Page 428 of 530 FirstFirst ... 328378418426427428429430438478528 ... LastLast
Results 6,406 to 6,420 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6406

    Default

    Връщайки се към постната Алфа...
    https://m.mobile.de/auto-inserat/alf...8.html?ref=srp

    Един колега изрази надежда, че за тая цена поне километражът ще е реален.

    https://m.cars.bg/offer/c2454844

    Last edited by acho_; 11-02-2018 at 11:15.



  2. #6407

    Default

    Предна дясна врата изглежда друг цвят? Или така ми се струва от светлината ?

  3. #6408
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Направо не е истина !!!!!!!
    12 200лв.......... голям смях.
    Еврото май много е поскъпнало. 2 800 ЕВРО = 12 200лв.
    Last edited by kimi_raikkonen; 11-02-2018 at 11:59.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  4. #6409

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    хайде сега да не сме дребнави , до сега не съм попадал на обява в която е писано "всички екстри" и да е било така , но пък тази сиг има повече от 95% от 59-ките в БГ

    Иначе да , много свежа и запазена изглежда , ако е и технически изрядна не мисля че има по добра на българския пазар в момента по отношение на това колко получаваш за парите си
    Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
    а) мега тъп и не знае какво продава
    б) дребен тарикат
    И в двата случая предпочитам да не купувам от него.

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Връщайки се към постната Алфа...
    https://m.mobile.de/auto-inserat/alf...8.html?ref=srp

    Един колега изрази надежда, че за тая цена поне километражът ще е реален.

    https://m.cars.bg/offer/c2454844

    Поредният "бизнесмен" за който важи "Ден година храни"

  5. #6410
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    [QUOTE=archimedes;1541222]Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
    а) мега тъп и не знае какво продава
    б) дребен тарикат
    И в двата случая предпочитам да не купувам от него.



    Доста си краен , колега . Не мисля че има алфа , поне аз не съм виждал която е имала абсолютно всичко което може да се сложи.. колата както и да го гледаш си до горе с екстри на фона ма болшинството на пазара на тази цена ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6411
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    [QUOTE=alfa_romeo_forever;1541224]
    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
    а) мега тъп и не знае какво продава
    б) дребен тарикат
    И в двата случая предпочитам да не купувам от него.



    Доста си краен , колега . Не мисля че има алфа , поне аз не съм виждал която е имала абсолютно всичко което може да се сложи.. колата както и да го гледаш си до горе с екстри на фона ма болшинството на пазара на тази цена ..
    Напълно съм съгласен.... няма как за 10к лв да искаш фулл пакет,сиреч TI пакет шибедах и нз какво още и липсва на въпросната Алфа...

  7. #6412

    Default

    [QUOTE=alfa_romeo_forever;1541224]
    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Мен лично ме дразни когато видя подобна обява, която не отговаря на истината. И си вадя заключение за продавача:
    а) мега тъп и не знае какво продава
    б) дребен тарикат
    И в двата случая предпочитам да не купувам от него.



    Доста си краен , колега . Не мисля че има алфа , поне аз не съм виждал която е имала абсолютно всичко което може да се сложи.. колата както и да го гледаш си до горе с екстри на фона ма болшинството на пазара на тази цена ..
    Съгласен съм с теб, че колата има доста екстри. Просто се дразня на израза "всички екстри за модела".

  8. #6413

    Default

    Автомата проблемен ли е ? Ако има детски болежки, какви са те? Някой, който кара автомат нека сподели впечатленията си, моля

  9. #6414
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Автомата проблемен ли е ? Ако има детски болежки, какви са те? Някой, който кара автомат нека сподели впечатленията си, моля
    http://89.190.194.3/forum/showthread...24226&langid=1
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=73040
    Last edited by alfa_romeo_forever; 11-02-2018 at 21:44.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #6415
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Връщайки се към постната Алфа...
    https://m.mobile.de/auto-inserat/alf...8.html?ref=srp

    Един колега изрази надежда, че за тая цена поне километражът ще е реален.

    https://m.cars.bg/offer/c2454844

    Следващата ми кола мисля да е 159 и като видя такива обяви, направо отсега ми става лошо колко може да се "наиграя" .
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  11. #6416

    Default

    Здравейте,

    И аз си харесах алфа,но се оказа че е по трудно с доставката отколкото си мислех.
    Мнение за тази
    https://www.autoscout24.bg/objava/al...3cf?cldtidx=14

  12. #6417

    Default

    Доста добре изглежда.
    И е фейслифт, с новия 2.4 - 210 коня, много по-добър от стария мотор.

    Естествено по снимка няма как да се каже повече. Трябва да се пробва.

    Ако ще купуваш на сляпо си приготви пари за обичайните неща...
    500 за регистрацията,
    500 за обслужване - ремъци, масла, филтри,
    500 за дпфи, вихрови клапи, ЕГРи, ремапи,
    2500 за съединител и маховик,
    1000 за окачване... И ще си спокоен.

    Тоест едни 5000 лева трябва да имаш в джоба и да си готов да ги хвърлиш по тая кола.

  13. #6418

    Default

    И аз си харесах алфа,но се оказа че е по трудно с доставката отколкото си мислех.
    Мнение за тази
    https://www.autoscout24.bg/objava/al...3cf?cldtidx=14
    Кое по-точно е трудното?

    От Италия автомобилите идват повечето на автовози.

    Италианец -физическо лице собственик няма да рискува да ти я продаде с номерата, макар че има директива и по нашия закон и наредба можеш да я докараш с неговите номера, и тук при пререгистрацията в Пътна полиция според наредбата свалят номерата и я ги унищожават, като уведомяват за това италианските власти.

    Е, разбира се трябва и няколко образеца по директива да се подпишат и вземат.

    Там и с плащането е малко по -сложно, но така както са го направили- само по банков път е по-добре и за нас(купувачите).
    ==========================================

    За доставка би трябвало 800-900 лева да стигнат от тази част на Италия.Ако имаш познат, който да я докара с други коли на автовоз 650-700 лева.

    На тези километри би трябвало ДПФ, вихрови клапи и ЕГР отдавна да са "оправени", но няма гаранция.
    Тоест може и да ти потрябват едни 350 лева.

    От ДПФ-а би трябвало да вземеш определена сума и като приспаднеш не би трябвало да плащаш повече от 350-400 лева.

    Ако ти оставят ДПФ-а, но го "изтърбушат" и го оставят физически да си е на мястото може и да не получиш пари.Тоест може и да ти струва 500 лева горната процедура.

    Маховик и съединител не е казано, че 100% ще са за смяна.Човекът си пише, че Има "пълна сервизна история" по книжка.

    Окачване също не е казано че веднага се прави- може да няма какво да се прави.

    Масла и филтри се сменят, а ремъците се гледат и по книжка и физически в какво състояние са.

    Като гледам дисковете са поизтъркани, но може да изкарат още няколко хиляди километра преди смяна.

    По-скоро трябва да се тревожиш за турбото, макар че и него в България го рециклират за 650 лева с 1 или 2 години гаранция(нямам точен спомен) в Турбос хют.Има и на други места.

    Цената е много добра за TI пакета, но едно + 1500/1700 лева като за начало ще ти трябват(за докарване+регистрация+ смяна на масла и филтри), а след това може да минеш само с още 500 лева, а може и с 3000 лв...

    Отделно за този двигател трябва да си готов с между 340 лева до 550 лева годишен данък върху превозно средство...

    Те затова на Запад предпочитат новите автомобили, дори да са корейски компактен или среден клас.

    ========================

    Най-лесният вариант за покупка на 159-ка е от физическо лице от България.Тук лошото е че има немалко недобросъвестни които не описват всичко и премълчават за проблеми, което може да те доведе или до голямо разкарване из България или до покупката на кола с проблеми.
    Но поне можеш да я видиш.

    Моят непоискан съвет е ако ще купуваш от чужбина си харесваш няколко коли които са близо - до 200км максимум 300 км една от друга.Отиваш гледаш, слушаш как работят и избираш.Ако не ти хареса едната, втората, ако не третата ...

    Лошото е че тръгнеш ли за чужбина си ХХХ лева вече назад ...

    Само да кажа, че в България 2.4 дизел за под 9 000 лева трудно ще намериш.В смисъл, да има поне шанс да е читав без сериозни проблеми по двигател, скоростна кутия и турбо.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #6419

    Default

    Здравейте,


    Колеги благодаря за отговорите и особено на alfa racer GTA , аз разпитах 3ма с автовози в моят регион които внасят коли от Италия,но се оказа,че всички внасят от средна или южна част и не се наемат за тази, а за доставка на собствен ход ми изглежда много рисковано.

    Да най вероятно на сляпо не е най добрата идея за покупка на кола и със сигурност ще има някакви проблеми.

    Другата която гледам в БГ е тази,но не е ТИ изпъление,но пък поне може да я видя какво представлява

    https://www.cars.bg/offer/c2468420

  15. #6420
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Доста добре изглежда.
    И е фейслифт, с новия 2.4 - 210 коня, много по-добър от стария мотор.

    Естествено по снимка няма как да се каже повече. Трябва да се пробва.

    Ако ще купуваш на сляпо си приготви пари за обичайните неща...
    500 за регистрацията,
    500 за обслужване - ремъци, масла, филтри,
    500 за дпфи, вихрови клапи, ЕГРи, ремапи,
    2500 за съединител и маховик,
    1000 за окачване... И ще си спокоен.

    Тоест едни 5000 лева трябва да имаш в джоба и да си готов да ги хвърлиш по тая кола.

    Къде виде този фейс лифт ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 428 of 530 FirstFirst ... 328378418426427428429430438478528 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •