Page 418 of 530 FirstFirst ... 318368408416417418419420428468518 ... LastLast
Results 6,256 to 6,270 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6256

    Default

    Още повече, че ако е 2.4 , трябва да е фейслифта, 210 коня.

    Мотор с по-добра турбина, много по-хубава графика на въртящия момент, по-малко проблеми, реално е с 20 коня повече от стария , а не с 10, също и купето е малко олекотено, разхода е по-нисък и динамиката подобрена.

    Поне така пишат специалистите, аз само превеждам
    Last edited by dhtj; 22-10-2017 at 23:53.

  2. #6257
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Още повече, че ако е 2.4 , трябва да е фейслифта, 210 коня.

    Мотор с по-добра турбина, много по-хубава графика на въртящия момент, по-малко проблеми, реално е с 20 коня повече от стария , а не с 10, също и купето е малко олекотено, разхода е по-нисък и динамиката подобрена.

    Поне така пишат специалистите, аз само превеждам
    И сега какво, ние с 200к.с. все едно не сме с 2.4
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #6258

    Default

    Ми те и тези с 1.9 също карат 159, но с 2.4 казват че било по-хубаво

    Така и с фейс 210кс е много по-хубаво отколкото със стария мотор 200кс(реално 190) в по-тежкото купе.

  4. #6259
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ми те и тези с 1.9 също карат 159, но с 2.4 казват че било по-хубаво

    Така и с фейс 210кс е много по-хубаво отколкото със стария мотор 200кс(реално 190) в по-тежкото купе.
    Чак пък много по-хубаво!Нали се сещаш, че графиката се променя след ремап.С колко по-олекотена е фейсовата?Единственната по- същественна разлика си остава турбината!
    Last edited by stu; 23-10-2017 at 00:26.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #6260

    Default

    На различни места пише различно, но около 50 кила е по-лека фейсовата.

    Графиките преди и след ремап сега ще ти ги покажа:






    Най-голяма е разликата в ниските обороти.
    Виж на 1500 оборота примерно - префейс има 239 нютона и 51 коня, а фейса има 412 нютона и 88 коня!
    Също на фейса графиката е много по-плавна, а на стария мотор е по-пикова.
    Last edited by dhtj; 23-10-2017 at 00:54.

  6. #6261
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Пичове не се карайте, в крайна сметка всички караме един и същ автомобил. Всеки иска и харесва по големите мотори, просто за някой са важни финансовите разлики. Тези който карат 1,9 150к.с. се заяждат с тези 1,9 120 к.с. (1 секунда е разликата в ускорението) а тези с 2.4 се заяждат с 1,9 150к.с. Не сме тук да се заяждаме и да се ядем един друг а да споделяме и да помагаме един на друг, всички сме Алфисти в крайна сметка. Кефа цена няма, но аз от скоро съм семеен тип, чакам детенце и за мен има разлика дали плащам 180лв. данък или 400лв.,дали маховика ми е 500лв. или 1500лв. и т.н. и т.н. избора ми да карам 1,9 120к.с. е чисто морално-финансов.

  7. #6262
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това са фабрични данни. Няма лошо, ама тук първото нещо дето се прави е да се изключат еко-карантийте и да се ремапне. Там вече графиката далеч не е същата, както на 200, така и на 210кс. Спор няма че 210ката е с по-добра турбина и дюзи, както и някакви си 50-80кила по-лека, но и те са за сметка на някой компромиси. По същата логика можеш да си сложиш 2260 гтб и след малко настройки ще стане кукла.
    Last edited by mirchozo; 23-10-2017 at 11:33.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #6263
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ми те и тези с 1.9 също карат 159, но с 2.4 казват че било по-хубаво

    Така и с фейс 210кс е много по-хубаво отколкото със стария мотор 200кс(реално 190) в по-тежкото купе.

    и като застанат един до друг са абсолютен кантар , демек Плюса е само в това че тубинката и дюзите са по ОК на фейсовия мотор , разлика в вървежа - неразличима от нулева
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #6264

    Default

    По-големия двигател звучи много изкушаващо, но реших да се спра на 1.9 (основно от финансова гледна точка).

    Имам още един въпрос към вас, свързан с фейслифта от 2008. Освен пластмасовия колектор, намаленото тегло и отварянето на багажника има ли още нещо съществено в моделите от края на 2008г. Някъде бях прочел, че и спирачките са подобрени, но не съм сигурен за това. Мисълта ми е ако избирам между два автомобила - единия (например 2007г), а другия фейслифт, дали си заслужава евентуалната разлика в цената или компромис спрямо някоя екстра за сметка на по-новия модел. Оставям на страна, че много вероятно по-новата кола да е на по-малко километри.

  10. #6265
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Пичове не се карайте, в крайна сметка всички караме един и същ автомобил. Всеки иска и харесва по големите мотори, просто за някой са важни финансовите разлики. Тези който карат 1,9 150к.с. се заяждат с тези 1,9 120 к.с. (1 секунда е разликата в ускорението) а тези с 2.4 се заяждат с 1,9 150к.с. Не сме тук да се заяждаме и да се ядем един друг а да споделяме и да помагаме един на друг, всички сме Алфисти в крайна сметка. Кефа цена няма, но аз от скоро съм семеен тип, чакам детенце и за мен има разлика дали плащам 180лв. данък или 400лв.,дали маховика ми е 500лв. или 1500лв. и т.н. и т.н. избора ми да карам 1,9 120к.с. е чисто морално-финансов.
    Много си прав.....нека си лаят тия с 2,4...))...да не им се налага да сменят алтернатор, или да го обслужват....както и да е, всеки си има глава на раменете и сам си решава.....
    Колегата е прав, по добре да си помагаме, отколкото да си мерим пишките....и когато трябва да ги покажете тези пишки....то излиза само приказки, ако ме разбирате....
    А с здраве....

    ---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Е как бе, нали 59ките не струват толкова :о

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Да определено, това дет се предлага на нашият пазар не струва....и затова съм го казал след сумати обикаляне.....

    ---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Нещо цифрите станаха други!!!
    )...в твоето джобче не съм бъркал...и не виждам какъв е проблема.....

    ---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това са фабрични данни. Няма лошо, ама тук първото нещо дето се прави е да се изключат еко-карантийте и да се ремапне. Там вече графиката далеч не е същата, както на 200, така и на 210кс. Спор няма че 210ката е с по-добра турбина и дюзи, както и някакви си 50-80кила по-лека, но и те са за сметка на някой компромиси. По същата логика можеш да си сложиш 2260 гтб и след малко настройки ще стане кукла.
    Аз не ги отбирам тия работи, ама само мапвате, ремапвате и еди какво си......искам някой да ми обясни, Но от тия така наречени инженери дет го правят това нещо, а не от вас дет ви залъгват......
    1. Като премахнеш агр клапана...тоез пускаш повече кислород за горене в цилиндъра.....какво става с температурата, която там вътре няма как да я отчетеш...повишава ли се, или намалява...?
    2.Като и увеличиш развъртането в даден диапазон, какво натоварваш в мотора и трансмисия...?
    3.Има ли смисъл да направиш един мотор от 150к.с. на 180....след като ти се предлага 200к.с...?
    Безмислено е за мен...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #6266
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Тоест ще че я подариш?

    =========================================


    Стъклата с дръжки/манивелки ли се свалят и вдигат?

    Пиши малко за екстрите де, човекът се интересува.
    =====================================

    Той си е за 2.4 двигател след като е мислил за такава кола независимо дали 200 или 210 коня, в зависимост какво намери запазено, но не виждам в Бг 159-ка с 2.4 за тази цена . Иначе в autoscout24.de има с почти всички екстри и започват в равностойност от 5600 -5800лв, а за 3200€ - 3500€ мисля че все нещо свястно ще намери и ще му останат пари за докарване и регистрация http://www.autoscout24.bg/rezultati?cid=&atype=C&sort=&desc=&makemodelmodell ine=6&mmvco=1&make=6&mmvmk0=6&model=18681&mmvmd0=1 8681&makemodelmodelline=18681&version=&pricefrom=& priceto=&fregfrom=&fregto=&kmfrom=&kmto=&fuel=&gea r=&PowerType=hp&powerfrom=146&powerto=0&powerFrom R aw=199&powerToRaw=&zipc=A&cy=A&cy=B&cy=D&cy=E&cy=I &cy=L&cy=F&cy=NL&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsf rom =&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&ustate=N%2CU &e mclass=&custtype=&adage==

    Да не говорим, че в този форум няколко човека недоволни явно от покупката на 1.9 защото са искали 2.4 силно спекулират с консумацията на гориво.

    На мен последното дълго извънградско до Гърция и обратно, с 20-на км в Солун и около 35 км в задръстване на връщане след Кулата ми даде 6.3 за 955км, а ако не бях влизал на връщане в Солун и не бях попаднал на връщане в задръстването щеше да ми даде 6.1 литра на 100 колкото ми даде на отиване за 420км.След това на връщане навъртях допълнително км в Солун и консумация на 1-ва и полусъединител в задръстването и се връщах обратно да мина по друг път и да заобиколя задръстването което си беше доста сериозно.

    Това с дизел на Круиз + бардал BDC.

    И при това в България съм карал за удоволствие -натискал съм я колкото ми е кеф, особено по завоите нагоре .На изкачване към Попови Ливади минах покрай 2 аварирали автомобила -Нисан и Опел.

    В Гърция спазвах ограниченията с малки изключения при изпреварване когато се налага.

    ================================================== ===


    Направи си списък с екстрите на който най-много държиш и с други екстри които не са ти приоритет.

    1. ходи на огледи само на такива коли които имат желаните от теб екстри
    2. ако се окаже, като отидеш че нямат тези екстри =====>>>>>

    ====>>>>Така като тръгнеш да купуваш ще знаеш какво искаш, а не някой да те "къпе с шеребет" и в един момент да се окажеш с кола която не искаш ...

    Има няколко човека които са купили 1.9, а след това ги продадоха и си купиха 2.4.

    Мотивите им на някои от тях можеш да прочетеш във форума, на останалите не писали не са много ясни.
    Ако имаше такава с манивелки......щях да си я взема, защото доста им дават фира на ел. стъклата, особено задните.....да не говорим за чупещите се копчета....но както и да е....умеете да гадаете.......но за врачки не ставате....))
    За мен е важно автомобилът да е технически изправен и визията да ме задоволява...като външно, така и вътрешно....а не след като го закупя...да започна да сменям определени детайли, защото са износени, или захабени....толкова е просто да ме разбереш, а не да ми задаваш тъпи въпроси.....и да ми постваш некви бараки на картинки.....ходи ги виж и тогава ги препоръчвай тез обяви.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #6267
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    [/COLOR]
    Аз не ги отбирам тия работи, ама само мапвате, ремапвате и еди какво си......искам някой да ми обясни, Но от тия така наречени инженери дет го правят това нещо, а не от вас дет ви залъгват......
    1. Като премахнеш агр клапана...тоез пускаш повече кислород за горене в цилиндъра.....какво става с температурата, която там вътре няма как да я отчетеш...повишава ли се, или намалява...?
    2.Като и увеличиш развъртането в даден диапазон, какво натоварваш в мотора и трансмисия...?
    3.Има ли смисъл да направиш един мотор от 150к.с. на 180....след като ти се предлага 200к.с...?
    Безмислено е за мен...[/QUOTE]

    Съмнява ме някой да тръгне да ти обяснява но...
    Въпроса ти за ЕГР само показва че незнаеш как действа въпросния клапан. Принципа е елементарен, вкарва беден на кислород въздух за да успокои мотора на празен ход, както и за да влезе в някакви еко норми уж. В момента в който подадеш газ, клапана се затваря (напълно или частично можеш да видиш с диагностиката). Та така, общо взето по време на напъните, егр не е от значение дали е там или не.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #6268
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    [/COLOR]
    )...в твоето джобче не съм бъркал...и не виждам какъв е проблема.....[COLOR="Silver"]

    Хаха, аз нямам проблем, нито съм казал, че ми бъркаш в джобчето.Имах предвид, че накрая ти си бръкнал по-дълбоко в твоето джобче, защото явно си се убедил, че няма свястна 159-ка за 4-5000лв.На мен ми казваше, че съм се прецакал купувайки моята , а се оказва, че ти сега няма да я продадеш твоята под 9000!По предходната ти логика излиза, че който купи твоята кола ще е прецакан!
    Last edited by stu; 24-10-2017 at 11:52.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #6269
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Колеги не се залъгвайте. 200 коня и 210 коня са абсолютно еднакви главата и блока. Разликата идва от по-голямата турбина и настойките. Но желязото си е еднакво
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  15. #6270
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    Колеги не се залъгвайте. 200 коня и 210 коня са абсолютно еднакви главата и блока. Разликата идва от по-голямата турбина и настойките. Но желязото си е еднакво
    И дюзите са различни, поне по номера, уж са по-големи на 210.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 418 of 530 FirstFirst ... 318368408416417418419420428468518 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •