Page 510 of 530 FirstFirst ... 10410460500508509510511512520 ... LastLast
Results 7,636 to 7,650 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7636

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    200+ коня на предно предаване не ми допада на мен, само споменавам.

    Следващата ми кола ще е задно или куатро.

    Също цените на ТБИ-тата не съм ги гледал скоро, но миналата година помня бяха по 15-16 хил лв. За мен това са безумно много пари за тая колица...
    Повече от 8к не бих дал за 159ка към днешна дата и то за някоя в много добро състояние... Естествено, това си е лична преценка, шантави хора всякакви, някой и за 25к може да си вземе....
    Ако целта ти е да се дърпаш по светофарите, само на предно са много, съгласен съм. Дай един анализ колко струва седан от 2011-2012-та, около 200 к.с, без значение от марката.
    Last edited by acho_; 30-01-2020 at 13:20.



  2. #7637
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Ако е към ме насочен въпроса. Целта ми е да кола с приличен размер, която да става за семейство и да подлежи на елементарни модификации за да е приятно вървяща.

  3. #7638

    Default

    Към стопеесеидеветкомразеца беше (dhtj)



  4. #7639
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Дани, тия приказки сме ги слушали. Предното шит,159 шит,дизела шит.Накрая си взе 159 дизел с предно и най-тежкия мотор.
    Тби наистина е необосновано скъп в сравнение с другите 159ки.Иначе е приятен за каране. Факт е,че е доста по-лек от 2.4 150-200 кила,според зависи дали 5такът е ФЛ или не. Това в завои се усеща много. Карал съм, хареса ми,но ме отказа цената- трябваше да платя около 5 бона повече отколкото за 6така, а нямаше поне половината екстри. Особено 19ките от ТИ.А тях ги исках,та отиваха на 6К разлика,а сток 6така върви повече.
    Колкото до светофарните гонки, там 159ката изобщо не е колата.
    В резюме,Тбито си е добър избор и няма да съжалява колегата,ако се спре на нея. Деяне и на модификации.
    Last edited by ivo_red; 30-01-2020 at 19:47.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #7640

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Дани, тия приказки сме ги слушали. Предното шит,159 шит,дизела шит...
    Ами да... Аз затова и ще я продам.

  6. #7641

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Дай един анализ колко струва седан от 2011-2012-та, около 200 к.с, без значение от марката.
    Не е важно кога е произведена, а кога е мислена тая кола.
    Същото го казвам и в съседния раздел, където се коментират от време на време разни 156ци и ГТ-та по 6000лв. Казвам че това са безумно много пари за кола чертана през лето 1996-то с калпаво окачване.

    Колко да струва една 159ка, като реално стъпва по-лошо на пътя от една А4ка 2002г, не става на газ, има скъпи и редки части и кутия която ако изкара 200к км без ремонт ще я изложат в музея с гордост?

  7. #7642
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е важно кога е произведена, а кога е мислена тая кола.
    Същото го казвам и в съседния раздел, където се коментират от време на време разни 156ци и ГТ-та по 6000лв. Казвам че това са безумно много пари за кола чертана през лето 1996-то с калпаво окачване.

    Колко да струва една 159ка, като реално стъпва по-лошо на пътя от една А4ка 2002г, не става на газ, има скъпи и редки части и кутия която ако изкара 200к км без ремонт ще я изложат в музея с гордост?

    Не си прав тук.Качеството на дадена кола няма значение от конкурентно-способността на една компания.Както А4 си има болежки,така и 159,както А6,така и 159.Да купиш А6 2006г. 3.0 ТДИ е лесно.После обаче в сервиза за обслужване става интересно.Трябва си кеш хубавичко.
    За кутията също не си прав.Тея с аудита и те доста си правят кутии.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  8. #7643
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е важно кога е произведена, а кога е мислена тая кола.
    Същото го казвам и в съседния раздел, където се коментират от време на време разни 156ци и ГТ-та по 6000лв. Казвам че това са безумно много пари за кола чертана през лето 1996-то с калпаво окачване.

    Колко да струва една 159ка, като реално стъпва по-лошо на пътя от една А4ка 2002г, не става на газ, има скъпи и редки части и кутия която ако изкара 200к км без ремонт ще я изложат в музея с гордост?
    Гледам мноооого а4 -фолксвагени,как стъпват на пътя-коли на приятели-ми те повече у бокса отколкото на пътя бре....Последния от квартала-София,си взе ,кара го 12 дена и е у бокса-супер,кола......За 159 не знам....но и те ако са като а4-,или всички производни на тая марка боклуци,не искам и да чувам.Ще продължа да залагам на тд,жтд-от първите,боксер 0т последните-с тези коли имам чуство че ще векувам....Фолксваген,особено-модерния фолксваген-ауди,като ми каже некой,ми се се.е-сере

  9. #7644

    Default

    Quote Originally Posted by Princo View Post
    Не си прав тук.Качеството на дадена кола няма значение от конкурентно-способността на една компания.Както А4 си има болежки,така и 159,както А6,така и 159.Да купиш А6 2006г. 3.0 ТДИ е лесно.После обаче в сервиза за обслужване става интересно.Трябва си кеш хубавичко.
    За кутията също не си прав.Тея с аудита и те доста си правят кутии.
    Не си ме разбрал хубаво, не съм казвал нищо за компани и фирми.

    За 3.0тди съм съгласен, че е доста неподходящ мотор за покупка втора употреба... С тея 4 вериги, чиято смяна струва 3000лв и изисква вадене на мотора от коша.... Поради тая причина си взех и 2.4жтд, щото ангренажния комплект е 200лв и мога да си го сменя сам. Също и аисина е по-евтин за обслужване от зф-а, който се слага в ауди. В тоя случай 159 2.4 автомат е по-изгоден и по-смислен избор от а4 3.0тди автомат.

    Аз коментирах високите цени на 159 с ТБИ и казах че за мен са необосновани, щото тоя мотор върви комплект с калпава ръчна кутия и няма някакви съществени предимства освен външния вид.
    Вместо 159 тби бих си взел А4 1.8т. Много по-доказан и разпространен мотор, няма скъпи инжектори или помпа, става на газ, кутиите са им здрави и най-важното - можеш да си я вземеш с куатро задвижване.

  10. #7645
    започва да се пристрастява harpiata's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    32

    Default

    А защо не Делта със същия мотор, но поне е автомат?

  11. #7646
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не си ме разбрал хубаво, не съм казвал нищо за компани и фирми.

    За 3.0тди съм съгласен, че е доста неподходящ мотор за покупка втора употреба... С тея 4 вериги, чиято смяна струва 3000лв и изисква вадене на мотора от коша.... Поради тая причина си взех и 2.4жтд, щото ангренажния комплект е 200лв и мога да си го сменя сам. Също и аисина е по-евтин за обслужване от зф-а, който се слага в ауди. В тоя случай 159 2.4 автомат е по-изгоден и по-смислен избор от а4 3.0тди автомат.

    Аз коментирах високите цени на 159 с ТБИ и казах че за мен са необосновани, щото тоя мотор върви комплект с калпава ръчна кутия и няма някакви съществени предимства освен външния вид.
    Вместо 159 тби бих си взел А4 1.8т. Много по-доказан и разпространен мотор, няма скъпи инжектори или помпа, става на газ, кутиите са им здрави и най-важното - можеш да си я вземеш с куатро задвижване.

    Напротив,разбрах те.За фирмите и концерните като цяло логиката е друга и ти го споменах,защото се хвана за аудито.Замени примера ми с 3.2 бензина при А6.Пак си има болести.Покарай аудито по-дълго време и носачите на 156 ще ти се видят лек проблем.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  12. #7647
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Здравейте,
    от доста време търся 159 1.8. Няколко пъти попадам на обяви на автомобили на които им липсват всички букви по задния капак и броня. Падат ли или това е признак за сменена броня след удар?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #7648

    Default

    Едва ли падат.По -скоро дечурлига ги свалят и колекционират.Както свалят емблеми и букви и от други марки.

    На някои от автомобилите собствениците сами си ги свалят, за да не им ги свалят или по други причини.

    Има и боядисвани, но дори след боядисването ги слагат, освен ако буквите не са изгубени/повредени при ПТП или от бояджия-мърляч ги е загубил.

    Моите от 4.5 години нито са паднали, нито са свалени...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #7649

    Default

    Сигурно са пребоядисвани, което не значи че е била смазана. Лятото и аз минах през такава интервенция + едната врата и полиране на другата, защото Ганьо си отваря вратата с трясък и хич не му дреме. Сега пък някой тъпак е успял с вратата си да ужули предната броня отстрани, дори не знам как е успял.



  15. #7650

    Default

    И аз имам 5-6 дребни повреди, но са такива. че по-добре да я боядисам цялата отколкото да дам около 65% за боядисване на детайли...За последно някой идиот си беше "забил" страничната лайсна между предния ляв подкалник и веждата/бронята откъм водача.

    Колата винаги когато отивам сутрин рано докато няма хора да пазарувам в ЛИДЛ я паркирам на булеварда, защото е много широк и защото последно когато паркирах на паркинга на ЛИДЛ един удари стълб на лампа на заден и и 15-20 метра стълб щеше да падне върху 3 коли, включително моята.
    Отделно има някакви дедковци с разни бусове извадени все едно от увеселителен парк с блъскащи се колички, които бусове са отвсякъде надрани и ожулени, но на дедковците не им пука и са като камикадзета - последно един завива вътре в паркинга, зажули ново БМВ, ама си продължава и изобщо не му пука ...а и си има опрадание - с очила е и е кьорав...

    От тогава само отстрани на булеварда паркирам и нямах проблеми до преди 1.5 месеца, когато докато влезнах за буквално 12 минути да взема нещо и светкавично да платя и изляза и на ход към колата гледам нещо стърчи от бронята/подкалника до средата на оста на предна лява/шофьорска гума ...

    Приблишавам и виждам, че някой идиот ме е "олизал" бронята точно пред гумата и има леко надраскване, като огледах няма счупване.Ама нещо стърчи около 40-45см и широко около 3-5см излизайки измежду подкалника и бронята.И същият цвят като моята кола.Когато се загледах виждам, че ми прилича на пластмасова лайсна.Хванах и дръпнах силно и сега си имам вероятно дясна лайсна от врата на Голф или рено/пежо.

    Идиоти всякакви - тоя се е опитал да паркира пред мен и като ме е зажули е драснал, но лайсната му от врата се беше забила между подкалника и бронята в цепката между тях...


    Изобщо имаш ли кола и шофираш ли я 1.5-2 години когато паркираш на улицата почти сигурно някой ще те жулне.

    Мислил съм и по този въпрос какво да правя, но дори всеки път да я прибирам, отида ли по Черноморието, ще стои отвън и отново има възможност за зажулване/удар докато е паркирана...

    Единствено на по-спокойни места или извън населени места където има малко хора има някаква относителна сигурност да не те ударят и възможността за удар/зажулване е нищожна, но не е 100% че няма да има.
    Last edited by alfa racer GTA; 12-02-2020 at 13:42.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 510 of 530 FirstFirst ... 10410460500508509510511512520 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •