Page 397 of 530 FirstFirst ... 297347387395396397398399407447497 ... LastLast
Results 5,941 to 5,955 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5941
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Пловдив/Силистра
    Age
    33
    Posts
    4

    Default

    Здравейте колеги!

    Та така и аз да се възполвам от темата.
    От бая време си търся 159, за предпочитане Ti, но уви, понеже са доста редки се спрях на Q4.

    Едната която съм си харесал е тази. Възнамерявам идната седмица да скоча да я погледна понеже ми е близко, но пак ще съм много благодарен, ако някой има някаква информация за нея. Като цяло на пръв поглед изглежда добре, бих казал даже твърде добре за цената си.

    След нея погледа ми хвана тази. Мислех, че е форумна, но след доста търсене в форума не успях да намеря нищо за нея тук.Визуално си изглежда добре, тук спор няма. Само не мога да разбера дали е Q4, има двата аспуха като на Q4(тук може да съм доста в грешка, но ми простете понеже това ще ми е първата Алфа) и ми изглежда по-височка, а и ако не се лъжа с тези 200 кончета си е точно такава. Лошото е че ми е на 400км, така че всякaква информация ще бъде от голяма полза.

    И просто понеже вече съм се хванал на хорото, защо си мисля, че тази Brera(Spider?) от бая време се мотае по сайтовете за коли, а и цената ми е малко съмнителна.

    Благодаря Ви предварително!
    Fiat Punto MKII 1.9JTD Sporting
    Lancia Phedra 2.2JTD Emblema

  2. #5942
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Добружанката не е 4х4.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #5943

    Default

    Аз бих купил добричката.

    Не харесвам комби.

    На добричката се качваш и караш.Веднага.

    От автокъщите не се знае - иска си оглед и проверка.Когато търсех 159-ка гледах една в с.Труд с джанти като на тази Брера спайдър от линка предна дясна джанта беше с две пукнати "спици" които се откриваха с много внимателно вглеждане.Ама такава джанта, за да е с пукнати такива дебели "спици" означава, че колата е имала сериозен удар, я в камък, я в дупка, я в бордюр ...А това означава най-вероятно и ремонт на предница ...

    Аз моята досега 2-3 пъти съм минавал през дупки, едната от която сериозна(пропадане на асфалта) - миналата година и няма нищо да тропне или скръцне, нито имаше поражения/пукнати спици по джантите.

    Представям си тази 159-ка която гледах със същите джанти като на Спайдъра през какво е минала, за да пукне ДВЕ спици ...

    Трябва си гледане по тези автокъщи и дори и тогава, дори със специалист и софтуер няма гаранция.Може донякъде да разбереш моментното състояние, но само толкова-винаги може да остане нещо скрито което да "изплува" ...

    Спортвагона/Спайдъра ще иска още поне едно 800лева = екотакса около 300лв+смяна на масла и филтри около 250-280лв(най-малко) и останалите за ремъци+ролки( дори няма да стигнат)...

    Ами антифриз? = + 60/70лв ...

    Ако изскочи и нещо допълнително ...то на спайдъра му свети индикатора за изгоряла лампа ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #5944

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    На добричката се качваш и караш.Веднага.
    Така викаше и софийският ѝ продавач преди 2 месеца



  5. #5945
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Комбито в София ходиха майстори да го гледат за мен (аз съм от Варна) - и ми се обадиха само да ми кажат "Пуши, не върви, почти гарантирани проблеми с турбото, бягай!"

  6. #5946

    Default

    Турбо към настоящият момент има където го поправят за около 650 лева, мисля в Турбос хют мисля.Отделно са Адлер.

    При добро желание може да се поправи и за около 400-450 лева.Стига да не е заминало цялото турбо. около 360-410 лева за вътрешната част на "охлюва" и 50 лева за балансиране. Това разбира се без гаранция и ако сам се "наемеш" с покупката и след това си занесеш сам за баланс.Демонторане и монтиране на турбо в автомобила и самото сглобяване/замяна на старата вътрешна част на турбото с новата също от теб.

    За около 650-950 лева от Турбос хют с гаранция 2 години.

    ===============================================

    А, бре по-принцип по-добре да не се купува кола с проблем, защото си е щуротия.Сега ако намалят с 1500-1700лева може и да се замисли...
    Last edited by alfa racer GTA; 14-07-2017 at 11:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #5947
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    По принцип си прав, но на мен ми е гърмяло турбо и като знам какво тотално мазало може да стане по двигател и т.н. и ме достраша

  8. #5948
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Турбото на 200кс версия е Борг Вагнер, трудно се рециклира. По-добре да се търси читаво, вече има няколко ударени 2.4 в България.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #5949
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Толкова ли са зле тези коли?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #5950
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Толкова ли са зле тези коли?
    Конкретно за добруджанката, казах че не е 4х4. Друго незнам за нея.

    Относно турбото, само казах как стоят нещата спрямо 200/210кс версии, но нямах предвид конкретна кола.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #5951
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Last edited by stu; 06-09-2017 at 02:29.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #5952

    Default

    Въпросната я видях на живо, и дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието, в което се намираше, а доколкото ми обясни продавача, сделката е сключена още по телефона и по снимки, човека е дошъл, платил е и я е отнесъл.

    Естествено, може сега да е постегната, проблемите да са изчистени и т.н., това са само догадки, но 800км път за едното гледане не са никак малко, и изказвания от типа "палиш и караш" са малко изхвърлени.



  13. #5953

    Default

    Помогни на кандидат купувачите, посочи конкретните проблеми, а не прави изводи "дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието" .

    След като си направил такъв извод, посочи какви са конкретните недостатъци/проблеми, за да си преценят кандидат - купувачите дали да се "хвърлят" или не.

    С горният ти пост отново не стана ясно какво точно не е наред по тази 159-ка и какъв точно е проблемът/ите.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #5954
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Пловдив/Силистра
    Age
    33
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Помогни на кандидат купувачите, посочи конкретните проблеми, а не прави изводи "дори на тогавашната цена не знам кой би тръгнал да я купи в състоянието" .

    След като си направил такъв извод, посочи какви са конкретните недостатъци/проблеми, за да си преценят кандидат - купувачите дали да се "хвърлят" или не.

    С горният ти пост отново не стана ясно какво точно не е наред по тази 159-ка и какъв точно е проблемът/ите.
    Колегата ми е пратил лично съобщение с бая информация за което съм благодарен, предполагам с идеята да не се получава спам, но май пак си се получи.
    Cъщо така искам да кажа едно голямо МЕРСИ и на другите колети които се отзоваха!
    Fiat Punto MKII 1.9JTD Sporting
    Lancia Phedra 2.2JTD Emblema

  15. #5955

    Default

    Аз съм му написал на ЛС какво съм забелязал и ми е направило впечатление тогава, пък той сам си преценява. Може човека, дето я е взел да е бил мераклия и да я е оправил, по никакъв начин не твърдя, че сегашното и състояние не се е променило.

    Козметични:
    * Натиснат заден десен калник (още е, виж обявата в мобилето)
    * Подпората на шоф. облегалка е "ремонтирана" с цяло парче изкуствена кожа няколко нюанса по-тъмно (на снимките не влиза в кадър)
    * След кражба на емблемата, новата е била пльосната обилно с лепило, което беше засъхнало по багажника и бронята, това може ли да се махне с пастиране или не - нямам представа
    * Доволно мравки в купето (колата не се карала от половин година), как са влезли - не знам

    Технически:
    * Сериозно клатене на обороти непосредствено след запалване, докато не се изфорсира
    * Остра миризма на нафта от ауспусите, вероятно свързана с горния проблем.

    Като плюс, колата е с ниво на оборудване "Exclusive".

    Естествено, всичко е въпрос на вкус - може на някой да не му пречи да кара с разпорена седалка или купето да е смачкано тук-там, на мен такива неща ми бъркат в очите, нямам приятели "майстори-бояджии" дето да не ме изпързалят с цялостно пребоядисване за натиснат заден калник и т.н., за това винаги гледам първо визуалното състояние.

    Отделно с такива с бг регистрация трябва да се внимава не по-малко от горублянските, щях да се нахендря с една такава, "уж с история".



Page 397 of 530 FirstFirst ... 297347387395396397398399407447497 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •