Page 496 of 530 FirstFirst ... 396446486494495496497498506 ... LastLast
Results 7,426 to 7,440 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7426
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Rossonero View Post
    Аз не търся бегачка, а ежедневна семейна кола. Ако искам кеф, намирам една двулитрова 145, изкъртвам излишното отвътре и простея на воля, ама чувствам, че на 27 вече ми е късно за такива изпълнения. Въпрос на светоусещане, де. . Тя 159-ката с тия 140 коня и без това не може да даде много-много кеф Загледах и една Крома със същия мотор и присаден метан, която е по-обемна и ще глътне повечко багаж, ама Алфата е няма толкова красива, братче.

    Иначе с метанчето е най-тънко наистина. Миналата година, на път за морето, не можах да накарам Мареа-та да изхарчи повече от 8-8.50 лева на 100 км, колкото и да я напъвах. И то при абсолютно адекватно поведение на пътя, а не при икономична настройка на уредбата.
    Не иде реч за бегачки...просто динамиката на днешното движение изисква по бързо набираща кола дори и семейна да е тя....мое мнение......предпочитам кола, която набира под десет секунди 100км/ч...за да можеш един камион да изпревариш като хората при насрещно движение....не съм карал много на метан, но динамиката им е спъната.....като изключа голфа за който споменах, но той е най ново изпълнение с турбо....и дърпа много добре.....та както и да е....всеки си знае сам за себе си.....не искам да ти променям мнението.....Кромата за семейна кола е за предпочитане.....иначе красотата изисква жертви....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #7427
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И от мен един "–" за метана.

    За разлика от пропан бутана, който иска малко по-голямо предварение на запалването, спрямо бензина, метанът иска доста по-голямо.
    Това е една от причините заради които разликата между заводски и незаводски монтиран метан е доста голяма.

    За градско каране бива, но за извънградско си е голям компромис.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #7428
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Здравейте някои да е виждал въпросният екземпляр

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...btj1n3#contact

    ще съм благодарен ако някои има инфо за колата или може да даде
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  4. #7429

    Default

    Не съм я виждал лично, но мога да ти кажа, че има теглич.

    А влаченето на ремаркета и каравани не се отразява добре на маховик, съединител и кутия.

  5. #7430
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не съм я виждал лично, но мога да ти кажа, че има теглич.

    А влаченето на ремаркета и каравани не се отразява добре на маховик, съединител и кутия.
    Не е задължително да е влачил ремаркета и каравани всъщност. Може просто да е ползвал багажник за велосипеди за теглич.

  6. #7431
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Огледай за теч на антифриз от всмукателния колектор. Скъп и често срещан проблем на 2.0 M-jet.
    И за гумичката на всмукателя на маслената помпа си чел, предполагам.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7432
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Колеги някой от вас има ли случайно информация за тази кола https://www.cars.bg/offer/c2986468

  8. #7433
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Някой нещо за тази ti-ка, стои от доста време. https://m.cars.bg/offer/c2650642

  9. #7434

    Default

    По последната обява за ti-ката не съм я виждал на живо, но и аз я гледам, че стои и си мисля, че е една холандска. Провери й произхода - ако е холандска беше в немското мобиле забърсана от шофьорската страна и се продаваше за 3500 евро в немското мобиле.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  10. #7435

    Default

    Здравейте , от няколко години много ми харесват 159 ките , но все не ми стискаше да си взема една.Имахме 147 и не бяхме много доволни от нея.. Карам Волво в момента . Ще помоля за съвет , ако може
    Обмислям идеята да продам Волвото и да го заменя за 159 ка след 2008 ма година. Искам да е сравнително икономична ( ясно ми е , че е на тежка платформа, но среден разход от 6,5 до макс 7 дизел е ок , ако това е реално ?) и съм се спрял на 1.9 150 или 2.0 170 дизел с ръчни скорости.
    Това , което ме отказва от 1.9 и моля за съвет е скоростната кутия М32 . Четох доста за проблемите с нея и на тези години и километри , ако купя автомобил най- вероятно ще има проблем в нея , а възможния ремонт между 700 и 1000 лв с труда и губенето на време и тн ме отказва. Искам да попитам дали 2.0 jtdm е със същата скоростна кутия или слагат F40 , която разбирам е по здрава ? или слагат някаква друга кутия. Също искам да попитам , ако това е така и скоростната кутия е ок при 2.0 170 , също носи ли на ремап този мотор и кутия ? . Какво да гледам за проблем с този мотор ( по горе видях съвет към друг писал тук " огледай за теч на антифриз от всмукателния колектор. Скъп и често срещан проблем" - колко скъп може да се окаже и за какъв ремонт говорим ? ) , видях и отдолу ,че става въпрос за някаква гумичка на всмукателя на маслената помпа , ако може някой да обясни за какво става въпрос и като цяло какъв съвет ще дадете , за покупката на този мотор? Освен мотора , какво друго бихте споделили да гледам и възможни проблеми при 159 от 2008 ма година натам? Предполагам е писано назад , но има 496 страници , а нямам наличното свободно време да ги прехвърля . Ще се радвам за съвети и благодаря !
    Last edited by abdahorn; 25-08-2019 at 14:57.

  11. #7436
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Привет, колега,
    Имай предвид, че всеки от нас, който ти дава цени, е имал проблем на своята кола, а от кола до кола разликите са огромни - някои не са и подушвали всеобщите проблеми на модела и всичко зависи от макаронът, който е карал колата преди теб. Аз съм имал всякакви проблеми с двигателя и ходовата част, защото взех евтина бройка, но за драми със скоростната кутия не съм и чул. Реално всичко трябва да се погледне от майстор, защото на мен 5 и 6 в началото ми влизаха много трудно и на магия, а се оказа някаква ламарина, поставяна някога там, която не е здраво захваната. И финал с този проблем. Наблюдавай студен старт. Ако не бързаш, изчакай да застудее малко или я гледай в такъв ден, защото дизелите си личат на студено. Заслушай дали пали от раз без притрисания, дали моторът работи като часовник без излишни шумове(италианският дизел не е толкова шумен, колкото масово се тръби, но има много неподдържани бройки от тях), дали вади черно, сиво и всякаква цветна гама отзад, как отделя съединителят, дали в леко притисната горна точка и в леко отпусната долна точка на съединителя имаш вибрации в педала(почуква на 1200лв.и нагоре във времето; аз между другото си смених маховика с втора употреба от мегапартс и всичко заспа), дали колата скърца, тропа,хлопа, чука по неравности, дали при въртене на волана на място се чуват звуци, дали колата набира рязко или реакцията на педала на газта е секунди след натискането, виж на някое повдигнато място дали не закача(аз след месеци смени на неща по окачването разбрах, че всичко е от един изпуснал амортисьор, заради който всичко тропаше, скърцаше, хлопаше и на паветата в София беше като разглобена на части колата, като и на паркомястото ми закачаше), виж дали воланът те носи в някое посока на някой прав път, виж при работещ мотор от капачката на маслото дали ти хвърля по ръката масло, провери си всички врати и прозорци дали се отварят, затварят, заключват(така си останах пред КАТ в Пазарджик с кола, чиято шофьорска врата не се затваря). Основни неща, които показват, че ще пренасочваш финансовия поток към майсторите. За мен лично е най-важно да гледаш студеният старт и след това при загряване как работи колата. Аз така я взех моята с леко трудно палене и от една руска добавка накрая разхлопах мотора, та се оказа, че главата ми е кърпена вече от някой специалист и оттам са тръгвали всички проблеми. Посъветвай се винаги с повече майстори диагностици, защото аз съм обикалял огромен брой хора за мнения, а накрая се оказа, че само един-двама бяха уцелили истинския проблем. В този модел няма да видиш нещо по-различно като проблем от всеки дизел в тези години, а форумите за личните проблеми на някого не ги чети, защото всеки си носи неговия късмет и си прави неговите ремонти(някои даже и това не правят ).
    P.S. Като я вземеш, слагай масло Ravenol (пълна синтетика, не като другите хидрокрекинг; по съвет на alfa race GTA е), след което моторът ми заработи като бензинов. Искрените майстори ще ти кажат истината, че Селенията се слага, за да чупи италианските коли.
    Ей, и не се подготвяй с мисълта за ремонти, че аз така слушайки за всичките драми по тези коли и накрая съдбата ми ги довлече всичките, за да видя как се ремонтират и за колко &#128513
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  12. #7437
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    относно 2ката, долколкото знам, има бройки и с М32, и с Ф40 и с С635.Първата е най-зле от всички и не държи на въртящия момент на дизелите. С тая кутия няма смисъл от ремап.С другите две, да. Ф40 се слага на 2.4 и 3.2.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  13. #7438
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Как ще има 2.0 с М32, кутия за 320nm , като двигателя е 360nm от завода.
    Написал някой си бастун в алфаоунъра, че има, ама няма, и съм изложил логична обосновка.
    Имал съм такава кола от по-ранните и беше с F40. По-късните са с C635 (2011г примерно), виждал съм.
    М32 кутия е монтирана на 1.75 TBI, който е точно 320nm, също на 1.9 JTS, JTDм, 2.2 JTS.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #7439
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    За въртящия момент си прав.И за мен няма никакъв смисъл да я монтират на 2ката. То и на Тбито не е като да има смисъл де,ама...Човекът твърди,че е виждал такива,а бачка в сервиз на Алфа в ЮКей.Ето,че все пак е от полза за колегата,защото вече е доста по-добре информиран и може да направи своя избор на базата на тази информация. Все пак затова са тези форуми. При това положение 2ката изглежда логичният избор,стига да се намери читава и да е по джоба на колегата.
    Last edited by ivo_red; 02-09-2019 at 18:59.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #7440

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    За въртящия момент си прав.И за мен няма никакъв смисъл да я монтират на 2ката. То и на Тбито не е като да има смисъл де,ама...Човекът твърди,че е виждал такива,а бачка в сервиз на Алфа в ЮКей.Ето,че все пак е от полза за колегата,защото вече е доста по-добре информиран и може да направи своя избор на базата на тази информация. Все пак затова са тези форуми. При това положение 2ката изглежда логичният избор,стига да се намери читава и да е по джоба на колегата.
    Има скопени 2-ки със 136к.с., може за тях да става въпрос.



Page 496 of 530 FirstFirst ... 396446486494495496497498506 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •