снимки по-долу), повече от доволен съм от резултата. Понякога се сещам за темпомат - една полезна екстра за дълъг път, но може би единственото, което наистина ми липсва е парктроник отзад. Такива са изводите ми след година и половина каране на 'опосканата' 159-ка, другото е, че много ми харесва...




  12. #5787

    Default

    Няма от какво да се притесняваш, колега.
    Има някаква шантава мода сред хората да се впечатляват от безсмислици... шарени дисплейчета, копчета по волана...

    Мен пък копчетата по волана ми пречат като карам. И копчетата на касетофона са на 20см вдясно, нищо не пречи да си ги пипаш с дясната ръка.

    Темпомата също е излишна екстра в България.
    В Европа, където пътищата са хубави и водачите имат култура на шофиране е полезно да си пуснеш на 110, да си махнеш краката от педалите и да се влачиш приспивно и еднообразно.
    В БГ е неприложимо

    A парктроник винаги може да си сложиш... но може и да се научиш да паркираш и без.
    Ако си сложиш един спойлер отзад, ще виждаш в огледалото точно къде ти свършва задницата.

  13. #5788
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Няма от какво да се притесняваш, колега.
    Има някаква шантава мода сред хората да се впечатляват от безсмислици... шарени дисплейчета, копчета по волана...

    Мен пък копчетата по волана ми пречат като карам. И копчетата на касетофона са на 20см вдясно, нищо не пречи да си ги пипаш с дясната ръка.

    Темпомата също е излишна екстра в България.
    В Европа, където пътищата са хубави и водачите имат култура на шофиране е полезно да си пуснеш на 110, да си махнеш краката от педалите и да се влачиш приспивно и еднообразно.
    В БГ е неприложимо

    A парктроник винаги може да си сложиш... но може и да се научиш да паркираш и без.
    Ако си сложиш един спойлер отзад, ще виждаш в огледалото точно къде ти свършва задницата.
    Копчетата ти пречат като караш
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #5789
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    И аз щях да пиша за темпомата. Имам го, но нито веднъж реално не съм го ползвал.

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  15. #5790

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Копчетата ти пречат като караш
    Mда.
    Обичам да си хващам волана където искам.
    А не без да искам докато паркирам да усиля до дупка или да звънна на любовницата

    Копчетата на алфите не са толкова натрапчиви, но на модерните фолкщайгени, аудита и бмв-та с колелцата за звука са супер изнервящи.

Page 386 of 530 FirstFirst ... 286336376384385386387388396436486 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •