Page 469 of 530 FirstFirst ... 369419459467468469470471479519 ... LastLast
Results 7,021 to 7,035 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7021
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Леле, ако се налагаше да убеждавам и жената..........
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #7022
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    На моята като и е черен тавана вътре и е с черния метал на таблото не знам дали окачването ми е по - различно от стандартното. Как мога да разбера!?
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  3. #7023
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    https://mobile.bg/11546591366326713
    Някакви мнения по снимките, от днес се появи по обявите, знам че няма как да я е гледал някой на живо, аз лично може да отскоча началото на другата седмица.
    Фейслифт, салона не ми изглежда толкова зле, ТИ волан, доста базова ми изглежда, пише че има темпомат, но не виждам ръчка, километрите надали са реални, бих я подминал, но белия и червения цвят са ми слабост.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  4. #7024

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    https://mobile.bg/11546591366326713

    Някакви мнения по снимките, от днес се появи по обявите, знам че няма как да я е гледал някой на живо, аз лично може да отскоча началото на другата седмица.

    Фейслифт, салона не ми изглежда толкова зле, ТИ волан, доста базова ми изглежда, пише че има темпомат, но не виждам ръчка, километрите надали са реални, бих я подминал, но белия и червения цвят са ми слабост.
    Съвсем нормално е да не се види лоста на темпомата от този ъгъл лоста също е ti и бяла изглежда доста готино

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  5. #7025

    Default

    Не е Ti, a e спорт пакет както беше изяснено от съфорумци.

    Заплатили са за спортен пакет.
    Не е Ti - няма праговете за Ti. капаците на огледалата на Ti са хромирани и няма Ti със текстилен салон.

    Ti са или кожен салон или алкантара или смес между двете-обикновено седалищната част е от алкантара, а опорите отстрани са кожа.

    От 2010 нататък, включително и 2010 година няма 2.4 двигател и всичките Ti които съм виждал са с алкантара предимно.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #7026
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не е Ti, a e спорт пакет както беше изяснено от съфорумци.
    .
    Писах само за волана, не съм казвал че цялата кола е ТИ. Не че кой знае каква екстра, това ми се наби на очи, останалите неща от спорт пакета не обърнах внимание дали ги има.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  7. #7027
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Темпомата лично за мен не е кой знае каква екстра, може би така и не свикнах да го ползвам заради стил на шофиране. Липсата на огледало със сензори за дъжд, светлина и запотяване на предното стъкло на тази кола по ме дразни За мен блендата на огледалото за задно виждане си е екстра осбенно при продължително шофиране вечер. Иначе по снимки - доста износен волан и скоростен лост, фарове за мъгла за смяна, предна броня с тук таме някоя щета. Салона изглежда запазен, то като цяло трябва да се положат доста усилия да се съсипе точно тази тапицерия Километрите - няма нужда да се коментират 111 111км, очевидно те самите не са решили на колко "реални" километри да я нагласят. Според мен, ако не е удряна е на 280 000 + км. За тези пари ако няма сериозни удари, с пазарлък да и свалиш 10% и ако си готов да инвестираш в колата може да си спретнеш доста добра 159ка. Белия цвят много отива на модела, аз лично се отказах от него, че ще фалирам заради автомивки
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  8. #7028
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Тази цена за тази модификация е ниска.Трудно ще се намери в Европа на тези пари в добро състояние.От снимките километрите на тази са 400+.Съжалявам за разочарованието.Късмет и търпение при търсенето.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  9. #7029
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by corvette View Post
    Тази цена за тази модификация е ниска.Трудно ще се намери в Европа на тези пари в добро състояние.От снимките километрите на тази са 400+.Съжалявам за разочарованието.Късмет и търпение при търсенето.
    Не ми изглежда на толкова уморена, износването на волана и ск. лост не са толкова зле, взимам я под внимание защото ми е наблизо, пък и е 2009, не че няма как да са въртяни по 40000+ на година, но поне приблизителни километри могат да се установят по състоянието. И аз бях скептичен за колите нов внос, защото внесена вероятно за 3-4хил, цена 6хил, за да могат да я продадат за 5 и нещо,но доста колеги пък са доволни от колите си нов внос. На 25-30км ми е, струва си един непрофесионален поглед да и хвърля, пък от там нататък ще си покаже.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  10. #7030
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Не ми изглежда на толкова уморена, износването на волана и ск. лост не са толкова зле, взимам я под внимание защото ми е наблизо, пък и е 2009, не че няма как да са въртяни по 40000+ на година, но поне приблизителни километри могат да се установят по състоянието. И аз бях скептичен за колите нов внос, защото внесена вероятно за 3-4хил, цена 6хил, за да могат да я продадат за 5 и нещо,но доста колеги пък са доволни от колите си нов внос. На 25-30км ми е, струва си един непрофесионален поглед да и хвърля, пък от там нататък ще си покаже.
    Иди и я огледай. От диагностика и по косвени белези може да се прецени и това на какъв реален пробег е. Само по снимки това е трудно. А и не виждам, какъв е проблемът една кола на 9 г да бъде на този пробег. Аз въртя около 8 К годишно и едва ли съм единствен.
    А и пробегът не е най-важното. Не мисля, че един автомобил на 200К, каран основно по магистрали е в по-лошо състояние от друг, каран 100К предимно градско.
    Странно е, че няма снимки на моторния отсек. Огледай там да не би да е имала "срещи" с масивни обекти.
    Last edited by ecotronic; 05-01-2019 at 01:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #7031
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Не ми изглежда на толкова уморена, износването на волана и ск. лост не са толкова зле, взимам я под внимание защото ми е наблизо, пък и е 2009, не че няма как да са въртяни по 40000+ на година, но поне приблизителни километри могат да се установят по състоянието. И аз бях скептичен за колите нов внос, защото внесена вероятно за 3-4хил, цена 6хил, за да могат да я продадат за 5 и нещо,но доста колеги пък са доволни от колите си нов внос. На 25-30км ми е, струва си един непрофесионален поглед да и хвърля, пък от там нататък ще си покаже.
    Ако е била примерно фирмен автомобил с който е пътувано често и на дълги разстояния, много лесно може да е на 400 000 км за тези години и състоянието на купето и интериора да са по-добро от на семеен автомобил на 100 000км. Липсата на "елементарни" екстри които сме виждали в 90% от колите от модела обикновенно навеждат към хипотезата за служебна кола.Износването по волана и скоростния лост не са 100% признаци за пробега на автомобила, по скоро за навиците на хората които са го ползвали да правят излишни движения по волана и да държат лоста без причина. Между кола на 100 000км ползвана от четири членно семейство основно в града и кола на 200 000км ползвана от търговски представител за пътувания, винаги бих избрал тази на 200 000км. Но на 300 - 400 000км вече си има умора на материал при много от частите дори да е карана само по овална писта.Лично аз ако купя кола на тази цена веднага бих хвърлил още толкова пари да я вкарам в бокса за основен ремонт на двигател, турбо, окачване, лагери, карета и т.н. Просто мисълта, че колата не си знае километрите и във всеки един момент нещо може да даде фира защото е надживяло 4 пъти срока си експлоатация, бавно ще ме убие Имай предвид, че за да стигне на пазара на тази цена, колата или е на наистина много километри или е удряна или има скъп технически проблем. Виждам, че изрично са писали, че е от Северна Италия - на скоро имаше новина, че там ще спират дизелите дори с евро 5. Не се вързвай на тези легенди, че някой я е продал за без пари, да се отърве от нея защото не може да я ползва. Нито в Германия, нито в Италия са тръгнали масово да се продават дизелите ...
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #7032

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Ако е била примерно фирмен автомобил с който е пътувано често и на дълги разстояния, много лесно може да е на 400 000 км за тези години и състоянието на купето и интериора да са по-добро от на семеен автомобил на 100 000км. Липсата на "елементарни" екстри които сме виждали в 90% от колите от модела обикновенно навеждат към хипотезата за служебна кола.Износването по волана и скоростния лост не са 100% признаци за пробега на автомобила, по скоро за навиците на хората които са го ползвали да правят излишни движения по волана и да държат лоста без причина. Между кола на 100 000км ползвана от четири членно семейство основно в града и кола на 200 000км ползвана от търговски представител за пътувания, винаги бих избрал тази на 200 000км. Но на 300 - 400 000км вече си има умора на материал при много от частите дори да е карана само по овална писта.Лично аз ако купя кола на тази цена веднага бих хвърлил още толкова пари да я вкарам в бокса за основен ремонт на двигател, турбо, окачване, лагери, карета и т.н. Просто мисълта, че колата не си знае километрите и във всеки един момент нещо може да даде фира защото е надживяло 4 пъти срока си експлоатация, бавно ще ме убие Имай предвид, че за да стигне на пазара на тази цена, колата или е на наистина много километри или е удряна или има скъп технически проблем. Виждам, че изрично са писали, че е от Северна Италия - на скоро имаше новина, че там ще спират дизелите дори с евро 5. Не се вързвай на тези легенди, че някой я е продал за без пари, да се отърве от нея защото не може да я ползва. Нито в Германия, нито в Италия са тръгнали масово да се продават дизелите ...
    Общо взето е така, едната алфа е била на фирма, без екстри, перфектно запазен салон, като нов, за година, според сервизната книжка е минавала над 20 000 км. От към механиката също не мога да се оплача.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #7033
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Състоянието е важно, бих приел да е между 200-250хил., добре поддържана кола ще има доста живот още, над 300хил. както споменахте дори моментно да е добре, сигурно постоянно ще изскача нещо за ремонт.
    Понеделник-вторник живот и здраве ще я погледна, пък ще пиша. Ще нося лаптоп с кабел(с него си чета 156-цата, не съм го пробвал на 159,но няма логика да не стане), ще огледам за видими течове или удари, гуми, дискове, като цяло общо състояние.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  14. #7034
    Младши алфист d_koev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    22

    Default

    За реален пробег (с 99% гаранция) ползвайте този сайт. В Италия минават преглед на 2 години и данните на колата се записват в национален регистър:

    https://www.ilportaledellautomobilis...tima-revisione

    Единственото неудобство е, че търговеца трябва да ви даде италианския регистрационен номер. По ВИН не става.

    Моята имаше някои видими проблеми, но реших да я взема, защото са дреболии за 200-300 лв. и видях, че година по-рано (Ноември 2017-а) е минала преглед на 147 000 км., което се връзва с пробег 158 000 към момента на покупка (Декември 2018-а).

    Ако се справяте с езика може да се направят още доста проверки на автомобила (застахователни събития, глоби и какво ли не)

    Дано ви е полезно, като избирате коли.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v

  15. #7035
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Италианския сайт е добър ориентир, но ще стане наистина надежден след 5-10 години, защото в момента има данни само от последните 2-3 години, а на 10-15 годишна кола преди това километража може да е въртян няколко пъти вече и сайта няма как да го покаже. Виж този сайт: https://www.check-mot.service.gov.uk...231.1546862416 е наистина надежден, защото там тази система работи от 15-20 години и има всеки един преглед и съответно километраж всяка една година от живота на колата и ако е въртяна веднага си личи кога и на колко е била преди това. Но за съжаление важи само за ръждясали десничарки.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

Page 469 of 530 FirstFirst ... 369419459467468469470471479519 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •