Page 464 of 530 FirstFirst ... 364414454462463464465466474514 ... LastLast
Results 6,946 to 6,960 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6946

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Мисля че са достатъчни за нискобюджетен автомобил, сравни с някой немски кош с аналогична година.
    Mи аз между 159 и цлк се колебая каква да е следващата.
    До скоро дебнех едно цлк в немското мобиле, 2005 или 2006 година, за 4800 евро, 3.2 бензин автомат.

    Имаше най-важната екстра за един кожен салон - обдухване, за да не ти се поти гърба(гъза) лятото. Отделно подгрев и памет за позицията на седалките и волана!
    Дистроник... и печка, дето се пали по телефона, като влезеш зимата вече да ти е топло вътре...

    Парктрониците, автоматичните чистачки, ел огледалата, ксеноните и прочее баналности са ясни, има ги и тях.

  2. #6947
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хубу де, хем искаш 159 щото еди си какво, хем неискаш щото еди си какво?
    Твойта работа хем сърби, хем боли май..., да беше жена щях да те разбера и да ти кажа на какво да се яхнеш

    Пс 159 - кот такоа, ни поичи, ни помалку !
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #6948
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако има нещо, което да не ми харесва в 159, това е че тя няма достоен наследник от марката, който да мога да си позволя след десетина години и ако все още дишам

    Съмнявам се, че Джулия ще навлезе толкова масово, както 159 у нас за да стане достъпна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #6949

    Default

    Ако тези цифри са верни, за съжаление си прав:

    http://carsalesbase.com/european-car...-romeo-giulia/
    http://carsalesbase.com/european-car...lfa-romeo-159/



  5. #6950
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Наскоро си говорихме с един авер който ми предлагаше Джулия за около 26хл лв, на 45000км гаранционна мострена кола (с транспорт и регистрация 30000лв излизаше). Според мен е ок цената, въпроса е че нямам толкова, но след 5-10г ще станат по 10-15000лв. Въпроса е дали ще изтрае 9ката дотогава
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6951
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Дълъг пост, не го четох целия, щото е доста объркан, но да взема да разбия още един мит, за "многото екстри" в 159. Гледам доста хора я повтарят тая фраза...

    Е какви толкова екстри има? Един подгрев на седалките, дето не подгрява И темпомат и волан с копчета, дето го имат и 147миците от 2002...

    Под екстри разбирам - подгряващ волан, седалки с обдухване, соларен шибидах, кейлес-го, дистроник, хладилна жабка дори...
    Понеже не си собственик, не можеш да отвориш жабката и да разлистиш книжката, подарявам ти я:
    https://www.fiat-lancia.org.rs/Manua...erHandbook.pdf
    Тук можеш да видиш колко много екстри предлага всъщност 159, за които не си подозирал дори.
    Ако 156 и 166 имат разлика от базовата, до ТОП изпълнението, 25 или 30 екстри, то 159 има сигурно 85 екстри разлика.
    Никога не можеш да притежаваш всички, защото са толкова много, а някой от тях, като например Homelink са толкова рядко срещани, че просто не можеш да ги купиш от моргата и да ги имплантираш на твоята.
    И нормално ли е с базовата 159-ка 2.4 да получиш 4 бутални апарати Брембо, вкл. задни вентилирани дискове, а да вземеш едно БМВ Е65/Е66, ако щеш дълга база, от същите години, и да получиш тези предни "спирачки":
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #6952

    Default

    И да ги имам "развързани" няма да ги дам за джулия.Освен ако е QV.

    И Стелвиото не ми харесва.Ако жИната реши може за нея.

    За мен както "върви" или ще е QV или някакво икономично електрокарче с големината на 159-ката или малко по-голяма с 10-15 сантима.

    Двигателите на Джулията са добри и има избор, но няма да е моята алфа.Твърде много БМВ има в нея.

    А СЮВ-ове принципно не харесвам- твърде високи са за моя вкус и усещане.

    Както казва един приятел курвоарите много харесват Q7 -цата ...

    Вчера един такъв курвоар със самочувствие при ляв завой на светофар едно А4 пред нея също с мигач за ляв завой, а тя с Q7 или БМВх6-ца от онея изгърбените сювове завършващи с по-нисък заден покрив, докато А4-ката изчакваше колите отсреща движещи се направо и с предимство Курвоарът започна шумно да бибитка на А4-ката и дори пешеходците докато пресичахме чухме част от "интелектуалния репертоар" на същата придружен с жестове ...

    Да си призная беше, младо и натопорчено с конска опашка и нямаше да му простя, само за да му припомням след това ...

    Ама култура = ръгни ми го у гъзура ...

    Не знам накъде отива тази държава и тези поколения - бива ли шумно псуване и жестикулиране на светофар ...???

    Поне наум да беше, както аз да си призная макар и много рядко правя и то повечето пъти се оказва че е към жени които са ми отнели предимството и са създали рискова ситуация от ПТП, ако аз не съм се "въздържал" от упражняване на това мое предимство на практика ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #6953

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако има нещо, което да не ми харесва в 159, това е че тя няма достоен наследник от марката, който да мога да си позволя след десетина години и ако все още дишам

    Съмнявам се, че Джулия ще навлезе толкова масово, както 159 у нас за да стане достъпна.
    E дори и да не навлезе унас, живеем в свободни времена, хващаш wizz air-а до италия/германия за 20 евро, пълниш резервоара на джулията и се прибираш.
    Цените ще паднат със сигурност.

  9. #6954
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Да колата е тежка ,не е толкова пъргава колкото 156 но първото ми впечатление след като минах от 156 на 159 беше от масивните носачи след като я разгледах отдолу .Прага като отвориш вратата също ми направи впечатление колко е по масивен. Може би отговора за теглото се крие и в здравината на купето ,има 5 звезди по EuroNCAP .Дано не се налага на никои да го разбира от собствен опит затова етоhttps://www.youtube.com/watch?v=iHUD_DJ9pq8
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  10. #6955
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Наскоро си говорихме с един авер който ми предлагаше Джулия за около 26хл лв, на 45000км гаранционна мострена кола (с транспорт и регистрация 30000лв излизаше). Според мен е ок цената, въпроса е че нямам толкова, но след 5-10г ще станат по 10-15000лв. Въпроса е дали ще изтрае 9ката дотогава
    Какъв е този транспорт и регистрация 4к. лв ?
    Тази кола от къде е?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #6956
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Какъв е този транспорт и регистрация 4к. лв ?
    Тази кола от къде е?
    Някъде от Италия мисля, 4к го казах образно, напред назад, платформа, после ще има чесане на тикви в кат, еко такси, гражданска, номера и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #6957
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    E дори и да не навлезе унас, живеем в свободни времена, хващаш wizz air-а до италия/германия за 20 евро, пълниш резервоара на джулията и се прибираш.
    Цените ще паднат със сигурност.
    Тази грешка веднъж вече я допуснах и не възнамерявам да я повтарям.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #6958
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Бах мааму,като чета и имам чувството,че съм се преебал нещо,като минах от 528 ръчка,през 530д автомат,а6 2,8 и а6 2,7 битурбо бенз,на сегашната ми 159.Ааааа вярно забравих,за последните ми 2год. и 50 000км не съм дал НИТО ЕДНА стотинка за нещо различно освен консумативи.Е вярно,слязох от 335к.с. куатро на 140к.с. атмосферно моторче на газ,но пък се родих откъм надеждност и икономия.Все пак последната ми кола за 18 месеца,от 8000лв ми стъпи на 14000лв,таааа ми говорете за премиуми.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  14. #6959
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Бах мааму,като чета и имам чувството,че съм се преебал нещо,като минах от 528 ръчка,през 530д автомат,а6 2,8 и а6 2,7 битурбо бенз,на сегашната ми 159.Ааааа вярно забравих,за последните ми 2год. и 50 000км не съм дал НИТО ЕДНА стотинка за нещо различно освен консумативи.Е вярно,слязох от 335к.с. куатро на 140к.с. атмосферно моторче на газ,но пък се родих откъм надеждност и икономия.Все пак последната ми кола за 18 месеца,от 8000лв ми стъпи на 14000лв,таааа ми говорете за премиуми.
    Ееее ти уби ентусиазма на dhtj относно върха на немското автомобилостроене.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #6960
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Някъде от Италия мисля, 4к го казах образно, напред назад, платформа, после ще има чесане на тикви в кат, еко такси, гражданска, номера и т.н.
    Докарване 650лв, отписване в ИТ 200лв, бг Рег с еко такса и г.о. 550лв. Това са под 1500лв. Тази кола е свръх-изгодна, ако наистина я има.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 464 of 530 FirstFirst ... 364414454462463464465466474514 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •