Page 514 of 530 FirstFirst ... 14414464504512513514515516524 ... LastLast
Results 7,696 to 7,710 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7696
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Е - че то, един алфист, ако не може да счупи мотора, к'ъв алфист е?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #7697
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    1.9 150 к.с и 2.4 автомат са 2 различни коли,в зависимост какво иска човек от една кола - Ако си спокоен човек,който не кара много в града всекидневно и ивънн= кара спокойно - юда,1.9 ръчка е добър избор,във всеки един друг случай 2.4 е реален вариант за обмисляне и купуване.
    Едно е сигурно - разликата в обслужването на 2те не е толкова плачевно,1.9 150 ръчка в софийските задръствания е висша форма на мазохизъм...
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  3. #7698

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Е - че то, един алфист, ако не може да счупи мотора, к'ъв алфист е?
    Това трябва да се сложи като мото на форума [/QUOTE]

  4. #7699
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нямаш представа за какво говориш.
    Ред по ред мога да те оборя, но не ми се занимава сега.
    Не си карал автомат явно, не и достатъчно дълго, за да го оцениш.
    А за по-голям мотор не ти стигат смелост и/или възможности.
    Чувството да караш 4 цилиндров дизел с ръчни скорости, особено ако е комби, е все едно си шофьор на баничарка. 1:1 е, само кожения салон е разликата, ако го имаш де.

    За клапите има обяснение - прочети си го. Два вида са.
    За разхода - между 6.8 и 7.4 ми варира Трип А за последните 15 хил км. Карам и градско, и извънградско, и магистрали, понякога високи скорости и т.н... Извънградско ако карам пенсионерската с 90-100-110 пада и на 5-5.2 среден, а не моментен...

    А автомата не знам колко е стар, но сигурно е що-годе адекватен щом продължават да го монтират и до ден днешен на различни марки автомобили.
    Можем да хванем бас даже, че цял живот да опитваш, пак няма да се научиш да сменяш ръчните скорости по-бързо от тоя стар автомат.
    Не ми трябва да карам автомат, за да съм прочел достатъчно оплаквания от него. - в цифри.
    Както и близка среща на познати хора с проблемен автомат на Алфа 159 и на други автомобили.
    На колко места, точно могат да ги ремонтират - кадърно т.е. след като се качи на колата да работи.

    Единствената причина да нямам по- голям мотор е че нямам необходимост.
    Можех да си купя и с по- голям и по- нова, а и чисто нова кола от по-известните немски марки.
    Изцяло от практична гледна точка .. нямам необходимост.
    Имам кожен салон - като нов, като изключим шоф.седалка.
    Имам шибидах, имам би-ксенон, имам авто пилот, имам оригинални 17ки, двузонов климатроник, блутут, ел-огледало и тн.

    Клапите не са 2-вида. Колекторите са няколко модела. На 159 1.9 са 3 модела.
    На 2.4 не знам колко са но има достатъчно коментари в alfaowner, че се премахват поради вероятност да пропаднат/блокират.

    За чувствата, има и педали на който им доставя удоволствие от разни заигравки ..
    Аз нямам чувство, че карам баничарка. Предполагам и останалите каращи SW.
    Спокойно си натоварих 4 стола, както са в кашоните по 2бр
    *практичност
    Колкото и да ти варира разхода на гориво, винаги ще е 1-1,5 литра отгоре на 100км

    Старият автомат alfa 159 6 степенен:
    "Защо 8-степенният автоматик на ZF е толкова популярен (ВИДЕО)"
    Появилата се през 2008 г. осемстепенна автоматична скоростна кутия на ZF ..
    Само през 2017 г. компанията от южния германски град Фридрихсхафен продаде 3,5 милиона такива трансмисии.
    Въпреки, че се произвежда алфа 159 до 2011 мисля .. няма с такъв автомат.

    Аз нямам необходимост да сменям по- бързо ръчни скорости от автоматична ск. кутия.
    Нямам необходимост и да сменям редовно маслото на кутията, както и да плащам по 1500лв като се чупи и да се чудя, къде да я закарам колата и как за ремонт(от Бургас в Пловдив примерно).

    Явно си мислиш, че караш някаква спортна, много бърза и мощна кола. Нито е спортна, нито е нещо особенно през 2020г.
    Само мога да се надявам да не се самозалъгваш толкова сериозно.
    Last edited by flipz; 17-09-2020 at 21:53.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #7700

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Не ми трябва да карам автомат, за да съм прочел достатъчно оплаквания от него. - в цифри.

    Kой ти говори за оплаквания батко... Аз ти говоря за удобство, за комфорт, за цялостното усещане на голяма тежка кола+автомат.
    Ако става дума за оплаквания - аз съм прочел много повече оплаквания за М32 отколкото за Аисина...

    Иначе нямам никакви самозаблуди че карам бърза или спортна кола. Най-обикновен 1.6-1.7 тонен кораб е с 200-220 коня, който прави 0-100 за 6.7 сек и изпреварва тирове на двулентов път сравнително безгрижно, а в трафика и задръстванията можеш да папкаш Морени с едната ръка и да галиш жена си по бедрото с другата

    Но пък съм сигурен, че ако ти я дам да я покараш за месец, после няма да искаш да погледнеш твоя невървелник с ръчните скорости
    Last edited by dhtj; 17-09-2020 at 22:29.

  6. #7701
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Kой ти говори за оплаквания батко... Аз ти говоря за удобство, за комфорт, за цялостното усещане на голяма тежка кола+автомат.
    Ако става дума за оплаквания - аз съм прочел много повече оплаквания за М32 отколкото за Аисина...

    Иначе нямам никакви самозаблуди че карам бърза или спортна кола. Най-обикновен 1.6-1.7 тонен кораб е с 200-220 коня, който прави 0-100 за 6.7 сек и изпреварва тирове на двулентов път сравнително безгрижно, а в трафика и задръстванията можеш да папкаш Морени с едната ръка и да галиш жена си по бедрото с другата

    Но пък съм сигурен, че ако ти я дам да я покараш за месец, после няма да искаш да погледнеш твоя невървелник с ръчните скорости
    Аз карам 80% магистрала 10% околовръстно в Бургас и 10% изцяло градско.
    Никога не се навирам в центъра. - имам крака
    Имам 2 кръгови и 2 светофара
    Като пътувам в друг град, също карам по магистрала 80-90% и спирам някъде в покрайнините - сравнително.
    На магистралата, нямам спомен да съм свалил от 6-та на 5та скорост.
    Единични случай съм достигал 3000 оборота А 4000 може би веднъж в годината.
    Превключвам скорости на 2100-2300 по навик.
    София ходя най- много 2-пъти в годината и предимно по Цариградско до мола или в Обеля.
    Нямам къде толкова да включвам и изкл. скорости, че да ми прави изобщо впечатление.
    До Гърция като ходя всяко лято пак нямам много превключване, че да имам нужда от автомат.
    Бих имал ако живея в централна част на София или ходя в такава .. Варна, Пловдив .. но не живея на такива места
    Last edited by flipz; 17-09-2020 at 22:51.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7702

    Default

    Да не казвам "никога", но ако някога си взема отново кола с ръчна трансмисия, то тя ще е задължително само и единствено на задно. Все пак разстоянията от т. А до т. Б трябва да носят кеф и наслада.
    159 не е спортна кола, та според мен автомата и подхожда.... но да не си хваля магарето,всеки си има приоритети... за мен автомата щади мотора, турбото, карета, въобще цялото задвижване, а ремонтите са си ремонти, няма как.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #7703
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    карал съм автомат с два съединителя, обикновен автомат. единствения автомат който бих си купил е като на джулия с пера или въобще със статични пера понеже ми изглежда смислено. в друг какъвто и да е случай автоматично се насочвам към ръчка. всеки си има предпочитания. няма как някой с автомат да ми твърди, че автомата е номбар лан след като за мен не е. ръчката се превръща в автоматик в мозъка като можеш да караш.
    JTDm 170+

  9. #7704

    Default

    Аз пък ще го кажа така - 20 и косур години съм карал ръчка и сега от 4 карам автомат.. мога да взема съвет от човек карал 20 и косур години автомат и сега си е взел ръчка... и да ми обясни защо ръчката по му харесва.
    Всяко нещо има плюсове и минуси и тия крайни твърдения са ми меко казано детински....пенсионерите карат автомат, който не умее да кара взима автомат, инвалидите карат автомат.... някви такива простотии се ръсят, че нямам думи.
    Автомати не сме си купували, защото бяха скъпи навремето и нямаше интернет и части. Сега има всичко и колите са на достъпни цени, щото са на по 15 години.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #7705

    Default

    Пазара е перфектния ориентир.
    Хубавите коли вече се произвеждат само автомати.
    Ръчки останаха само дачии, базови модели, служебни баничарки и уикенд бегачки/роудстъри.

  11. #7706
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пазара е перфектния ориентир.
    Хубавите коли вече се произвеждат само автомати.
    Ръчки останаха само дачии, базови модели, служебни баничарки и уикенд бегачки/роудстъри.
    Това изобщо не е вярно !
    Ако не избереш опционално, автоматична ск. кутия .. базовият модел е с ръчна ск. кутия.
    Конфигуратор на Audi за пример: Audi A6 111 000лв базова цена
    Click image for larger version. 

Name:	SC_36.jpg 
Views:	14 
Size:	65.8 KB 
ID:	171746

    Какво значи базов модел ?
    Колата която си купуваш, без да плащаш допълнително за авт.ск. кутия
    Останали само те .. Ако бай Ханс не допалати за автомат и ти няма да имаш
    Когато получиш на бай Ханс автомата .. можеш да се кръстиш само.
    Last edited by flipz; 18-09-2020 at 13:32.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #7707
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Как пали автомат с бутане?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #7708

    Default

    Доста безсмислен спор с доста правилни доводи

    Както се каза много пъти различен тип коли за различни хора и различни вкусове . Не може някой да ми твърди че SW била баничарка като на мен например тя ми се струва доста по-красива и практична от седана Също така моята е ръчка и харесвам да карам ръчка... но няма какво да се лъжем в тези скандални задръствания в София бих дал всичко да си бях купил автомат преди, а не ръчката.Особено както са им къси 1-ва и 2-ра ми писна да тръгвам да карам 50 метра сменям на 2ра и пак спирам... Моето мнение е , че това не са спортни коли и няма въобще какво да им сравняваме коя кутия сменя по-бързо и е по-динамична. Наистина поддръжката ще е по-скъпа и само ще я мислиш да не се счупи, но сега в крайна сметка 1500 лв не са края на света .. да предположим че разликата в ремонта им е 1000 лв след като е оправена ще си е ок 3-4 -5 години - не си ли струва инвестицията да спестиш всичките нерви всеки ден в тези задръствания. Само да отбележа и нещо несъществено, разбира се, но не съм виждал по-грозен лост от този на автомата Сравнено с кожения лост на TIката ... какъв е този пенис, който са поставили не мога да си обясня....
    Както отбелязахте вариантът с полуавтоматика е много готин , има такива модели на 59ката с пера , доста са сполучливи според мен , но нямам вашата техническа грамотност да се позова на данни.

    Относно 1.9 или 2.4 - не е тайна за никой , че да караш 2.4 е по-приятно , звукът е по-добър и на това купе от 1.7т е по-пъргава. Същевремено не трябва и да се вкарват митове, че здравината на двете е една и съща . Всеизвестно е , че 2.4 масово са със спукани глави. Ако си готов за инвестицията да си я ремонтираш и поддържаш и държиш да ти е по-пъргава колата , разбира се , 2.4 е по-добрия избор. Но отново стигаме до приоритетите . На магистралата 1.9 за мен лично е страхотен мотор и не виждам причина или нужда от по-голям мотор. В града да, може би са малко конете за това купе и отлепването е мудно , но аз лично в задръстванията на София не виждам плюс да имам 5000 коня Предпочитам нещо по надеждно и с добра визия като 159

    Всеки си има своите приоритети , което а напълно разбираемо и за всеки единия или другия мотор са по-добри Но сега да ги сравняваме 59ките като спортни коли и коя е по-спортна ми се струва малко грешно.

  14. #7709

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Това изобщо не е вярно !
    Ако не избереш опционално, автоматична ск. кутия .. базовият модел е с ръчна ск. кутия.
    Конфигуратор на Audi за пример: Audi A6 111 000лв базова цена
    Click image for larger version. 

Name:	SC_36.jpg 
Views:	14 
Size:	65.8 KB 
ID:	171746

    Какво значи базов модел ?
    Колата която си купуваш, без да плащаш допълнително за авт.ск. кутия
    Останали само те .. Ако бай Ханс не допалати за автомат и ти няма да имаш
    Когато получиш на бай Ханс автомата .. можеш да се кръстиш само.


    Много ми е чудно как можеш да спориш по въпроси с които изобщо не си наясно.
    Ауди А6 в момента с ръчни скорости се предлага само във вариант с 2.0тди и предно предаване. Това значи базов модел. Такива ги взимат фирмите за служебни, когато им трябва кола с представителен вид и възможно най-ниска цена и разходи.

    Всички други по-смислени вараинти с куатро и с по-мощен мотор са САМО автомат.
    Last edited by dhtj; 18-09-2020 at 13:46.

  15. #7710

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как пали автомат с бутане?
    Тоя тулуп и без мотор и кутия не мож го подмести
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 514 of 530 FirstFirst ... 14414464504512513514515516524 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •