Page 461 of 530 FirstFirst ... 361411451459460461462463471511 ... LastLast
Results 6,901 to 6,915 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6901
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма първичен, няма вторичен, пазарът си е пазар.
    Явно съм карал извънземно БМВ.


    Е с кое да го сравняваш на тема разход? Дори 335д харчи по-малко от 1.9жтд. Просто двата модела автомобила са технически несравними.

    В кой раздел пишеш. Ок, в този случай хващам първото 525д, което ми хрумва и виждам, че ускорява до 100 за 6.6 сек. Баси и яките 1.9 115.
    Аа, ама не бе ти си имал нещо си предвид...
    ВО...признавам, технически си доста запознат, но практиката ти куца.....ще ти кажа едно...в БГ...алфите са по здрави от баварците...относно разхода водихме един спор в една друга тема, където теорията ти пак куцаше...даже бяхме стигнали до облог, ако си спомняш. даже ти се обаждах......но прецених, че не трябва да те мамя.....е сега имам нужда от пари, даже ще събера доста хора за сеира.......да залагат......твоят приятел Еко пак ще е рефер.......какво ще кажеш...да засечем легендата, как харчи...и честно ти казвам, пред целият форум....ще те измамя....


    ---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

    Омръзна ми да се хвалят автомобили не свързани с форума...ебати и путкопоклониците има....образно казано....който харесва БМВ...да ходи в Перник, там е вече на мода......има си форуми за другите коли...
    Всяка кола си има достойнствата, ама този, който я няма говори глупости за нея....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #6902
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    8 градско в София, в Пловдив дори и в Пазарджик за 2 години, за 1 година за колкото си искаш .. много малко коли на този свят могат да се похвалят с такъв .. и ЕбеЕмВетата не са сред тях !

    ---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:15 ----------



    Това говорим само за вторичен пазар в България .. щото по белите държави не е точно така ! Там е съвсем друга "народопсихологията"
    Остави го...нека да дойде да разчете моята 159-ка...аз съм с 0.500 мл. надолу...а и съм малко по лек....незнам, защо се доказваме на думи....ебати...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #6903
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Абе те и на 159 и дават от завода Urban 8.1, ма е много далече от този разход. 525d случайно имам едно Е60 под ръка и го знам много добре колко върви, и колко харчи. То и Ф10 525д не е кой знае колко бързо ма нищо де ..

    335d нема как да харчи по-малко от 1.9 115 !

    И като цяло аз лично, пък и доста други се чудим що присъстваш в този форум ?! Форумът е за алфисти, алфаджии и/или бъдещи такива, обикновени фенове, а ти не си нито едно от тях ! Пишеш във много теми, технически може верно да си грамотен, нямам представа, ма практиката в случая, явно я нямаш поне с този модел ..

    Нас тук БМВ, Опел и прочее не ни интересуват колко са хубави и, че са по-добри коли от нашите. Остави ни на мира да си фантазираме и да си плюем по-другите марки. Никой не му дреме кво извънземно БМВ си имал !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #6904
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз пък спрях да се вълнувам колко ми гори Алфата!Преди гледах трипове, занулявах и т.н.Сега просто спирам и пълня догоре- колкото хване, значи толкова е изгорилаПо ме вълнува например да не си надера джантите като паркирам или някой да не ми удря колата с вратата си, когато паркирам по разни молове
    Last edited by stu; 15-12-2018 at 13:55.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #6905

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Аз пък спрях да се вълнувам колко ми гори Алфата!Преди гледах трипове, занулявах и т.н.Сега просто спирам и пълня догоре- колкото хване, значи толкова е изгорилаПо ме вълнува например да не си надера джантите като паркирам или някой да не ми удря колата с вратата си, когато паркирам по разни молове
    Аз спирам в най далечния ъгъл където няма наблизо нито една кола и ксто се върна до колата има поне две други плътно, а наоколо свободно. Направо като магнит.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6906
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post

    335d нема как да харчи по-малко от 1.9 115 !
    Не съм визирал 115, а 1.9 в 159. И със сигурност 335д ще харчи по-малко.
    Ако четеш 115-ка се намеси в друго мерене на полови органи.
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...относно разхода водихме един спор в една друга тема, където теорията ти пак куцаше...даже бяхме стигнали до облог, ако си спомняш. даже ти се обаждах......но прецених, че не трябва да те мамя...
    Добре, нарочно не дадох изявление на кухите ти думи в предишната тема, но сега ще го кажа, щом ти повдигаш въпроса.
    На въпросния индивид му дадох телефона, говорихме, разбрахме се конкретно с ден кога да направим теста. Но явно топките му омаляха щом се разбра, че всичко приех и след това ни вопъл, ни стон. Явно е разбрал, че няма да му мнат тънките манипулации, дори и с лъжа и зайчето се скри в дупката си.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #6907
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не съм визирал 115, а 1.9 в 159. И със сигурност 335д ще харчи по-малко.
    Ако четеш 115-ка се намеси в друго мерене на полови органи.


    Добре, нарочно не дадох изявление на кухите ти думи в предишната тема, но сега ще го кажа, щом ти повдигаш въпроса.
    На въпросния индивид му дадох телефона, говорихме, разбрахме се конкретно с ден кога да направим теста. Но явно топките му омаляха щом се разбра, че всичко приех и след това ни вопъл, ни стон. Явно е разбрал, че няма да му мнат тънките манипулации, дори и с лъжа и зайчето се скри в дупката си.
    О......стига бе.........парите ще ги събира мой човек, за да няма задна скорост...датата е 20 януари 2019 г.....в 10 часа пред Н.И.М...национален исторически музей, който иска да гледа шоу.....да заповяда......сорри, ама се наигра...условията остават в другата тема....

    ---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

    п.п...просто не исках да пускаш тема, че съм те измамил,като някой други в форума, ама сега сам си го търсиш...е сега ще видиш топки...)
    Лошото е, че съм споделял спора ни с общи познати, и те са ме обедили да не го правя, ама сега ми дойде в повече......дори и да ти подскажат, как ще те изиграя....не е проблем...старото куче има още едно асо в ръкава...
    Last edited by Бобби; 15-12-2018 at 18:48.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #6908
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by Happy_123 View Post
    В случая няма много претенции за екстрите, защото ми трябва спешен заместител. Другото е любпитно предвид предходната покупка,която направих от тях. Ако не те мързи хвърли и едно око и дай съвет. Благодаря.

    ---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:49 ----------


    Ор Боми съм купувал Seat Ibiza FR 1.9 tdi и до моемнта брат ми все още го кара не е мръднал. Затова се замислих за втора покупка от там.
    Здравей. Днес минах през Боми, за да погледна тази за 5500 лв комбито. Колата както казах е базова, без никаква допълнителна екстра. Изглежда с доста запазен интериор ( според мен са сменяни копчетата на ел стъклата - изглеждат прекалено нови), отвън също е ок. Направи ми впечетление ключа - също съм убеден, че е сменяна кутийката - като нов беше. Има две дребни забележки на предния капак ( по-скоро са следи от камъчета, нескопосано опитани да се покрият), но все пак колата си е на 12 години. Няма следи от удари или поне от сериозни такива. Има летни гуми, ДОТ 2014, изглеждат доста запазени, 17 " джанти. По двигателя и около турбината на пръв поглед нямаше някакви течове, но всичко е измито. Запали с леко затруднение, вероятно поради заминаващ си акумулатор, има леко почуване на свобоедн ход, докато е студена - при натискане на съединителя почуването изчезва ( този проблем е коментиран и в другата тема - вероятно тръгнал да си заминава маховик). Скоростния лост се движи доста лесно. Не съм я карал, казаха че може да се провери в сервиз, след предварителна уговорка срещу 100 лв за превоз.
    Надявам се да е полезна информацията, според мен колата си залужава да се отдели внимание.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #6909

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Здравей. Днес минах през Боми, за да погледна тази за 5500 лв комбито. Колата както казах е базова, без никаква допълнителна екстра.
    Коженият волан, климатроника и борд компютъра са допълнителни екстри.



  10. #6910
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Евала за сравнението, голем си...
    Обмисли 320д срещу 1.9жтдм или 525д срещу 2.4жтд (може и 136коньовия)
    E90 320D срещу 159 1.9, ще завърши трагично за нас,феновете. По-добре изобщо не пробвайте.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #6911

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    E90 320D срещу 159 1.9, ще завърши трагично за нас,феновете. По-добре изобщо не пробвайте.
    Най-накрая едно разумно мнение.
    Това е истината. И с всичките мотори на 159 е така.

    И 1.9жтд пада на разход и вървеж от 320д, и 2.4жтд пада от 330д (може и 325д, въпреки че то е нарочно "дефорисирано") , а 330и ще се подиграе жестоко с 3.2жтс...

    Причината освен теглото и негодните мотори, е и лошата аеродинамика на 159.
    За годините си има брутално лош коефициент на челно съпротивление - 0.33...
    За справка - 155 е 0.29, трийсегодишното ауди 80 е 0.28
    Новото Стелвио и X5 (джипове!) - 0.31... а новата джулия - 0.24 ....

  12. #6912
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Стига вече!
    Не съм си купил 159 за да се дърпам с някой, нито съм гледал челното съпротивление!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #6913

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Стига вече!
    Не съм си купил 159 за да се дърпам с някой, нито съм гледал челното съпротивление!
    {

    Ама то затова никъде тая кола не се води за "бързак".. Нещата при нея опират до съвсем други неща. Исках бърза Алфа-чипосах 156цата,исках малка пъргава, бърза и лесна за поддръжка, взех си 147ца....еми дойде момента за нещо което да ми върши работа, да има чар, няква мощност, глезотия(автомат) и т.н...това е. Фенщината е не само коне, въртящи моменти, времена и разходи......
    Мен лично бе боли"к-ра" кой какво казва, знам обективното мнение, което не ме интересува, но обаче изключително много уважавам колегите на които мога да разчитам за помощ и съвет, .....за мен е супер важно уважението.. Особено тук, във форума...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #6914

    Default

    Благодаря на колегата sasho_n2 като се прибера в София+е мина да я видя

  15. #6915
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Ще е хубаво модераторите да сменят името на темата:

    "Съвет относно покупка на БМВ вместо 159"

    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 461 of 530 FirstFirst ... 361411451459460461462463471511 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •