Page 451 of 530 FirstFirst ... 351401441449450451452453461501 ... LastLast
Results 6,751 to 6,765 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6751
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Така и не разбрах, за какво се препирате. За всеки влак си има пътници.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #6752

    Default

    Защото принципа тук е не просто да неуважиш чуждото мнение, а на всяка цена да наложиш своето.



  3. #6753

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Ауди RS6 с ква насоченост е?
    Бързите аудита (RS2) знаеш ли защо почнаха да ги правят комбита?

    Започват от RS2 (80тка комби доработена от порше с турбо петак) и когато са почнали да проектират модела са решили да е комби, за да се отличава от вече утвърдените на пазара бмв М и мерцедес АМГ.
    Ауди тогава е била навлизаща в тези среди марка и до онзи момент не е имала спортен модел. А БМВ и Мерцедес не са имали бързи комбита.
    Ауди просто са уцелили тази свободна пазарна нисша.

    Иначе чисто технически, едно комби има по-лоши спортни качества от един седан, по всеки параграф. Тегло, аеродинамика, устойчивост на усукване...

    Това са фактите. А за красотата всеки си има вкус.

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Да не кажа,че това е по-скоро шуутинг брейк,отколкото комби
    shooting brake e с 2/3 врати.
    Брерата повече се доближава до това определение.

    https://cdn.hiconsumption.com/wp-con...ting-Brake.jpg
    Last edited by dhtj; 22-11-2018 at 23:08.

  4. #6754
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    shooting brake e с 2/3 врати.
    Брерата повече се доближава до това определение.

    https://cdn.hiconsumption.com/wp-con...ting-Brake.jpg
    Не е задължително да е с три врати, може също и с пет.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #6755
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Бързите аудита (RS2) знаеш ли защо почнаха да ги правят комбита?

    Започват от RS2 (80тка комби доработена от порше с турбо петак) и когато са почнали да проектират модела са решили да е комби, за да се отличава от вече утвърдените на пазара бмв М и мерцедес АМГ.
    Ауди тогава е била навлизаща в тези среди марка и до онзи момент не е имала спортен модел. А БМВ и Мерцедес не са имали бързи комбита.
    Ауди просто са уцелили тази свободна пазарна нисша.

    Иначе чисто технически, едно комби има по-лоши спортни качества от един седан, по всеки параграф. Тегло, аеродинамика, устойчивост на усукване...

    Това са фактите. А за красотата всеки си има вкус.


    shooting brake e с 2/3 врати.
    Брерата повече се доближава до това определение.

    https://cdn.hiconsumption.com/wp-con...ting-Brake.jpg

    Ауди нямали били спортна кола преди тва. Ами Audi Quattro B2 какво е? И да те поправя - RS2 Авант не е доработвана от Порше , а направо Порше я сглобяват в тяхна фабрика, в която преди това правят Mercedes E500w124. Освен това, по това време вече правят от 3 години S2,което си е спортен модел отвсякъде. Даже е шуутинг брейк, колкото Брерата.
    Mercedes-Benz пък що така са се объркали? https://www.autocar.co.uk/car-review...shooting-brake имат го и в CLS вариант...Но в края на краищата не ми става ясно с какво цялата тази информация трябва да помогне на хората при избора и покупката на 159...Твоят полезен съвет какъв е? Да си купят седан, понеже е по-бърз от 0 до 100 с 1 десета от секундата()знаем, че за теб това определя коя кола колко "върви), а пък жени, деца, кучета, багаж да ги отсвирят...и без тва няма смисъл от тях. С една раничка и са те. А пък и с тея 50 кила отгоре дето ги разнасят със Спортвагона, разходът им ще скочи с поне литър. Ако си вземат седан, ще спестят бая пари и някой ден ще имат за А8 V8 с газова. Да се почувстват и те хора
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6756

    Default

    Не знам що мерцедес са кръстили така тва рено под прикритие.
    В уикипедията пише че shooting brake е с 2/3 врати.
    Няма значение де.

    А моя съвет е хората които имат много багаж за товарене (и не искат ван) , е да си вземат шкода или пасат. Ще натоварят ПОНЕ два пъти повече багаж от алфата.
    А който иска красива спортно изглеждаща кола е да си взима алфа седан или купе.
    По-бърза, по-икономична и с по-добро пътно поведение. Може с 1% но е ПО.

    3 години съм карал ауди а4 комби. Няма да си го причиня повече. Дрънчи и трака щората постоянно. Трудна беше за паркиране. Зимата като отвориш багажника и ти изстива цялото купе. Возил съм резачка за дърва - вътре смърди на бензин. Возиш лук - смърди навсякъде на лук... И за три години нито един път не я натоварих над щората. Е за кво ми е комби тогава?

    Това е лично мнение, разбира се.
    Щом се произвеждат комбита, значи все на някого му трябват.
    Но пък джулията я няма комби, нито 155, нито 75, нито старата жулиета...

    A съвета го давам, да не се излъже някой като мен да си вземе комби без да му е нужно, само щото излиза изгодна оферта или е много запазено... Щото после ще го е яд, както мен ме беше яд.
    Last edited by dhtj; 23-11-2018 at 10:37.

  7. #6757
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не знам що мерцедес са кръстили така тва рено под прикритие.
    В уикипедията пише че shooting brake е с 2/3 врати.
    Няма значение де.

    А моя съвет е хората които имат много багаж за товарене (и не искат ван) , е да си вземат шкода или пасат. Ще натоварят ПОНЕ два пъти повече багаж от алфата.
    А който иска красива спортно изглеждаща кола е да си взима алфа седан или купе.
    По-бърза, по-икономична и с по-добро пътно поведение. Може с 1% но е ПО.

    3 години съм карал ауди а4 комби. Няма да си го причиня повече. Дрънчи и трака щората постоянно. Трудна беше за паркиране. Зимата като отвориш багажника и ти изстива цялото купе. Возил съм резачка за дърва - вътре смърди на бензин. Возиш лук - смърди навсякъде на лук... И за три години нито един път не я натоварих над щората. Е за кво ми е комби тогава?

    Това е лично мнение, разбира се.
    Щом се произвеждат комбита, значи все на някого му трябват.
    Но пък джулията я няма комби, нито 155, нито 75, нито старата жулиета...

    A съвета го давам, да не се излъже някой като мен да си вземе комби без да му е нужно, само щото излиза изгодна оферта или е много запазено... Щото после ще го е яд, както мен ме беше яд.
    Така де,то в Уикипедия не е като всеки да може да пише квото му скимне. Ти пак си гледаш само от твоята гледна точка. Лук и бензин ще смърдят и в седана. Джулия няма комби,щоро в САЩ не купуват.за тва има Стелвио. Като човек естет,никога не бих си взел Шкода комби.Пасат бензин читав комби е по-рядко и от Спортвагон бензин и е по-скъп и за купуване и за поддръжка, особено 3.2 ,V6.
    Никога не съм бил фен на комбитата,но Спортвагон е доста добра опция. Не са много алтернативите комби,ръчка,бензин,над 170 кс.да изглежда добре и да е под 10к.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #6758

    Default

    Защо е Спорт вагон, а не Спорт седан?
    Бъзикам се...

    Не мога да разбера, кому е нужно да се обяснява кое е по-добро или по-красиво, след като всеки е направил вече своя избор. Не видиш ли, ако си возя пръдливото куче(което нямам) в багажника и се изпусне та ми замирише, ще си продам комбито.... и какво, ще си купя бързия седан и същото миризливо псе ще се разхожда по седалките, със същия си миризлив задник.
    Нелепо е да се коментира повече... Аз казах-върши ми работа, но ако ми изпадне TBI седан, няма да се замислям, имам греди и куфар, нищо не може да ме спре да си карам Алфата... Без значение комби или седан.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #6759

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Лук и бензин ще смърдят и в седана.
    Няма такова нещо. В 156цата ми се е разливало и шише ракия в багажника и не разбрах докато не спрях и отворих... И резачката си возя често и не мирише вътре.

    За другото си прав. Аз си споделям моята гледна точка. Ти споделяш твоята. Затова е форума.
    Дискутираме, спорим, можем да научим нещо ново.
    Никой не трябва да се ядосва или дразни. Всеки е прав за себе си.
    Last edited by dhtj; 23-11-2018 at 12:28.

  10. #6760

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Никой не трябва да се ядосва или дразни. Всеки е прав за себе си.

    Мисля , че хората са негативни към твоето мнение защото във всяка тема храниш 59 ките - малко като майтапа за мнението и задника - всеки си има задник, но възпитаните хора не си го завират в лицето ти )

    аз смятам , че багажника на комбито е голям , но отворът а стеснен твърде много. Затова пък е доста красиво комби - като купувах моята , бях изключително против комбита - като ходих на огледи и комбито ме спечели с формата и линиите си .
    За всеки влак си има пътници предполагам

  11. #6761

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Извинявам се



    Жена ми е половин арменка (другата е българска) и аз винаги съм казвал, че това е по-добрата и страна.

    Хаха , глупости , майтап да става - арменците сме народ с чувство за хумор и носим на шеги

  12. #6762
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    .....

    ---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:06 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Няма такова нещо. В 156цата ми се е разливало и шише ракия в багажника и не разбрах докато не спрях и отворих... И резачката си возя често и не мирише вътре.

    За другото си прав. Аз си споделям моята гледна точка. Ти споделяш твоята. Затова е форума.
    Дискутираме, спорим, можем да научим нещо ново.
    Никой не трябва да се ядосва или дразни. Всеки е прав за себе си.
    Защо ми се струва, че прекаляваш с аеробионите и тем подобни миризливки.....напълни си джобовете на вратите с кафе, то улавя всички миризми и в купето ще е ок, а не смрад....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #6763
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    За протокола ... моята Щилка на бензин не мирише !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #6764
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Следя си няколко обяви и едната кола, която съм е харесал вече ми е в бюджета.
    https://m.cars.bg/offer/c2768851
    Някой мнение, впечатление, да я гледал или да има инфо за нея, всичко ще е от полза.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  15. #6765

    Default

    Само не разбирам какво означава "добавена генерация от 2.4" когато е написано за 159-ка с 1.9 двигател?

    Има втори ауспух отзад като на 2.4, но не е ясно дали е истински ауспух от който излизат изгорели газове или е само тръба- имитация на ауспух.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 451 of 530 FirstFirst ... 351401441449450451452453461501 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •