Page 462 of 530 FirstFirst ... 362412452460461462463464472512 ... LastLast
Results 6,916 to 6,930 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6916

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    "Съвет относно покупка на БМВ вместо 159"



    Ако не бяха толкова грозни, отдавна да съм си взел (бмв)...
    Ама понеже съм фен на красотата (както всички тук?) , най-вероятно ще се прееба със 159ка скоро... И по светофарите ще се правя, че ми се спи, за да не ме е срам като ме подминават кадети на газ, астри комби и дизелови рено 19.

    2.2 жтс ми се вижда сравнително приемлив вариант, без всичките дизелови мъки (клапи, дпфи, турбота, маховици) , но ми се иска автомат, а селеспийда нито е истински автомат, нито е лесен за намиране...

  2. #6917
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Ама пък селепийда доставя удоволствие! Карал съм 156 селеспийд и беше много яко, много бърз и адекватен според мен, не знам какво толкоз не го харесват. Сега, че се чупи, чупи се но и на ръчките им се чупят маховици, и торк автоматите се чупят...по трудното при селеспийд е да намериш правилен майстор.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  3. #6918
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post


    Ако не бяха толкова грозни, отдавна да съм си взел (бмв)...
    Ама понеже съм фен на красотата (както всички тук?) , най-вероятно ще се прееба със 159ка скоро... И по светофарите ще се правя, че ми се спи, за да не ме е срам като ме подминават кадети на газ, астри комби и дизелови рено 19.

    2.2 жтс ми се вижда сравнително приемлив вариант, без всичките дизелови мъки (клапи, дпфи, турбота, маховици) , но ми се иска автомат, а селеспийда нито е истински автомат, нито е лесен за намиране...

    Хаха, това не го очаквах. Аз съм един от тия дето ще те базикат най-много, сещаш се нали
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #6919

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Хаха, това не го очаквах. Аз съм един от тия дето ще те базикат най-много, сещаш се нали
    Е аз отдавна съм казал че търся 159ка. Даже и тема имам.
    На няколко обяви ходих да гледам 2.2 жтс, но все има нещо дето не ми харесва. Или чакам да се появи чудото (селеспийд) ...

    Красива е колата, спор няма, но я храня тук, щото ме е яд, че толкова изостава от конкуренцията.
    156цата беше най-добрата и най-динамичната кола в класа си, по-удобна вътре от А4 и 3серия, по-лека, по-бърза... а 159ката изостава във всички отношения освен пътно поведение. И още не мога да проумея как са успели да я направят толкова голяма отвън и толкова тясна отвътре...?
    Last edited by dhtj; 17-12-2018 at 13:23.

  5. #6920
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Пак намеси многострадалната 156.
    Със зверски чупливите бензинови агрегати и ходова част, отвратиииителна возия и прочие.
    Била най-доброто в класа си. Хайде хайде.
    Не сме имали, не сме карали.
    Варел.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6921

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Пак намеси многострадалната 156.
    Със зверски чупливите бензинови агрегати и ходова част, отвратиииителна возия и прочие.
    Е пак ще излезем малко офтопик, но ме предизвикваш...

    Имам и А4ка и 156ца '98 година. И съм карал доста е36ци и е46ци.
    Мога да сравня много коректно.

    С какво да почна?
    Разход и динамика - а4ката е 1.8, 125 коня. Гори колкото 156 2.0, а вървежа няма нищо общо. И 156 1.8 съм карал, за да е точно сравнението, пак е класи над а4 1.8 относно динамиката. 156 2.0 може да я сравним с 320i . Алфата върви повече и гори с 1-2 литра по-малко.

    Пътно поведение - а4 б5 (на предно) са с греда отзад. Алфата с независимо... Мисля че са на едно ниво 156 и е46 като стабилност. А4ката с гредата отзад и стърчащия мотор отпред, изобщо не я меся в това сравнение.

    Возия - аудито вози по-меко, алфата и бмв друсат еднакво.

    Комфорт - Всички седалки на 156 са супер комфортни, дълбоки и с добра странична опора. 90% от седалките на а4 и бмв са плитки като седалка в автобус.
    Задната седалка на 156 е най-удобна в сравнение с а4 и 3 серия. Има най-много място за краката, няма тунел за кардан и само 156 има духалка за задните пътници...

    За чупливите мотори и окачване нямам какво да кажа. Това са преувеличени глупости. Ако сменяш масло и ремъци, спарка е почти вечен. Моя е в топ кондиция, приятел има 1.8тс от 15 години и не го е отварял никога... Миналата година смених оригиналните ми носачи с щампа '98 на тях. "Само" 19 години са идържали, колко да са трошливи?

  7. #6922

    Default

    Ти сега да не искаш намаление на цената на 159-ката, та ги плещиш тия хубавини за алфа?

    Приготвяй пачката и не се уфлянквай!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #6923
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    А4 Б5 е отвратителна кола наистина.
    Също като Алфата, няма купе.
    Само дето има и всички гореизброените от теб недостатъци.
    И е мега грозно.
    Но да включим Е46 в сметката.
    Многострадалната 156 може би има максимум едно достойство пред нея - 5% по-добра динамика. И по-добър дизайн, чак след фейса.
    Щото 156 преди фейса не е нищо особено.
    Но за теб тя е най-доброто в своя клас по всички показатели. Щото я имаш.
    А ако сравним 159 и Е90, имаме превес на Алфата и при пътно поведение, и при интериор, екстериор, Краш тест дори.
    Губи само по динамика и разход.
    Щото 159 не е варел,а е кола, която нямаш и плюеш.
    Баста.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #6924

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    А ако сравним 159 и Е90...
    Губи само по динамика и разход.
    .
    Това малко ли е??

    Обобщено 156цата бие е46цата (2.0тс и 320и) по динамика, разход и комфорт (по-удобни седалки, по-широко отзад, климатизация отзад)....
    Друсането и стабилността са поравно, здравината е на кантар (ваноси=вариатори) , колкото е "слабо" предното окачване на 156, толкова и е46ците преди фейса късат заден мост и така...

    А 159ката пада от Е90тката по разход и динамика.
    И като бонус дизеловите бмвта не пукат глави, а ръчните им кутии не си ядат лагерите.
    Но е90тката е безумно грозна де, няма спор...

  10. #6925
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Пак намеси многострадалната 156.
    Със зверски чупливите бензинови агрегати и ходова част, отвратиииителна возия и прочие.
    Кое е зверско чупливото на бензиновите модели с 2.5 v6 ? Някой уикенд може да се повозим и да сравним окачването колко е отвратително сравнение със 159, понеже аз съм на мнение, че с нови амортисьори и пружини 156 вози по различен начин от общо приетото.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #6926

    Default

    Всъщност 156 не толкова друса, колкото окачването не е обезшумено. Всяка дупка тропа жестоко и ти създава впечатление че вози зле, а не е баш така.
    От тея 159ки дето пробвах по обяви, си друсат също колкото 156, просто поемат неравностите доста по-тихо и без тропане, което създава илюзията, че колата вози по-меко.

  12. #6927
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е пак ще излезем малко офтопик, но ме предизвикваш...

    Имам и А4ка и 156ца '98 година. И съм карал доста е36ци и е46ци.
    Мога да сравня много коректно.

    С какво да почна?
    Разход и динамика - а4ката е 1.8, 125 коня. Гори колкото 156 2.0, а вървежа няма нищо общо. И 156 1.8 съм карал, за да е точно сравнението, пак е класи над а4 1.8 относно динамиката. 156 2.0 може да я сравним с 320i . Алфата върви повече и гори с 1-2 литра по-малко.

    Пътно поведение - а4 б5 (на предно) са с греда отзад. Алфата с независимо... Мисля че са на едно ниво 156 и е46 като стабилност. А4ката с гредата отзад и стърчащия мотор отпред, изобщо не я меся в това сравнение.

    Возия - аудито вози по-меко, алфата и бмв друсат еднакво.

    Комфорт - Всички седалки на 156 са супер комфортни, дълбоки и с добра странична опора. 90% от седалките на а4 и бмв са плитки като седалка в автобус.
    Задната седалка на 156 е най-удобна в сравнение с а4 и 3 серия. Има най-много място за краката, няма тунел за кардан и само 156 има духалка за задните пътници...

    За чупливите мотори и окачване нямам какво да кажа. Това са преувеличени глупости. Ако сменяш масло и ремъци, спарка е почти вечен. Моя е в топ кондиция, приятел има 1.8тс от 15 години и не го е отварял никога... Миналата година смених оригиналните ми носачи с щампа '98 на тях. "Само" 19 години са идържали, колко да са трошливи?
    Ама и ти като хората със 159-ки-те.
    Една Е46 328и ще те направи див и щастлив за същия разход, че и по-нисък.
    Една 330д ще направи разногледа всяка 2.4 отново за същия разход.
    156-цата единствено печели в олекотеното си кашкавалено купе. Ама като минеш през първата трамвайна релса или по някой хубав павиран булевард и усещаш как си караш кашкавалена кола.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #6928

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Една Е46 328и ще те направи див и щастлив за същия разход
    Ее, това го няма и в бмв форума даже.
    Вземи си 328мица и когато паднеш под 7 извънградско карайки по ограниченията ми се обади. И 13 софийско градско. (...и това са числа на газ при мене...)
    Комшията ми имаше и е46 320и, и е36 328и , знам ги колко горят тея шестаци, точно заради разхода ги разкара.

    А когато e имало 2.4жтд , 30д не е имало. Имаше 18тдс и 25тдс, мъртви тоалетни склонни към прегряване и главобол.
    Last edited by dhtj; 17-12-2018 at 16:05.

  14. #6929
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ее, това го няма и в бмв форума даже.
    Вземи си 328мица и когато паднеш под 7 извънградско карайки по ограниченията ми се обади. И 13 софийско градско. (...и това са числа на газ при мене...)
    Комшията ми имаше и е46 320и, и е36 328и , знам ги колко горят тея шестаци, точно заради разхода ги разкара.

    А когато e имало 2.4жтд , 30д не е имало. Имаше 18тдс и 25тдс, мъртви тоалетни склонни към прегряване и главобол.
    328-ца е най-изгодна от към разход и вървеж и ти гарантирам, че харчи колкото твоята спряла 2.0.

    И какво, сега като 2.4 е излязла, а 3.0д 6 месеца по-късно и става проблем?
    Или освен ако нямаш изискване точно за месец на производство на 156-ца, където няма 3.0д като алтернатива.
    А не, че нещо, ама "тдс" няма въобще в Е46.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #6930

    Default

    За тдс-а го казах, щото 156 застъпва като години на производство и е36, не само е46.
    А 28мица да харчи като 2.0тс няма да стане никога и съм готов на всякакви тестове и облози.

Page 462 of 530 FirstFirst ... 362412452460461462463464472512 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •