Page 502 of 530 FirstFirst ... 2402452492500501502503504512 ... LastLast
Results 7,516 to 7,530 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7516

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Не знам от какви сайтове и борси пазаруват, но се вижда резултатът. Имам предвид като цяло, не само алфите.
    Резултатът е, че скоро взехме за баща ми А4-ка 1.8т куатро 2002, седан, проверен в представителство на сто трийсе и няколко хил км, от първи собственик, с яко екстри и интериор като нов.
    Спортни дълбоки седалки с надуване и подгряване, заводски буфер, чейнджър, ксенон с пръскалки и т.н....
    ... за 5500лв. Такива коли с това състояние и оборудване можеш да провериш в мобиле.де колко струват. Между 4 и 6 хил евро.

    Имам и един приятел, който работи в представителство на ауди в германия. Когато някой Ханс дойде да си купи ново ауди, старата кола му я откупват ееевтино. После ако е много хубава могат да я вземат служителите, ако не, отива към турски и полски джамбази. И цените са 40-50% под тея в мобиле.де.
    Last edited by dhtj; 30-10-2019 at 11:33.

  2. #7517

    Default

    резултатът е че няма значение дали е поддържана или не колата, трябва да я пусна за 4 че да се продаде

  3. #7518

    Default

    Мдаа, на тва 8 дето си я пуснал не се надявай.
    И моята 156ца е с нови ремъци , ролки , водна помпа и антифриз от тва лято , оригинален съединител на 2 години, чип, генерация, яка музика, газова, ксенон , спойлер и т.н. ,но ще я пусна на 2000лв , а не на 4...

  4. #7519
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Хубавите коли са продават бързо. Застои ли се повече явно нещо не е както трябва. Масово колите, които се продават са гробници, особено 159ките.
    Миналата година продадох 147цата за два часа след като я пуснах и то на цена доста над пазарната.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  5. #7520

    Default

    Ем чисто принципиално ще я дам в Кентавъра за 5.5-6 ама няма да я дам на някой, който ми показва внесени гробници за 4 за пример

  6. #7521

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Резултатът е, че скоро взехме за баща ми...
    Това не е масовият случай, а по-скоро изключение.



  7. #7522

    Default

    НеМа СмИсЪл ...

    Докато някой се "назлъндисват" на 159-ката, че видиш ли "не била баш алфа, не била като 156-цата, не била спортна, не била като ауди, БМВ и мерцедес, била дизелова, ама и бензиновата много горела и не става на газ..." някои вече се "отшофираха и откараха" на 159-ки ...
    Last edited by alfa racer GTA; 30-10-2019 at 16:09.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #7523

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Това не е масовият случай, а по-скоро изключение.
    50:50 e според мен.
    Много ясно, че се внасят и боклуци, но идват и свестни коли с минимални проблеми на добра цена доста често.
    Особено от швейцария. Примери имам много, няма нужда да изброявам повече.
    Аз кола от мобиле.де на двойна цена спрямо мобиле.бг няма да си купя, щото си е 99% преебавка, дори без да броим колко главоболия ще имаш и време ще загубиш за да си я докараш сам.

  9. #7524
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    50:50 e според мен.
    Много ясно, че се внасят и боклуци, но идват и свестни коли с минимални проблеми на добра цена доста често.
    Особено от швейцария. Примери имам много, няма нужда да изброявам повече.
    Аз кола от мобиле.де на двойна цена спрямо мобиле.бг няма да си купя, щото си е 99% преебавка, дори без да броим колко главоболия ще имаш и време ще загубиш за да си я докараш сам.
    Имаш склоност да си правиш генерални изводи от единични случаи и интернет наблюдения! Този филм, че масово "тъпите" немци си продават хубавите коли в представителствата на цени два пъти по ниски от сайтовете - го забрави! Ще си даде Ханс хубавата кола в Ауди за 5000 Евро при условие, че вижда, че в сайтовете е 10 000 Евро ... Има единични случаи когато им правят специални оферти за новата покупка или някой "нашенец" успее да го излъже, че колата му има сериозен дефект и е по-добре да я остави при тях, но това не е масово! Цените в Германия по принцип са по-високи от Италия, но за коли на реални под 200 000км, с изрядна история, на скоро минат ТЮФ и прочие. Хубавите коли и тук заминават за ден два. Онзи ден докато се чудих дали да се обадя за една Ti-ка, 2008, 1,9 автомат на реални 70 000км, за 7000 Евро и замина за по малко от ден. Иначе щях да я взема веднага, ей така да си има Ti. Нищо, че е два пъти по скъпа от "супер запазената" 159ка дето ти си намерил Да, масата наши търговци не купуват от частни обяви в мобиле.де. Имат си хора по представитлества, които обикалят големите автокъщи, и най-вече като купиш няколко коли от едно място и то редовно ти свалят цените както не биха свалили на теб и мен за една кола. Често една хубава скъпа кола се продава в пакет с една, две евтини и кофти или се товари "плява" да не е празен курса. Все още масово колите в БГ са след удар и на по 250 - 400 000км, има и изключения като колата на баща ти, но това не променя генералната картина. Спциално Ti SV автомат ги следя в мобиле.де всеки ден от близо две години и почти всички заминава за няколко дни след като се появят за над 6000 Евро, и то коли 2007. Задържат се или проблемни или със лош външен вид и интериор и без оригиналните джанти. Може би една от причините е, че тук 159ката беше обявена за една от потенциалните коли които след време ще имат статут на олдтаймер икона и цените им ще се вдигат
    Last edited by marin_mv; 31-10-2019 at 14:16.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  10. #7525
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Ем чисто принципиално ще я дам в Кентавъра за 5.5-6 ама няма да я дам на някой, който ми показва внесени гробници за 4 за пример
    За съжалние у нас обяви като твоята се сравняват с гробниците в мобиле.бг които седят по повече от година. Все още там виждам коли които гледах през 2016 като купувах моята Аз затова се отказах да продавам моята, ще си я гледам и ще си я надграждам, нищо, че сега седи по месец, два в паркинга на Кентавър Дано се намери човек който да оцени какво си направил по-колата! Иначе и аз бих предпочел да я продам на Кентавър, вместо да слушам глупости за модела и какви били цените в мобилето ..... Успех в продажбата все пак!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  11. #7526

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Да, масата наши търговци не купуват от частни обяви в мобиле.де. Имат си хора по представитлества, които обикалят големите автокъщи, и най-вече като купиш няколко коли от едно място и то редовно ти свалят цените както не биха свалили на теб и мен за една кола. Често една хубава скъпа кола се продава в пакет с една, две евтини и кофти или се товари "плява" да не е празен курса.
    Е, не казваш ли абсолютно същото, което казах и аз?

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    БГ джамбазите почти не купуват от тея сайтове, които ние/вие знаете. Те са си за частни лица.
    Стига сте гледали цените в mobile.de
    Има си сайтове за търговци, откупени коли от представителства, пакетни цени и т.н....

  12. #7527

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Tози филм, че масово "тъпите" немци си продават хубавите коли в представителствата на цени два пъти по ниски от сайтовете - го забрави! Ще си даде Ханс хубавата кола в Ауди за 5000 Евро при условие, че вижда, че в сайтовете е 10 000 Евро
    Никъде не съм казал, че "тъпите немци" си продават колите евтино.
    Естествено, има разни лелки и дядовци, които не разбират, искат само да се возят и не знаят даже че съществуват сайтове за коли, тях е ясно, че си ги "стрижат" и пробват да им откупят по-евтино.
    Също и за останалите е много по-лесно и удобно да си оставят старата кола и да взимат новата, вместо да се занимават с обяви, затова може да се склонни на малко по-ниска цена...

    Но има и друга врътка. Представителството им продава нова кола с 4 000 отстъпка (примерно) в замяна на старата кола.
    Но цената на новата е предварително надута с 2000, които е ясно че ще паднат, а останалите 2к, представителството ще си избие като продаде старата кола.
    Естествено, че числата са груби и примерни, но общо взето така става.

    Мисля че и за нови шкоди в БГ доскоро имаше промоция 5000лв отстъпка без значение каква стара кола им закараш.
    Те са си я сметнали вече тая отстъпка и ще са на плюс дори и опел кадет за 500лв да им върнеш.

    ----------------
    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    За съжалние у нас обяви като твоята се сравняват с гробниците в мобиле.бг които седят по повече от година. Все още там виждам коли които гледах през 2016 като купувах моята
    Колкото и да е запазена и оборудвана колата на колегата, кутията и е калпава - и като здравина и като усещане при превключване. Затова няма как да държи висока цена. Също и мотора е слаб за купето(според мен).

    По същата причина например голф 4ките с 1.6 струват по 2000лв, а с 1.8т по 4000. Щото 1.6 не вървят им се трошат кутиите.

    Само си споделям мнението, естествено. Успех му желая на колегата с продажбата и нищо против него нямам.
    Last edited by dhtj; 31-10-2019 at 15:05.

  13. #7528

    Default

    Точно, ако не се продаде колата преди да замина ще я оставя на баща ми да си я кара пък аз ще я поддържам. В крайна на деня разправията с огледи и уговорки е доста голяма загуба на време :Д

    Иначе dhtj абсолютно съм съгласен и с твоята гледна точка, но пък и от друга страна 59ка без проблеми и с нов комплект съединител маховик на под 100км, нови гуми и ti салон не мисля че е редно а я пускам за 5 маховика и съединителя отделно са към 1.3 салона в олкса имаше такъв наскоро за 1к. Сега ако някой е решил да пробва нов внос за по-малко пари няма нищо лошо

  14. #7529
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Русе
    Age
    49
    Posts
    11

    Default

    https://www.auto.bg/obiava-31216184/...chres=t1775wu1 Някой да е гледал тази кола във Варна Впечатления

  15. #7530
    започва да се пристрастява Pride's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    49

    Default

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=d09fc9

    Мнениея за тази в Пловдив. Поне от месец се продава, цената е направо нереално ниска.

Page 502 of 530 FirstFirst ... 2402452492500501502503504512 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •