Page 419 of 530 FirstFirst ... 319369409417418419420421429469519 ... LastLast
Results 6,271 to 6,285 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6271
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    На размер са еднакви и са съвместими няма проблем.
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  2. #6272
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Здравейте,

    Гледам всички пишат основно за 1.9 и 2.4.

    Имам възможност да закупя една 2.0 170ps (октомври 2010 година на ~99300 км). Изцяло поддържана в Extreme сервиз, първи собственик.

    Какво можете да споделите за този мотор и за колата като цяло? Тъй като явно не се срещат толкова много, ще оскъпи ли това ремонтите или не?

    Поздрави!

  3. #6273

    Default

    2.0 ЖТД е с 1мм по-големи бутала от на 1.9,скъп термостат и е съсипано смазването
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  4. #6274
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Това със смазването не е съвсем вярно. Сменя се една гумичка долу като се свали картера. Добре е да се направи превантивно и в последствие не би трябвало да има проблем.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  5. #6275
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    2.0 ЖТД е с 1мм по-големи бутала от на 1.9,скъп термостат и е съсипано смазването
    За мазането и аз съм дочул и то от хора дет ги отбират тез коли....е тоя модел е пълен хлопел...то всички 159 имат болежки на опел дължащо се на съвместното сътрудничество...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6276
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    [/COLOR]
    Аз не ги отбирам тия работи, ама само мапвате, ремапвате и еди какво си......искам някой да ми обясни, Но от тия така наречени инженери дет го правят това нещо, а не от вас дет ви залъгват......
    1. Като премахнеш агр клапана...тоез пускаш повече кислород за горене в цилиндъра.....какво става с температурата, която там вътре няма как да я отчетеш...повишава ли се, или намалява...?
    2.Като и увеличиш развъртането в даден диапазон, какво натоварваш в мотора и трансмисия...?
    3.Има ли смисъл да направиш един мотор от 150к.с. на 180....след като ти се предлага 200к.с...?
    Безмислено е за мен...
    Съмнява ме някой да тръгне да ти обяснява но...
    Въпроса ти за ЕГР само показва че незнаеш как действа въпросния клапан. Принципа е елементарен, вкарва беден на кислород въздух за да успокои мотора на празен ход, както и за да влезе в някакви еко норми уж. В момента в който подадеш газ, клапана се затваря (напълно или частично можеш да видиш с диагностиката). Та така, общо взето по време на напъните, егр не е от значение дали е там или не.[/QUOTE]
    Аз казах, че не ги отбирам тез неща....ама и ти малко се изказа неподготвен за "принципа".....значи според моите познания егр...вкарва изгорели газове от изпускателният колектор в смукателният.....не знам колко бедни на кислород са те, след като са изгорели....друга бира е бедната смес на кислород в цилиндъра според мен....там играе роля и дебитомера.......няма как да стане горене с въглероден двуокис....малки познания по химия, макар, че едва изкарах 3-ка едно време по тоз предмет....
    Та въпроса ми 1...явно не го разбра....какво става след като е изолиран агр......имаме горене с повече кислород в цилиндъра...?...или де да знам.....нещата ги променят с някакъв китайски софтуер....едва ли работят с заводският.....или са толкова добри, че могат да кандидатстват в някоя автомобилна компания със собствен софтуер за даден мотор.....просто въпроси...човек по някой път има грешна информация и никога не е късно да се научи....
    Аз за туй питам...?...ама инфото е кът....нали...?))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #6277
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Е много ясно че бедния на кислород въздух е съвкупност от изгорелите газове през егр и въздуха идващ от дебитомера/турбината/кулера. Явно не съм го написал достатъчно разбираемо...
    Ако искаш пробвай да покараш с отворен егр малко и ще разбереш дали е по-добре с него или без него.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #6278
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Е много ясно че бедния на кислород въздух е съвкупност от изгорелите газове през егр и въздуха идващ от дебитомера/турбината/кулера. Явно не съм го написал достатъчно разбираемо...
    Ако искаш пробвай да покараш с отворен егр малко и ще разбереш дали е по-добре с него или без него.
    Въпроса ми не беше дали е отворен, или затворен егр.....а че мотора, тоез софтуера му е програмиран да работи с него.....и след като го премахнем, механично и софтуерно, което за мен е малко жмел работа......какво става....програмираме нещата на око, или това което знаем като параметри....ама...........да се върнем точно на първият ми въпрос (прочети го внимателно и виж какво питам, а не как работи и кога).....какво става с температурата вътре в цилиндъра......качва се..?...намалява....?...
    Повтарям...просто съм лаик и не ги отбирам тез неща......и затова питам....
    Как искам някой, който ги засилва тез коли...да каже ++++...толкова....- - - - толкова......за да сме наясно за какво иде на реч.....
    тия лафове с по ниския разход и еди какво си....просто не са ми ясни...а и не пуши........да бе......попадала ми е кола с чип.....е да има някакъв ряз в определен момент и до там....да не казвам за проблемите.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #6279
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Факт е че тия с егр загряват по-бързо, но все пак има и топлообменник в схемата. Също е факт и поставените калорифери или подгреватели, явно 2те изброени по-горе толкова вършат работа в студовете. Общо взето едва ли някой е мерил какво става с температурата в цилиндрите, на теория доста здраво можем да разтеглим локума.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #6280
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Пловдив/Силистра
    Age
    33
    Posts
    4

    Default

    Здравейте,

    Някой да има наблюдения върху двете коли долу. Търсих за тях из форума, но нищо не намерих та сигурно не са форумни, но понеже и двете се продават от бая време реших да проверя, пък някой може да е ходил да ги гледа.

    http://www.cars.bg/offer/c2039245

    http://www.cars.bg/offer/c2278442

    1.9-ката ми изглежда по-добре и по описанието ми вдъхма повече доверие, но 2.4-ката си е 2.4-ка, пък и е фейслифт с новата турбина(Гарет, ако не се лъжа), само тея джанти май не са много на Ti, а оригиналните като гледам нямат намиране пък и са цифра.

    Всякаква информация отностно тези два екземпляра е добре дошла, тенк ю!
    Fiat Punto MKII 1.9JTD Sporting
    Lancia Phedra 2.2JTD Emblema

  11. #6281
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Въпроса ми не беше дали е отворен, или затворен егр.....а че мотора, тоез софтуера му е програмиран да работи с него.....и след като го премахнем, механично и софтуерно, което за мен е малко жмел работа......какво става....програмираме нещата на око, или това което знаем като параметри....ама...........да се върнем точно на първият ми въпрос (прочети го внимателно и виж какво питам, а не как работи и кога).....какво става с температурата вътре в цилиндъра......качва се..?...намалява....?...
    Повтарям...просто съм лаик и не ги отбирам тез неща......и затова питам....
    Как искам някой, който ги засилва тез коли...да каже ++++...толкова....- - - - толкова......за да сме наясно за какво иде на реч.....
    тия лафове с по ниския разход и еди какво си....просто не са ми ясни...а и не пуши........да бе......попадала ми е кола с чип.....е да има някакъв ряз в определен момент и до там....да не казвам за проблемите.....
    С ЕГР и максималното налягане, и съответно температурата на горене в цилиндъра намалява.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #6282
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Faylin View Post
    Здравейте,

    Някой да има наблюдения върху двете коли долу. Търсих за тях из форума, но нищо не намерих та сигурно не са форумни, но понеже и двете се продават от бая време реших да проверя, пък някой може да е ходил да ги гледа.

    http://www.cars.bg/offer/c2039245

    http://www.cars.bg/offer/c2278442

    1.9-ката ми изглежда по-добре и по описанието ми вдъхма повече доверие, но 2.4-ката си е 2.4-ка, пък и е фейслифт с новата турбина(Гарет, ако не се лъжа), само тея джанти май не са много на Ti, а оригиналните като гледам нямат намиране пък и са цифра.

    Всякаква информация отностно тези два екземпляра е добре дошла, тенк ю!
    И двете са 2008 г. но само по регистрация, не са фейслифт ! Попитай за джантите (ТИ), много хора имат по два комплекта джанти с гуми.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #6283
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    С ЕГР и максималното налягане, и съответно температурата на горене в цилиндъра намалява.
    От следва, че като махнем еко карантиите и я засилим увеличаваме температурата на горене в цилиндъра и.....май скъсяваме живота на мотора....?
    Или не разсъждавам правилно.....?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #6284
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Не,просто КПД-то на сместа/мотора става по-голямо,когато постъпващият въздух е по-богат на кислород,т.е. когато мотора не "вдишва" изгорели газове.Оттам и по-голямата температура на горене,заради повечето кислород.Естествено,прекалено бедната смес води до прекомерно висока температура в цилиндрите и се получават "някои" нежелани неща.Но това категорично не може да стане заради изолиран ЕГР,който се явява паразитна система,която заедно с катализатора,вдига разхода и сваля мощността.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #6285

    Default

    Не разсъждаваш правилно, а и се напрягаш излишно. Отдавна има отговори, на въпросите които те тормозят.

    С хубав ремап и премахнати "еко карантии" дизеловите двигатели вървят повече, горят по-малко, нямат толкова лаг и като цяло са по-приятни за каране.

    Минусите са, че загряват по-бавно, замърсяват повече и натоварват трансмисията - съединител, диференциал, карета, полуоски...

    За живота на двигателя не трябва да се притесняваш, ако всичко е направено както трябва. Един дпф и регенерациите му са много по-вредни за мотора и турбото, отколкото един хубав чип и премахнат дпф.

Page 419 of 530 FirstFirst ... 319369409417418419420421429469519 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •