Page 508 of 530 FirstFirst ... 8408458498506507508509510518 ... LastLast
Results 7,606 to 7,620 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7606
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Тя темата е повече за разхода за гориво от колкото за съвете за покупка, но все пак да споделя. Юнак тествахме на двете коли вкъщи. Факт е, че при първата опаковка се усети някакво подобрение в поведението и на двете, минимално но имаше. Но до там. След това използвах още 15 бутилки, нула ефект. Като върнах лентата назад първото ползване на "добавката" съвпада със смяна и на бензиностанцията от която зареждаме, така, че първия факт и той отпада Тествах моята кола и на газ анализатор, с и без Юнак - нула разлика. В страницата им се пускат само положителните мнения. Така, че не се подвеждайте по това. Маслото им също тествахме и то на старичък пасат- препоръчвам да не се пробва Тествал съм почти всичко което се предлага на пазара, през Юнак, Бардал - (цялата им гама за дизиел), Liqui Moly, Хадо, LCA, и какво ли още не. С Бардал си задръстих дюзите. LCA изплзвам зимата. До момента единствено с Хадо имаше реален спад на разхода, но съпоставено с цената на добавката и ефекта върху разхода, не си струва. Последните 4 месеца карах без добавки .... общо взето разлика не усещам. Студените месеци ще продължа да слагам LCA за собствено спокойствие. Хадо слагам от добавката им за през 5000км, отново превантивно и защото съм доволен от маслата им. Но в никакъв случай не вярвам, че добавките са панацея и ще направят колата самолет. По скоро бих потърсил проблем в колата или в горивото ако усетя сериозне ефект от добавка.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  2. #7607

    Default

    Аха.

    Ама превантивно е добре да се слага поне 1 път в годината добавка за дюзи.
    На Равенол всичкото е Керосин.От 4 добавки 3 са чист керосин.
    Ма поне изрично са написали, че ако се ползва за почистване "чрез горивен филтър": Първо трябва да се купи чисто нов горивен филтър и да се монтира и налее в него и Второ да не превишава 2000 оборота двигателя след като се пусне да изгори добавката за 15 минути.

    В противен случай при стар филтър всичката мизерия от него ще отиде в дюзите.

    Когато "почистването"(отпушването) на дюзите се прави чрез резервоара немците пишат, че кенчето от 300мл стига за до 80 литра дизелово гориво и нищо друго не пишат.

    Българският вносител е сгрешил при превода(едни момиченца на по 18-25 години), предполагам е семейна фирма и превода им е толкова колкото разбират и са написали че когато почистването е "чрез горивния филтър" е задължително да се смени филтъра СЛЕД изразходването на добавката ... Нормално, на женки доверие за техника да нямаш


    За почистване чрез резервоара българите(вносителя) пишат, да се налее в 10 литра дизелово гориво и да се засили по магистралата по възможност.

    Независимо дали немци или българи ще слушате и за каква добавка за почистване на дюзи ще е, считам че е най-добре за да нямате проблеми след сипването горивото с добавката веднага да "се издуха" през ауспуха, защото иначе давате възможност на добавката да разгражда мизериите в горивната система от резервоара до дюзите и да закара всичката мизерия в дюзите ...


    Ако се сипва само профилактично на цял резервоар, без да се изразходва веднага целият и без да се очакава ясен незабавен ефект, то зимата че е по-студено и по-трудно се разграждат мизериите.И аз така ще направя в края на тази седмица.

    Досега не съм ползвал добавка за почистване на дюзи и ме беше страх, но тази зима ще сложа само един цетан буустер, който си е на практика (пре)чист(ен) керосин .

    Сега в момента съм с добавка против парафинизиране/антигел на горивото при ниски температури и мога да кажа, че ефектът е положителен - преди при заплаване при ниски температури въртеше повече и най-вече стартираше с мирис на сурова нафта.

    От началото на ноември съм с нея и този проблем вече го няма.Това беше само зимата и сега си го обяснявам, че в металните и други тръбички зимата при отрицателни температури и нощуване навън в горивото в тръбичките и горивния филтър се парафинизира яко и на практика е като запушена артерия - мъчат се и горивните помпи и дюзите и двигателя.


    С добавка за 20 лева 1 литър достатъчни за 1000 литра гориво този проблем е решен.С 1 бутилка за поне 2 зими, аз зимата имам малко шофиране -до и от курорти.


    На Юнак добавката е доста скъпа 24 лева литъра.По-евтино ще ми излезе ЕКТО дизела на Лукоил, но с добавка зимата Цетан Бустер едно кенче 300мл на резервоар е достатъчно - едновременно повече мощност, антигел и профилактично третиране на дюзи.

    По евтиното = само антигел за 20 лв литъра.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #7608
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Баси и дилемите и разсъжденията.
    Колко е по-лесно просто да наливаш гориво, да караш изправна кола и да няма разлика ни зима, ни лято как палиш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #7609
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Точно така.Тия от Фият са направили жтд-то наистина безгрижен автомобил по отношение на тунджата.
    Добавки в горивото и маслото бих налял само ,ако мотора е с проблем.
    Колкото до "премиум " горивата,единствено от авио дизела на еко съм доловил подобрение ,една идея по-пъргав и спокойно работещ мотор.Икономия никва,ни в пари,ни в литри.
    Но от кофти нафта имам случай да ми светне лампата с дюзичката.Това стана на чак втория резервоар тунджа .Не съм фен на никоя верига,слагам където и каквото ми падне , кат има кинти от най-скъпото,като няма от най-ефтиното ,ама в случая смених бензиностанцията и повече не светна. В сервиза като им казах откъде съм зареждал пък смениха филтъра и това беше.
    Last edited by 546; 18-12-2019 at 19:34.

  5. #7610

    Default

    Виж са....при младежта всеки кон и магаре са от значение. По-чувствителни са
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #7611
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, някой имал ли е досег до Selespeed кутията монтирана на 159. Интересно ми е мнението на някой пробвал това нещо
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #7612

    Default

    За selespeed-a не мога да кажа, но за 2.2жтс-а мога, щото по начало се бях навил такава 159ка да търся, понеже мразя тракторите...

    Пробвах 3 или 4 такива 159ки (2.2 с ръчни скорости), все се надявах някоя да ме грабне, но нито една не успя.
    Мотора е много тих и работи меко и мазно, без вибрации, и на място, и където и да е в оборотите. В сравнение с жтд-то направо не го разбираш че е запален.
    На вървеж обаче е малко безличен, от място е по-умрял от твинспарка ми, а в движение г/д става, по-добре е от 1.9 жтд.
    Нещото което ме отказа от него е разхода. Като сравних се оказа че 159 2.2 с ръчни скорости на предно гори точно толкова колкото А4 3.2фси куатро автомат... Направо е нелепо това.
    Иначе има вариант за газова, срещу 1500-1600лв и разход 8:2 газ:бензин.

  8. #7613
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А аз да попитам...верно ли жтс моторите са толкова проблемни, понеже само като спомена и викат бегай далеко.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #7614
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    А аз да попитам...верно ли жтс моторите са толкова проблемни, понеже само като спомена и викат бегай далеко.
    Е колко да са проблемини Като си купвах 159ката и за Алфите като цяло ми казваха да бягам далече
    Всеки по-съвремене мотор си има слаби места. За 2,2 доста се интересувам напоследък, като изключим, че има склонност да разтяга вериги малко по рано от предвиденото, си е доста надежден двигател по мненията които срещам. Разхода - тази която тествах по борд показваше 10/100 при средна скорост 23км/ч което мисля е съвсем нормално. Собственика сподели разход градско 11-12/100, извънградско 7-8/100. Склонен съм да вярвам. Selespeed-a доста ми хареса като усещане, но все пак я карах 30мин. Основното ми притеснение е за потеглянето по наклон, че нямах възможност да я тествам.Като чета мненията за предното поколение Selespeed, ще трябва да си припомням потеглянето с ръчна ако и при 159/Brera е така Като цяло не намирам информация дали колата има и hill holder, затова и питах дали някой има по-дълъг опит с това роботче.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  10. #7615
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То тва за алфите ясно - чупят се през средните колонките.За директното впръскване съм чувал разни митове и легенди/по принцип за двигатели с директно впръскване, не само на алфи/, та затуй питам някой който е карал или кара такъв мотор да си каже впечатленията.За дизел не говорим.Автомата също не ме интресува.Засега избора ми е GT1,8 но все още обмислям 159-те, по точно 2,2jts.Главно преки впечатления за този двигател.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #7616
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Виж са....при младежта всеки кон и магаре са от значение. По-чувствителни са
    Всеки си усеща колата различно,не виждам нищо лошо човек да похвали добавка от която е усетил положителна промяна .
    Ако се затегнат проверките за вредни емисии при прегледите бас фащам ,че ще има отсяване на добавките които реално подобряват работата на мотора .Но да си пеем за коне и икономия на пари просто е несериозно.

  12. #7617

    Default

    Ами говоря от свой опит. Не веднъж и дваж съм сипвал добавки за дюзи(предимно Pro-Tec), имало е ефект, дори временен, но да правят чудеса.. ай стига. Слагах предимно от внушението, че нещо не ми харесва, после се самоуспокоявам и чакам да изчезнат всички притеснения. 2Т масло съм слагал, ей така щото ми харесва как работи мекичко двигателя и уж, че смазва дюзите.Намалява тракащия звук на дизела и т.н..но щом нещо допълнително действа по този начин, значи има нещо друго... С добавките е същата работа. Верно има случаи, когато мъртвец се събужда и заработва, но това не означава, че е решен даден проблем. Та след като ми се наложи да сваля главата, дадох дюзите в сервиз, почистиха ги, нагласиха ги, минах само с регулиране без да се сменят разпръсквачи и прочие. Сложих и нови кобилици, каквото си беше тръгнало бе сменено + всичко останало ремъци, ролки, болтове, гарнитури и т.н....еми мотора няма нищо общо, без никакви добавки и Т2 масло.
    Няколко месеца преди ремонта обаче имахме един разговор с колегата ВО и аз се бях насочил към дебитомер и ЕГР, но след като човека ми обясни доста неща за взаимната им работа и къде какво се случва, понеже нещо не ми харесваше, та той ме насочи да си проверя дюзите... И по стечение на обстоятелствата се стигна до там, че да разглобя колата, ги дадох за проверка,след което се оказа, че са имали нужда от стенд и настройка.
    Доста пъти съм опирал до него и до други колеги, например Любо (ecotronic), както мненията на още 5-6 колеги, които наистина са важни, но явно ще ви трябва време за да го разберете.
    Та каква ми бе мисълта, козата си иска пръч.
    Дано сте ме разбрали.

    ПС. Поста ми обхваща и другата тема, там за стъклата, защото нещата опират до едно и също нещо.
    Last edited by undy; 20-12-2019 at 08:09.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #7618
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    То тва за алфите ясно - чупят се през средните колонките.За директното впръскване съм чувал разни митове и легенди/по принцип за двигатели с директно впръскване, не само на алфи/, та затуй питам някой който е карал или кара такъв мотор да си каже впечатленията.За дизел не говорим.Автомата също не ме интресува.Засега избора ми е GT1,8 но все още обмислям 159-те, по точно 2,2jts.Главно преки впечатления за този двигател.
    За преки впечатления от 2,2 се сещам само за един колега във форума - Mlazarov44, той има Брера с този двигател. Колегата electronic също мисля, може да сподели по-сериозно мнение за бензинките при 159. Аз се интересувам от 2,2 Selespeed заради съвсем конкретна кола. Иначе 1.8 TBI двигателя е най-препоръчван при 159 за бензин, но все още се редки в БГ.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #7619
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Колега,какво те интересува за ДИ? Аз карам 15 месеца вече 3.2 jts. Преди да я взема гледах и 1.9 и 2.2 но не ми допаднаха.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #7620
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Колега,какво те интересува за ДИ? Аз карам 15 месеца вече 3.2 jts. Преди да я взема гледах и 1.9 и 2.2 но не ми допаднаха.
    Ако питаш мен интересува ме този двигател jts, наистина ли е толкова проблемен.Така казват,но все хора които не са имала кола с jts.Четох и гледах някакви клипове от които е виден доста нагар по клапаните, най-вече това бил проблема, заради бедната смес с която работели.Не знам дали е така, не знам доколко са били поддържани и амортизирани тия коли, пък и като гледам какви кошници ремонтират гаражно не ми се ще да ги вземам за компетентно мнение.Затова ме итересува мнение на някой който е имал или има такава кола не от вчера или по случайност. Питам понеже имам дилема каква да е следващата ако е 159 1,8 ми се види малък/за моето каране/ 3,2 твърде скъп за издържане, пък и не е Бусо/ма тва е друга бира/,1,75 турбо е предпочитан от мен но колите са рядкост и необосновано скъпи според мен.Дизела категорично не ми е по вкуса така че остава 2,2.Засега се спирам на GT 1,8 заради познатия мотор, освен ако някой не ми каже че това за jts-а са митове и легенди от калпави собственици.
    п.п.За сега не ме интересуват примерни оферти от салоните, покупката на втора кола е нарочена за май-юни по ред причини.
    Last edited by dimitar_vd62; 21-12-2019 at 19:25.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 508 of 530 FirstFirst ... 8408458498506507508509510518 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •