Page 395 of 530 FirstFirst ... 295345385393394395396397405445495 ... LastLast
Results 5,911 to 5,925 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5911
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    За опелския двигател се предлагат усилени клапани.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #5912
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Интересуваме дали гори масло, имаш ли някакви по сериозни проблеми с него и като цяло дали са здрави. Защото аз лично от ecotec на опел бягам далече понеже знам че горят масло и като цяло са доста калпави, и много се изненадах че алфата е с такъв двигател.

    Не,не гори масло грам.Колата я взех с проблеми-прецакан клапан на картерните газове и светещ чек,заради който ми смениха компа.Оттогава-5-6000км нямам проблеми.Засега съм доволен от колата и най-вече от разхода.Електронните компоненти по мотора са много евтини.Понякога тракат дефазаторите на газорапределението,но това си е типично за този мотор.Абе за тия пари и година,няма по добре изглеждаща кола,и то икономична,с оглед на коне и кила.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  3. #5913

    Default

    Абе за тия пари и година,няма по добре изглеждаща кола,и то икономична,с оглед на коне и кила.[/QUOTE]

    Наистина няма по добре изглеждаща кола за тия пари. Познавам няколко човека с опел и ecotec двигател и знам че имаха проблеми и накрая се отърваха от колите, затова съм предубеден към тези двигатели - / те напълно идентични ли са или имат някви доработки от алфа ? /. Иначе знам че опел се газифицира много лесно.

  4. #5914
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    [/COLOR]
    Виж сега.....щом търся, значи желая да си купя 159-ка....друг е въпроса, че за дадена кола съм предложил 5 бона......моя преценка....и т.н..много добре знаеш, че са ти необходими....поне още 2 бона за да обслужиш, регистрираш и т.н....нов внос от този модел....доста съм възрастен за да ме съветвате откъде изгрява слънцето...).......
    Колега, да направим бърза сметка . Всички ремъци, ролки, водна помпа, масло, филтри и смяна 500, макс. 600лв. Регистрация в КАТ 370 лв(екотакса-275, номера талони и преглед-45, гражданска-50. До тук около 900лв. Варианта в който си купиш кола от БГ имаш прехвърляне при нотариус(300лв) и смяна на номера и талони в кат(45лв). Да не говорим кой ще ти обслужи перфектно колата преди да ти я продаде. Не знам как си правиш сметката, но явно мислиш продавача да ти поеме и прехвърлянето
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  5. #5915
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by ivaylo todorov View Post
    Наистина няма по добре изглеждаща кола за тия пари. Познавам няколко човека с опел и ecotec двигател и знам че имаха проблеми и накрая се отърваха от колите, затова съм предубеден към тези двигатели - / те напълно идентични ли са или имат някви доработки от алфа ? /. Иначе знам че опел се газифицира много лесно.
    Само блоковете са на GM иначе другите неща са доработка на Алфа и слава богу, че иначе щяха да са съвсем отчайващи. Но, като цяло основния проблем идва с тънката верига на газоразпределението, която налага смяна малко по-дълга от тази на ремъка. Преди да продам моята за 40 000км. единственото по двигателя, което наложи смяна беше веригата.. а и чистене на инжектори, но то е по-скоро заради лошите ни бензини. Разбира се аз изхождам от моя опит и това съвсем не означава, че всички са безпроблемни, просто аз купих пазен екземпляр.
    Last edited by angels; 04-07-2017 at 14:15.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  6. #5916
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    За опелския двигател се предлагат усилени клапани.
    Мдаа,при втория ремонт такива сложиха и си доплатих,нищо че колата беше в гаранция.Просто тия от Каргоекспрес Варна бяха монтирали мн.калпава газова уредба
    и то на чисто нова кола!И последва трети ремонт след 30 хил км.!
    Имам приятел с когото заедно си купувахме колите от магазина,той не сложи газ и си я кара неговата вече 8г. без проблеми.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  7. #5917

    Default

    Аз почвам сериозно да се замислям дали да се насоча към дизелов двигател, макар че въбще не съм фен на дизела ако ще копувам 159-ка.

  8. #5918
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by ivaylo todorov View Post
    Аз почвам сериозно да се замислям дали да се насоча към дизелов двигател, макар че въбще не съм фен на дизела ако ще копувам 159-ка.

    Иначе браточка , ако не е дизл ще е 14-15/100 км , говориме за 3.2 то (вчера ме возиха и го видех на борда) .. Ма па като знам как варви то с 260 коня .. Си предстаам 2.2 каф труп е .. ... Затва си земи една 1.9ка да ти ем що годе кеф , ем да си у алфа
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #5919
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Колега, да направим бърза сметка . Всички ремъци, ролки, водна помпа, масло, филтри и смяна 500, макс. 600лв. Регистрация в КАТ 370 лв(екотакса-275, номера талони и преглед-45, гражданска-50. До тук около 900лв. Варианта в който си купиш кола от БГ имаш прехвърляне при нотариус(300лв) и смяна на номера и талони в кат(45лв). Да не говорим кой ще ти обслужи перфектно колата преди да ти я продаде. Не знам как си правиш сметката, но явно мислиш продавача да ти поеме и прехвърлянето
    ....бързата кучка слепи ги ражда, те и твоите сметки не са много верни, за 50лв.....ще имаш Г.О. за макс три месеца, прехвърлянето при познат нотариус е макс 120..... не се засягай, аз разсъждавам за себе си....ако говорим за колата, която предлагаш....?......Да хареса ми по снимки.....жалко, че в момента нямам време да отскоча до Търново за да я видя реално, а и там нямам доверен сервиз, за да я погледне и да ми даде по точна оценка.......един 10 годишен автомобил не се оправя само със смяна на масла и ремъци....например при теб има изгоряла свещ....ако е карано дълго така... по електрода и се образува нагар, и при смяната има голяма вероятност да се скъса и след това леко се филмираш...)....да не говорим да сменяш нещо по окачването на една австрика и, че няма как ръждата отдолу да не е тръгнала...и отвиването на болтове и гайки е мъчение....и т.н....това съм преценил, толкова съм ти предложил.....при реален оглед е възможно и цената да е друга.....
    п.п...никога не си изпразвам джоба до край....и след това да се оглеждам като обран евреи...
    Ако се задържи до края на месеца на пазара....по всяка вероятност ще я погледна колата реално....и тогава може да коментираме.....а не тук бля, бля и напразни съвети
    За сега с здраве... и успех с продажбата...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #5920
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ....бързата кучка слепи ги ражда, те и твоите сметки не са много верни, за 50лв.....ще имаш Г.О. за макс три месеца, прехвърлянето при познат нотариус е макс 120..... не се засягай, аз разсъждавам за себе си....ако говорим за колата, която предлагаш....?......Да хареса ми по снимки.....жалко, че в момента нямам време да отскоча до Търново за да я видя реално, а и там нямам доверен сервиз, за да я погледне и да ми даде по точна оценка.......един 10 годишен автомобил не се оправя само със смяна на масла и ремъци....например при теб има изгоряла свещ....ако е карано дълго така... по електрода и се образува нагар, и при смяната има голяма вероятност да се скъса и след това леко се филмираш...)....да не говорим да сменяш нещо по окачването на една австрика и, че няма как ръждата отдолу да не е тръгнала...и отвиването на болтове и гайки е мъчение....и т.н....това съм преценил, толкова съм ти предложил.....при реален оглед е възможно и цената да е друга.....
    п.п...никога не си изпразвам джоба до край....и след това да се оглеждам като обран евреи...
    Ако се задържи до края на месеца на пазара....по всяка вероятност ще я погледна колата реално....и тогава може да коментираме.....а не тук бля, бля и напразни съвети
    За сега с здраве... и успех с продажбата...
    Сервиз около Търново който да Ви кажат всичко точно е Елит в с.Първомайци. Ако искате мога и аз да я огледам дори да я закача на диагностика. Живея много близо ,но все пак е по-добре Вие да си я видите (око да види ,ръка да пипне пък може и да плати)
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  11. #5921
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Сервиз около Търново който да Ви кажат всичко точно е Елит в с.Първомайци. Ако искате мога и аз да я огледам дори да я закача на диагностика. Живея много близо ,но все пак е по-добре Вие да си я видите (око да види ,ръка да пипне пък може и да плати)
    Благодаря колега.......ако не е проблем дай тел...номер на л.с.....ако тръгна към Търново да ми съдействаш по възможност...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #5922
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Така е колега, гражданската е на вноски, цялата в моята компания(ОЗК) ще е около 150лв. За познат нотариус не съм сигурен как седят нещата, но мисля че има застрахователна оценка, която не може да се пренебрегне. Като цяло, бели кахъри. За свещта, знам че е филм ако се скъса, но това зависи и от майстора, а ако трябва сервиз ще съдействам. Колегата с диагностиката е добре дошъл, ако има желание съм насреща по всяко време. Със здраве
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  13. #5923
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Само блоковете са на GM иначе другите неща са доработка на Алфа и слава богу, че иначе щяха да са съвсем отчайващи. Но, като цяло основния проблем идва с тънката верига на газоразпределението, която налага смяна малко по-дълга от тази на ремъка. Преди да продам моята за 40 000км. единственото по двигателя, което наложи смяна беше веригата.. а и чистене на инжектори, но то е по-скоро заради лошите ни бензини. Разбира се аз изхождам от моя опит и това съвсем не означава, че всички са безпроблемни, просто аз купих пазен екземпляр.
    Колега,ти говориш за 1,9 бензин,а ние с колегата по-горе коментрираме 1,8 мпи 140к.с. който си е директно нахлузен опелски мотор без никакви доработки от Алфа.Единствената разлика,която съм установил е,че компа е отгоре на смук.колектор,а не отстрани и съответно софтуера е различен от Опел.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  14. #5924

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Колега,ти говориш за 1,9 бензин,а ние с колегата по-горе коментрираме 1,8 мпи 140к.с. който си е директно нахлузен опелски мотор без никакви доработки от Алфа.Единствената разлика,която съм установил е,че компа е отгоре на смук.колектор,а не отстрани и съответно софтуера е различен от Опел.
    В такъв случаи реших да се насоча към дизел. Сега въпроса е към кои двигател да се насоча - 1.9 JTDM (120кс), 1.9 JTDM (150кс) или 2.4 JTDM. Кои е за предпочитане от към здравина, съотношение вървеж - разход и общо взето кои създава по-малко главоболия?

  15. #5925

    Default

    2.4 си купи, да не съжаляваш после.

    Дизел 1.9 освен 120 кончета има и 136 кончета от Белгия мисля.

    120 коня се чипва до към 150 коня.

    Имаше една 150 коня която беше направена на 190, но със смяна на турбо + нов по-голям интеркулер.

    За вървеж = 2.4, независимо дали 200 или 210 коня.Най-важното е да няма проблеми.

    за здравина =120 коня.

    За 136 -те "белгийски" коне не мога да кажа нищо, а и досега в обявите за България не съм виждал такава.Ето в аутоскаута: http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodell ine=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=1 8681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=& priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gea r=&PowerType=hp&powerfrom=100&powerto=100&powerFro mRaw=136&powerToRaw=136&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E &cy=I&cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seat sfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N% 2CU&emclass=&custtype=&adage==


    За проблеми по всичките разновидности на двигателите на 159-ката ето тук : https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/alfa-romeo/159-2006/?section=good

    Успех в търсенето и покупката.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 395 of 530 FirstFirst ... 295345385393394395396397405445495 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •