Page 417 of 530 FirstFirst ... 317367407415416417418419427467517 ... LastLast
Results 6,241 to 6,255 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6241

    Default

    Може би не се изказах правилно, но точно такава "клубна" кола като твоята се надявам да намеря. За мен сумата която съм готов да отделя (около 8 000 лв първоначално за колата) не е толкова малка, че да подхождам несериозно. Не мога да си представя как някой на мое място ще закупи такъв автомобил просто за да го покара няколко месеца, след което да го продаде, но е наистина неприятно, че има такива хора.

    Относно версията със 120кс - колебаех се между 1.9 150 и 2.4 200(210) като предпочитам по-малкия мотор и чип до около 170-180кс. За мен това би бил оптималния вариант.

    Друг един аргумент за покупката на кола от някой фен на марката би било евентуалното елиминиране на разходите по чип (при положение, че е направен в уважаван сервиз), премахване на вихрови клапи, запушване на EGR и т.н. Все пак това са нормални мерки, предприемани от почти всички собственици на модела.

  2. #6242
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by danchev View Post
    Може би не се изказах правилно, но точно такава "клубна" кола като твоята се надявам да намеря. За мен сумата която съм готов да отделя (около 8 000 лв първоначално за колата) не е толкова малка, че да подхождам несериозно. Не мога да си представя как някой на мое място ще закупи такъв автомобил просто за да го покара няколко месеца, след което да го продаде, но е наистина неприятно, че има такива хора.

    Относно версията със 120кс - колебаех се между 1.9 150 и 2.4 200(210) като предпочитам по-малкия мотор и чип до около 170-180кс. За мен това би бил оптималния вариант.

    Друг един аргумент за покупката на кола от някой фен на марката би било евентуалното елиминиране на разходите по чип (при положение, че е направен в уважаван сервиз), премахване на вихрови клапи, запушване на EGR и т.н. Все пак това са нормални мерки, предприемани от почти всички собственици на модела.
    Бих ти дал нещо за 9-бона...на 142000 реални...може ги провериш...много посно, но качествено....сменено масло и наклдки... другото предстои...1.9 SW...фейслифт...2008г.....

    ---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

    п.п..регистрирано....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #6243

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Бих ти дал нещо за 9-бона...на 142000 реални...може ги провериш...много посно, но качествено....сменено масло и наклдки... другото предстои...1.9 SW...фейслифт...2008г.....

    ---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

    п.п..регистрирано....
    Е как бе, нали 59ките не струват толкова :о

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  4. #6244

    Default

    Идеално е, ако е с реални километри, фейслифт и регистрирано си е чиста далавера.

    Един кирлив пасат му искат поне 10 000 лв, а А4ките 2008ма почват от 14 000.

  5. #6245
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Нещо цифрите станаха други!!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6246

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Бих ти дал нещо за 9-бона...на 142000 реални...може ги провериш...много посно, но качествено....сменено масло и наклдки... другото предстои...1.9 SW...фейслифт...2008г.....

    ---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

    п.п..регистрирано....
    Ще качиш ли и малко снимки да видим какво разбираш под "постно". Ако има поне типтроник може да измислим нещо. Иначе ти следя мненията във форума и ми е интересна причината, заради коята продаваш колата.

  7. #6247
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Не я продавам, а бих се разделил за толкова....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #6248

    Default

    Не я продавам, а бих се разделил за толкова....
    Тоест ще че я подариш?

    =========================================


    Стъклата с дръжки/манивелки ли се свалят и вдигат?

    Пиши малко за екстрите де, човекът се интересува.
    =====================================

    Той си е за 2.4 двигател след като е мислил за такава кола независимо дали 200 или 210 коня, в зависимост какво намери запазено, но не виждам в Бг 159-ка с 2.4 за тази цена . Иначе в autoscout24.de има с почти всички екстри и започват в равностойност от 5600 -5800лв, а за 3200€ - 3500€ мисля че все нещо свястно ще намери и ще му останат пари за докарване и регистрация http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodell ine=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=1 8681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=& priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gea r=&PowerType=hp&powerfrom=146&powerto=0&powerFrom R aw=199&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I &cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsf rom =&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU &e mclass=&custtype=&adage==

    Да не говорим, че в този форум няколко човека недоволни явно от покупката на 1.9 защото са искали 2.4 силно спекулират с консумацията на гориво.

    На мен последното дълго извънградско до Гърция и обратно, с 20-на км в Солун и около 35 км в задръстване на връщане след Кулата ми даде 6.3 за 955км, а ако не бях влизал на връщане в Солун и не бях попаднал на връщане в задръстването щеше да ми даде 6.1 литра на 100 колкото ми даде на отиване за 420км.След това на връщане навъртях допълнително км в Солун и консумация на 1-ва и полусъединител в задръстването и се връщах обратно да мина по друг път и да заобиколя задръстването което си беше доста сериозно.

    Това с дизел на Круиз + бардал BDC.

    И при това в България съм карал за удоволствие -натискал съм я колкото ми е кеф, особено по завоите нагоре .На изкачване към Попови Ливади минах покрай 2 аварирали автомобила -Нисан и Опел.

    В Гърция спазвах ограниченията с малки изключения при изпреварване когато се налага.

    ================================================== ===


    Направи си списък с екстрите на който най-много държиш и с други екстри които не са ти приоритет.

    1. ходи на огледи само на такива коли които имат желаните от теб екстри
    2. ако се окаже, като отидеш че нямат тези екстри =====>>>>>

    ====>>>>Така като тръгнеш да купуваш ще знаеш какво искаш, а не някой да те "къпе с шеребет" и в един момент да се окажеш с кола която не искаш ...

    Има няколко човека които са купили 1.9, а след това ги продадоха и си купиха 2.4.

    Мотивите им на някои от тях можеш да прочетеш във форума, на останалите не писали не са много ясни.
    Last edited by alfa racer GTA; 22-10-2017 at 21:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #6249

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Тоест ще че я подариш?

    =========================================


    Стъклата с дръжки/манивелки ли се свалят и вдигат?

    Пиши малко за екстрите де, човекът се интересува.
    =====================================

    Той си е за 2.4 двигател след като е мислил за такава кола независимо дали 200 или 210 коня, в зависимост какво намери запазено, но не виждам в Бг 159-ка с 2.4 за тази цена . Иначе в autoscout24.de има с почти всички екстри и започват в равностойност от 5600 -5800лв, а за 3200€ - 3500€ мисля че все нещо свястно ще намери и ще му останат пари за докарване и регистрация http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodell ine=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=1 8681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=& priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gea r=&PowerType=hp&powerfrom=146&powerto=0&powerFrom R aw=199&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I &cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsf rom =&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU &e mclass=&custtype=&adage==

    Да не говорим, че в този форум няколко човека недоволни явно от покупката на 1.9 защото са искали 2.4 силно спекулират с консумацията на гориво.

    На мен последното дълго извънградско до Гърция и обратно, с 20-на км в Солун и около 35 км в задръстване на връщане след Кулата ми даде 6.3 за 955км, а ако не бях влизал на връщане в Солун и не бях попаднал на връщане в задръстването щеше да ми даде 6.1 литра на 100 колкото ми даде на отиване за 420км.След това на връщане навъртях допълнително км в Солун и консумация на 1-ва и полусъединител в задръстването и се връщах обратно да мина по друг път и да заобиколя задръстването което си беше доста сериозно.

    Това с дизел на Круиз + бардал BDC.

    И при това в България съм карал за удоволствие -натискал съм я колкото ми е кеф, особено по завоите нагоре .На изкачване към Попови Ливади минах покрай 2 аварирали автомобила -Нисан и Опел.

    В Гърция спазвах ограниченията с малки изключения при изпреварване когато се налага.

    ================================================== ===


    Направи си списък с екстрите на който най-много държиш и с други екстри които не са ти приоритет.

    1. ходи на огледи само на такива коли които имат желаните от теб екстри
    2. ако се окаже, като отидеш че нямат тези екстри =====>>>>>

    ====>>>>Така като тръгнеш да купуваш ще знаеш какво искаш, а не някой да те "къпе с шеребет" и в един момент да се окажеш с кола която не искаш ...

    Има няколко човека които са купили 1.9, а след това ги продадоха и си купиха 2.4.

    Мотивите им на някои от тях можеш да прочетеш във форума, на останалите не писали не са много ясни.
    Газта хубаво няма голяма разлика , а частите? В моя случай да взема 1.9 основната причина беше, че нямам голям бюджет за ремонти , иначе определено 2.4 имат повече екстри

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  10. #6250

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Газта хубаво няма голяма разлика , а частите? В моя случай да взема 1.9 основната причина беше, че нямам голям бюджет за ремонти , иначе определено 2.4 имат повече екстри

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    И аз съм същия като теб от гледна точка на бюджета. Разхода на гориво не ме притеснява чак толкова, а по-скоро разходите за ремонти.


    Относно екстрите - приоритетни са ми милтиволан, темпомат, евентуално Blue&Mе, ксенон и т.н. (колкото повече, толкова повече ). Кожен салон не искам. Ще се радвам да чуя от собствениците някои отзиви за предлаганите екстри и тяхната функционалност - до колко си заслужават.

  11. #6251
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    След едно бързо търсене единствената кола в България, която май отговаря на всички изисквания е тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=507dlb

    Blue&Me не съм сигурен, че искаш - много ядове с нови телефони, аз самия съм пробвал може би 5 и всички не работят както трябва с него.

    Мултиволана си е голямо удобство, темпомата също го ползвам по магистрали, но така или иначе почти всички коли, които се продават ги имат.

    Моята конкретно е с фабричен ксенон и съм много доволен, но крушките са изприщващо скъпи

  12. #6252
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Бюджет за ремонти?Какво точно беше решил да ремонтираш, че да го смяташ предварително?То всичко може да се скапе, но повечето части освен двигателя са еднакви.Аз за над година смених само маркуча на турбото с (неръждавейка+силикон) и амортисьрчетата на задния капак.Аааа, също така и маслото на хидравликата, тъй като беше червено!Данъкът и градският разход са по-високи, но пък като знам, че щеше да ме е яд, че не е 2.4!Единственно съжалявам, че няма подгрев на седалките, но май италиянките рядко имат, а пък тези от северна Европа "компенсират" с ръждички!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #6253

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Бюджет за ремонти?Какво точно беше решил да ремонтираш, че да го смяташ предварително?То всичко може да се скапе, но повечето части освен двигателя са еднакви.Аз за над година смених само маркуча на турбото с (неръждавейка+силикон) и амортисьрчетата на задния капак.Аааа, също така и маслото на хидравликата, тъй като беше червено!Данъкът и градският разход са по-високи, но пък като знам, че щеше да ме е яд, че не е 2.4!Единственно съжалявам, че няма подгрев на седалките, но май италиянките рядко имат, а пък тези от северна Европа "компенсират" с ръждички!
    Ремонти много общо казано вземи например дискове и накладки и разликата в цените на комплектите както и много други

    Под ремонти имам предвид, че частите за 2'4 по мое наблюдение са по-скъпи
    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  14. #6254
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Ремонти много общо казано вземи например дискове и накладки и разликата в цените на комплектите както и много други

    Под ремонти имам предвид, че частите за 2'4 по мое наблюдение са по-скъпи
    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Вярно, че спирачките са други, но това принципно е плюс, който струва малко повече.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #6255

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Вярно, че спирачките са други, но това принципно е плюс, който струва малко повече.
    Абсолютно, както и всички други неща в 2.4ката са плюс , който си заслужава просто е малко по-скъпо . Както казах малко по - горе , единствената причина да не си взема 2.4 е просто , че си знам скъсаните чорапи и че все още не мога да си я позволя :д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Page 417 of 530 FirstFirst ... 317367407415416417418419427467517 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •