Page 479 of 530 FirstFirst ... 379429469477478479480481489529 ... LastLast
Results 7,171 to 7,185 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7171
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Аз лично не тая злоба, особено към машинария. Ама сети се щом в Англия излизат такива резултати от тея изследвания, в БГ какво ще е с избушени ДПФи, затапени ЕГРи, чипосвания, кюнци и прочее. Иначе аз от динамична гледна точка нямам нишо против дизела. Просто посочих факти. Знам, че на много хора няма да са им приятни. И доста хора си ги купуват с цел икономия, което е разбираемо, но тази икономия е за сметна на здравето на всички. Темата е обширна и може би не е точно за тук.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #7172

    Default

    И аз не мразя дизелите.
    Нито дизелистите.
    Просто ги приемам като гейовете и веганите - заблудени хорица, които правят нещо хубаво, но по грешния начин.

    Всъщност като се замисля, май ги мразя, щото почти винаги като карам зад дизелов кенеф ми се налага да си включвам рециркулацията на въздуха в купето, освен ако не е нещо чисто ново.
    А мирис от бензинови/газови коли никога не съм усещал при шофиране.
    Last edited by dhtj; 12-02-2019 at 20:43.

  3. #7173
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Значи бая гейове сме в България .
    А така! Кажете и някои плюсове,както спомена колегата за динамиката, разхода на гориво. Не само да плюете. Винаги има плюсове и минуси няма как.За това ви писах,че сте злобно настроени.

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    Само не разбрах,колегата дали ще минава на 2.2 JTS или продължава с търсенето на читав дизелов екземпляр под 6000лв. в BG ?!
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  4. #7174
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нямам нищо против дизелите.....и гейовете.

    Сега е моментът да си купите изгодно дизел от Германия.

    Справка - бтв новините.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #7175
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Бетер бг мама станахте...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #7176

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Значи бая гейове сме в България .
    А така! Кажете и някои плюсове,както спомена колегата за динамиката, разхода на гориво. Не само да плюете. Винаги има плюсове и минуси няма как.За това ви писах,че сте злобно настроени.[COLOR="Silver"]
    Плюсове няма.
    Бензиновите коли са по-динамични, а на газ е по-икономично.

    Плюс са имали преди "сто години" когато са ги проектирали да работят с "каквото има" гориво - въглищен прах, растително олио, керосин и т.н.
    В наши дни и тоя им единствен плюс липсва, даже в последните 15-20 години дизеловите коли са по-капризни към гориво отколкото бензиновите.

  7. #7177
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    ...интересно ми е,при немските "гиганти"- Мерцедес и БМВ, относно прилежащите(принадлежащите) им флагмани -"S-class" & "7-series",
    дали, когато някой ги спомене и ще възникне няк'ва асоциация с нафтата..
    П.С. (изключвам Ауди,те са с мн.бедна история в автомобилостроенето
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  8. #7178
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато се чудите накъде духа вятърът, гледайте пазара.

    https://www.acea.be/press-releases/a...uarter-of-2018


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #7179

    Default

    Асоциациите ги остави, гледай производството и след това покупките на нови автомобили .

    Гледай пазара, ама само на продадените/купените нови автомобили автомобили.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #7180
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Това да твърдиш, че един тип задвижване било правилното и да отричаш другото показва единствено колко ограничено мислене има човек.
    Същото е и с марките и моделите автомобили.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #7181
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Асоциациите ги остави, гледай производството и след това покупките на нови автомобили .

    Гледай пазара, ама само на продадените/купените нови автомобили автомобили.
    Колега, в статията се говори баш за регистрации на нови коли в ЕС. Кой кво произвежда не е толкова релевантно, защото няма гаранция, че някой ще му го купи. Но дори и там доста производители заявиха ясно, че спират да произвеждат дизелови автомобили.
    https://www.greenpeace.org.uk/handy-...tching-diesel/

    Само ВАГ, БМВ, Форд и Даймлер се дърпат още,ама е хубаво да имаме предвид, че баш част от тая групичка бе глобена с доста милиони за брутални манипулации на резултатите от тестовете за вредни емисии.


    Diesel fumes have been linked to Alzheimer, cancer and to stunted lung growth in children living in polluted cities.
    ей тая част ме тормози мен най-много, а не кое дърпа най-много и кое, колко трака.


    https://www.transportenvironment.org...rol-cars-study

    Още един интересен линк с много любопитни проучвания и данни.


    Quote Originally Posted by BO View Post
    Това да твърдиш, че един тип задвижване било правилното и да отричаш другото показва единствено колко ограничено мислене има човек.
    Същото е и с марките и моделите автомобили.
    Същото е валидно за абсолютно всяка една сфера от живота. Тесногръдие, мисля, е един от термините описващи подобно поведение.

    _________________
    Дискусията е интересна, но предлагам да я преместим в друга тема. Не, че тази не е окендзана вече доволно, ама все пак...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #7182

    Default

    Не смятам да се "замерям" с когото и да е със статии и линкове.

    Аз харесвам и дизел и бензин.А електрички харесвам най-много, щото са най-тихи, ма пробегът им е много зле.
    =====================================

    Ей-й-й ... мислех да се въздържа и ме захапахте ...

    =====================================

    Нямам отношение към спорът ви Бензин VS Дизел. Моля не ме намесвайте.

    Да не говорим, че някои в тази тема, а и в други откровено и ясно избиват комплекси...

    ===========================================

    С други думи "не ми пука" - аз ще карам и дизел и бензин, само алфа да е ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #7183
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Той спора не е бензин срещу дизел !
    Просто бензинжийте нещо наскачаха срещу дизела и почнаха да ръсят глупости и обиди. Повечето дори не са имали дизелов такъв автомобил. А има и един индивид дето няма дори и бензинов такъв. За какъв спор говорим ? Дори тема им отворих да си плюят на спокойствие.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #7184
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Момчета, аз лично не се заяждам с никого, нито смятам, че съм преминал по някакъв начин границите на добрия тон. Единственото ми "прегрешение", ако може така да се каже е, че може би тази тема не е точното място за тея диалози, , за което се извинявам. Оставям настрана факта, че досега толкова хора се изакаха отгоре й, че е малко прекалено сега да се правим на принципни, защото не искам да си търся оправдания.
    Нито съм бензинджия, нито ръся глупости и обиди! За други индивиди не мога да се ангажирам. Нито замерям някого с линкове, нито нападам. Държа да се знае. Всеки сам си решава какво да кара. Лошото е, когато решенията му се отразяват на здравето на останалите. В това число слагам и себе си, защото бензинов 6-так не е най-екологичната кола. Това е от мен. Не тая злоба към никого от тук списващите и ви пожелавам хубав ден и да си караме Алфите безаварийно дълги години!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #7185
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Момчета, аз лично не се заяждам с никого, нито смятам, че съм преминал по някакъв начин границите на добрия тон. Единственото ми "прегрешение", ако може така да се каже е, че може би тази тема не е точното място за тея диалози, , за което се извинявам. Оставям настрана факта, че досега толкова хора се изакаха отгоре й, че е малко прекалено сега да се правим на принципни, защото не искам да си търся оправдания.
    Нито съм бензинджия, нито ръся глупости и обиди! За други индивиди не мога да се ангажирам. Нито замерям някого с линкове, нито нападам. Държа да се знае. Всеки сам си решава какво да кара. Лошото е, когато решенията му се отразяват на здравето на останалите. В това число слагам и себе си, защото бензинов 6-так не е най-екологичната кола. Това е от мен. Не тая злоба към никого от тук списващите и ви пожелавам хубав ден и да си караме Алфите безаварийно дълги години!
    Хайде да не говорим за здравето на останалите относно мръсният въздух, защото когато JTS надхвърли 150 хил. километра и започне да папка масло, еко нормите са му много повече от дизела.........а и няма как да го видиш да пуши...бая катализатори...)

    ---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    Замърсяването идва от стройтелството, и кво ли не още, всички нови технологии в това число и в пройзводството на електомобили и тяхната експлотация , колкото и страно да е.....четете по подробно бе момчета...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 479 of 530 FirstFirst ... 379429469477478479480481489529 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •