Page 412 of 530 FirstFirst ... 312362402410411412413414422462512 ... LastLast
Results 6,166 to 6,180 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6166

    Default

    На него му харесва да сравнява БМВ с +600 кубика двигател в повече от АР 159 ...

    Всеки с мечтите си ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #6167

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Пич ,аре да не ми казваш какъв да не бъда.
    Статистика си е статистика,конкуренцията си е конкуренция....аз ако съм искал баварец,ще ли си взема Алфа? Така че колкото и линка да пуснеш и въобще каквото и да направиш ,няма да накривиш на никого калпака,напротив създаваш безмислени спорове и излишен спам .
    И все пак заглавието на темата е за съвети,а не кое колко върви,харчи и ти какво бмв искаш да си купиш.
    Грешно ги разбирате нещата нещо. Или ви е яд че сте се преебали, та затова реагирате толкова рязко

    Аз на никого не искам да "кривя калпака", нито ми пречи какви коли карате. Карайте си ги със здраве!

    Ако някой някога се колебае дали иска да си купи 159 и търси някакво сравнение с конкуренцията, моя пост ще му бъде полезен, да види как изглеждат заводските данни.

    Твоя пост с какво ще е полезен? Освен че се правиш на ощипана мома.

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    На него му харесва да сравнява БМВ с +600 кубика двигател в повече от АР 159 ...
    Какво значение има колко кубика е, след като гори по-малко и върви повече?
    Може би ще има 10лв разлика в гражданската отгворност тая кубатура?

  3. #6168
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Хайде стига вече бе хора. През няколко часа влизам в форума и тая тема свети и само глупости. Направете си един чат и си пишете ,там голям спам стана.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  4. #6169

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Хайде стига вече бе хора. През няколко часа влизам в форума и тая тема свети и само глупости. Направете си един чат и си пишете ,там голям спам стана.
    Ма той момчето си мисли,че ние си мислим,че караме и притежаваме космически кораби. А как да му обясним ,че всеки един запален фен и обичащ марката е запознат с проблемите на автомобила,знаем минусите,но знаем и плюсовете-или няма такива 🙄
    Айде и от мен със здраве,азсе радвам ,че притежавам това което искам,на колегата му пожелавам успех с покупката на бмв
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #6170
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Аз не виждам нищо не редно да се сравнява 159 с конкурентите... и честно казано сравнение с 330д е90 единствените плюсове спрямо БМВ-то е, че Алфата е по-красива и по-евтина на старо, съответно и с поддръжката. Както при 159 твърдите, че хубав екземпляр се намира за над 7-8, така и хубава е90ка струва над 10-11к, затова според мен не е много уместно да се сравняват двата автомобила, защото се намират в доста различни ценови диапазони!
    Ако можеш да си позволиш хубава Е90-ка, но си фен на Алфа ще си вземеш 159TI. Но да си купиш 159ка за 6-7 и да разправаш БМВ-тата колко се чупят и колко горят... единствено гроздето ще закиселее още повече!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #6171
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    За коя година говориш?
    Аз говоря за е90/е92 231 коня. М57 мисля се водеше.
    Смесено гори 7-8, градско 9-10, инфо от първа ръка, автомат.

    Временни ремонти при скъсана верига няма, а диагностиката по 3000лв на 6 месеца не звучи много сериозно.
    Teзи даннки са по каталог (сега европейската комисия разследва всички немски производители за картелно споразумение свързано с вредните емисии) аз ти давам инфо от познати и приятели които имат колата то 320д едам влиза в в този разход .
    Има временен ремонт за веригата заменят износеното звено издържа определено време но при второто късане си заминава с мотора. Знам това защото и аз се интересувах да купуван BMW но след като чух всичко не мисля яе мога да намеря читаво в BG реално под 300/400 хил. км кола няма.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  7. #6172
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ебати и темата...не ще е спам, а ще е повече от спам....и знаете ли Защо....?....защото, тез дето имат и карат 159 не дават никакви съвети от рода....гледайте задните джамци, дават фира.....скъпи са лагер главините, ако трака каре е цяла полуоска, тресе ли съединителя, нещата са 2000 +....копчетата за прозорци, и тем подобни са много лабави...за пластмаси и протриване да не говорим....проблемите с главите на 2.4....вихрови клапи и тем подобни еко клапани...1.9 бил железен мотор...да, ама не...ако е изпуснат....и т.н...т.н...
    Е тия неща ги научих след 2 месеца обикаляне, гледане по обяви и съвети с тези, който ги обслужват, а не карат.....

    Добър вечер драги потребители.......
    159 е красива кола......от там нататък сте Вие.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #6173

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ебати и темата...не ще е спам, а ще е повече от спам....и знаете ли Защо....?....защото, тез дето имат и карат 159 не дават никакви съвети от рода....гледайте задните джамци, дават фира.....скъпи са лагер главините, ако трака каре е цяла полуоска, тресе ли съединителя, нещата са 2000 +....копчетата за прозорци, и тем подобни са много лабави...за пластмаси и протриване да не говорим....проблемите с главите на 2.4....вихрови клапи и тем подобни еко клапани...1.9 бил железен мотор...да, ама не...ако е изпуснат....и т.н...т.н...
    Е тия неща ги научих след 2 месеца обикаляне, гледане по обяви и съвети с тези, който ги обслужват, а не карат.....

    Добър вечер драги потребители.......
    159 е красива кола......от там нататък сте Вие.....
    Добро утро, като кажа, че 159 е чуплива кола и ще ми извадят очите, никога не бих си купил, а и тези цени
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #6174
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Добро утро, като кажа, че 159 е чуплива кола и ще ми извадят очите, никога не бих си купил, а и тези цени
    Колеги, вие коментирате разни почти милионници!
    Last edited by stu; 09-09-2017 at 21:11.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #6175
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз пък все се чудя що винаги сравняват с БМВ ?!

    Що не намеси некой един път Мерцедес в тея спорове и сравнения .. всеки път с БМВ. Да не говорим, че в този клас има и доста други заслужаващи внимание аналози ..

    Това БМВ никога не съм я харесвал тази марка, а последните години направо я намразих и ме отвращава - само цигани, кметове и агро-демони се возят в БМВ. Ебати и космическия кораб !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #6176
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Защото е бест селър в класа си! Както всички се сравняват с Голф в "С сегмент" и както всички лимузини с S класата.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #6177
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз пък все се чудя що винаги сравняват с БМВ ?!

    Що не намеси некой един път Мерцедес в тея спорове и сравнения .. всеки път с БМВ. Да не говорим, че в този клас има и доста други заслужаващи внимание аналози ..

    Това БМВ никога не съм я харесвал тази марка, а последните години направо я намразих и ме отвращава - само цигани, кметове и агро-демони се возят в БМВ. Ебати и космическия кораб !
    Демек мразиш марката , защото се кара предимно от "мангали и кметове" доста повръхностно изказване.

    Точно пък ето от такива изказвания като твоето , на мен пък ми се повръща ..
    Или като питам някой , " защо не харесваш марката , обясни ми " и тоя ми отговори .. "ми защото е БМВ" ахахаха и разбираш че с простак не мое се разбереш.
    Last edited by alfa_romeo_forever; 10-09-2017 at 11:29.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  13. #6178
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Тази тема трябва да бъде заключена, или да бъде преименувана в- "Съвет относно покупката на автомобил!"
    Така или иначе, който е имал желание да си купи 159 си е купил, въпреки негативните мнения на част от колегите, които пишат в темата!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #6179

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Тази тема трябва да бъде заключена, или да бъде преименувана в- "Съвет относно покупката на автомобил!"
    Така или иначе, който е имал желание да си купи 159 си е купил, въпреки негативните мнения на част от колегите, които пишат в темата!
    И от това, което съм прочел като твои мнения в тази тема трябва да има само суперлативи и нищо друго, никакви отрицателни и негативни мнения за ненадеждния и скъп 159. Скъп и като ремонти. Не е върха на автомобилостроенето според мен или нямам право на отрицателно мнение?
    Не може всички да припадат по колата, която си си купил.
    Не е нормално да очакваш само положителни неща.
    Last edited by lordliness; 10-09-2017 at 17:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #6180
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И от това, което съм прочел като твои мнения в тази тема трябва да има само суперлативи и нищо друго, никакви отрицателни и негативни мнения за ненадеждния и скъп 159. Скъп и като ремонти. Не е върха на автомобилостроенето според мен или нямам право на отрицателно мнение?
    Не може всички да припадат по колата, която си си купил.
    Никой не искам да припада по колата ми, нито съм сипел суперлативи!Но със сигурност повече хора се обръщат след нея, отколкото след конкретното БМВ!Просто съм споделял как си купих моята-без да чета и слушам "експерти" като теб!Реших, че ще е 159 и след седмица вече я имах!Сега си направих труда и влязох във форума но БМВ, по-специално 330.Имаше толкова много теми за какви ли не -светещи индикации, основни ремонти, горене на масло като за световно и каквито други проблеми се сетиш!Цените на части и ремонти по-евтини ли са им?Ти нямаш 159, но със кеф пишеш неща, които си чул отнякъде, и до едно негативни!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 412 of 530 FirstFirst ... 312362402410411412413414422462512 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •