Page 474 of 530 FirstFirst ... 374424464472473474475476484524 ... LastLast
Results 7,096 to 7,110 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7096
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Моята кола е на повече километри, а ключовете ми са доста по-добре запазени и двата. И волана ми е по-малко изтъркан. За скоростния лост, моя май е по-зле, но аз непрекъснато си държа едната ръка там.
    Иначе, колата изглежда добре, но Господ само знае на какво километри е реално.
    Shit happens, sometimes...

  2. #7097

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нещо май има проблем с линка?
    За реното ли питаш?
    Такова рено съм карал точно същото купе и същия салон, само че 1.5 мотора с ръчни скорости, на 100 000км беше и изглеждаше по същия начин или маалко по-запазено, че тази гледам е смачкана леко шофьорската.
    Бих казал че е 150-180 хил тази.
    Не, албум с черна 159-ка. Пробвай сега:
    https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=a67bc632d4



  3. #7098

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Не, албум с черна 159-ка. Пробвай сега:
    https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=a67bc632d4
    Ми много е запазена и тази, супер е.
    Пак се върти под 200те хиляди.
    Аз и преди казах, те тогава се продават тея коли, щото тогава имат нужда от занимавка с еко-системите.

    Е виж една яко карана 159ка как изглежда:
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...62#post1561462
    Със съдран борд на шоф.седалка, изтъркан старт бутон и обелен ключ. Ако беше и с ръчни скорости , нямаше да има останала кожа по лоста.
    300 000+

  4. #7099

    Default

    Под 300-те хиляди имаш предвид? 270 според MES, ако трябва да сме точни.
    За това само по външни белези да се прави оценка е крайно недостатъчно.



  5. #7100

    Default

    Moже, може, явно са били на дълго тея километри.

    И мен принципно не ме интересува особено самото число.
    Но държа на запазена кола, с хубави седалки, лост, волан, педали и боя. Пък ако ще на 500 000 да е.

    Естествено трябва да работи и да върви хубаво де, но говорим за оценка по снимка сега.

  6. #7101
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Както казва един приятел който внася коли от Италия - те хората настояват да бъдат излъгани Та като, чета заключенията тук, някой колеги желаят да бъдат излъгани
    - DPF в Германия струва 250 - 350 Евро като нова част - никой няма да се раздели с хубава читава кола заради тези пари. Това, че е наближила следващата смяна на ремъци, ролки, водна помпа + профилактика на турбо + влошени стойности на изгорели газове при последния TUV + увеличена данъчна тежест заради това, че колата е на над 10 години - всичко това на куп, е по вероятна причина за продажба. Но, че DPF на 159 се прецаква на 200 000км и смяната му струва колкото колата - легенди! И надежди!
    - 159 не се ползвала за служебна кола - ползва се и то доста. Освен от фирми, има и една държавна служба в Италия която доста ги ползва, не само по филмите . Та избора на служебен автомобил е въпрос на добра оферта и прогнозен пробег на година, не на легенди по форумите колко се чупи или не някоя марка.
    - състояние на салона, волан, скоростен лост - признак колко грижлив е предишния собственик и колко са се постарали в автокъщата да го освежат - признак на километри - не бих разчитал
    - сменено предно стъкло - предно стъкло се сменя и заради спукване то камъче, не само при челен удар. Виж, сменени всички стъкла отляво или дясно, вече по е признак на щета по колата.
    - обелване по металната част зад предните фаровете било признак за челен удар - по скоро на рядко отварян капак и залапване на уплатнението за тази част.
    Харесайте си кола, правете и оглед, диагностика, карайте, тествайте, доста е писано какво да се гледа. Останалото е късмет. Даже нова от магазина е късмет, но там има няколко години гаранция да ти отложи мъките Да си споделяме обяви, да си даваме съвети, мнения ако някой е гледал колата. Но общи легенди - смисъл няма.
    Наскоро си бях пуснал моята в БГ да я продавам и се отказах, точно заради това, че няколко "разбирачи" дойдоха подготвени с такива легенди Така или иначе март месец влиза за пълно пребоядисване заради много малки щети по каско и според народната митология ще е била въртяна на таван няколко пъти. Ще си я карам с кеф, пък нищо, че по месец, два ме чака в гаража
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #7102
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Червената ТИ за 8400 която се коментира ,наистина изглежда много добре ,само дето документите не са нейни а на друга кола. В документите пише ,че цвета и е сив. Но в България нашета мила родина предполагам ще мине номера.

  8. #7103

    Default

    Хаха, да , това го бях пропуснал.
    Съвсем възможно е и да е 200 коня, а не 210, тая червената.

  9. #7104

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Червената ТИ за 8400 която се коментира ,наистина изглежда много добре ,само дето документите не са нейни а на друга кола. В документите пише ,че цвета и е сив. Но в България нашета мила родина предполагам ще мине номера.
    Освен документите, Ti с такъв цвят няма.



  10. #7105
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Ако трябва да съм още по взискателен, сега виждам и други работи. На праговете не пише ТИ , може да е 200 коня защото климатроника не е фейслифт. Но това не променя факта ,че колата изглежда страхотно

  11. #7106

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Ако трябва да съм още по взискателен, сега виждам и други работи. На праговете не пише ТИ , може да е 200 коня защото климатроника не е фейслифт. Но това не променя факта ,че колата изглежда страхотно
    А защо се обсъжда изобщо ti след като нищо по колата освен джантите не е ti

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  12. #7107

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    А защо се обсъжда изобщо ti след като нищо по колата освен джантите не е ti

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
    И аз това се чудя.
    Плеснали са едни ti джанти и са снимали един "документ".

    А какво става със:

    Сребристите огледала;
    Металните педали;
    Воланът с друга форма и червени шевове, с пера за скоростите;
    Червените шевове по седалките;
    По-ниското окачване;
    Допълнителните странични прагове;
    Уредите с друг шрифт и въобще дизайн;
    TI надписите на плаките до предните седалки и на капака на багажника;
    Таванът, облицован в черно;
    И кой знае още какво..

    Иначе може и наистина да е версията 210кс, отзад "м"-то на JTDm е червено. Не че не може да се купи такава емблема и да се лепне
    Тази кола си е Lusso изпълнение.
    Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic

  13. #7108

    Default

    Това с "червеното М" са вагаджийски глупости и няма отношение към мощността.



  14. #7109

    Default

    Също и няма много смисъл да търсиш пера за скоростите на волана... когато колата ти е с ръчни скорости

  15. #7110

    Default

    Някои работи се купуват - капаци на огледала, алуминиеви подложки за педали и за мястото за почивка на левия крак(до педала на съединителя), буквички и надписи "Ti" се купуват, купуват се и металните ламарини с надпис "TI "на праговете на вратите на шофьора и предния пътник.
    Обаче праговете отвън по дължината на колата между предни и задни колела са си скъпички- има няма поне 600 лева са в най-добрия случай.

    Червените шевове вече трудна работа, освен ако не се смени салона, то не си струва парите.Същата работа и за тавана и волана.Волан се тапицира, но не е същото.

    А за окачването да не говорим.

    Автоджамбазите и муфтаджийте правят имитация с най-евтиното дано заблудят някого.

    Има изпълнения "Sport packet" които приличат на TI, но не са Ti.

    Лично за мен TI си е с големите 19-ки джанти лъчовете.Те са и най-скъпите джанти от оригиналните джанти за 159-ка.


    "M"- то на JTDM мисля на всички е червено.С времето избелява от слънцето.
    Останалото "спорт пакет" и всякакви други който и да ми хвали не са Ti колкото и да приличат на TI.

    За мен лично изборът беше Ti или функционалност с повече екстри.Когато избирах по неизвестна за мен причина почти нямаше "TI" изпълнение с навигация.Там където имаше колата струваше 35 000 лв и нагоре.Веднъж съм виждал в обявите извън България равностойност на 31 000 или 33 000лв Ti с навигация и тя изчезна много бързо(на третия ден от публикуване на обявата)...

    За парите зн една поддържана 159-ка може да се закупи Джулиета, МиТо или дори Ланча Delta/Thema в зависимост от средствата, функционалните нужди и желанието на купувача.
    Last edited by alfa racer GTA; 24-01-2019 at 14:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 474 of 530 FirstFirst ... 374424464472473474475476484524 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •