Page 490 of 530 FirstFirst ... 390440480488489490491492500 ... LastLast
Results 7,336 to 7,350 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7336
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Благодаря. Знам че беше късно когато писах, но вчера бях до късно на работа. След прочетеното от вас няма да ходя да я гледам

  2. #7337
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Колеги, а ще може ли мнение за тази. Ако кажете че си заслужава може още тоя уикенд да я видя, когато почивам. Благодаря ви предварително.
    http://www.cars.bg/offer/c3080797

  3. #7338

    Default

    Не е ли висока цената за кола, която е '06 (не е фейслифт), а тепърва ще я и регистрираш и ремонтира. Струва ми се че седалките нямат подгряване, а това зимата много се усеща :Д

  4. #7339
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Колеги, а ще може ли мнение за тази. Ако кажете че си заслужава може още тоя уикенд да я видя, когато почивам. Благодаря ви предварително.
    http://www.cars.bg/offer/c3080797
    Според мен, иди и я виж. Ако след договорката с продавача ти остават 3000лв. и колата ти харесва... няма какво да му мислиш. Салона наистина изглежда като нов. Дали си заслужава трябва да решиш ти.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #7340
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Оказа се че брата на шефа ми се познава с човека, който държи автокъщата и ще отиде да говори с него и да я погледне и той. След това и аз ще отида. Но иначе на снимките изглежда запазена. Но пък и аз не разбирам от коли чак толкова
    А защо 3000?
    Last edited by Spaceblade; 12-06-2019 at 20:29.

  6. #7341
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Еко такса, гражданска, номера, обслужване - поне 1000 лв. Ако се наложат някакви дискове, амортисьори.. не дай боже турбина, един комплект гуми... незнам какво да ти кажа точно, но разходите по автомобил нов внос не са за пренебрегване, дори да няма изненади.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #7342
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Отдавна не съм си купувал автомобил, но екотаксата колко е сега, преди беше около 250-260 лв? Иначе ще ми останат около хиляда за обслужването, надявам се да стигнат. А иначе скъпи ли са като поддръжка? Примерно смяна на масло със маслен и въздушен филтър, някой среден клас, колко би струвало. Макар че аз за моя бирник сега давам доста, но да си направя сметка

  8. #7343

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Отдавна не съм си купувал автомобил, но екотаксата колко е сега, преди беше около 250-260 лв? Иначе ще ми останат около хиляда за обслужването, надявам се да стигнат. А иначе скъпи ли са като поддръжка? Примерно смяна на масло със маслен и въздушен филтър, някой среден клас, колко би струвало. Макар че аз за моя бирник сега давам доста, но да си направя сметка
    Моята я взех преди месец - 159 1.8 бензин, екотакса около 320 лв., разходи в КАТ около 60 лв., ремък и ролки 380 лв., маслото 130 с всичките филтри (последните две цени са с включен труд).
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI

  9. #7344
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Екотакса, ГО, данък, номера (постоянни) и всичките такси в КАТ ми излязоха към 7 - 800 лв. преди година.
    Отвори един магазин за авточасти и гледай цените.
    Тези на консумативите не са по-високи от обичайното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #7345
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Адвоката View Post
    Моята я взех преди месец - 159 1.8 бензин, екотакса около 320 лв., разходи в КАТ около 60 лв., ремък и ролки 380 лв., маслото 130 с всичките филтри (последните две цени са с включен труд).
    Благодаря ви, това ми трябваше да знам, та то аз сега за моята давам толкова Ще ви държа в течение какво се случва с колата от обявата ако ви интересува

  11. #7346
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Колегата казва, че не разбира много... моя горчив опит показва, че веднага след изброените от вас разходи, с наложи покупка на нов акумулатор и ремонт на алъернатора - 300 лв. Задни амортисьори пружини дискове и накладки - 500 лв. Труда от мен. Ще кажете не съм гледал като съм избирал колата, а и колата е 156.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  12. #7347
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Да се надяваме, че няма да се наложат скоро такива неща, защото в момента съм малко притиснат. А вместо да давам пари за ремонти на моята кошница, почти мой набор, по-добре да дам за нова кола

  13. #7348
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Да се надяваме, че няма да се наложат скоро такива неща, защото в момента съм малко притиснат. А вместо да давам пари за ремонти на моята кошница, почти мой набор, по-добре да дам за нова кола
    Вероятно предишния собственик на колата в Италия също е предпочел да инвестира в нова кола, вместо да сменя носачи, амортисьори дискове, два комплекта гуми и бог знае още какво. Не искам да съм контра, но когато си притиснат не е добре да изхарчиш всичко.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  14. #7349
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Благодаря. Ами ако не е тази имам още един вариант, но не се знае колко време ще отнеме другата. На един познат сина му е в Италия и се занимавал нещо си с колите, май автокъща, и вкарват тук, но колко време ще отнеме докато намерят някоя читава не се знае. Пък ако и там не стане ще си остана на японски те, със една Хонда Сивик 8 генерация. Само здраве да е

  15. #7350
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Към колегата Spaceblade. Преди два месеца когато излезе обявата за колата, ходих да я гледам тъй като живея близко и аз си търся такава. Ами какво да ти кажа на снимки изглежда доста добре, но в действителност не е чак толкова запазена. Салона е си е захабен особено на шофьорската седалка. Скоростите влизат доста трудно на запален мотор, не знам дали е нормално. Другото което мен ме отказа е че на място на свободна, като работи се чува едно дрънкане, звънтене и доколкото съм чел от форума може да е скоростната кутия. Другото което също ме отказа е, че колата е 2005 година, а цената е неоправдано висока, за тези пари може да се вземе по нова година според мен.Също ми направи впечатление, че в обявата е 160 хиляди, на таблото пишеше 220 000 хиляди км?? Както казах по горе на снимки изглежда добре, в действителност е друго. Това е което се сещам сега.

Page 490 of 530 FirstFirst ... 390440480488489490491492500 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •