Page 519 of 530 FirstFirst ... 19419469509517518519520521529 ... LastLast
Results 7,771 to 7,785 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7771

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    загледай се във 2рата снимка от обявата. Виж декоративните лайсни на жабката и кората на вратата, че са различни.
    Не бях забелязал



  2. #7772
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by duf View Post
    Един приятел имаше 2.0 JTS, в GT. Голям кеф, звук и тн, но все се оплакваше, че нещо не е наред с него. Разбирам, че ако се обслужи от ДО мотора + качествено масло, с по-чести смени и добавка за дюзи примерно, като не се тормози много, всичко трябва да е окей.

    От друга страна, съм говорил с момчетата от един от форумните алфа сервизи и най-приятелски, ме посъветваха, да стоя далеч от всякакво директно впръскване. Като цяло. Било просто трагично... Не вярвам, че няма добър, запазен бензин на 159 и то на приемлива цена ,но не забравям и думите им. Иначе да, всичко се ремонтира, срещу съответната сума.

    Чел съм по чужди форуми и хората, са доволни като цяло от 2.2 JTS-а, но все пак, говорят за екземпляри на до 150 000км или такива, струващи над 6000 евро, към днешна дата.
    Аз обичам коли и не ми пречи, да се чупи и да я оправям. Даже ми е кеф, да се грижа за колата, но ако найстина нацеля някоя кошница, както казваш, няма да е готино... Затова и питам. Това, с лайсните, на бялата, не го бях забелязал. ��
    2.0jts нЕма нищо общо с 1.9 и 2.2. 2ката се базира на 2.0ТС, а другите са си GMски Екотек блокове и вътрешности с глави на Алфа. 2ката отпада понеже е скъпа за производство, а не е от най-надеждните. Болката на 1.9 и 2.2 са веригите и относително високият разход за не чак толкова добрата си динамика. 2.2 е по-адекватен за тежката 159ка и с един ремап се оправя липсата на ряз в ниските и дупката във въртящия момент. Ако намериш нещо запазено, не му мисли. ДИ не е такава драма каквато я изкарват.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  3. #7773
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    JTS не е толкова лош, дори и 2ката в GT. Имах такъв. На 130к км го взехме и 20к се караше яко без да има проблеми. Разходите са високи за сметка на вървежа при тия коли. На мен ми гореше между 15 и 20 градско, като можеше и повече.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #7774
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Здравейте, някой да е гледал тази - https://m.mobile.bg/details/11610729894478559

  5. #7775

    Default

    "Система за измиване на фаровете" = бабината му трънкина - фаровете не са ксенон и няма умиватели/пръскалки или аз съм сляп...

    "Топ състояние, без следи от употреба" = бабината му трънкина - халогените са за смяна - покритието им отразяващо светлината от лампата го няма и жълтеят и двата - доста ще е карана при мокро време, за да опада така отразяващото покритие и то пада най- вече когато халогенните крушки светят, нагрели са фаровете и вода "облива" фаровете .

    Ако я гледаш гледай за ръжда и гледай за боядисвано по задните врати и праговете/ калниците срещу вратите - там съм виждал няколко от Австрия и Швейцария ръждясали до степен да трябва ламарина да им се слага и нова задна врата.Говоря за тази част от калника срещу задните врати има върху която има предпазно фолио.

    Не вярвам и километрите да са 140 000 и халогеннните фарове да са жълтнали до степен да подлежат на замяна целия фар.

    Иначе не зле - поне кожения салон и интериора.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #7776
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Едни халогени са 100лв. Това да й дерта.
    Ръжда може да тръгне ако ги няма тапите на праговете или е била ударена.
    Гледай кутията и мотора основно.
    Кутията не трябва да им удари, прелъзвания и шумове. Трябва да сменя плавно и мазно. Кофти, че е без номера и трудно ще ги хванеш тези неща, защото обикновено си проличава като загрее и трябва да се покара.
    За мотора колегите с 2.4 по-могат да кажат как да се хване ако главата е заминала, но поне антифриза провери дали е чист.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #7777
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Халогените за мъгла ги смених от аутодок за 60лв Моята като я купих бяха по- добре, но за 2 години, без изобщо да ги ползвам пожълтяха.
    Ако имаш възможност, качи си multiecuscan на лаптопа отиваш, забучваш лаптопа и гледаш: OBD2 кабел и с usb става. - по- бързо
    1. километраж
    2. колко пъти е зануляван сервизният интервал
    3. Съпоставка с километража: ODOMETER at last DPF replace .. ако съвпада с километража на колата (е още една проверка)
    4. ДПФ преди колко км е регенерирал Distance from last DPF regeneration (виждаш дали не се е скапал и регенерира на всеки 20км) Average Distance last 5 regene...
    5. Проверяваш корекциите на дюзите.

    * това малко може да подпомогне и допринесе за информация.
    БТВ посъветваха те за ръждата, провери отдолу, но отстрани се вижда, че има лепенка и на вратата и на задният калник - така че това отпада.

    За автоматика .. там не знам .. а и отивам на фитнес
    - аз ходех навсякъде с лаптопа и това ми беше първата работа Никъде не са имали против да се закача на поне 6-7 авто къщи.
    Обърни внимание и на турбото .. дали не свири ..
    Успех с огледа

    * визуален оглед на някой части по колата, дали са оригинални.
    * при мен горни и долни носачи са оригинални, рикамби. както и амортисьорите на предното окачване със залепени баркодове.
    * задните стъкла и задното splintex предното Pinglington както и страничните предни с лого на алфа.
    * балончета в антифриза при запален мотор
    Last edited by flipz; 07-04-2021 at 17:37.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #7778
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Здравейте. Някой гледал ли е тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...14026681949730 ?
    Какво да гледам при покупка на такава?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #7779

    Default

    Освен, че трябва да си подготвен за външно разкрасяване (понеже пишат, че има забележки), виждам че и предна лява седалка се нуждае от ремонт. На загрята кутия трябва да превключва меко, без тласъци и удари. Питай дали са налични клапите, ЕГР и ДПФ, ако са махани, значи е бърникано и в софта. Виж си задните пружини, на TI версията са скъпи, а се чупят доста често при 159(не само TI). Мотора да е тих, да няма блъсканици и вибрации при набиране. От кормилната уредба да не се усещат вибрации, стържене или нещо подобно. Трябва да не се пени маслото, да е бистро и спокойно (когато мотора работи), провери всички флуиди и нивото им след някакъв пробен преход. Отвий капачката на антифриза, нормално е да фъсне, но не и да си променя нивото осезаемо. Окачването ти е ясно, щом имаш 156, слухтиш и се ослушваш.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #7780
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Здравейте. Някой гледал ли е тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...14026681949730 ?
    Какво да гледам при покупка на такава?
    А бе нищо няма да гледаш....виждам, че си сменил три алфи до сега..... и си на 21 - години, това е рекорд в форума........не се заяждам, просто коментирам, ако до сега не си се опарил с твоя опит...питай....би трябвало да си наясно с някой неща,,,та в тоя ред на мисли на твойте години всичко е визия, а не технически изправно.....дано да греша...все пак послушай колегите какво думат и ако отбираш ще имаш късмет...
    п.п...тая кола от обявата е опоскана, няма е щората в багажника, тормозена е според мен, но това може да се определи при оглед......по снимки нищо не става....едно време като нямаше мобиле и тем подобни сайтове...беше по добре....в смисъл четеш една обява във вестника и и ако не я разгледаш, нищо не знаеш за нея....то и сега е същото, обаче снимките те заблуждават и от там коментари колко си щеш, и ти променят виждането, а дано си ме разбрал, с жена трябва да си преспал поне веднъж, а кола трябва да си я покарал и видял на живо...
    Last edited by Бобби; 13-04-2021 at 20:13.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #7781
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Хахах, при мен е по-важно всичко да е изправно, външно нещата се оправят. За 156/GT платформата знам доста, но със 159 досега не съм се занимавал.
    Колата иначе ми я предлага познат, от когото съм взимал и първото GT, което беше читаво. Та километрите са реални и състоянието уж е такова каквото си пише и в обявата. Каза ми, че трябва да се сменят ремъци, ролки, водна помпа и да се пипне отвън.
    Къде гният тези коли - вежди, прагове?
    Реално съм малко резервиран към тая кола, понеже искам седан, но пък ако е читава си струва да я видя.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  12. #7782

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Хахах, при мен е по-важно всичко да е изправно, външно нещата се оправят. За 156/GT платформата знам доста, но със 159 досега не съм се занимавал.
    Колата иначе ми я предлага познат, от когото съм взимал и първото GT, което беше читаво. Та километрите са реални и състоянието уж е такова каквото си пише и в обявата. Каза ми, че трябва да се сменят ремъци, ролки, водна помпа и да се пипне отвън.
    Къде гният тези коли - вежди, прагове?
    Реално съм малко резервиран към тая кола, понеже искам седан, но пък ако е читава си струва да я видя.
    Погледни предните калници, долу ниско при прага. Отделно предния мост корозира много.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #7783
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Хахах, при мен е по-важно всичко да е изправно, външно нещата се оправят. За 156/GT платформата знам доста, но със 159 досега не съм се занимавал.
    Колата иначе ми я предлага познат, от когото съм взимал и първото GT, което беше читаво. Та километрите са реални и състоянието уж е такова каквото си пише и в обявата. Каза ми, че трябва да се сменят ремъци, ролки, водна помпа и да се пипне отвън.
    Къде гният тези коли - вежди, прагове?
    Реално съм малко резервиран към тая кола, понеже искам седан, но пък ако е читава си струва да я видя.
    Ти нямашe ли едно лачено, червено ГТ ?

    Както й да е, погледни този guide, където дори ползват SW TI, като тази, която искаш да гледаш. На мен лично, ми помогна доста, при огледа на 159. Успех!

    https://www.youtube.com/watch?v=PS4BwL5wrwQ&t=340s
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI


  14. #7784
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by duf View Post
    Ти нямашe ли едно лачено, червено ГТ ?

    Както й да е, погледни този guide, където дори ползват SW TI, като тази, която искаш да гледаш. На мен лично, ми помогна доста, при огледа на 159. Успех!

    https://www.youtube.com/watch?v=PS4BwL5wrwQ&t=340s
    Много благодаря
    Имах за точно 2 седмици... Преди една жена с джип да ме засече и да се натреса в нея.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  15. #7785
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Някой може ли да ми даде ориентировъчни цени за поддръжаката на 2.4ка автомат?
    - Ремъци и водна помпа
    - Дискове накладки
    - Обслужване на автоматичната скоростна кутия
    - евентуално нещо друго, което изпускам?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Page 519 of 530 FirstFirst ... 19419469509517518519520521529 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •