Page 399 of 530 FirstFirst ... 299349389397398399400401409449499 ... LastLast
Results 5,971 to 5,985 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5971
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Бобби, колко 6000лв мислиш да му предложиш, ако не е тайна, разбира се?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #5972
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Last edited by stu; 06-09-2017 at 03:26.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #5973
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тая ще я гледам в сряда......и ще споделя, но имай предвид, че не е от вчера на пазара....а и преди това ще ходя на консултации, за да знам какво да гледам...)
    Стана по-нагоре въпрос, че тази я гледаха за мен и ме отказаха заради видими проблеми с турбото.

  4. #5974

    Default

    В какво точно се състоят тези видими проблеми с турбото?


    ==============================================

    Аз така като се пазарих за моята, която беше нов внос на цена над 10к и джамбазина ме изпрати в съседната автокъща, където имало и по 6-7к
    И ти отиде ли ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5975
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Last edited by stu; 06-09-2017 at 03:26.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #5976
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    В какво точно се състоят тези видими проблеми с турбото?
    Казаха, че пуши и не върви, бяха доста категорични в мнението си. Не съм ги питал за повече обяснения, аз самият почти нищо не разбирам от коли и им имам доверие.

  7. #5977
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Бобби, колко 6000лв мислиш да му предложиш, ако не е тайна, разбира се?
    А бе пич, май веднъж ти намекнах да си гледаш в твоето джобче...........нямам интерес да ти задоволявам любопитството....

    ---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Аз така като се пазарих за моята, която беше нов внос на цена над 10к и джамбазина ме изпрати в съседната автокъща, където имало и по 6-7к
    А бе вие двамата на колко годинки сте, че ще ми давате наклон на оная работа...?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #5978
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Last edited by stu; 06-09-2017 at 03:27.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #5979
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Цената не винаги определя качеството.....една ябълка, може да е лъскава отвън и гнила отвътре .....
    Предпочитам съвети от сорта погледни тук, погледни там, слабо място на модела е... еди какво си.....а не да ми се определя бюджет и да ми се казва, че за еди каква си сума, може да си купя пакетче семки, без да знаят с каква сума разполагам и т.н...както споменах, достатъчно съм възрастен, за да преценя как да си похарча парите....
    Някой собственик на 159 ако има желание да ме посъветва технически.....Благодаря, ако не....здраве да е.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #5980

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Цената не винаги определя качеството.....една ябълка, може да е лъскава отвън и гнила отвътре .....
    Предпочитам съвети от сорта погледни тук, погледни там, слабо място на модела е... еди какво си.....а не да ми се определя бюджет и да ми се казва, че за еди каква си сума, може да си купя пакетче семки, без да знаят с каква сума разполагам и т.н...както споменах, достатъчно съм възрастен, за да преценя как да си похарча парите....
    Някой собственик на 159 ако има желание да ме посъветва технически.....Благодаря, ако не....здраве да е.....
    Не знам дали ще ти бъда полезен, но мога да ти напиша до какви заключения стигнах след няколко месеца с моята.
    Трябва да се внимава с маховика, когато колата работи на място не трябва да се чува чукане и т.н., а когато се изгаси (без натиснат съединител) не трябва да хлопа или тресе. Разбира се тресенето, ако го има може да е от тампони, но имай едно на ум. Ослушвай се за окачването отпред, което е доста по-здраво спрямо предишните модели, но се случва да скърца (особено по нашите хубави пътища). Също така, понеже Алфата е доста тежка, може да се случи да има заминало каре, като там проблема е, че понякога освен вътрешно (или външно) каре, има за смяна и чаша, която не е никак евтина (тези карета се ползват и в доста по-леки Фиати, което мен ме озадачава като инженерно решение). На някои има нагласяне на фаровете по височина автоматично, когато дадеш контакт и фаровете са пуснати, трябва и двата синхронно да се местят, а не този в автокъщата да ти каже, че нещо е клеясало и т.н. Това е за което се сещам, разбира се трябва да се гледат и за всички останали неща, когато се купува кола - удари и т.н.

  11. #5981

    Default

    Здравейте, от набелязал съм няколко екземпляра и ще помоля, ако някой е гледал конкретните модели да сподели мнение или ако вижда нещо нередно на снимките, да посочи.

    1. http://www.cars.bg/offer/c2033705
    2. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...1&slink=43y08d
    3. http://www.cars.bg/offer/c1985928
    4. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...8&slink=43y08d

  12. #5982
    Младши алфист k.andreev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sopot
    Posts
    25

    Default

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тая ще я гледам в сряда......и ще споделя, но имай предвид, че не е от вчера на пазара....а и преди това ще ходя на консултации, за да знам какво да гледам...)
    колега ходили да я гледаш ..
    Last edited by k.andreev; 21-07-2017 at 22:08.

  13. #5983
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by k.andreev View Post
    [/COLOR]
    колега ходили да я гледаш ..
    Минах от там...на близо ми е....но колата я нямаше в автокъщата....

    ---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

    Някой колега от Бургас, ако има възможност да погледне тази.....http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...=44sw9t......и да подскаже дали си заслужава да ходя на море....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #5984

    Default

    Минах да я видя, но само отвън, тъй като никой не дойде 15 мин да ми обърне внимание.. Колата изглежда добре вътре и вън, лоста е протрит, вътре е запазена, отвън има дребни забележки над фара около 0,5 см чукнато и малко на капака съвсем леко вдлъбнато около 2 см. На задна дясна врата имаше осукано 3 тънки черти по 5 см по дължима.. Бръкнах в ауспуха, пръста ми почерня
    Last edited by KroGh; 22-07-2017 at 13:55.

  15. #5985
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Минах да я видя, но само отвън, тъй като никой не дойде 15 мин да ми обърне внимание.. Колата изглежда добре вътре и вън, лоста е протрит, вътре е запазена, отвън има дребни забележки над фара около 0,5 см чукнато и малко на капака съвсем леко вдлъбнато около 2 см. На задна дясна врата имаше осукано 3 тънки черти по 5 см по дължима.. Бръкнах в ауспуха, пръста ми почерня
    )...недей да бъркаш в ауспуха без смазка.....))
    Благодаря за инфото...все пак е нещо....

    ---------- Post added at 12:16 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

    Quote Originally Posted by as9993 View Post
    Не знам дали ще ти бъда полезен, но мога да ти напиша до какви заключения стигнах след няколко месеца с моята.
    Трябва да се внимава с маховика, когато колата работи на място не трябва да се чува чукане и т.н., а когато се изгаси (без натиснат съединител) не трябва да хлопа или тресе. Разбира се тресенето, ако го има може да е от тампони, но имай едно на ум. Ослушвай се за окачването отпред, което е доста по-здраво спрямо предишните модели, но се случва да скърца (особено по нашите хубави пътища). Също така, понеже Алфата е доста тежка, може да се случи да има заминало каре, като там проблема е, че понякога освен вътрешно (или външно) каре, има за смяна и чаша, която не е никак евтина (тези карета се ползват и в доста по-леки Фиати, което мен ме озадачава като инженерно решение). На някои има нагласяне на фаровете по височина автоматично, когато дадеш контакт и фаровете са пуснати, трябва и двата синхронно да се местят, а не този в автокъщата да ти каже, че нещо е клеясало и т.н. Това е за което се сещам, разбира се трябва да се гледат и за всички останали неща, когато се купува кола - удари и т.н.
    Благодаря......интересно другите колеги си пазят проблемите за себе си...
    Last edited by Бобби; 22-07-2017 at 16:19.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 399 of 530 FirstFirst ... 299349389397398399400401409449499 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •